* * * Console Games Thread * * * -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- Thread : OnePlus One: Nexus eater! Started at 23-04-2014 20:11 by tudyniuz Visit at https://www.consolegames.ro/forum/showthread.php?t=82109 -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 1] Author : tudyniuz Date : 23-04-2014 20:11 Title : OnePlus One: Nexus eater! Majoritatea ar spune ca momentan flagship-ul bang for the buck este Nexus 5. Lansat in noiembrie anul trecut, acesta a venit cu specificatii de top la un pret extrem de competitiv. Ei bine, cei de la OnePlus au venit cu un telefon care sa dea cu Nexus 5 in laturi. Este vorba de OnePlus One. Adica doi. Precum Nexus 5 la vremea sa, acesta vine cu specificatii de top la un pret si mai mic. Avem un procesor Snapdragon 801 fata de 800 din Nexus 5, un ecran de 5.5" fata de 4.95", 3GB RAM fata de 2GB RAM si o camera de 13MP fata de cei 8MP din Nexus 5. Aparent Nexus 5 nu mai are nicio sansa. Bang for the buck momentan pare sa fie acest Oppo. Un alt plus fata de Nexus 5 este constructia. Problema mea cea mai mare cu Nexus 5 au fost materialele, iar aici cei de la OnePlus ofera materiale mai bune decat Samsung sau LG. Telefonul este facut din magneziu, iar spatele poate fi schimbat dupa bunul plac cu bambus, plastic sau chiar metal. Pozele mai jos. Spre deosebire de Samsung, HTC si LG, OnePlus lanseaza telefonul cu Cyanogenmod preinstalat si nu avem niciun skin plin de bloatware. Avem un Android asa cum trebuie, curat si plin de functii care profita de tehnologia telefonului. Telefonul se va lansa la inceputul lui mai la pretul de 299$ pentru varianta de 16GB si 349$ pentru cea de 64GB. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 2] Author : tudyniuz Date : 23-04-2014 20:16 Se pare ca vom avea parte de prima conversie valutara corecta pentru acest telefon. Intr-un comunicat de presa, OnePlus a anuntat urmatoarele preturi: -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 3] Author : x2z Date : 23-04-2014 20:54 Il vreau. De unde il cumpar la pretul asta? Sau se fac 3 telefoane pentru fotografiile de presa?:evil: -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 4] Author : tudyniuz Date : 24-04-2014 12:02 Nu se stiu inca detalii concrete vizavi de locul de unde poti cumpara telefonul. Unele surse au spus ca se va comercializa doar pe baza de invitatie, astfel fiind nevoit sa primesti o invitatie participand la tombole si chestii de genul asta. Alte surse vorbeau despre Google PlayStore unde telefonul va aparea la mijlocul lui mai. Mie ultima varianta mi se pare putin probabila, nu cred ca pune Google un competitor pentru Nexus 5 direct in Playstore, mai ales ca are un pret mai mic. Cand se anunta ceva oficial, o sa revin cu informatia. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 5] Author : shimrut Date : 24-04-2014 14:08 Nu văd de ce nu ar pune. Atât timp cât în PlayStore există SGS 4 și HTC One cu Android stock, 1+ cu CM nu pare atât de imposibil. Google nu-și scoate bani din platforma hardware ci din software. Ori, după cum văd eu lucrurile, cu cât sunt mai mulți oameni care au acces la serviciile Google, cu atât mai bine pentru Larry & Sergey. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 6] Author : djleo666 Date : 24-04-2014 14:11 Nu se stiu inca detalii concrete vizavi de locul de unde poti cumpara telefonul. Unele surse au spus ca se va comercializa doar pe baza de invitatie, astfel fiind nevoit sa primesti o invitatie participand la tombole si chestii de genul asta. Alte surse vorbeau despre Google PlayStore unde telefonul va aparea la mijlocul lui mai. Mie ultima varianta mi se pare putin probabila, nu cred ca pune Google un competitor pentru Nexus 5 direct in Playstore, mai ales ca are un pret mai mic. Cand se anunta ceva oficial, o sa revin cu informatia. Poate prin magazinul oficial Oppo din europa ? ? :D http://europe.oppostyle.com/ -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 7] Author : tudyniuz Date : 24-04-2014 14:11 @shimrut: Pai cele doua mentionate de tine au preturi mai mari decat Nexus 5, de acolo si aparitia lor pe Playstore. HTC M8 se vinde la 700$, dublu fata de Nexus 5. Oppo OnePlus ar veni in varianta de 64GB la acelasi pret cu Nexus 5 de 16GB. Daca mai punem la socotela ca are specificatii mai bune, deja nimeni nu ar mai fi interesat de Nexus 5. Nu cred ca se impusca singuri in picior. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 8] Author : shimrut Date : 24-04-2014 14:24 Din câte știu, Google oricum nu câștigă nimic din hardwareul Nexus 5. E un telefon creat pentru a vinde platforma Android stock. Citeam niște articole acum ceva timp care ziceau că s-ar putea chiar să renunțe la Nexus (1 (http://www.cultofandroid.com/50554/google-drop-nexus-devices-favor-play-editions-2015-rumor/), 2 (http://www.androidauthority.com/second-look-nexus-dead-rumor-341000/), 3 (http://time.com/2257/its-about-time-for-googles-nexus-line-to-go-away/)). Plus că, teoretic, anul ăsta trebuie să apara Nexus 6. Care mai mult ca sigur va avea specificații peste 1+. Eu zic că au de câștigat de pe urma includerii 1+ în PlayStore. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 9] Author : TravisPastrana Date : 25-04-2014 00:56 O eroare destul de mare in acest articol:( este ca telefonul OnePlusOne nu este creat de firma Oppo ci de noua companie a fostului vice presedinte Oppo, Pete Lau, care a demisionat la inceputul lunii Noiembrie si a creat compania One Plus One, de unde si numele telefonului . Degeaba o sa cautati pe in magazinul oficial Oppo din europa ca nu o sa gasiti acest dispozitiv. Mai multe sanse aveti pe site-ul producatorului si anume Home - OnePlus.net (http://oneplus.net/) la sectiunea HOW TO GET ONE si o sa va apara un countdown cu 14 ore ramase pana la lansare :D. Dupa lansare, cred ca in urmatoarele zile o sa aflam cat va costa si cum sa il achizitionam si de la noi din tara. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 10] Author : tudyniuz Date : 25-04-2014 01:06 Haha, intradevar. Prima informatie pe care am gasit-o l-a numit Oppo OnePlus One. De acolo insa mi-a scapat faptul ca in alte parti nu a fost numit asa. Am corectat. Mea culpa. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 11] Author : theSrN Date : 25-04-2014 15:02 a venit momentul fagaduit si a picat site-ul :)) -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 12] Author : tudyniuz Date : 25-04-2014 16:37 Asta da campanie: Phone Smash - OnePlus.net (http://oneplus.net/smash) -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 13] Author : theSrN Date : 25-04-2014 16:45 dap, foarte misto ideea. oricum, sunt foarte interesat de noul device, pretul este mai mult decat accesibil pentru specificatiile sale. problema ramane: de unde il cumparam? :-s -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 14] Author : djleo666 Date : 25-04-2014 17:16 Bai ce telefoane vor astia sa spargem....pai daca avea LG Flex-ul, sau Lumia 1020 sau Note 3-ul oare merita sa-l spargem doar de dragul unui One+ ? -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 15] Author : tudyniuz Date : 25-04-2014 17:27 Mie imi vine sa sparg Note 3 :)) -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 16] Author : FlyingPotatoes Date : 25-04-2014 18:45 Stati asa sa vad daca am inteles eu bine, daca ma filmez cand imi sparg telefonul primesc un oneplus one? Cool, oricum aveam un telefon care nu il mai foloseam. L.E. Nevermind, in lista cu tarile nu exista Romania :(( -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 17] Author : tudyniuz Date : 25-04-2014 18:47 Nu nu, nu orice telefon. Intra pe link-ul ala si ai o lista cu telefoanele "compatibile" Asa am si eu un Nokia mai vechi si m-as fi bagat la o spargere. LE: Am gasit Note 3 fake cu 50EUR, l-as lua ca sa particip =)) -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 18] Author : theSrN Date : 25-04-2014 18:52 Dar conform listei de mai sus, nu intai aleg ei 100 oameni și apoi spargi telefonul? -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 19] Author : FlyingPotatoes Date : 25-04-2014 18:52 Exista si varianta sa iei un 'Live Demo Unit' :) -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 20] Author : tudyniuz Date : 25-04-2014 18:56 Dar conform listei de mai sus, nu intai aleg ei 100 oameni și apoi spargi telefonul? Ba da, aplici spunand ce si cum vrei sa faci iar apoi filmezi toata treaba. Cine are Apple Care pentru iPhone are voie sa il schimbe odata indiferent cat de distrus e, cine se baga? :D -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 21] Author : FlyingPotatoes Date : 25-04-2014 18:58 Ala eu, ala eu... Daca ar fi valabila si in Romania eu m-as baga (GS4) :) -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 22] Author : tudyniuz Date : 25-04-2014 18:59 Eu ma gandesc doar sa nu ceara sa le trimiti telefonul distrus sa se prinda ca e o chinezarie si nu originalul. I-am si dat mesaj aluia cu replica de Note 3 :)) @FlyingPotatoes Aplica si trimitemi-l mie si ti-l distrug eu :D -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 23] Author : FlyingPotatoes Date : 25-04-2014 19:06 Pana ajunge ala in Olanda se termina concursul :)) -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 24] Author : tudyniuz Date : 25-04-2014 19:13 :violent: Please do not smash your phone until you receive an email from our team confirming that your application has been chosen. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 25] Author : FlyingPotatoes Date : 25-04-2014 20:34 Ce vrei sa spargi? -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 26] Author : tudyniuz Date : 25-04-2014 23:19 Un Note 2, se gaseste sub 200EUR, de replici nu mai vorbesc. Daca ma accepta baietii, dau fuga si il cumpar pe cel mai ieftin si il calc cu masina, i-l dau cainelui sa-l roada, ii dau foc, joc fotbal cu el, il scap in apa clocotita si il termin de tot la sfarsit. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 27] Author : FlyingPotatoes Date : 25-04-2014 23:22 Sa ai grija sa faci totul in one take ca dupa te trezesti ca zic aia ca nu i-ai convins :)) -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 28] Author : x2z Date : 27-04-2014 13:44 Exact ce ziceam, nu vand telefonul la pretul ala. Cred ca 100 telefoane se vor vinde cu totul. :) -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 29] Author : tudyniuz Date : 27-04-2014 14:07 Nu. Primul batch va fi de 100 pe care il vor vinde ei direct, costul fiind telefoanele celor care si le distrug. Apoi fiecare dintre cei 100 mai primesc invitatii suplimentare, al doilea batch ajunge in cazul asta la 3-400 de unitati. S-ar putea ca telefonul sa fie vandut in cantitati mai mici, cred si eu ca nu au cine stie ce profit de pe urma lui la banii astia, dar mai mult ca sigur nu vor vinde doar 100 de bucati. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 30] Author : x2z Date : 27-04-2014 18:07 Come on, fii serios eu daca as primi invite nu as avea cui sa o dau din mai multe motive. Eu un brand neconoscut, inaintea achizitie nu ai unde sa te joci telefonul ca sa vezi daca iti place, iar telefonul tind spre phablet ceea ce il face si mai nisat. Asa ca din toate invitatiile nu stiu cati alti cumparatori vor mai fi. In concluzie, un mare fas. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 31] Author : tudyniuz Date : 27-04-2014 18:31 Pai una e sa zici ca nu se va vinde in milioane de exemplare, iar alta e sa zici ca vor vinde cateva sute de bucati si atat. E la fel de rapid precum un S5 sau HTC One M8, dar fata de asta ruleaza Cyanogenmod, asadar se prea poata sa fie cel mai snappy telefon de pe piata. Toti care inca au Nexus 4 sau ceva gen S3 o sa fie tentati de telefonul asta. La 300$ poti avea cel mai rapid telefon din lume. Pe langa asta, camera pare sa fie chiar foarte buna. E comparata cu un Nikon D3100 si se tine bine pe langa el. OnePlus One takes on Nikon D3100 DSLR in a camera shootout (http://www.androidauthority.com/oneplus-one-camera-vs-nikon-d3100-dslr-370966/) -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 32] Author : tudyniuz Date : 28-04-2014 13:18 Looking good: Hands-on photos of the OnePlus One wood and bamboo back covers (http://www.androidauthority.com/oneplus-one-wood-bamboo-back-covers-hands-photos-372436/) -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 33] Author : theSrN Date : 28-04-2014 13:35 tudy, daca nu vrea nimeni invitatia aia, o accept eu :)) -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 34] Author : x2z Date : 28-04-2014 15:41 Nu am negat nimic din ceea ce spui tu acolo. Ceea ce am spus eu e ca sistemul de invite-uri e praf in ochi. Daca m-as decide sa imi nenorocesc 5s-ul pt o sansa la One Plus One, nu as avea apoi cui sa dau invitatia. Poate doar sa o vand pe forum.:evil: Pai una e sa zici ca nu se va vinde in milioane de exemplare, iar alta e sa zici ca vor vinde cateva sute de bucati si atat. E la fel de rapid precum un S5 sau HTC One M8, dar fata de asta ruleaza Cyanogenmod, asadar se prea poata sa fie cel mai snappy telefon de pe piata. Toti care inca au Nexus 4 sau ceva gen S3 o sa fie tentati de telefonul asta. La 300$ poti avea cel mai rapid telefon din lume. Pe langa asta, camera pare sa fie chiar foarte buna. E comparata cu un Nikon D3100 si se tine bine pe langa el. OnePlus One takes on Nikon D3100 DSLR in a camera shootout (http://www.androidauthority.com/oneplus-one-camera-vs-nikon-d3100-dslr-370966/) -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 35] Author : theSrN Date : 30-04-2014 18:04 in actiune: https://www.youtube.com/watch?v=b9YbyXHocxw si ceva detalii in plus: http://phandroid.com/2014/04/29/oneplus-one-hands-on-video/ -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 36] Author : MonkY Date : 04-05-2014 23:35 Imi place ca are butoane "hardware" (chiar daca sunt doar capacitive). Deja nu mai suport "on-screen buttons", care nu fac altceva decat sa manance din ecran most of the time. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 37] Author : tudyniuz Date : 05-05-2014 00:33 Mananca din ecran, dar avandu-le pe ecran, automat tii telefonul altfel in mana si iti e mai usor sa atingi toate colturile ecranului. Asta e motivul pentru care desi Nexus 5 e mai mare decat un S4, mi se pare mai usor de folosit cu o singura mana. Ce e la One+ grozav e ca nu se pierde spatiul precum la HTC One M8. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 38] Author : theSrN Date : 08-05-2014 10:24 update pt release date: Our production schedule is as follows: Ready now - 100 for phone smashers Late May to early June - Larger batch 64GB Sandstone Black Later in June - Increased general availability, people who want it should be able to get an invite without much trouble in June https://forums.oneplus.net/threads/2014-q2-production-update-updated-may-6.6854/ -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 39] Author : tudyniuz Date : 19-05-2014 20:02 Va puteti inscrie pentru o invitatie: It's Raining Invites! - OnePlus.net (http://oneplus.net/rain-of-invites) -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 40] Author : x2z Date : 22-05-2014 19:04 M am inscris. Il cumpar daca primesc, dar nu cred ca va fi asa usor. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 41] Author : tudyniuz Date : 22-05-2014 19:16 Si eu m-am inscris, dar pe langa faptul ca nu sunt increzator in sansele la asa ceva, sunt deranjat ca la modelul de 16GB te obliga la white iar cel de 64GB vine doar black. Vreau white de 64GB, iar fetele de schimb am inteles ca vor fi disponibile abia prin iulie-august. Imediat dupa o sa apara Note 4. Mi-a trecut tot cheful de One+. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 42] Author : tudyniuz Date : 22-07-2014 20:14 Cine vrea un invite, poate aplica aici: https://forums.oneplus.net/threads/the-blizzard-of-invites.63376/ -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 43] Author : FlyingPotatoes Date : 09-08-2014 09:28 haha deja au aparut oneplus oneuri pe OLX :) -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 44] Author : tudyniuz Date : 02-09-2014 12:42 Acum ca am pus in sfarsit mana pe el, dupa o zi cu telefonul: + cea mai reusita experienta de unboxing la vreun produs, doar la Beats am mai intalnit asa ceva + cablul USB e rosu + design reusit, subtire, foarte placut in mana. Forma concava il face sa para foarte subtire + 64GB + mai ingust decat Note 3 + mai rapid decat Note 3 + Cyanogen e foarte curat, foarte apropiat de Vanilla + bateria deja pare sa fie decenta + am facut deja 3 update-uri + ecranul e de buna calitate, culorile sunt redate foarte placut, nu sunt saturate ca la Samsung sau sterse ca la Nexus + unghiuri de vizualizare bune + amplasarea butonului power mai jos decat la un Note 3 e perfecta + foarte multe optiuni de customizare, nu am apucat inca sa trec prin toate + pretul domne: 300EUR - doar USB 2.0, se incarca greu (3100mAh) - mici buguri - unele aplicatii precum Eye Sky nu functioneaza cum trebuie - boxele se aud incet - ecranul e cam glossy pentru gusturile mele - yellow tint in partea inferioara, adica il voi trimite inapoi la garantie :| Sunt multe probleme cu yellow tint, am gasit unele fix-uri care vorbesc despre lasarea telefonului sub o lampa UV. Am asa ceva, asa ca voi incerca sa vad daca se rezolva, altfel trimit telefonul la garantie. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 45] Author : MonkY Date : 02-09-2014 13:12 Referitor la faptul ca e "doar USB 2.0 si se incarca greu", nu este acesta neaparat motivul. Exista device-uri care sunt tot USB 2.0 si totusi reusesc sa incarce la 2.4Ah (iPad de exp.). Deci nu trebuie neaparat sa fie USB 3.0 pt. incarcare rapida... Incearca alt charger (btw, ce valori scrie pe chargerul lui?). -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 46] Author : tudyniuz Date : 02-09-2014 13:58 Precum majoritatea androizilor, incarca la 5V. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 47] Author : denists66 Date : 02-09-2014 14:33 Culoarea galbena de pe ecran e o problema comuna. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 48] Author : MonkY Date : 02-09-2014 14:37 Precum majoritatea androizilor, incarca la 5V. La 5V sunt toate. Important este la cati mAh. Si din cate vad, este un charger de 2100mAh, ceea ce este mai mult decat decent. Intrebarea este (fiind totusi o chinezarie), cat de reali sunt cei 2100mAh. Prin urmare, iti recomand ceva de genul acesta (http://www.amazon.co.uk/gp/product/B00DF2485S/ref=oh_aui_detailpage_o01_s01?ie=UTF8&psc=1), cu care sa vezi real cat incarca. Am mai vazut chargere de 2000mAh (sau 2Ah) care de-abia reuseau sa incarce cu 800mAh (sau 0.8Ah). E si motivul pt. care recomand chargerul de la iPad Air pentru orice device clasic via USB (exceptie fac anumite modele de la Samsung, care sunt mai "cu motz" si au pinii inversati - pentru a te face sa cumperi cablurile si chargerele lor). Cat despre culoarea galbena (care multi spun ca se datoreaza rasinii cu care este lipit ecranul), stii bine ca asa am patit si eu cu niste iPad-uri. Pe care le-am schimbat pana am primit asa cum trebuia. Unii spun ca se duce in timp, altii recomanda sa folosesti caldura, altii UV... -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 49] Author : tudyniuz Date : 02-09-2014 14:53 Ma intereseaza prea putin cu cat incarca incat sa cumpar un device precum ai recomandat tu. O sa incerc si charger-ul de la iPad sa vad ce iese. Cat despre tint-ul galben, in seara asta o sa il las 15 minute sub lumina UV, sa vad daca se imbunatateste ceva. E greu sa fac poze la asa ceva, nici nu imi pot da seama daca in poze se vede ori ba. Live insa se vede si uneori e chiar deranjant. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 50] Author : MonkY Date : 02-09-2014 15:11 Ma intereseaza prea putin cu cat incarca incat sa cumpar un device precum ai recomandat tu. Poti sa iei si unul mai ieftin (http://www.amazon.co.uk/Portable-Charger-Voltage-Detector-3-5V-7-0V/dp/B00JO7CCUG/ref=pd_sim_sbs_computers_4?ie=UTF8&refRID=0KF7KDDG2JRT3CATJD90). :) -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 51] Author : tudyniuz Date : 03-09-2014 15:46 It (kinda) worked! Am pus telefonul sub lampa UV cat am stat 30 de minute cu cainele pe afara. Cand m-am intors, l-am oprit si dupa jumatate de ora l-am deschis iar. Tint-ul s-a minimizat incat abia se mai vede, a ramas o linie de 1mm in partea inferioara, asa ca probabil il voi mai lasa inca odata sub lampa astazi. Multi ziceau ca ceva lipici nu e uscat si da tint-ul asta, a ramas doar pe marginea inferioara, probabil lampa nu a batut cum trebuie acolo. Daca o rezolv pe asta, nu ma complic la garantia lor extrem de dubioasa si cu waiting interminabil si incep sa ma bucur complet de telefon. In afara de treaba cu tint-ul, am mai facut un update luat de pe forumul lor si nu mai am probleme in nicio aplicatie. So far so good! -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 52] Author : AndyTiME Date : 03-09-2014 15:50 Pacat ca (inca) nu aparut si in Romania acest telefon :D .... -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 53] Author : Bodolay Botond Date : 03-09-2014 16:04 Versiunea cu 64 GB este deja disponibilă la Emag. Prin comandă. Telefon mobil Oneplus One, 64GB, 4G, White - eMAG.ro (http://bit.ly/1r6zjUI) -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 54] Author : AndyTiME Date : 03-09-2014 16:05 Versiunea cu 64 GB este deja disponibilă la Emag. Prin comandă. Telefon mobil Oneplus One, 64GB, 4G, White - eMAG.ro (http://bit.ly/1r6zjUI) Foarte bun pretul. Daca e in jur de 13 milioane cel de 16gb o sa fie bataie pe ele. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 55] Author : MonkY Date : 04-09-2014 13:45 Nu mi se pare chiar atat de bun pretul. Cumperi varianta cu 64GB de la chinezi cu 15 milioane (cu tot cu livrare prin DHL - dureaza 4-7 zile). Un exemplu rapid: OnePlus One Plus One 64GB 4G LTE Mobile Phone 5.5" FHD 1920x1080P Snapdragon801 2.5GHz 3GB RAM 64GB Android 4.4 13.0MP NFC-in Mobile Phones from Electronics on Aliexpress.com (http://www.aliexpress.com/item/OnePlus-One-Plus-One-64GB-4G-LTE-Mobile-Phone-5-5-FHD-1920x1080P-Snapdragon801-2-5GHz/2008813379.html). Uite si cu 16GB + DHL = 1250 RON: Original Oneplus One Plus One 16gb 64gb Black qualcomm snapdragon 801 Quad Core 5.5 1920x1080 3gb RAM CM11S LTE FDD cell phone-in Mobile Phones from Electronics on Aliexpress.com (http://www.aliexpress.com/item/Freeshipping-Original-Oneplus-One-Plus-One-16gb-64gb-Black-LTE-phones-Qualcomm-Quad-Core-5-5/2021544586.html). -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 56] Author : AndyTiME Date : 04-09-2014 14:48 Da MonkY ai si tu dreptate dar marea problema este cu garantia, poti sa il trimiti la garantie si sa il primesti mai rau decat starea in care l-ai trimis initial. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 57] Author : tudyniuz Date : 05-09-2014 12:36 Camera mi se pare chiar buna. Se misca repede si pozele sunt destul de reusite. Nu le-am modificat deloc. Toate sunt facute in modul Auto. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 58] Author : x2z Date : 13-09-2014 16:38 Confirma review-urile. Super haios catelul :) -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 59] Author : tudyniuz Date : 19-09-2014 19:51 Mbon, revin cu info dupa aproape 3 saptamani: Weak points: - calitatea audio in convorbiri e slaba, pe speaker e aproape inutilizabil - bateria tine o zi si atat, ma asteptam la mai mult - butoanele de volum sunt greu de atins si diferentiat intre ele Good points: - extrem de manevrabil cu o mana - la fel de rapid ca la inceput - memoria e inca fantastica (64GB) - ecranul e foarte bun, l-am pus langa un G3 iar albul pe O+ era alb, pe G3 galben - butoanele capacitive sunt excelente, castigi mult spatiu, desi pierzi din manevrabilitatea cu o singura mana. Luckily am maini mari - camera e foarte buna (peste Note 3, HTC One, S4, etc) - materialul de pe spate Per total sunt foarte multumit, insa sunt deranjat de calitatea audio in convorbiri. Vorbesc foarte putin la telefon, ma bazez mai mult pe mesaje si alte aplicatii de texting, dar cand saptamana asta am avut de vorbit la telefon, olandezi vorbind engleza cu un accent puternic + volumul si claritatea scazute ale speaker-ului telefonului m-au facut sa intreb de 10 ori pana sa pricep ce mi se spune. Not cool. Ori are al meu ceva, ori e ceva software, habar n-am pentru ca nu m-am interesat, dar e cam singurul lucru care ma deranjeaza cu adevarat. Bug-uri nu am mai intalnit, ruleaza perfect totul. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 60] Author : razvanrazy Date : 20-09-2014 07:14 Se aude nasol si la casti ? Ca doar asa poti vedea daca e din soft. Altfel, poate sunt difuzoarele praf... -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 61] Author : MonkY Date : 20-09-2014 08:09 tudy: poti sa faci cateva poze indoor? Pt. ca outdoor in lumina puternica se descurca bine aproape orice camera... -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 62] Author : GoroMare Date : 20-09-2014 08:16 Am primit si eu telefonul acum 3 zile. Este cumparat din China , varianta - 64 Gb. - Problema cu sunetul la telefon nu am. Am observat ca in anumite conversatii se auzea mai incet , dar in rest se aude foarte bine. La o convorbire pe care o faceam di apartament " liniste totala " sa fiu nevoit sa dau volumul din timpul conversatiei la minim. :). Se auzea foarte tare. Cred ca tine si de retea , nu stiu ce sa zic... ! - cred ca am fost norocos, ecranul e ok. Fara pete galbene. - Singurul minus ca sa zic asa, a fost softul Cyanogen care a trebuit sa il rescriu cu ToolKIt , pentru ca nu ii facea Update. Asta este la versiunea din China, dar se rezolva foarte usor. Acum este perfect, 4 update..la zi ! -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 63] Author : tudyniuz Date : 06-10-2014 23:36 Rahan :| Those great OnePlus One StyleSwap covers have just been cancelled | News | TechRadar (http://www.techradar.com/news/phone-and-communications/mobile-phones/those-great-oneplus-one-styleswap-covers-have-just-been-cancelled-1266053) -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 64] Author : Wagram Date : 07-10-2014 10:14 Camera mi se pare chiar buna. Se misca repede si pozele sunt destul de reusite. Nu le-am modificat deloc. Toate sunt facute in modul Auto. OT: În a şaptea poză, ceva mai în faţă, la dreapta, e un sushi bar, iar in spate-stânga e American Book Center ? Vreau să văd dacă-mi aduc bine aminte zona, mersi. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 65] Author : GoroMare Date : 08-10-2014 20:04 Am gasit un articol destul de interesant :) Robin Wong: OnePlus One Camera Review (http://robinwong.blogspot.ro/2014/09/oneplus-one-camera-review.html) -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 66] Author : tudyniuz Date : 14-10-2014 12:36 OT: În a şaptea poză, ceva mai în faţă, la dreapta, e un sushi bar, iar in spate-stânga e American Book Center ? Vreau să văd dacă-mi aduc bine aminte zona, mersi. Aproximativ. Acea librarie e chiar in capatul strazii pe partea dreapta in poza 7. De sushi bar nu stiu sa iti zic, se poate sa fie unul in zona insa nu m-au atras niciodata si astfel nu le tin minte. On-topic: Ultimul update a adus printre altele suport RAW, awesome! -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 67] Author : robertfelixx Date : 15-10-2014 10:43 Foarte buna implementarea RAW ,vreau si la nexus ..dar oricum camera e praf :D -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 68] Author : tudyniuz Date : 20-10-2014 19:37 No more invites! OnePlus One Pre-order (http://preorder.oneplus.net/) -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 69] Author : theSrN Date : 21-10-2014 12:07 oare om vedea si Romania pe lista de livrare vreodata? -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 70] Author : tudyniuz Date : 21-10-2014 12:14 Probabil ca nu. Eu am facut o pre-comanda pentru un amic. Speram totusi sa mai aibe disponibile back covers pentru telefon, dar au renuntat complet si in afara de niste casti si prostioare nu mai poti lua mare lucru. Anyway, dupa aproape 2 luni, ma declar extrem de multumit de telefon. Este exact ce imi trebuie mie de la un telefon. Probleme nu am mai intalnit, update-uri primesc minim unul pe luna si de regula vine cu ceva imbunatatiri. Ultimul a adus suport RAW. Daca aveti de unde sa il luati la un pret corect si cat mai aproape de pretul real, go for it. Deranjant pentru unii poate fi doar marimea, dar pe mine nu m-a deranjat avand mainile mari si mi se pare chiar foarte ok de folosit in unele situatii cu o singura mana. Ultimele teste pe care le-am facut cu telefonul au fost niste benchmarks. Mi s-a parut extrem de ciudat ca a fost plasat in urma unor telefoane precum LG G3 sau HTC One M8 in unele dintre ele, desi pe hartie e mai bun, avand mai mult RAM. In usage zilnic e insa extrem de rapid si nu ma pot plange de nimic. Iar cei 64GB sunt fantastici. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 71] Author : MonkY Date : 21-10-2014 12:56 Eu inca mai te astept cu niste indoor pics :) -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 72] Author : tudyniuz Date : 21-10-2014 13:16 Scuze man, se pare ca sarisem peste postul tau. Uite cateva facute rapid acum. La mine e aproape intuneric afara de la ploaie si nori. Toate sunt in modul auto fara nicio modificare si fara flash. I hate flash. But not Flash Gordon. Anyway, daca mai vrei sa incerc ceva, let me know. Mi se pare oricum peste Note 3 atat la indoor cat si la outdoor. Iar daca selectez eu ISO pozele ies chiar ce trebuie. E insa peste mana atunci cand vrei doar sa faci rapid o poza. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 73] Author : Graft Date : 21-10-2014 14:24 Eu nu reușesc să înțeleg cum fac rost "magazinele" de genul ăsta (http://rodroid.ro/products/oneplus-one-3gb-ram-16gb-rom) de OPO. Da, este precizat în comentarii că vin din China, dar cine garantează că nu sunt fake? Și cum vin din China, le vinde portarul fabricii pe sub mână? Am această dilemă pentru că recent mi-a crăpat un iPhone 5 (display parțial desprins de restul carcasei fără drop sau alte incidente, apoi baterie decedată subit, wth Apple?) și m-ar tenta acest telefon. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 74] Author : Graft Date : 28-10-2014 17:34 În caz că este cineva interesat de acest telefon, iată de unde îl puteți achiziționa fără să așteptați mult și bine după invitație. 4 stores you can buy the OnePlus One without invitation | Gizchina.com (http://www.gizchina.com/2014/06/09/4-stores-can-buy-oneplus-one-without-invitation/) Eu mă gândesc serios să apelez la serviciile Lenteen.de, varianta de 64GB la 314 euro (http://www.lenteen.de/androidhandys/oneplus-one-telopone-64g.html) (+20 euro transport DHL) mi se pare un deal bun în acest moment. Deh, n-am avut buget în momentul în care s-a putut comanda timp de o oră fără invitație :rage: - tudy, ai scăpat de problema cu volumul audio în timpul apelurilor? -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 75] Author : tudyniuz Date : 28-10-2014 18:54 Am intalnit-o doar intr-o anumita perioada. Fie era de la operatorii/firmele cu care vorbeam, fie s-a rezolvat dupa un update. La ultimele apeluri inainte sa vand telefonul am auzit perfect folosind speaker-ul. Pe forumul OnePlus nici nu am vazut cazuri ca la mine, o fi fost ceva software care s-a reglementat ulterior. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 76] Author : Graft Date : 03-11-2014 14:06 IRL: The OnePlus One is everything my iPhone wasn't (http://www.engadget.com/2014/10/30/irl-oneplus-one/) -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 77] Author : tudyniuz Date : 10-11-2014 20:53 Al doilea tur de pre-comenzi fara invites: Pre-orders are Back for Round 2 | OnePlus Blog (http://oneplus.net/blog/2014/11/pre-orders-are-back-for-round-2/) PRE-ORDERS: ROUND 2 Dear friends, We’re bringing back Pre-orders, and we’ve made a lot of improvements behind the scenes. This time, we’ve requested NASA to help us launch Mission Pre-orders Round 2 with optimized load balancing. Starting now, you can begin filling your shopping cart to prepare for the big event. Pre-orders kick off on November 17 at 16:00 GMT (08:00 PST, 11:00 EST) for one hour only. Your One will be just a click away. Thanks for being a part of the OnePlus family! Be sure to keep an eye on our blog and social media for the latest news. OnePlus Team -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 78] Author : MonkY Date : 30-11-2014 00:00 In sfarsit au scos si cei de la Anandtech review la OnePlus One: AnandTech | The OnePlus One Review (http://www.anandtech.com/show/8242/the-oneplus-one-review). -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 79] Author : Graft Date : 09-12-2014 17:32 Încep să apară detalii despre OnePlus Two. OnePlus Two Specifications And Pricing Gets Listed By Chinese Reseller | TechSpouse.com (http://techspouse.com/oneplus-two-specifications-and-pricing-gets-listed-by-chinese-reseller/) -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 80] Author : Graft Date : 11-12-2014 12:10 Dacă e cineva interesat de acest telefon, acum a sosit momentul să-l comande. Fără invitație! https://oneplus.net -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 81] Author : Espiritus Date : 17-12-2014 18:14 https://oneplus.net/ E aniversarea celor de la OnePlus, telefonul se poate cumpara fara invitatie. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 82] Author : ymess Date : 19-01-2015 19:25 Iarasi, pe 20 ianuarie se poate lua fara invitatie https://oneplus.net/jan20 -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 83] Author : Graft Date : 04-03-2015 18:30 În sfârșit (pentru cei care doreau acest telefon fără să apeleze la terți) România pe listă! -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 84] Author : Graft Date : 28-07-2015 15:36 OnePlus 2 is here! Snapdragon™ 810 Qualcomm 4GB LPDDR4 RAM Adreno™ 430 Mobile GPU 64 GB eMMC 5.0 Storage 13 Megapixel Camera 5.5 inch Display Fingerprint Data & Charging: USB Type-C Este interesant, dar pe partea de design nu imi place butonul de fingerprint, dacă ar fi fost integrat direct pe display pentru mine ar fi fost telefonul perfect. https://oneplus.net/2 -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 85] Author : tudyniuz Date : 28-07-2015 15:51 Aveam stire pe homepage: http://www.consolegames.ro/forum/f114-tech-news/93340-oneplus-2-anuntat-oficial/ -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 86] Author : Graft Date : 03-08-2015 12:04 https://youtu.be/91av8wCH7CI -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 87] Author : theSrN Date : 04-08-2015 18:05 hmm, dupa filmuletul asta, eu unul as inclina mai mult spre OnePlus1 :-? -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- Downloaded from Console Games (https://www.consolegames.ro/forum) at 28-03-2024 20:51.