* * * Console Games Thread * * * -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- Thread : Ban Balica Mitica Started at 19-08-2013 18:23 by warwolf Visit at https://www.consolegames.ro/forum/showthread.php?t=76112 -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 1] Author : warwolf Date : 19-08-2013 18:23 Title : Ban Balica Mitica Salutare, Nu am gasit o categorie pentru acest gen de threaduri pe forum, asa ca il postez aici. Daca exista o astfel de categorie, rog sa-mi spuneti, si o sa vad cum pot face sa-l mut. Am fost contactat pentru un schimb de un individ cu username FosteR (http://www.consolegames.ro/forum/members/foster/), urmatoarele date de contact: Balica Mitica str. Costache Conachi, Nr. 10 Bl. 6B, sc. A, Ap. 3 Oficiu Poștal 39, Bucuresti Acesta se plangea ca si-a luat teapaa la schimburile prin posta, si imi cerea sa-i trimit eu primul. Nu am luat-o pana acum in barba, asa ca am zis ca voi fi eu primul care va trimite, ignorand regula cu "Cel care are feedback mai mic trimite primul". Short story: I-am trimis coletul, el l-a primit, a zis ca mi-a trimis si el coletul, apoi m-a contactat peste o zi sa-mi zica ca a fost sunat de la posta ca s-a stricat masina, si ca va intarzia. Peste vreo 2-3 zile am fost la posta, nu am primit nimic, i-am dat un PM cerandu-i un numar de referinta, si nu mi s-a mai raspuns. Am trecut azi pe la posta, si tot nu am primit nimic, i-am cerut si feedback si nu am primit nimic, deci pot presupune ca nu a fost trimis nici un colet. Long story (formatat la manutza, ca nu sunt toate mesajele la un loc): FosteR (05-08-2013 13:19) salut Îți ofer heavy rain cu poster , sountracks si joc impecabil pe max payne 3. . Dar cu o singura condiție. . Nu trimit primul deoarece am fost fraierit de 8 jocuri odata.. eu nu fur daca se întâmplă ceva implici stafful site-ului si/sau autoritățile. Eu nu sunt genul acela de om pentru ca numi sta in caracter .. numi place sa fur pt ca numi convine tu dai bani pe acel joc si eu il fur.. nu e bine. Daca vrei ok warwolf (05-08-2013 17:38) Personal nu ma avantajeaza in nici un fel faptul ca e editie limitata, so, as fi de acord sa fac schimbul daca mai dai o diferenta de 15 lei. Nu ma deranjeaza sa trimit eu primul. Mereu am facut asta, si nu mi-am luat-o inca... FosteR (05-08-2013 19:35) Okey sunt de acord . Cand puneti jocul puneti fu ramburs 15 lei.. adresa este strada Costache conachi nr 10 bl 6B sc A ap 3 oficiu poștal 39 numele Balica Mitica FosteR (05-08-2013 19:37) Sau cum crezi tu ca este mai bine .. pun eu jocul + 15 lei sau ramburs la jocul tau cum crezi ca e mai bine. warwolf (05-08-2013 20:36) Dureaza mai mult ca sa ridic banii ramburs...pui banii in carcasa. Zi-mi si orasul si un nr de tel pls, sa te sun cand l-am depus. Cel mai probabil il trimit maine seara. FosteR (05-08-2013 21:04) Bucuresti iar telefonul este la decodare dar ma poti anunta prin Pm warwolf (05-08-2013 21:06) Bun atunci, da-mi tu un tel cand il ridici pe al meu si-l trimiti pe al tau. 0746061985 Multumesc. FosteR (05-08-2013 21:43) Ok warwolf (06-08-2013 19:42) Salut, Nu am reusit sa trimit ala azi, ca am iesit tarziu de la servici. Fac tot posibilul sa-l trimit maine. FosteR (06-08-2013 20:12) Okey nici o problema . warwolf (07-08-2013 18:19) Salut, Ti-am trimis azi coletul. Da-mi te rog un tel dupa ce l-ai ridicat si trimis pe celalalt, ca eu is pe post restant, si nu-mi vine notificare acasa. FosteR (10-08-2013 11:09) salut . Am primit jocul impecabil. Am pus si eu jocul de ieri. Scuze ca nu am putut sa te sun. warwolf (10-08-2013 11:37) Ok, multumesc. Sa lasi si feedback pls. FosteR (12-08-2013 12:05) jocul va intarzia cu o zi an primit înștiințare de la posta este o problema cu masina si a oprit la service warwolf (13-08-2013 20:35) Salut, Da-mi te rog numarul de referinta de pe foaia care ti-a dat-o cand ai trimis coletul, ca sa pot rezolva cu doamnele de la posta mai usor. Multumesc. Daca este vreun admin/moderator amabil care sa ia vreo masura privind aceasta problema, as fi recunoscator. Va multumesc anticipat. PS: Cand m-am uitat pe feedback la el, avea 1 feedback pozitiv, dar nu m-am uitat si de unde...se pare ca cel care i-a dat feedback-ul, respectiv dl. FeloN (http://www.consolegames.ro/forum/members/felon/) avea 2 feedback-uri negative, deci ori is aceeasi persoana, ori se cunosc :). Deci am invatat 2 lucruri: - Regula "Cel care are feedback mai mic trimite primul" se respecta indiferent de situatie - Cand se verifica feedback-ul cuiva, e bine sa se verifice si feedback-ul celor care i l-au lasat, eventual recursiv (desi, aceasta verificare ar putea dura ceva timp, in cazul lanturilor mari...) -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 2] Author : Razzosinni Date : 19-08-2013 18:39 http://www.consolegames.ro/forum/f51-help-desk/5509-useri-neseriosi-pe-aria-de-publicitate/ -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 3] Author : nutzule Date : 19-08-2013 18:41 a explodat bomba cu tepari pe console -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 4] Author : divayo Date : 19-08-2013 18:47 E posibil sa fie tot ''mister'' Felon, baiatul e ''meserias'' ori sigur sunt infratiti. Dar vina e si in alta parte, mie mi-a venit cu propunerea de schimb cu gramada de jocuri pe unul singur de la mine, tot asa ca sa trimit primul, a aruncat carligul dar acum vad ca e o alta abordare, cum ca a luat nu stiu ce teapa s.a.m.d, sunt inventivi baietii. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 5] Author : warwolf Date : 19-08-2013 18:51 Am postat si pe thread-ul cu useri neseriosi, desi e foarte putina info acolo, iar cand mai da cineva reply la un anumit post dupa vreo cateva zile, se cam intercaleaza treaba, si devine greu de urmarit. Multumesc de informare. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 6] Author : LucKos Date : 19-08-2013 19:05 Plangere penala la politie si ii trimiti un scan la ea tot prin posta la aceeasi adresa. Te va contacta instant! Si sa nu-ti stergi arhiva de mesaje. Oricum si tu ai fost naiv cand el venea numai cu dubiosenii gen telefon la decodat, numele ala mega dubios. Du-te la politie ca le trebuie inmuiat tupeul garoilor astia ordinari! -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 7] Author : bubu91 Date : 19-08-2013 20:13 Mie mia facut o propunere asemanatoare .... the last of us cu poster si soundtrack pe heavy rain. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 8] Author : warwolf Date : 19-08-2013 20:16 Mai sa fie, toate au poster :) . Sri intai face rost de ele, apoi le trimite inapoi la cei de la care a luat alte jocuri ? =D> Plangerea ar fi o optiune, dar ar necesita cateva plimbari si declaratii pe la politie, iar timpul pe care il pierd m-ar costa mai mult decat banii pe care i-am pierdut....desi s-ar putea zice ca asa se invata, si ca nu ar trebui lasata situatia nepedepsita... -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 9] Author : LucKos Date : 19-08-2013 20:22 Pai pe asta se bazeaza toti, ca nimeni nu se deranjeaza sa faca plangere la politie - si practic ii ajutam sa "prospere", in loc sa penalizam "spiritul antreprenorial mioritic" de genul asta !!! Poate pe tine nu te intereseaza, dar cred ca se va gandi de doua ori inainte sa mai incerce sa dea teapa dupa o citatie la politie. Oricum e un pusti cordit, care probabil ca nu a luat bacul si cu o educatie dubioasa. Caractere de genul, trebuie extirpate din societatea noastra sau macar stigmatizate (ca exemplu pentru colegii din bransa). -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 10] Author : divayo Date : 19-08-2013 20:27 Dar nu ai cum sa trimiti un joc, unuia care are feedback culmea de la un alt tepar, cum ii trimiti unuia ca ala? Ca sa nu mai spun ca are 1 luna de cand e membru aici. Poate sa spuna el ce vrea, dar nu ii trimiti primul, daca vezi ca insista, clar e dubios. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 11] Author : warwolf Date : 19-08-2013 20:29 Da....m-am prins si eu intr-un final, dar am zis ca na...fk it....I'll trust people until I get fked...and now I did :) -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 12] Author : nutzule Date : 19-08-2013 20:31 ala cu the last of us""avea 8 +, deci... flamanzi sunt peste tot -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 13] Author : j0kk3r.stile Date : 19-08-2013 20:36 si mie mi-a propus ac3 pe black ops si tot la fel mi-a trimis mesaj ca a fost fraierit cu 8 jocuri... parea foarte suspect si nu i-am mai trimis.. oricum mai mult ca sigur e fostul user Felon.. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 14] Author : divayo Date : 19-08-2013 20:41 a explodat bomba cu tepari pe console Nu e chiar asa, insa mai e cate unul cu obiceiuri d'astea care incearca si din pacate ii mai si reuseste, daca era o ''bomba'' de tepari pe aici, iti dai seama ca era al treilea razboi mondial, moderatorii erau in alerta B-) Asta e un gandac ce trebuie strivit. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 15] Author : nutzule Date : 19-08-2013 20:44 vedem zilele urmatoare, daca apar si altii ieri bully08, azi foster... -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 16] Author : Link Date : 19-08-2013 20:50 Eu personal favorizez abordarea "du-te la adresa pe care ti-a dat-o si rupe-i dintii si ia-ti jocurile inapoi". Dar asta e doar parerea mea... -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 17] Author : warwolf Date : 19-08-2013 20:51 Eu personal favorizez abordarea "du-te la adresa pe care ti-a dat-o si rupe-i dintii si ia-ti jocurile inapoi". Dar asta e doar parerea mea... Abordare care e mai greu de realizat cand intre adrese e o distanta de ~400 km. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 18] Author : nutzule Date : 19-08-2013 21:13 asa ca, mai bine o plangere la Politia, apoi stimatul domn tepar sa primeasca ceva citatii -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 19] Author : DeathOfArt Date : 19-08-2013 21:44 iti recomand politie, si eu am facut la fel. daca te cheama, te cheama sa mai dai o declaratie, daca muncesti nu e nici o problema firma angajatoare este obligta sa-ti dea liber si sa nu-ti ia din zilele tale, ajuti politia in investigatie. sa mai ai factura de la posta de cand ai pus coletul -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 20] Author : warwolf Date : 19-08-2013 21:46 Ok, atunci, o sa vad cum fac sa trag o fuga pe la politie... -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 21] Author : OEE Date : 19-08-2013 21:53 Bun, te rog, daca se poate un scan dupa factura de la Posta pe thread sau PM (daca nu vrei sa vada si altii datele tale) ca sa putem avem dovezi / lua masuri aici. L-am contactat si pe Foster ca sa ne dea explicatii, daca exista... Intre timp, chiar te rog sa depui plangere la politie si sa ne ti la curent. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 22] Author : warwolf Date : 19-08-2013 23:35 Bun, te rog, daca se poate un scan dupa factura de la Posta pe thread sau PM (daca nu vrei sa vada si altii datele tale) ca sa putem avem dovezi / lua masuri aici. L-am contactat si pe Foster ca sa ne dea explicatii, daca exista... Intre timp, chiar te rog sa depui plangere la politie si sa ne ti la curent. Am urcat doc scanat. Din pacate, nu gasesc decat numele si localitatea individului, nu si adresa. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 23] Author : OEE Date : 19-08-2013 23:59 Multumesc, astept acum si raspuns de la FosteR (pana la sf saptamanii) cu dovada de expediere din partea lui. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 24] Author : warwolf Date : 20-08-2013 00:00 Multumesc, astept acum si raspuns de la FosteR (pana la sf saptamanii) cu dovada de expediere din partea lui. Si eu iti multumesc. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 25] Author : LucKos Date : 20-08-2013 00:19 Am urcat doc scanat. Din pacate, nu gasesc decat numele si localitatea individului, nu si adresa. Posta nu trece toata adresa pe hartia aia dar e in sistem la ei in caz ca investigheaza cei de la brigada diverse. Sa pui la dosar mandatul si sa-i faci o copie. Bafta! -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 26] Author : warwolf Date : 20-08-2013 00:20 ok -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 27] Author : LucKos Date : 20-08-2013 00:20 Posta nu trece toata adresa pe hartia aia dar e in sistem la ei in caz ca investigheaza cei de la brigada diverse. Sa pui la dosar mandatul si sa-i faci o copie. Bafta! Din cauza astora nu vrea nici un retailer din UK sa faca business cu noi... -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 28] Author : razvanrazy Date : 20-08-2013 09:09 Nu inteleg cum i-ai putut trimite jocul, la cat de analfabet este. FRATILOR !!! Deschideti ochii !!! Omu ala n-are nici macar 2 clase... Nu vreau sa fiu rau, dar o cam meriti pentru naivitate... Ca solutionare, cum ti-au recomandat si colegii forumisti. Du-te de urgenta la politie. Si sincer, daca nu se rezolva nimic, du-te si rezolva singur ca esti barbat...nu te lasa calcat in picioare de un analfabet infect... -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 29] Author : CSergiu Date : 20-08-2013 09:22 ^ Si daca ala e un cioroi imputit ? Ii rupi tu dintii da' si dupa ce vine cu 20 de alti cioroi dupa tine... -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 30] Author : razvanrazy Date : 20-08-2013 10:03 Asa si ? Acum sa ne fie frica de toti cioroii ? Crezi ca daca e tigan sau e vreunu bazat din sat/comuna/oras (nu m-am uitat pe adresa), politia va face ceva ? -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 31] Author : CSergiu Date : 20-08-2013 10:13 Pai nu, dar nici el nu cred ca rezolva nimic daca ocupa un loc in plus pe patul de spital.. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 32] Author : divayo Date : 20-08-2013 10:25 Nu asa se rezolva, daca se poate sa-l lovesti unde-l doare, pe cale legala, o amenda ceva, politia pe urmele lui, daca e posibil asa ceva, desi discutam multe si marunte ( titanicul s-a scufundat, hai sa-l scoatem ) nu trebuia sa te complici cu un asemenea gandac de la bun inceput, mai ales ca avea toate semnalmentele ca ''pute'' acum nu da nimeni in cel pagubit, insa vina cam acolo e. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 33] Author : Razzosinni Date : 20-08-2013 10:40 Vreau sa va intreb ceva : cat de multi dintre voi au rezolvat cu ajutorul politiei o problema de genul acesta? Sunt foarte curios. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 34] Author : divayo Date : 20-08-2013 10:48 Vreau sa va intreb ceva : cat de multi dintre voi au rezolvat cu ajutorul politiei o problema de genul acesta? Sunt foarte curios. Pai eu cred ca problema e: cati de fapt au fost dintre pagubiti sa reclame? :-? Las ca politia nu are ce face, e doar un joc / jocuri, parerea mea e ca mai nimeni. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 35] Author : MonkY Date : 20-08-2013 11:28 Pentru noi mai important este sa ca acest gen de useri sa primeasca ban forever si sa dispara de pe acest forum. Incercam sa tinem totul cat mai curat, dar din pacate in Romania... e complicat cu atatia tzepari. Intre timp asteptam sa vedem si raspunsul celelailte parti. La politie e bine sa apelati atunci cand la adresa unei persoane exista mai multi pagubiti. Atunci si-ar da mai mult interesul. Asa, pentru un singur joc... ma tem ca nu se vor agita prea mult. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 36] Author : Rasko Date : 20-08-2013 11:48 Offtopic: dar cum sa faci schimb cu unu' pe care-l cheama BALICA MITICA? -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 37] Author : CSergiu Date : 20-08-2013 11:48 Stiu ca sunt offtopic dar vreau sa imi impartasesc patania: acum vreo 3-4 ani eram innebunit dupa iPhone, aveam un LG KU990 cumparat de tatal meu... am cautat iPhone 2G pe okazii si am gasit un tip cu vreo 4-5 produse la vanzare (parea foarte dubios, nu avea nici un rating, etc.) dar am zis ce naiba ca mai sunt si oameni care au asa si sunt cinstiti (aveam vreo 2-3 colegi care aveau profilul ca al lui si nu erau tepari) asa ca l-am contactat si a fost de acord sa ii trimit LG-ul si 200 RON pentru schimb prin Fan Courier. La telefon parea de incredere, ce credeti ca am primit inapoi? Un Sony-Ericsson cu clapeta in valoare de vreo 250-300 RON. Nu a fost paguba mare dar a avut un impact imens asupra increderii mele, acum nu mai fac absolut nici un targ online decat cu persoane in care am incredere 100%. Am aflat ulterior ca tipul lucra pentru Fan Courier si meseria lui pe langa faptul ca livra colete era sa dea tepe pe net... nu am facut plangere la politie pentru ca am stiut ca o sa se complice treaba si nu era paguba chiar asa de mare asa ca am bagat coada intre picioare si am mers mai departe. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 38] Author : Razzosinni Date : 20-08-2013 12:04 Trebuie avut mare grija. Si sa pierzi jocuri e nasol, dar cand vine vorba de electronice si sume de sute de lei, e cu atat mai grav. Tocmai de aceea eu nu cumpar si nu schimb electronice prin posta sau curier, cu exceptia cazurilor in care am certitudinea ca totul e in regula ( omul are sute de recomandari, am mai facut tranzactii cu el etc.) Pentru o consola, smartphone, tableta sunt dispus sa ma deplasez sute de kilometri. Mai bine ma mai costa 100 de lei benzina si drumul decat sa arunc 500-600 de lei pe fereastra din confortul canapelei mele. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 39] Author : warwolf Date : 20-08-2013 17:12 @razvanrazy - am spus ca mentalitatea mea a fost sa am incredere pana-mi iau teapa, plus ca pierderea nu era asa mare. Daca nu se poate altfel, inveti pe pielea ta :) Deasemeni, am facut acest thread nu ca sa-mi recuperez pierderea, ci sa i se dea ban userului. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 40] Author : bubu91 Date : 22-08-2013 15:01 "? Omule.. daca chiar crezi ca eu nu vrau sa facem schimb... daca vrei sa sitii am rezolvat problema daca te referi la warwolf. Intreaba'l pe OEE . " chiar a fost rezolvata problema? daca nu, dc acest user inca nu a primit ban? -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 41] Author : OEE Date : 22-08-2013 15:20 Dupa cum am mai spus, termenul este pana maine seara. Desi dupa cum a decurs situatia ma indoiesc ca o sa se schimbe decizia finala. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 42] Author : warwolf Date : 22-08-2013 19:10 "? Omule.. daca chiar crezi ca eu nu vrau sa facem schimb... daca vrei sa sitii am rezolvat problema daca te referi la warwolf. Intreaba'l pe OEE . " de unde-i asta ? eu n-am vazut nimic... -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 43] Author : bubu91 Date : 22-08-2013 19:22 Mia trimis azi -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 44] Author : warwolf Date : 24-08-2013 09:54 Dupa cum am mai spus, termenul este pana maine seara. Desi dupa cum a decurs situatia ma indoiesc ca o sa se schimbe decizia finala. vreo noutate, ceva ? -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 45] Author : OEE Date : 24-08-2013 19:29 Da, este banat. A avut cateva tentative sa ma pacaleasca dar pana la final nu a produs nici o dovada. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 46] Author : warwolf Date : 24-08-2013 21:33 Ok atunci, multumesc. ---------- Post added 24-08-2013 at 21:36 ---------- Ma gandesc ca ar fi utila o baza de date cu numele, eventual adresele persoanelor banate, si un script care scaneaza textele din PM, si in cazul in care gaseste un nume banat, sa-l faca link catre o pagina de notificare sau ceva. Astfel, ar fi mai usor de tinut evidenta a astfel de lucruri, si ar putea si userii sa verifice persoanele cu care fac afaceri mai usor. Deasemeni s-ar putea tine evidenta si userilor duplicat... -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- Downloaded from Console Games (https://www.consolegames.ro/forum) at 29-03-2024 00:23.