* * * Console Games Thread * * * -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- Thread : Review: The Last of Us Started at 16-06-2013 01:36 by tudyniuz Visit at https://www.consolegames.ro/forum/showthread.php?t=74311 -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 1] Author : tudyniuz Date : 16-06-2013 01:36 Title : Review: The Last of Us N-am mai scris niciun review pana acum. Slabe sanse sa o mai fac. De fapt nici nu l-as considera neaparat un review, e mai mult dorinta mea de a-mi impartasi experinta cu un joc care m-a lasat fara cuvinte intr-un moment delicat din lumea jocurilor. Au trecut aproape 8 ani de cand prima consola din generatia actuala s-a lansat, iar acum, la doar cateva zile dupa E3, primim un joc care incheie o era. Naughty Dog sunt cunoscuti pentru seria Uncharted, serie care a avut un success fabulos, o serie care a adus probabil cele mai bune titluri exclusive consolei Sony, iar cu The Last of Us, incheie capitolul Playstation 3 in stil mare. Jocul este o experienta de neuitat cap-coada. Nu exista nimic asemanator. Putem spune ca are elemente comune altor jocuri, dar intreaga imbinare a acestor elemente ne aduce ceva extraordinar. Naughty Dog au facut munca buna cu seria Uncharted, unde Nathan Drake si-a lasat amprenta asupra noastra de-a lungul celor 30 de ore cat au cumulat cele trei jocuri, dar va asigur ca veti fi mai marcati de The Last of Us decat de intreaga serie Uncharted. Actiunea se petrece intr-o lume post-apocaliptica unde umanitatea se afla in conflict si intr-o continua lupta pentru supravietuire. In joc, avem doua personaje principale, Joel si Ellie. Cei doi se intersecteaza in urma unor intamplari si raman impreuna pana la finalul jocului. Precum in alte jocuri recente, avem un companion pe parcurs. Am putea spune ca Ellie se aseamana cu Elizabeth din Bioshock Infinite, insa spre deosebire de aceea, Ellie devine din ce in ce mai priceputa in a omori infectatii pe care ii intalneste. Daca la inceputul jocului ea sta mereu ascunsa si nu te ajuta in situatiile dificile, spre final ea va ajunge un coechipier potrivit in lumea infectata. Astfel vedem cum personaje se adapteaza lumii in care traiesc. Veti observa pe parcurs cum cele doua personaje sunt afectate si pe plan psihologic in urma evenimentelor ce au avut loc. Legatura dintre Joel si Ellie este si ea foarte speciala si de multe ori emotionanta. Nu voi divulga mai multe pentru a nu face vreun spoiler. Spre deosebire de Joel, Ellie este foarte deschisa in comunicare si veti deveni atasati de personajul ei. Ea este un copil de 14 ani care are si vise si ganduri potrivite varstei. Acest lucru ii ofera o latura foarte umana cum nu am mai vazut pana acum. Spre deosebire de Uncharted, jocul este unul mult mai matur. Tema este mai matura si sumbra. Daca Nathan Drake era mereu zambaret si facea pe Indiana Jones, gasind comori, rezolvand puzzle-uri ca sa isi continue aventura, protagonistii din TLU se chinuie sa supravietuiasca intr-o lume post-apocaliptica. Cu zombie desigur. Povestea am putea spune ca este similara altor jocuri/filme de genul, insa realizarea este remarcabila. Nu stiu cat de mult m-a atras povestea in sine in acest joc, cat atmosfera apasatoare. Lumea in care se desfasoara actiunea este superba. Grafic vorbind, jocul este aproape perfect. In niciun film nu am mai vazut o lume post apocaliptica atat de bine realizata. In jocuri nici atat. Avem munti si dealuri pline de verdeata, avem orase distruse unde vegetatia isi revendica locul, avem subsoluri si subterane intunecate, pline de praf si infectati, avem zapada, avem viscol, avem si ploaie dar si zile frumoase. Mi s-a intamplat sa mor aiurea pentru ca ma holbam in departare fara sa fiu atent la ce se intampla. Atat de bine arata jocul. Tema principala as putea spune ca este natura revendicandu-si locul. Copaci, verdeata, tufisuri, apar de oriunde pentru a-si relua locul in natura schimbata de om. Datorita unui nivel artistic de exceptie jocul este plin de “kodak moments”. Se prezinta ireprosabil din punctual asta de vedere. Jocul nu e insa perfect. Avem niste glitchuri de toata frumusetea. M-am amuzat copios cand Ellie ramasese blocata pe scara unei terase si continua sa mearga fara insa sa si avanseze. Am hotarat ca cel mai bine imi vad de drum si sigur apare miraculos la un moment dat. Si asa a si fost. Apoi mai avem probleme cu timpii de incarcare. Jocurile facute pana acum de Naughty Dog au avut mereu o fluiditate foarte buna, timpii de incarcare fiind aproape insesizabili. Desi nu se intampla des, atunci cand trecem de la un capitol la altul suntem pusi sa asteptam destul de mult in TLU. Cea mai mare problema insa cred ca o reprezinta problemele cu salvarile. Jocul nu a mai reusit sa imi salveze jocul in ultimele doua ore de joc, astfel ca de fiecare data cand muream, o luam de la capat de la acea salvare. Foarte inconvenabil. As putea spune ca jocul nu e la fel de finisat precum seria Uncharted. Mai mult ca sigur ca aceste problem vor fi reglementate cu patch-uri ulterioare, insa prima impresie conteaza, iar din aceasta cauza TLU poate fi trecut cu vederea de catre unele persoane. Insa nu asta conteaza la jocul asta. Atmosfera si emotiile pe care le vei trai alaturi de cele doua personaje te vor face sa uiti de orice hiba ascunsa a jocului. Filme faimoase precum Godfather sau Lord of the Rings le iubim si chiar veneram, dar au multe greseli de productie. Dar asta nu le face mai slabe si nu le apreciam mai putin din cauza asta. Pentru ca si acele filme ne-au transmis ceva, ceva mai mult decat primim in general. Asa e si TLU. Nu putem analiza doar din punct de vedere tehnic jocul. Jocul este o opera de arta, si trebuie inteles si admirat cum trebuie. Intreaga lupta pentru supravietuire si felul in care personajele trec peste obstacolele intalnite fac povestea sa fie o experienta unica. Nu am mai dat de un joc care sa ma faca sa vorbesc despre el atat de mult. Prietena, mama, bunica, cateleul, toti au fost informati despre acest joc. Un joc pe care l-as considera apogeul entertainment-ului din ultimii ani. Cel putin pentru mine. Avem disperarea de a supravietui de pe o zi pe alta, avem o poveste care se leaga bine, avem momente memorabile, peisaje frumoase, continuitate si fluiditate in actiune, muzica superba si avem si doua personaje a caror destine se schimba de pe o zi pe alta. Jocul este mai mult decat se poate exprima prin cuvinte. Nu am vorbit mult nici de gameplay, nici de grafica sau de alte elemente intalnite de obicei intr-un review. Asta pentru ca jocul este mai mult decat atat. El semnifica finalul unei ere. Finalul generatiei actuale. Este jocul in care vedem ce se poate scoate din PS3. Este un ramas bun batranului PS3. Story: 9 Gameplay: 8.5 Sunet: 10 Grafica: 10 Nota Finala: 9.3 Nota personala: 10 -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 2] Author : BizZare Date : 16-06-2013 10:00 Dupa parerea ta cu ce alt joc l'ai compara? Intreb pt ca momentan nu detin un ps3. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 3] Author : catalin32 Date : 16-06-2013 10:05 superb review! felicitari! de-abea astept sa-l joc, am toata seria uncharted si seria jak si sunt maniac dupa naughty dog! -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 4] Author : Zero Date : 16-06-2013 10:45 Nu vad eu bine, sau in a patra poza... aceea e Lara Croft ? :p Anyhow, felicitari pentru review ! -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 5] Author : Dj Mo Date : 16-06-2013 11:10 Nu vezi bine.. Eu nu vad nici o Lara Croft :D -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 6] Author : Zero Date : 16-06-2013 11:13 I see what you did there ! -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 7] Author : tudyniuz Date : 16-06-2013 11:34 Dupa parerea ta cu ce alt joc l'ai compara? Intreb pt ca momentan nu detin un ps3. Nu as prea avea cu ce sa il compar. Din moment ce nu ai PS3, ti-as recomanda Alan Wake. Care e alta mancare de peste, dar intr-o anumita masura ar exista asemanari intre ele. Nu vad eu bine, sau in a patra poza... aceea e Lara Croft ? :p Am urcat mai multe poze si mi-a scapat la selectat. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 8] Author : asperas Date : 16-06-2013 11:47 Ellie vorbeste totusi prea urat pentru cei 14 ani ai ei:D!Felicitari pt review! -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 9] Author : nutzule Date : 16-06-2013 13:02 alan wake seamana cu silent hill sau alone in the dark ---------- Post added 16-06-2013 at 12:03 PM ---------- . P.S. - felicitari ptr primul review -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 10] Author : darkpaul13 Date : 16-06-2013 13:19 Ellie vorbeste totusi prea urat pentru cei 14 ani ai ei:D!Felicitari pt review! its the end of the world people ! oamenii cred ca sunt mai preocupati de supravietuire decat de conduita si bune maniere.. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 11] Author : absynthe68 Date : 16-06-2013 18:40 super rewiew...tinand cont ca am platine la toate uncharted-urile si bag nopti online pe u3...sunt indragostit de tot ce a scos naughty dog pana acu.in max. 1luna mi-l achizitionez -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 12] Author : Trefla Date : 16-06-2013 22:05 Ellie vorbeste totusi prea urat pentru cei 14 ani ai ei:D!Felicitari pt review! Ellie:"This is what i should care about ? Boys and clothes ?" Ea nu a prins vremurile "bune" si a stat numai pe langa supravietuitori , nu avea cine sa o invete lucrurile din ziua de azi.Nu cred ca o suporta cineva daca vorbea ceva gen "Mr Joel please". Btw , frumos review tudy si spoilerless :) -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 13] Author : Beatmort Date : 17-06-2013 11:14 Desi sunt membru aici de mai bine de un an, nu am simtit vreodata nevoia de a participa activ la forum, articole, etc. Singurul scop a fost achizitionarea de jocuri. In cazul The Last of US simt ca nu ma mai pot abtine, desi orice as avea de spus a fost deja acoperit de tudyniuz. Din pacate nu pot compara acest cu NIMIC ce-a iesit pana in prezent, si sincer sa fiu ma bucura asta. Este o experienta complet noua, un gamplay care te cufunda intr-o atmosfera fantastica si un mare "slap in the face" pentru orice companie mare care a incercat vreodata sa scoata o astfel de capodopera. Speram sa fie un joc bun, este primul joc pe care l-am cumparat din ziua lansarii si nici in ruptul capului nu ma asteptam sa fie un joc de un asemenea calibru. Intr-un cuvant, FENOMENAL. PS: Luati in calcul c-am ajuns la 45% din joc momentan, si din cate am inteles acum incepe cu adevarat distractia :) Overall, nota mea este 10+. Orice glitch-uri s-ar obeserva se trec usor cu vederea si nu incurca in vreun fel experienta povestii. Felicitari NAUGHTY DOG! Sunt tare curios ce-o sa urmeze din partea unui asemenea studiou in momentul in vor dezvolta pentru PS4. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 14] Author : Enthroll Date : 17-06-2013 11:18 Nota obiectiva: 9.3 Nota personala: 10 Asta cum vine? Ajuta-ma te rog sa inteleg: sunteti mai multi si ati facut o medie la "nota obiectiva"? Si 10 e nota ta personala din grupul asta de persoane? -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 15] Author : tudyniuz Date : 17-06-2013 11:32 Asta cum vine? Ajuta-ma te rog sa inteleg: sunteti mai multi si ati facut o medie la "nota obiectiva"? Si 10 e nota ta personala din grupul asta de persoane? Aria de reviews are niste reguli. Uita-te la IV din linkul asta (http://www.consolegames.ro/forum/f51-help-desk/475-regulament-consolegames-ro/). Respectand ce scrie acolo, am facut o medie a notelor pe care i le-as acorda eu jocului la rece. Story: 9 Gameplay: 8.5 Sunet: 10 Grafica: 10 Nota Finala: 9.3 Am punctat jocul cu nota 10 (cred ca primul joc la care fac asta) pentru ca am considerat ca nu conteaza micile imperfectiuni. Daca citeai textul si nu doar notele de la sfarsit, poate intelegeai. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 16] Author : Enthroll Date : 17-06-2013 11:39 Pai nu intelegeam cum de ai 2 note. Now I got it. :) -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 17] Author : BatsBike Date : 17-06-2013 19:59 foarte fain acest review,chiar te face sa vrei sa joci acest joc .. pare sa fi atins o coarda sensibila in gamer,randurile sunt dovada .. :) PS: pentru acest joc mai ca imi vine sa scot PS3 de la vanzare,sa'l mai aman(40 de lire pe UK STORE,digital) .. :-? -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 18] Author : Trefla Date : 17-06-2013 20:23 O sa il gasesti pe forum intro saptamana doua la preturi de nimic , nu trebuie sa ratezi asa joc cand altii chiar abea acum isi cumpara PS3 doar pentru Last Of Us. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 19] Author : Link Date : 13-07-2013 13:50 Ce pot sa zic... n-as vrea sa fac un review cu + si - pentru ca nu e de ajuns pentru Last Of Us. Chiar nu-mi dau seama de ce nu se fac mai multe jocuri cu atmosfera din Tomb Raider si TLOU. Aceste doua jocuri le-am jucat si terminat unul dupa altul si trebuie sa recunosc ca m-au impresionat si ca-si merita banii. Voice actingul, povestea verosimila, dialogurile si grafica te pun in pielea personajului, ceea ce nu reusesc multe jocuri. Toate acestea sunt ajutate si de restul de elemente de gameplay, stealthul mi se pare bine realizat si intuitiv, ca si sistemul de craft de altfel. Nu stiu daca sta foarte bine la capitolul rejucabilitate, dar nici n-are nevoie, impresioneaza din primul gameplay. Unele jocuri au poveste buna si gameplay care scartaie, unele au gameplay bun si povestea de rahat, TLOU nu duce lipsa la nici un capitol, toate elementele se imbina foarte bine tinandu-te cu sufletul la gura pana la sfarsit. Nu vreau sa repet ce-au zis si altii inaintea mea, dar daca unii isi cumpara PS3 ca sa joace TLOU, bine fac. Daca aveti posibilitatea puneti mana pe el pentru ca e piesa de arta si nu va dezamagi, as putea spune ca ar fi primul candidat pentru un joc "must-have". Cheers! -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 20] Author : dilibau666 Date : 22-07-2013 23:30 Treziti-va, oameni buni! In afara graficii de zile mari (da si aia 720p si incarca de te plictisesti) si a povestii decente mai mult de nota 8 cu indulgenta nu merita decat daca chiar nu poti vedea toate problemele lui,si sunt multe! -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 21] Author : Mariush Date : 23-07-2013 08:45 Treziti-va, oameni buni! In afara graficii de zile mari (da si aia 720p si incarca de te plictisesti) si a povestii decente mai mult de nota 8 cu indulgenta nu merita decat daca chiar nu poti vedea toate problemele lui,si sunt multe! hahahahahaha, mda... ce jocuri merita 9 sau 10 in opinia ta? sunt foarte curios. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 22] Author : raduadelin Date : 23-07-2013 10:05 Treziti-va, oameni buni! In afara graficii de zile mari (da si aia 720p si incarca de te plictisesti) si a povestii decente mai mult de nota 8 cu indulgenta nu merita decat daca chiar nu poti vedea toate problemele lui,si sunt multe! Vad ca nu faci altceva decat sa critici( jocuri foarte bune)... Da-mi, te rog, un exemplu de un joc care merita, dupa parerea ta, un 9. Mersi! -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 23] Author : Snake Date : 23-07-2013 10:23 Vad ca nu faci altceva decat sa critici( jocuri foarte bune)... Da-mi, te rog, un exemplu de un joc care merita, dupa parerea ta, un 9. Mersi! Cum nu stii? CoD si Fifa! :evil: -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 24] Author : dilibau666 Date : 23-07-2013 12:23 Mdea bine ca esti tu destept...COD si FIFA sa joci tu! Io n-am jucat si nu joc asa ceva ... Chiar predecesorul,Uncharted, merita mai mult.Cat despre jocuri care merita peste 9 sunt destule stai linistit.(nu-mi vin in minte la repezeala decat:Yakuza,Longest Journey:Dreamfall,Fahrenheit dar mai sunt si altele si doar pentru ca un joc e ... in ... de toate siteurile de profil nu trebuie sa fim atat de consumisti,daca mi-e permis termenul,si sa procedam la fel) -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 25] Author : asperas Date : 23-07-2013 15:51 Treziti-va, oameni buni! In afara graficii de zile mari (da si aia 720p si incarca de te plictisesti) si a povestii decente mai mult de nota 8 cu indulgenta nu merita decat daca chiar nu poti vedea toate problemele lui,si sunt multe! Nu va tine nimeni cont de parerea ta asa ca degeaba iti racesti gura de pomana..! -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 26] Author : Teo Date : 23-07-2013 21:52 Dar daca e o opinie in favoarea jocului conteaza? Nu ii sustin parerea legata de joc, poate chiar e un joc foarte bun, eu am jucat doar 2h si l-am lasat din lipsa timpului dar prea mi se pare ca majoritatea da note de 9 si 10 la jocuri. Am pana in prezent +160 jocuri terminate si am dat nota 10 doar la unul iar notele de 9+ le numar pe degete, ii mai vad pe unii care posteaza la jocuri terminate si scriu multe minusuri si spun cate defecte a avut jocul si pana la urma le trantesc un 9.5. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 27] Author : FreakaDaDuda Date : 23-07-2013 22:29 Pana la urma este vorba de gust, de-aia se si numeste User reviews. Si eu l-am jucat si i-as da nota maxima, pentru ca desi este posibil sa aiba probleme, ( eu nu le-am gasit ) , povestea si atmosfera pe care o creeaza cred ca impresioneaza cel mai mult. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 28] Author : Trefla Date : 23-07-2013 22:54 Nimic in viata nu este perfect , poate aproape de perfectiune.Deal with it.Omul si-a expirmat doar parerea , nu sariti atata de c..r -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 29] Author : asperas Date : 24-07-2013 09:41 Nu va tine nimeni cont de parerea ta asa ca degeaba iti racesti gura de pomana.. Am postat asta, deoarece sunt de acord cu parerea userului dilibau666, fiind unul care pe threadul dedicat jocului avand(ce-i drept cu pt noroc) jocul cu ceva timp inaintea multor ''atotcunoscatori'' de pe forum mi-am spus parerea sincera legat de TLOU si anume ca nu este un joc de nota maxima.. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 30] Author : Dant3 Date : 29-12-2013 06:37 Foarte buna recenzia, bravo! PS jocul cred ca a fost reparat prin patchuri, nu am avut parte de niciun glitch/bug. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 31] Author : lucian43 Date : 05-01-2016 05:17 Va salut ! falicitari tudyniuz pentru review, l-am citit cand l-ai postat, sa nu se inteleaga gresit, doar ca acum m-am decis sa "dezgrop mortii" in cautare de noi jucatori Last of Us multiplayer, Playstation 4 platform. Am nevoie de cativa jucatori activi, capabili sa coopereze pe online, atat pentru Last of Us cat si pentru alte jocuri de top! ma gasiti cu PSN ID: negru-43 (negru cratima patru trei) detin ambele platforme ps3 si ps4, fell free to add me ! :) -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- Downloaded from Console Games (https://www.consolegames.ro/forum) at 28-03-2024 14:54.