* * * Console Games Thread * * * -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- Thread : Waiting thread of the forgotten land Started at 19-11-2013 11:35 by Rasko Visit at https://www.consolegames.ro/forum/showthread.php?t=78951 -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 1] Author : Rasko Date : 19-11-2013 11:35 Title : Waiting thread of the forgotten land Sper sa nu se supere modeLatorii, dar am observat un thread asemanator pe neogaf si mi se pare ca ar fi detul de funny sa avem o sectiune in care sa ne varsam frustrarea pentru timpul ramas pana la lansarea pe meleagurile europene. Ar fi interesant sa vedem ce va mai jucati zilele acestea sau cu ce activitati va ocupati timpul, eu de exemplu sunt intr-o stare semi-schizofrenica si seara de seara incerc 2-3-4 jocuri :)) incepand cu Stardust HD si terminand cu Ratchet and Clank, Uncharted etc. Trendul este unul similar si pentru multi dintre prietenii mei de pe PSN, exceptandu-l pe tomaobiwan care e in GTA de 3 luni si nu l-a terminat. Da da stiu, rabdarea e o virtute, insa mie imi lipseste cu desavarsire. :)) COUNTDOWN: PS4 Countdown - PS4 Release Date (http://www.ps4-countdown.com/) -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 2] Author : the_fool2k Date : 19-11-2013 11:45 Eu sunt mai norocos deoarece am ramas in urma cu jocurile current gen. In limita timpului liber incerc sa termin Beyond Two Souls si Batman Origins. Urmează the Last of Us, deci asteptarea este mult mai usoară. De fapt sunt sigur ca voi cumpara ps4 si inca o sa mai joc the last of Us, la cat timp liber am. Recunosc totusi ca ma roade sa primesc ps4 cat mai repede, asta pentru ca sunt maniac cu orice este nou. I just need to have it in my hands :)) Probabil, dupa ce il voi avea, ma voi linisti si voi reveni la curent gen :)) -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 3] Author : paunstefan Date : 19-11-2013 11:56 Eu mai am de jucat pe PS3 Beyond, Batman AO, Max Payne 3, AC Revelations si 3, si peste o luna vine Gran Turismo 6, GT5 l-am jucat vreo 2-3 luni, sper ca GT6 sa fie la fel. Apoi as vrea sa rejoc cateva jocuri din generatia asta, Uncharted 2, RDR, Heavy Rain, seria MGS. Deci nu ma grabesc cu PS4. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 4] Author : h0stile Date : 19-11-2013 12:05 eu inca ma joc black flag si mai am doua restante de anul asta, ni no kuni pe care l-am jucat putin dar am fost nevoit sa-l pun deoparte momentan si beyond pe care inca nu il am (dar sper sa fac rost de el cat de curand). nu ma roade problema atat de tare, insa ma sacaie frati-miu uneori, mai ales cand imi da mesaje pe telefon de genul... BF4 e asa de smooth pe PS4...arghhh...si bineinteles ca m-a sunat in weekend sa-mi spuna cat de misto e controlleru', ca e misto interfata, ca merge bine consola, etc...imi venea sa-l strang de gat prin telefon. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 5] Author : Rasko Date : 19-11-2013 12:08 Intreaba-l daca a observat vreo problema cu stickurile controllerului, nu-mi vine sa cred ca se uzeaza atat de repede precum sunt zvonurile. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 6] Author : tomaobiwan Date : 19-11-2013 12:46 Sunt meticulos domle ... -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 7] Author : Srachi Date : 19-11-2013 13:31 Ce waiting? Pe mine m-au suna astia de la Altex azi, au zis ca in 24-48h am consola la usa. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 8] Author : mentorica Date : 19-11-2013 13:33 Ce waiting? Pe mine m-au suna astia de la Altex azi, au zis ca in 24-48h am consola la usa. Xbox one ? -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 9] Author : AndRewqp Date : 19-11-2013 13:49 facea misto... -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 10] Author : RonanN1 Date : 19-11-2013 13:58 Ce-s alea console next gen? :-? Eu de cand ma joc Retro City Rampage am si uitat de ele. http://www.youtube.com/watch?v=8pW3e7x2T3U -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 11] Author : eNHajeL Date : 19-11-2013 14:06 E greu cu asteptarea, intru zilnic pe site sa vad ce mai ziceti, ce noutate ati aflat.. cine primeste primul. Al meu ajunge in prima saptamana din decembrie si parca zilele astea nu trec nici cum. De jucat ... ma chinui cu Final Fantasy 13 si mi-e "frica" sa incep ceva serios fiindca odata cu venirea PS4 o sa fie puse in standby jocurile pana ma satur de el. In privinta controlerului nu imi este teama, no way in hell s-ar uza controllerele in asemenea hal. Cu siguranta ar fi rasunat internetul de urletele patitilor, nu doar un singur site unde nici pasarile nu zboara. Da, intr-adevar se poate ca un dualshock sa arate asa, daca il bagi in masina de spalat cu program intens dar sa fim seriosi! -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 12] Author : Srachi Date : 19-11-2013 14:31 facea misto... Nu faceam misto, am vrut doar sa pompez un pic de adrenalina in Rasko :evil: -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 13] Author : kobayashi Date : 19-11-2013 15:15 La mine a devenit deja un ritual, in fiecare seara la barfe 1-2 ore despre next gen cu Renegade, dupaia Uncharted mp, la care am devenit iar experti amandoi decand ne-am reapucat de el;)). Eu am terminat cam tot ce am avut mai important de jucat pe curent gen, mai astept sa-mi vina Bioshock Infinite si in rest mai fac ceva trofee pe la unele jocuri care imi plac mai mult:). Mor de nerabdare sa-mi cumpar consola si sper sa nu intarzie mai mult de 6-7 Decembrie ca va fi nasol:-S -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 14] Author : eNHajeL Date : 19-11-2013 15:21 Nu uita de Dark Souls 2. That game'll kill ya! -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 15] Author : AndyZ Date : 19-11-2013 16:22 Eu nu sunt asa nerăbdător să-mi sosească PS4. Încă n-am terminat Uncharted 3, trebuie sa cumpăr și Batman AO, inFamous-urile, Bioshock Infinite.. Vine și GT6. Poate ma apuc și de seria God of War.. Ma gândesc sa încerc și Heavy Rain și Beyond, deși nu ma atrage genul... La astea se adaugă și PS+ free games din ultimele 2 luni. Sunt asa de multe de jucat încât nu știu de care sa ma apuc, asa ca ajung sa bag un COD Ghosts sau un FIFA14.... :) Asa ca.... Nu ma grăbesc, am ce juca și sincer mi-e groaza de câte cheltuieli o sa am o data cu venirea lui PS4.. :) AC IV, BF 4 + exclusivele next-gen. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 16] Author : darkpaul13 Date : 19-11-2013 19:59 Meanwhile eu ma joc Batman Arkham Origins ps3 si Battlefield 4 pc(cand nu da crash :-S) Ar fi interesant sa vedem ce va mai jucati zilele acestea sau cu ce activitati va ocupati timpul, eu de exemplu sunt intr-o stare semi-schizofrenica si seara de seara incerc 2-3-4 jocuri :)) Ai nevasta..foloseste-o :naughty: -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 17] Author : h0stile Date : 19-11-2013 20:31 Meanwhile eu ma joc Batman Arkham Origins ps3 si Battlefield 4 pc(cand nu da crash :-S) Ai nevasta..foloseste-o :naughty: mai, sincer, si eu am si cand am incercat sa vorbesc cu ea de jocuri a murit orice pasiune :) -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 18] Author : mentorica Date : 19-11-2013 21:35 PS4 Launch: Tour Of The PlayStation 4 Lounge in Covent Garden :%% http://www.youtube.com/watch?v=2gqxbl16QUQ -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 19] Author : h0stile Date : 20-11-2013 01:31 Intreaba-l daca a observat vreo problema cu stickurile controllerului, nu-mi vine sa cred ca se uzeaza atat de repede precum sunt zvonurile. am intrat azi pe facetime si mi-a facut un demo de battlefield (care bineinteles ca a crashuit prima oara) si de unul de ghosts (sunt singurele jocuri pe care le are, ma rog, pe langa resogun). m-a impresionat meniul care este extrem de... snappy ca sa spun asa, mai ales in PS Store unde PS3 abia se misca. din pacate insa meniul este impartit extrem de prost. setarile sunt impartite pe multe categorii si unele chestii sunt practic ascunse unde nici nu te gandesti. comparativ cu cel din PS3 este un chin pana iti dai seama ce si cum. cealalta problema pe care o are este ca si-a pus consola sub tv (are un fel de servanta) si cu toate ca e intr-un loc extrem de aerisit (in jur si in spate) nu e luminata si de multe ori atinge zona de power on/off cand vrea sa scoata discul. mi-a spus ca i s-a intamplat destul de des chestia asta si ca si-ar fi dorit sa fie iluminate separat cele doua zone. in rest e suparat ca nu mai merge sa faca pairing cu castile pe care le folosea pe PS3 (Turtle Beach PX5). cei de la TB vand acum un PS4 Chat Cable si folosesti mufa care initial era pentru chat pe X360, iar in felul asta o sa mearga. alta problema (mica) este ca uneori te duci in PS Store si nu afiseaza nimic. ramane fundalul albastru si nu poti decat sa-i dai back. i s-a intamplat de 2 ori cat mi-a aratat mie, insa atunci cand merge intri in homepage-ul store-ului aproape instant. o chestie haioasa (pe care probabil unii dintre voi o stiu deja, insa pentru mine a fost o noutate) este ca nu mai scrii pe tastatura de pe ecran asa cum o faceai pe ps3, ci se misca cursorul in functie de miscarile controllerului, ceea ce practic inseamna ca selectezi literele/cifrele mult mai rapid. legat de thumbstickuri. mi le-a aratat si mi-a zis ca sunt abrazive, insa in zona in care le atingi des se face ca un fel de patina (si asta extrem de rapid, la el era deja, ceea ce probabil inseamna ca se uzeaza repede). nu are (inca) problemele pe care le-am vazut in poza de aici de pe forum (sa se decojeasca sau sa se rupa), insa probabil ca nici nu sunt chiar atat de durabile pe cat erau cele din DS3. daca vreti il mai intreb peste o saptamana ca sa vedem cum evolueaza, insa tind sa cred ca DS3 era mai bun din punctul asta de vedere (durabilitate/calitate a materialelor). in concluzie, as zice ca merita sa ai un DS4 in plus, just in case. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 20] Author : Wagram Date : 20-11-2013 07:11 legat de thumbstickuri. mi le-a aratat si mi-a zis ca sunt abrazive, insa in zona in care le atingi des se face ca un fel de patina (si asta extrem de rapid, la el era deja, ceea ce probabil inseamna ca se uzeaza repede). nu are (inca) problemele pe care le-am vazut in poza de aici de pe forum (sa se decojeasca sau sa se rupa), insa probabil ca nici nu sunt chiar atat de durabile pe cat erau cele din DS3. Văd că acum Sony vinde căpăcele de-astea. Nu-mi amintesc să fi fost aşa ceva şi pentru DS3, oficial. PS4 Analogue Thumb Grips | PS4 | Video Games | ShopTo (http://www.shopto.net/video%20games/ps4/PS4AC15-ps4-analogue-thumb-grips) -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 21] Author : ReNeGaDe124 Date : 20-11-2013 12:37 Văd că acum Sony vinde căpăcele de-astea. Nu-mi amintesc să fi fost aşa ceva şi pentru DS3, oficial. PS4 Analogue Thumb Grips | PS4 | Video Games | ShopTo (http://www.shopto.net/video%20games/ps4/PS4AC15-ps4-analogue-thumb-grips) Acele thumb grips nu sunt oficiale Sony. Sunt produse de Orb Accessories. Vindeau astfel de accesorii si pentru PS3: ORB Analogue Thumb Grips (PS3): Amazon.co.uk: PC & Video Games (http://www.amazon.co.uk/ORB-Analogue-Thumb-Grips-PS3/dp/B003QHY0HI/ref=sr_1_3?ie=UTF8&qid=1384940101&sr=8-3&keywords=thumb+grip) -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 22] Author : Wagram Date : 20-11-2013 13:02 Ai dreptate. :) Pentru mine, căpăcelele ar fi ultima problemă a gamepadului. Ce mă cam roade e că acumulatorul ţine puţin tare. Dar mă rog, touchpad, headset jack, neon... -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 23] Author : darkpaul13 Date : 20-11-2013 18:19 mai, sincer, si eu am si cand am incercat sa vorbesc cu ea de jocuri a murit orice pasiune :) el n-a pomenit nimic de vorbit..doar de jucat si ocupat timpul :%% :gamer::flash: -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 24] Author : Enthroll Date : 26-11-2013 15:13 Eu incerc sa fac trofeul de hardcore la D3. Ajunsesem cu DH la lvl 21 si intr-o seara am decis ca e boring pe Medium si am trecut la Master 1. Primul inamic intalnit era un elite. One shot kill. Grey screen of permanent death. Am scris incerc pentru ca nu prea ma pot dezlipi de GTA 5. Din pacate nu o sa reusesc sa-l termin pana sambata. Sambata o sa fie ziua PS4 pentru ca vineri seara mergem la un concert Nick Cave & The Bad Seeds (second this year, 3rd so far :D). He said, "Well bartender, it's plain to see I'm that bad mother****er called Stagger Lee" Mr. Stagger Lee Good celebration for a PS4 release, ha? -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 25] Author : eNHajeL Date : 27-11-2013 11:30 Mai sunt doua zile pana la lansare! In ultimul timp m-am jucat asa: NFS Most Wanted 2013, Burnout Paradise, Little Big Planet, Wipeout HD si Stardust HD cate 30 de minute. Urasc jocurile cu masini si celelalte enumerate mai sus, what's wrong with me? :-S -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 26] Author : Ramon Date : 27-11-2013 22:27 Eu imi numaram jocurile pe care o sa le am din prima zi: - luate deja de pe Store la discountul de 9.99 pt ca am versiunile PS3: Ghosts, BF4, AC4 - jocuri cu care vine coletul practic: Killzone inclus si NFS atasat la precomanda - jocurile free de la PS+: Resogun si Contrast - si am mai luat de pe store Trine 2 Complete Story, ca avea si pret redus la PS+ Total: 8 jocuri, + Warframe care e free-to-play Iar al 10lea joc e FM5, cu care vine Xboxul haha. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 27] Author : killlemalll3 Date : 03-12-2013 01:21 Va zic eu cum trec usor, foarte usor. In pregatirea terenului pt sosirea ps4 am cumparat ps vita,era si oferta la media galaxy de la 900 cea cu 3g la 700. Mentionez ca nu am vazut consolele portabile cu ochi buni in ciuda faptului ca am avut si psp. Sa nu deviez de la subiect, am fost fascinat zilelele astea de ea,ps plus,aveam o duzina de jocuri full care ma asteptau,Uncharted:golden abyss care e absolut superb si mute alte jocuri de calitate. Deja am dezvoltat manie sa platinez Uncharted. Asteptarea este usoara iar cand va ajunge ps4,doi iepuri dintr-un foc pt ca mi-am propus cand va aparea Drivetest sa il joc sub plapuma,eventual un killzone sub dus :cheerjump: -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- Downloaded from Console Games (https://www.consolegames.ro/forum) at 28-03-2024 21:04.