* * * Console Games Thread * * * -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- Thread : Microsoft isi regandeste strategia privind urmatorul Xbox Started at 20-06-2013 00:45 by Tudoran Visit at https://www.consolegames.ro/forum/showthread.php?t=74409 -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 1] Author : Tudoran Date : 20-06-2013 00:45 Title : Microsoft isi regandeste strategia privind urmatorul Xbox Se pare ca cei de la Microsoft s-au saturat sa fie criticati, judecati si chiar batjocoriti de gamerii de pretutindeni (atat de fanii Sony si Nintendo cat si de proprii lor fani) in urma declaratiilor facute la E3 nu cu mult timp in urma. Si de aceea, Don Mattrick a declarat (in urma cu cateva ore) ca Xbox One va face o intoarcere de 180 de grade si va spulbera majoritatea declaratiilor facute la conferinta Microsoft. Mai exact acesta a declarat ca noua consola va rula jocuri second hand, nu va necesita conexiune online decat o singura data dupa achizitionare, va fi region free, iar toate jocurile cumparate (chiar si cele in format digital) vor putea fi savurate atat online cat si offline. Deci cu alte cuvinte, au anuntat exact ce ar fi trebuit sa anunte de la bun inceput. Poate ca au ascultat fanii sau poate s-au temut ca vor risca sa dispara de pe piata consolelor. Nu (prea) conteaza motivul celor de la Microsoft, conteaza doar ca aceste decizii vor imbunatati experienta gamerilor de pretutindeni. Singura mea grija, e ca nu stim daca aceste decizii vor fi permanente, sau treptat se vor intoarce la planul lor initial. Doar timpul ne va raspunde la toate aceste intrebari. Voi ce parere aveti? Care au fost motivele celor de la Microsoft? Si sunt oare aceste decizii batute in cuie? Sau au facut-o doar ca sa inchida gurile rele si sa mai indulceasca un pic situatia? -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 2] Author : iPaul Date : 20-06-2013 01:16 Sincer,imi pare bine ca au adoptat politica celor de la Sony ,dar din punctul meu de vedere ,Sony a castigat detasat. PS:Eu unul sunt circumspect ,nu am absolut nici o garantie ca nu vor reimplementa aonline. "Lupul isi schimba blana,dar naravul ba" -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 3] Author : BizZare Date : 20-06-2013 01:21 Rusinicaaaa! In speranta de asi dubla profiturile deja dublate, Microsoft a incercat o schema care era sai coste scump asta daca nu ia costat deja ... Insa partea buna este ca si-au dat seama de gafa care erau sa o comita, daca erau cu o secunda mai prosti si lansau consola asa iar apoi remediau lucrurile la urmatoarea revizie deja era putin cam tarziu. Stiu ca sunt multi fanboy Sony care adora sa arunce cu noroi in alte console insa acestia nu reusesc sa inteleaga faptul ca daca Sony nu ar avea un rival/competitor pe masura Microsoft-ului preturile la Ps-uri ar fi fost absurd de mari. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 4] Author : Razzosinni Date : 20-06-2013 01:22 Hilarious. :)) Edit : Serios acum,eu sunt foarte incantat de stirea asta. Sper doar ca lucrurile sa ramana asa. Cu toate acestea,mi se pare ca au dat-o in penibil. Anunti o tona de restrictii si faci consola inutilizabila pentru jumatate de glob in conditiile in care concurenta ofera aceleasi libertati prezente pe vechea generatie,si chiar mai scumpa. Si ce? Asteptau feedback pozitiv? -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 5] Author : Cata25 Date : 20-06-2013 03:00 O veste foarte bună. Deși mă voi orienta clar către PlayStation 4, sunt fericit că Microsoft a înțeles greșelile grave pe care le-a făcut și că încercă să le îndrepte până la lansarea Xbox-ului One. Pentru cei care sperau ca Microsoft să rămâne la ceea ce au declarat la E3: nu uitați că concurența ne este benefică nouă, gamerilor; nu uitați că nu este deloc bine ca o singură consolă să dețină monopolul în industria asta (sau în oricare). -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 6] Author : eneea Date : 20-06-2013 08:08 Sa mai zica cineva ca feedback-ul gamerilor nu conteaza :))) Era aiurea sa limiteze jucatorul asa de mult si sa si coste mai mult... -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 7] Author : MonkY Date : 20-06-2013 08:21 Mattrick specifically says, "These changes will impact some of the scenarios we previously announced for Xbox One" -- it sounds like gamers won this round. Deci ei chiar se luptau cu gamerii... Oricum, varza PR-ul lor. VARZA! :bash: -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 8] Author : Donely Date : 20-06-2013 09:14 Motivul ? Sony - Playstation 4 :evil: -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 9] Author : Quasivasi Date : 20-06-2013 09:19 Motivul cred ca e clar: banii. Au vazut poll'urile de pe Facebook, Amazon, pre-order figures etc si si-au dat seama ca urmand strategia asta isi dau cu stangul in dreptul. Chestia cu "am ascultat gamerii" e bull s**t, au vazut ca nu ies finantele. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 10] Author : j0hnnyReaper Date : 20-06-2013 09:21 YEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEES!!! Aproape m-am dat cu capul de tavan. Foarte bine ce au facut. Bravo lor. Primul lucru inteligent pe care-l face Microsoft. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 11] Author : maravela Date : 20-06-2013 09:26 Eu tot raman la PS4. In ultimul timp deciziile de la Microsoft nu au nici o logica, parca sunt luate de maimute. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 12] Author : j0hnnyReaper Date : 20-06-2013 09:36 Eu tot raman la PS4. In ultimul timp deciziile de la Microsoft nu au nici o logica, parca sunt luate de maimute. ^^ -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 13] Author : MicuD Date : 20-06-2013 09:37 Daca dupa miscarea asta lumea(sau fanboys xbox) cumpara in numar mare xbox one eu cred ca tot o sa faca o mare greseala pentru ca trebuie sanctionat felul in care au gandit lucrurile de la inceput si prin schimbarea asta se face o mica diversiune a atentiei de la PRISM si privacy la jocuri nu uitati de PRISM inca o data va spun.Si de ce sa fim mad ca Microsoft si NSA osa iti supravegheze fiecare miscare din casa. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 14] Author : Quasivasi Date : 20-06-2013 09:39 Bravo lor. Primul lucru inteligent pe care-l face Microsoft. Eu as clasifica actiunea lor ca "damage control". -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 15] Author : Mask Date : 20-06-2013 09:39 Ăștia de la Microsoft se tăvălesc în penibil... -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 16] Author : MonkY Date : 20-06-2013 09:41 Ăștia de la Microsoft se tăvălesc în penibil... Eu daca as fi director Microsoft... dupa atata bull**** aruncat, si dupa ce m-am certat cu toti din media... m-as fi dat singur afara. La ei insa, pot sa fac pariu ca deja le-a crescut salariul pentru asemenea marketing :) -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 17] Author : djleo666 Date : 20-06-2013 09:44 In sfarsit o veste buna. Dar unde este sursa ? As vrea sa ma delectez citind originalul... -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 18] Author : eneea Date : 20-06-2013 09:51 Ce ziceti, urmatoarea miscare e sa sa scoata o consola fara kinect, cu minim 50 de euro mai ieftina? -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 19] Author : Dj Mo Date : 20-06-2013 09:54 La kinect nu renunta. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 20] Author : mafiozzoxp Date : 20-06-2013 09:54 Daca ar scoate si prostia aia de Kinect (parerea mea,don't jump on me) ar scadea pretul si nu te-ar mai spiona astia. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 21] Author : eneea Date : 20-06-2013 10:02 Daca ar scoate si prostia aia de Kinect (parerea mea,don't jump on me) ar scadea pretul si nu te-ar mai spiona astia. Eu nu-s asa paranoic sa ma gandesc la spionat, doar pretul e ingrijorarea mea principala :), sincer n-as vrea sa dau bani in plus pt un gadget pe care stiu ca n-o sa-l folsoesc aproape deloc.. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 22] Author : j0hnnyReaper Date : 20-06-2013 10:12 Sursa OFICIALA: Your Feedback Matters – Update on Xbox One (http://news.xbox.com/2013/06/update) -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 23] Author : Enthroll Date : 20-06-2013 10:33 Ma, au incercat si ei. Dupa E3 au facut un dus rece si au zis: "ba, nu merge cum vrem noi.. astia vor o consola normala, cam cum e PS4." Ce-mi place e ca au cedat cererii gamerilor. Vedeti? Se poate! I tell you my brothers and sisters of Helghan: we must fight together to win your rightful place in the gaming world, because we have the power!!! Consumers have power. Asta trebuie sa inteleaga toti gamerii! Imo, the war on DRM is far from over, we won only a battle. Xbox fans rejoice ! :) -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 24] Author : Quasivasi Date : 20-06-2013 10:36 Daca ar scoate si prostia aia de Kinect (parerea mea,don't jump on me) ar scadea pretul si nu te-ar mai spiona astia. Pui sticky note peste lentile si o guma de mestecat peste gaurica de microfon - job done. :p -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 25] Author : MonkY Date : 20-06-2013 10:39 Pui sticky note peste lentile si o guma de mestecat peste gaurica de microfon - job done. :p Nu merge... iti da ca la primul Kinect, mesaj de eroare cum ca e murdara lentila sau ca e obstructionata... si nu te lasa sa continui pana nu rezolvi problema. Daca la primul Kinect il scoteai pur si simplu din consola (asa cum sta si al meu de ceva vreme), la noul Kinect... nu ai cum. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 26] Author : Quasivasi Date : 20-06-2013 10:43 Nu merge... iti da ca la primul Kinect, mesaj de eroare cum ca e murdara lentila sau ca e obstructionata... si nu te lasa sa continui pana nu rezolvi problema. Daca la primul Kinect il scoteai pur si simplu din consola (asa cum sta si al meu de ceva vreme), la noul Kinect... nu ai cum. Iar daca intorc Kinect'ul sa se uite la peretele din spatele TV'ului? Nu fac caterinca, intreb doar, nu am avut Kinect si nu stiam ca nu ii place "sa nu vada"... -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 27] Author : Dj Mo Date : 20-06-2013 10:46 O sa patiti asta. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 28] Author : Tudoran Date : 20-06-2013 10:58 In sfarsit o veste buna. Dar unde este sursa ? As vrea sa ma delectez citind originalul... yes sir! ai aici cateva surse: Xbox One 24 hour check-in, used policies, more dropped | VG247 (http://www.vg247.com/2013/06/19/microsoft-to-drop-its-drm-control-with-xbox-one-report/) Xbox One DRM policy reversals “great news for gamers”, says GameStop | VG247 (http://www.vg247.com/2013/06/20/xbox-one-drm-policy-reversals-great-news-for-gamers-says-gamestop/) Today, Microsoft Did The Right Thing And Everybody Won (http://kotaku.com/today-microsoft-did-the-right-thing-and-everybody-won-514438327) Microsoft to Drop Xbox One DRM, Used-Game Restrictions - Article - gamrReview (http://www.gamrreview.com/news/90224/microsoft-to-drop-xbox-one-drm-used-game-restrictions/) News: Microsoft ditches Xbox One DRM and always online policies - ComputerAndVideoGames.com (http://www.computerandvideogames.com/415414/microsoft-ditches-xbox-one-drm-and-always-online-policies/) Sa iti spun drept eu m-am folosit de articolul celor de la vg24/7, dar toate sunt site-uri foarte respectate si de incredere (oricum nu e ca si cum acesta ar fi un zvon...everything is legit). @Enthroll, discursul tau l-am citit cu vocea lui Visari XD "The history of these days will be written in blood!" @Mo, post-ul tau l-am citit cu vocea lui Hal 9000 din 2001: A Space Odyssey. Oricum Xbox One + Kinect imi aduce un pic aminte de asta: -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 29] Author : MonkY Date : 20-06-2013 11:05 E oficial si pe xbox.com: http://www.consolegames.ro/forum/f116-microsoft-xbox-one/62194-clubul-xbox-one/index85.html#post993751 -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 30] Author : Tudoran Date : 20-06-2013 11:23 ^ And there you have it :). Eu ma intreb daca au "uitat" complet de planurile lor originale. Ce ii opreste sa anunte peste un an, doi, cinci de la lansare si sa anunte o parte din aceste stiri, dar cu ceva cuvinte mai frumoase? (industria e in continua schimbare, iar noi cei de la MS incercam sa tinem pasul cu tehnologia bla bla bla bagam controlul netului odata la 24 de ore si nu o sa mai ruleze jocuri secong hand pentru a sustine developerii care muncesc din greu bla bla bla. Ati inteles ideea). Sa nu uitam ca si Sony a scos Linux-ul de pe PS3 la 3-4 ani de la lansare (nu mai stiu exact). Si nu vreau sa fiu rau, dar pe Microsoft ii cred in stare de si mai multe... dar nu vreau sa par pesimist/fanboy/hater. Ma gandeam la chestia asta deoarece MS a bagat milioane de dolari in development-ul consolei, unde au lucrat din greu la foarte multe feature-uri si in doar cateva zile au decis sa arunce totul pe geam. I`m just sayin... -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 31] Author : eneea Date : 20-06-2013 11:47 @ Tudoran: acum inteleg ca suflam si-n iaurt, dar eu prefer sa raman optimist si sa sper ca nu o sa bage normele alea aberante... In alta ordine de idei mi-ar fii placut sa scoata X1 pe piata cum era initial si sa nu se vanda si apoi abia sa faca schimbarile, asa s-ar fii vazut cuantificabil impactul -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 32] Author : andreiaka Date : 20-06-2013 13:10 Bravo Microsoft ! Balanta pentru mine e 50 -50 ! -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 33] Author : j0hnnyReaper Date : 20-06-2013 13:12 Sa vina peste cativa ani si sa faca totul ca acum cateva zile? Nu cred ca au dreptul. Cand cumperi ceva scrie totul in Terms of Use. Daca la momentul cumpararii acolo scrie ca este region-free si ca poate rula jocuri second-hand etc, atunci mi se pare ilegal. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 34] Author : tray Date : 20-06-2013 13:23 Nu inteleg de ce va ingrijorati ca va fi implementat peste cativa ani, vorbim de Microsoft nu de Sony (ei sunt renumiti la schimbarea regurilor din mers). -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 35] Author : j0hnnyReaper Date : 20-06-2013 13:30 Este cineva aici care crede ca cei de la Microsoft nu au facut bine ca au scos DRM-ul si toate prostiile acelea? -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 36] Author : MonkY Date : 20-06-2013 13:45 Este cineva aici care crede ca cei de la Microsoft nu au facut bine ca au scos DRM-ul si toate prostiile acelea? Nu cred (sper) ca avem angajati Microsoft printre noi :evil: -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 37] Author : j0hnnyReaper Date : 20-06-2013 13:48 Pana la urma ziceti ca ar putea sa vina peste 2-3-50 ani de la lansare si sa spuna ca s-au razgandit si vor pune din nou DRM-ul si regula cu second-hand games? -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 38] Author : SWTFU Date : 20-06-2013 13:53 orice e posibil -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 39] Author : iPaul Date : 20-06-2013 13:54 Consola a fost construita pe baza acestui concept si cred ca Microsoft a investit sume considerabile in dezvoltarea lui,prin urmare,nu m-ar mira daca ar implementa peste ceva timp always online-ul. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 40] Author : j0hnnyReaper Date : 20-06-2013 14:10 AlwaysOnline-ul nu ma prea intereseaza. Mai mult ma intereseaza de chestia cu region-free/region-locked. Credeti ca pot trece de la una la alta? -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 41] Author : tudyniuz Date : 20-06-2013 14:20 http://www.youtube.com/watch?v=rbAefjzovJg -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 42] Author : psicho1986 Date : 20-06-2013 14:59 Eu m-am cam bucurat cand am vazut cat de tare isi ia bataie X1 dupa E3 in preordere si articole, asta nu pentru ca urasc Xbox One sau 360, ci urasc Microsoft, felul cum trateaza gamerii, reclamele din Dashboard, eu unul o vad ca o companie de tipul By Americans for Americans, sa nu pomenesc de lacomia de care au dat dovada. Si acum sunt mai incantat sa vad ca dau inapoi, asta inseamna ca au constientizat esecul care ii asteapta. Totodata sunt bucuros sa vad ca lupta intre console a reinceput sa fie interesanta, daca nu mai exista concurenta tot noi gamerii eram aia care pierdeam, pierdeam oferte, calitatea jocurilor si creativitatea lor. Legat de ce consola o sa aleg, probabil va fi un PS4, in acest moment cred ca ambele console au trasaturi care le fac foarte atragatoare, dar eu aleg PS4 pentru ca sunt convins ca Sony o sa ofere un suport mai bun, o sa pot sa joc in continuare exclusivitatile care m-au marcat ca si gamer pe PS3 la care nu o sa renunt prea curand. Din pacate nu fac parte din targetul demografic de COD/Battlefield player asa ca o sa cumpar si un Xbox One abia cand MS reuseste sa dovedeasca ca ii pasa mai mult de gameri decat de privitori la TV, chiar in toata imbulzeala asta cu DRM lumea a uitat ca X1 face minuni impreuna cu un TV box compatibil, pacat ca nu si la noi in tara. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 43] Author : nops66 Date : 20-06-2013 15:44 Dar la ipoteza in care chiar daca MS nu va mai aplica politicile DRM, toti producatorii or sa inceapa sa le aplice in acelasi mod gandit initial de MS nu s'a gandit nimeni? Pare un viitor mult mai posibil, deja se practica online pass'urile, nu m'ar mira ca peste 2-3 ani sa cumpar un joc sh sau sa imprumut unul si cand dau play sa ma puna sa aleg metoda de plata. Iar in situatia asta nu vor mai exista alternative de platforma. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 44] Author : Jonn11 Date : 20-06-2013 16:20 deja se practica online pass'urile, Ironia este ca cei care au inventat online pass-urile, adica EA, au renuntat de curand la ele. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 45] Author : darkpaul13 Date : 20-06-2013 16:22 http://www.youtube.com/watch?v=D1Zz63n4qCo&feature=youtube_gdata_player -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 46] Author : Dj Mo Date : 20-06-2013 16:25 Ironia este ca cei care au inventat online pass-urile, adica EA, au renuntat de curand la ele. Pai or fi renuntat ca sa introduca SH Game Pass :)) -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 47] Author : Jonn11 Date : 20-06-2013 16:47 Pai or fi renuntat ca sa introduca SH Game Pass :)) Touché. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 48] Author : Khufu Date : 20-06-2013 19:16 198294 Cam asta este si temerea mea in legatura cu One. Cum zicea cineva mai devreme, sunt devilish enough sa le readuca in lumina odata cu trecerea timpului, cand consumatorul o sa fie ceva de genul "Meh, whatever, acum ca am investit timp si bani in consola (librarie serioasa de jocuri), o accept si p-asta." Ce o sa faca gamerul de rand, o sa se duca direct la magazin sa cumpere un PS4 sa joace in continuare jocuri sau va accepta tranzitia pentru ca he's in too deep? E bine ca pentru moment, exista speranta. Dar tot nu am incredere in ei, doing the 180 nu o sa ma faca sa le ridic osanele. I still remember the **** they were trying to pull. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 49] Author : j0hnnyReaper Date : 20-06-2013 19:25 Cam asta este si temerea mea in legatura cu One. Cum zicea cineva mai devreme, sunt devilish enough sa le readuca in lumina odata cu trecerea timpului, cand consumatorul o sa fie ceva de genul "Meh, whatever, acum ca am investit timp si bani in consola (librarie serioasa de jocuri), o accept si p-asta." Ce o sa faca gamerul de rand, o sa se duca direct la magazin sa cumpere un PS4 sa joace in continuare jocuri sau va accepta tranzitia pentru ca he's in too deep? E bine ca pentru moment, exista speranta. Dar tot nu am incredere in ei, doing the 180 nu o sa ma faca sa le ridic osanele. I still remember the **** they were trying to pull. Xbox One e relativ mai rau acum... Trebuiau sa-l faca doar region-free, si sa pastreze Always ON si DRM-ul. Puteam in sfarsit sa spunem ''la revedere'' gamingului cu CD-ul necesar in tray. Asa au spus si cei de la Microsoft: "Nu ne-am dat seama ca vreti aceeasi consola". *sad face* -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 50] Author : RonanN1 Date : 20-06-2013 20:33 va fi region free The Magic Words! :rip: now I can play Japanese Games <3 -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 51] Author : Dj Mo Date : 20-06-2013 21:29 Voi inca nu vreti sa pricepeti o chestie sau va mintiti ca nu poate aparea in viitor. Publisherii (ma refer la cei care scot jocuri pe ambele console) pot introduce oricand o politica pentru jocurile sh. Sony au lasat mana libera la treaba asta, Ms la fel. Daca sunteti atat de speriati de viitor, mai bine nu luati console din generatia noua, cel putin 2 ani. Sau luati PS4 si va jucati doar exclusive. La partea asta Sony a declarat ca nu va bloca. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 52] Author : Oviwan Date : 20-06-2013 21:31 sunt ferm convins ca dintre toate persoanele inscrise pe forumul asta gasesti cel putin 10 utilizatori de steam inclusiv eu sunt unul, sunt destul de nou in ale consolelor dar din ce am inteles eu Xbox 1 practic mergea pe aceeasi idee cu care sincer sunt total de acord. Cel mai indicat ar fi fost sa faca treaba asta optionala, oldschool sau clound and **** -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 53] Author : j0hnnyReaper Date : 20-06-2013 21:40 Voi inca nu vreti sa pricepeti o chestie sau va mintiti ca nu poate aparea in viitor. Publisherii (ma refer la cei care scot jocuri pe ambele console) pot introduce oricand o politica pentru jocurile sh. Sony au lasat mana libera la treaba asta, Ms la fel. Daca sunteti atat de speriati de viitor, mai bine nu luati console din generatia noua, cel putin 2 ani. Sau luati PS4 si va jucati doar exclusive. La partea asta Sony a declarat ca nu va bloca. La ce fel de politica te referi? -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 54] Author : MonkY Date : 20-06-2013 23:27 Voi inca nu vreti sa pricepeti o chestie sau va mintiti ca nu poate aparea in viitor. Publisherii (ma refer la cei care scot jocuri pe ambele console) pot introduce oricand o politica pentru jocurile sh. Sony au lasat mana libera la treaba asta, Ms la fel. Daca sunteti atat de speriati de viitor, mai bine nu luati console din generatia noua, cel putin 2 ani. Sau luati PS4 si va jucati doar exclusive. La partea asta Sony a declarat ca nu va bloca. Dar nu mai bine imi iau eu consola next-gen cand vreau, si daca vreun publisher imi baga pe gat nu stiu ce politica (gen WhateverPass), nu le cumpar jocul si gata? Atata timp cat MS si/sau Sony nu fac asta... pot foarte frumos sa dau reject la orice companie care ma enerveaza, fie ea chiar si mama lui EA sau tatal lui Ubisoft. Asa cum si-au furat-o cei de la Microsoft de la toate comunitatile posibile... asa si-o pot fura si publisherii... stai linistit! -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 55] Author : Dj Mo Date : 21-06-2013 07:01 Nu prea. Cand au introdus online pass a tipat cineva? O fi tipat, dar nu a luat amploare. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 56] Author : MonkY Date : 21-06-2013 07:09 Nu prea. Cand au introdus online pass a tipat cineva? O fi tipat, dar nu a luat amploare. Mo, eu n-am cumparat in viata mea un Online Pass... habar n-am cu ce se mananca. Si am sute de jocuri, chiar mii cumparate de-a lungul timpului (si am luat is jocuri day 1, si jocuri la 2-3 ani dupa lansare, si jocuri S/H). Daca pe marea majoritate a afectat-o asa cum m-a afectat si pe mine (adica zero), nu e normal sa nu fie ceva de amploare? Si cred ca in final de asta au si renuntat la Online Pass. Probabil ca veniturile din asa ceva nu erau suficiente pentru a tine in picioare n servere de autentificare, verificare, etc... si numarul celor afectati era prea mic pentru a-si strica imaginea. Cei de la EA au spus ca treaba asta e "moarta si ingropata"... ai tu dovezi ca pregatesc altceva? Ca asa speculatii putem face... e clar ca mai devreme sau mai tarziu, cineva o sa vrea mai multi bani. Si ce daca vrea? Important e sa vreau eu sa le dau... in final, eu sunt cel care-i tine in viata... eu cumparatorul, nu? Si pot alege frumos alternativa, in caz ca mi se baga pe gat cine stie ce sistem. Si cel mai bun exemplu a fost Microsoft. Daca pana si ei au dat inapoi... pe cine altcineva vezi tu acum in stare sa se ridice si sa bage extra taxe si extra masuri de DRM? Pentru ca oricine ar face-o, si-ar fura-o instant! Cel putin in 2013... not gonna happen. Pe viitor, vom trai si vom vedea. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 57] Author : Dj Mo Date : 21-06-2013 07:10 Pentru ca nu esti in categoria oamenilor care cumpara sh, nu ai fost afectat de asta. Iar daca ai cumparat cateva sh la viata ta de gamer, ori ai facut-o pana s-a introdus OP, ori nu ai luat jocuri care necesitau OP, ori nu te-a interesat multiplayerul la jocul respectiv. Aici nu este vorba de dovezi. Ne uitam doar in ce directie se duc toate. Publisherii vor mai multi bani. Toti vor mai multi bani. Nici nu am spus 2013, nu am spus nici 2014. Si nu vorbesc de taxe neaparat. Pot introduce orice porcarie gen freemium. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 58] Author : MonkY Date : 21-06-2013 07:15 Pentru ca nu esti in categoria oamenilor care cumpara sh, nu ai fost afectat de asta. Stai linistit... ca am cumparat si eu ceva SH-uri la viata mea. In ultima vreme insa, nu prea mi-am mai luat SH-uri pentru ca n-am mai avut motiv. Adica, prefer sa astept linistit pana ce un joc ajunge la 5-10 hai 15 lire... il iau din UK si gata. Prefer asa decat sa risc sa primesc un disk zgariat, carcase cu jeg (yup, it happened) sau mai stiu eu ce. Si ca mine cred ca sunt multi... Iar cei care cumpara SH-uri, sa fim seriosi... nu toti cumpara jocuri de la EA. Sau nu se joaca online... Sau poate chiar prefera sa plateasca 10 USD sau cat Dzeu costa online-pass-ul (poate au dat 5 USD pe joc, si atunci chiar merita). Oricum, nu mai e in vigoare, prin urmare de ce ne plangem de ceva ce nu mai exista? Sau iar ne gandim la drobul de sare? -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 59] Author : Dj Mo Date : 21-06-2013 07:22 Pai dupa ce MS a venit cu toate chestiunile anti sh, incepi sa te gandesti la ce-i mai rau :)) -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 60] Author : Quasivasi Date : 21-06-2013 10:00 O discutie interesanta in ultimul IGN Game Scoop: http://www.youtube.com/watch?v=FEdwSqgHkIY -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 61] Author : poiuyt Date : 21-06-2013 10:08 Daca dupa miscarea asta lumea(sau fanboys xbox) cumpara in numar mare xbox one eu cred ca tot o sa faca o mare greseala pentru ca trebuie sanctionat felul in care au gandit lucrurile de la inceput si prin schimbarea asta se face o mica diversiune a atentiei de la PRISM si privacy la jocuri nu uitati de PRISM inca o data va spun.Si de ce sa fim mad ca Microsoft si NSA osa iti supravegheze fiecare miscare din casa. exact asta gandesc si eu, dupa ce si-au batut joc acum au intors-o..eu nu mai am incredere in ei. am 360 dar o sa-mi iau ps4 , daca si sony lua pozitia MS era destul de nasol, asa ca eu votez pt ei. totusi raman jocurile..unele interesante pe X1, insa si exclusivitatile de pe ps3 (in derulare inca) sunt misto..ma gandesc acum la : The last of us. a, si nu cred nici in faza cu optimizarea, pai optimizeaza da, sa tina pasul cu ps4 care are cu ce.. cert e ca nu o sa ma arunc cu capul inainte, o sa astept sa vad cum se "incing" ambele si atunci o sa iau o hotarare. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 62] Author : MonkY Date : 21-06-2013 10:12 poiuyt: nu neg ca Microsoft nu merita sa culeaga ce au semanat (aka sa piarda multi clienti)... insa eu revin si intreb: si cu jocurile exclusive, ce faci? Pentru ca de bine de rau, daca te uiti aici (http://www.consolegames.ro/forum/f60-console-club/73744-lista-jocuri-exclusive-per-consola-xbox-360-xbox-one-wii-wii-u-ps3-ps4/), Xbox One are cel putin 2 jocuri exclusive in plus... (si asta fara sa punem porcarioarele de Kinect) -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 63] Author : poiuyt Date : 21-06-2013 10:14 ai dreptate, pana la urma la jocuri se rezuma tot, insa eu as prefera sa "trag" o palma MS..cel putin la seria asta PS3 a avut exclusivitati mai pe gustul meu :) -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 64] Author : enachesil Date : 22-06-2013 11:02 Eu am ps3 si o sami iau ps4. Personal ma lasa rece declaratiile celor de la MS. Nu am dorit sa achizitionez 360 sau XONE niciodata. De ce vreau Ps4 1. Ps4 ARE GDR IAR XONE ARE DDR 2.PS4 E MAI D3SCHIS CATRE DEZVOLTATORI DE UNDE REIESE MAI MULTE TITLURI 3? NU VREAU BIGBROTHER ACASA 4. 100 euro Si era de asteptat ca cei de la sony sa invete din greseli -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 65] Author : djleo666 Date : 22-06-2013 13:16 Eu am ps3 si o sami iau ps4. Personal ma lasa rece declaratiile celor de la MS. Nu am dorit sa achizitionez 360 sau XONE niciodata. De ce vreau Ps4 1. Ps4 ARE GDR IAR XONE ARE DDR 2.PS4 E MAI D3SCHIS CATRE DEZVOLTATORI DE UNDE REIESE MAI MULTE TITLURI 3? NU VREAU BIGBROTHER ACASA 4. 100 euro Si era de asteptat ca cei de la sony sa invete din greseli :fanboy: In alta ordine de idei enachesil primul lucru care iti recomand sa-l cumperi este o carte de gramatica. Apoi citesti si tu despre dezvoltarea jocurilor pentru o anume consola si optimizarea lor si apoi vii cu comparatii despre GDDR sau DDR. Si referitor la Big Brother, man chiar nu stii cu ce se mananca Kinect (party games, etc). E usor in viata sa vii cu expresii aia e mai buna ca aia. Eu zic sa detii ambele console intai si apoi sa compari mere cu pere. PS : spune-mi te rog cum invata Sony din greseli : PSN platit ? Asta face Microsoft de ani de zile. PS Eye nu este tot un fel de Big Brother ? PS4 mai deschis catre dezvoltatori ? Pai avand ambele console hardware asemanator (x86) cum poate fi o consola mai deschisa decat alta, crezi ca Microsoftului ii strica ceva jocuri in plus multiplatform ? Incep sa ma oboseasca fanboy-ii Sony pe threadul de Xbox. Eu nu ma duc pe threadul PlayStation sa le zic cat de cacao e consola lor (in principal pentru ca nu cred asta si in plus nu m-as simti mai bine daca as face-o). On-topic : sincer ma deranjeaza eliminearea share-ului de jocuri din libraria virtuala, probabil o vor reintroduce la un update ulterior. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 66] Author : MonkY Date : 22-06-2013 13:38 Eu cred ca deja oricine nu-si permite ambele console... a trecut la faza cu "sunt acrii strugurii". Nu de alta, dar in momentul de fata, acum ca s-a renuntat la aberatiile gen DRM si Region Locked... Microsoft chiar are o oferta mai buna de jocuri. In timp, e posibil sa se schimbe lucrurile... dar deja sunt multi care exagereaza. Ma distreaza cel mai mult cei care inainte spuneau ca stau pe PS3 pentru ca e free PSN-ul si cat de rahan e Microsoft ca cere bani pentru asta... iar acum ca Sony face fix acelasi lucru cerand bani pt. multiplayer... nu mai e de rahan, ci e un lucru bun... pt. ca vor fi servicii mai bune. Eu zic sa nu fim ipocriti totusi... sau macar sa incercam. Cat despre avantajele hardware, eu zic ca vremea calculelor "pe hartie" s-a terminat. Asteptati sa le vedem lansate si sa le comparam side-by-side. Nu de alta, dar Microsoft are avantaj software (deh, din asta traiesc)... are o consola mai bine racita (doar am vazut cum arata inauntru). Sa vedem cu ce vine si Sony... care totusi desi are un design super, pare cam micuta pentru a raci hardughia de la AMD/Ati... Celor care au rabdare, eu le recomand sa astepte cel putin o luna-doua de la lansare... pt. ca daca vom vedea console cu RRoD sau YLOD... impactul va fi mai mare decat mama DRM-ulurilor. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 67] Author : tudomih Date : 22-06-2013 14:48 Dupa ce am citit pana acum, mi se pare ca Microsoft a dat-o rau de tot in bara. Sa anunti ceva si dupa sa-ti schimbi strategia la 90 de grade in functie de concurenta, mi se pare josnic, umilitor chiar. Cred ca si-au pierdut mult din increderea si creditul pe care i l-au acordat fanii de-a lungul timpului. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 68] Author : MonkY Date : 22-06-2013 14:58 Sa anunti ceva si dupa sa-ti schimbi strategia la 90 de grade Corect ar fi "la 180 de grade" :) Sa anunti ceva si dupa sa-ti schimbi strategia la 90 de grade in functie de concurenta, mi se pare josnic, umilitor chiar. Pentru mine nu e deloc josnic si umilitor ca am scapat de DRM, region lock, second hand games si alte aberatii. Cred ca si-au pierdut mult din increderea si creditul pe care i l-au acordat fanii de-a lungul timpului. Eu cred ca datorita fanilor au facut schimbarile respective. Fani care le-au dat niste palme peste bot... de nu le-a venit nici lor sa creada. Si s-au conformat. Ce-i rau in asta? Ar fi pierdut mai multi fani daca ar fi tinut-o pe-a lor. Mie unul mi se pare aproape incredibil ca a facut Microsoft o asemenea schimbare. Nu cred ca mai exista vreun caz in istoria lor (exceptand faza cu buton de Start si Desktop Mode pentru Windows 8 pe care o reintroduc la cererea fanilor) in care sa fi facut asa ceva. Ceea ce e de bine... nu de rau. Daca mai vin si cu o faza gen "reducem pretul consolei la 399 cu Kinect inclus"... vor rupe la vanzari. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 69] Author : tudomih Date : 22-06-2013 15:55 Da, dar totusi, sa te "indoi" in halul asta :)) -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 70] Author : Dj Mo Date : 22-06-2013 16:23 Pai daca totul a fost asa: http://www.youtube.com/watch?v=4GPkb6xwvzo -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 71] Author : Einherjar793AD Date : 22-06-2013 22:26 Pai si the power of the cloud ??? AI-ul ala smecher, grafica, de 10 ori mai rapida, etc ??? -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 72] Author : Dj Mo Date : 22-06-2013 22:27 Aia se pastreaza adormitule. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 73] Author : Einherjar793AD Date : 22-06-2013 22:28 Pai cum daca nu ma obliga sa ma conectez la net ? O sa am o versiune inferioara a jocului daca ma joc offline ? -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 74] Author : Dj Mo Date : 22-06-2013 22:29 Da.. Babulu Edition. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 75] Author : Einherjar793AD Date : 22-06-2013 22:32 Mah nu eu am declarat *****urile alea. Din moment ce nu mai esti obligat sa te conectezi la 24 de ore, automat super cloudul lor nu o sa functioneze. Si gata eu am dreptate si tu esti praf :) -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 76] Author : Dj Mo Date : 22-06-2013 22:35 Pfff... Tu o sa te joci offline ca pe 386, iar eu ca pe 486. Prafete. PS - da tu oricum nu iei icsbocs, asa ca este irelevant. PPS - prafete. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 77] Author : Einherjar793AD Date : 22-06-2013 22:41 Esti tu praf ca am dat preorder la Emag. Ma rog, sa ma anunte cand vor avea mai multe detalii :) -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 78] Author : Dj Mo Date : 22-06-2013 22:44 Pfff.. iar dau de tine pe live? Nu dau, ca te joci offline.. prafete :D -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 79] Author : djleo666 Date : 22-06-2013 22:48 Nu se poate sa avem un campionat de Forza 5 fara Babulu. Sau Dj Mo. Sau MonkY. La naiba, cred ca daca mai enumar 1-2 nume de pe aici nu va mai fi un campionat de Forza 5 deloc. :evil: -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 80] Author : trickz Date : 22-06-2013 22:53 Mi se pare ca discutia este ca un versus intre Skoda Octavia si Vw Passat: 90% identice, dar fiecare spune ca a lui e mai buna. Daca Skoda are proiectoare de ceata, de ce are ca sunt inutile in ziua de azi, daca nu are, cum isi permit sa nu aiba? Daca Xbox are functii online, nu mai bine le scoate ca sa fim cu totii egali? Le-a scos pe cele despre care plangeam... cam nesimtiti. Totusi, ca posesor de total alta marca, pot spune ca nu conteaza ce nume conduci, ce dotari are sau cati cai are pe hartie. Conteaza cum te legi de volanul respectiv, ce stare iti da masina si, pana la urma, gustul personal. Revenind la consolele noastre iubite, eu as fi fost TOTAL castigat de tabara care imi oferea o consola cu shaormerie inclusa. Se stie ca imi place shaorma... Pana atunci mi se par doua bestii identice, cu marketing diferit. Mare branza... -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 81] Author : AkF Date : 23-06-2013 00:35 Poate ai vrut sa compari VW Passat cu Skoda Superb. Octavia e in clasa cu Golf. Niciodata o Octavia nu o sa fie 90% identica cu un Passat:P. Ti-am inteles ideea, dar din pacate fanboyi sunt la putere. Degeaba explici pt. ca nimeni nu pricepe.PS4 rullz!:D -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 82] Author : menthor29 Date : 23-06-2013 07:19 singurul dezavantaj ii xbox live !!!!in rest pare ok ---------- Post added 23-06-2013 at 05:20 AM ---------- singurul dezavantaj ii xbox live !!!!in rest pare ok ---------- Post added 23-06-2013 at 05:20 AM ---------- singurul dezavantaj ii xbox live !!!!in rest pare ok ---------- Post added 23-06-2013 at 05:23 AM ---------- singurul dezavantaj ii xbox live !!!!in rest pare ok -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 83] Author : Dj Mo Date : 23-06-2013 08:54 de la nasu, fara numar, fara numar, fara numar.... de ce ii un dezavantaj xbox live? -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 84] Author : poiuyt Date : 23-06-2013 11:02 Pai daca totul a fost asa: http://www.youtube.com/watch?v=4GPkb6xwvzo =))=))=))=))=))=)) -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- Downloaded from Console Games (https://www.consolegames.ro/forum) at 29-03-2024 11:16.