* * * Console Games Thread * * * -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- Thread : Ce joc de racing alegi pentru next-gen? Started at 24-09-2014 18:59 by MonkY Visit at https://www.consolegames.ro/forum/showthread.php?t=85744 -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 1] Author : MonkY Date : 24-09-2014 18:59 Title : Ce joc de racing alegi pentru next-gen? Inspirat de postul lui gabytro de astazi am zis ca nu ar strica sa avem si un astfel de poll, acum ca in sfarsit vom avea ce alege din jocurile de racing pentru PlayStation 4 si Xbox One. Prin urmare, luand in considerare si jocurile auto ce vor fi lansate in viitorul apropiat, haideti sa vedem ce titlu este preferatul vostru pentru consola "next-gen". Am ales sa mergem pe un poll de tip multi-select in ideea in care nu va puteti hotara la un singur titlu (sau poate vreti ceva exclusiv fiecarei platforme). Postati va rog si ce va atrage mai mult la titlul/titlurile ales/alese. So, let's do this! -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 2] Author : cj_quest Date : 24-09-2014 19:12 Burnout forever baby! :) -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 3] Author : djleo666 Date : 24-09-2014 19:16 Mario Kart :)) -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 4] Author : poiuyt Date : 24-09-2014 19:18 Driveclub, ce prost sta The Crew -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 5] Author : gabytro Date : 24-09-2014 19:18 parerea mea este ca "the crew" este prea arcade si slab la grafica si open worldul nu cred ca o sa fie atat de misto pe cat se zice. Drive club pare misto din perspectiva efectelor meteo..ca sa zic asa, dar merge cu 30fps si are doar 50 de masini, si niciuna de la producatori japonezi. Project cars ruleaza in 1080p la 60fps dar are si el puncte slabe; de ex faptul ca n are decat masini de curse si "super-charged exotics". nu stiu ce sa aleg..e chestie de gusturi oricum. Ar fi bune niste demo-uri; dar pana una alta cred ca merg pe driveclub -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 6] Author : Danny Date : 24-09-2014 19:49 Eu joc cam tot ce pot in materie de Racing. In ciuda faptului ca multora nu le place The Crew, eu chiar m-am distrat impreuna cu un prieten jucand Beta-ul. Pentru mine grafica e pe locul al 4-lea. Inca joc FUEL. :) The Crew sta prost la sunet, pentru mine e un mare miuns. Cand vine vorba de sunetul masinilor/motoarelor, NFS e in fata. Eu prefer sa ma plimb prin diferite locuri si sa ascult muzica. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 7] Author : legokid220 Date : 24-09-2014 19:50 DriveClub... dar sunt Fan Forever Need for Speed ! :p chiar daca e din ce in ce mai rau.... e vorba de COPILARIE :%% -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 8] Author : RonanN1 Date : 24-09-2014 20:00 Burnout or GTFO :flash: aka nu folosesc frana niciodata. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 9] Author : asperas Date : 24-09-2014 22:23 Burnout or GTFO :flash: aka nu folosesc frana niciodata. Subscriu :counter: -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 10] Author : sinnombree07 Date : 24-09-2014 22:39 DriveClub :) -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 11] Author : OEE Date : 25-09-2014 01:06 Eu astept in continuare urmatorul Carmageddon... :( -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 12] Author : cryyo Date : 25-09-2014 02:04 Un pic de off ca nu ma pot abtine si tot e vorba de masini, curse. Oameni, Motorstorm ?! Nu mai vorbeste nima, nu se mai intreba nima daca mai apare unul nou ? De cand astept macar un zvon despre un asemenea joc. Eu ? DriveClub ca-i de'afecea. :p -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 13] Author : MonkY Date : 25-09-2014 02:54 OEE: ciudat este ca pe wikipedia (http://en.wikipedia.org/wiki/Carmageddon:_Reincarnation) referitor la Carmageddon: Reincarnation apare si Xbox One si PS4... desi pe pagina oficiala (http://www.carmageddon.com/reincarnation) nu avem nimic. cryyo: si eu astept un Motorstorm dar chiar nu am gasit nimic legat de un nou joc. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 14] Author : BlackGremlin Date : 25-09-2014 09:37 Am votat Forza Horizon 2 pentru ca imi plac jocurile open world.Dar daca as fi putut sa votez doua,as fi ales si Drive Club. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 15] Author : gabytro Date : 25-09-2014 09:58 Am votat Forza Horizon 2 pentru ca imi plac jocurile open world.Dar daca as fi putut sa votez doua,as fi ales si Drive Club. poti sa votezi si doua (desi nu e normal) legat de open world..vezi si the crew! -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 16] Author : TiBiKiMiR Date : 25-09-2014 10:07 Astept GT 7 ;) -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 17] Author : gabytro Date : 25-09-2014 10:09 si un an de zile nu joci nimic? :)) -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 18] Author : eagle-eye Date : 25-09-2014 10:41 Un pic de off ca nu ma pot abtine si tot e vorba de masini, curse. Oameni, Motorstorm ?! Nu mai vorbeste nima, nu se mai intreba nima daca mai apare unul nou ? De cand astept macar un zvon despre un asemenea joc. Eu ? DriveClub ca-i de'afecea. :p Pai studioul care face Motorstorm se ocupa de Driveclub. Asa ca presupun ca nu au loc in agenda pentru un Motorstorm acum... -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 19] Author : nameless_fear Date : 25-09-2014 15:46 Acest thread se poate redenumi linistit in "Ce simulator veti juca pe ps4 ? " sau "Sau ce simulator veti juca pe ps4 ?". -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 20] Author : Ramon Date : 25-09-2014 15:50 Eu unul imi iau urmatoarele: Forza Horizon 2, Driveclub, The Crew si Projects Cars. Plus GTA 5 PS4, ca sa continui pe Online. Forza 5 am deja, iar Rivals l-am vandut. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 21] Author : Inuhanyou Date : 25-09-2014 17:40 Acest thread se poate redenumi linistit in "Ce simulator veti juca pe ps4 ? " sau "Sau ce simulator veti juca pe ps4 ?". Decat cele 2 Forza nu sunt pe PS4 restul da. Vei avea si alte optiuni dar nu "moca" -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 22] Author : nameless_fear Date : 25-09-2014 18:21 "Decât" sa citesc ce ai scris mai bine fluier. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 23] Author : alpontos Date : 26-09-2014 13:33 Am votat Forza 5, dar dupa ce am incercat demo-ul de la Forza Horizon as fi alocat votul acolo :-) Faina treaba! -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 24] Author : nameless_fear Date : 26-09-2014 18:35 Uite cum se face dreptatea direct in inbox. "Decât" sa citesc ce ai scris mai bine fluier. Decat sa tragi de urechi useri in public mai bine ti-ai baga fluierul in cu.r...'dacat'. Si daca expresia respectiva te-a oripilat, cumva, te anunt ca-i scrisa corect. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 25] Author : gabytro Date : 26-09-2014 18:39 Nu e bine! Decat se foloseste pentru comparatii! Trebuia "doar" -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 26] Author : nameless_fear Date : 26-09-2014 18:41 Te rog nu-l jigni pe @cryyo , el s-a născut sa ii apere pe cei mai slabi. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 27] Author : Dant3 Date : 26-09-2014 18:51 Nu e prima data, are o slăbiciune pt agramați, prietenii stiu de ce ;) -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 28] Author : Bitza Date : 26-09-2014 19:18 DriveClub, mi-am luat PS4 pt jocul asta, sperand ca apare curand...sperand. Sunt fff curios cum o sa fie cand o sa apara si daca o sa ma dea pe spate. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 29] Author : cryyo Date : 27-09-2014 04:44 Nu e bine! Decat se foloseste pentru comparatii! Trebuia "doar" Mda, corect, chiar am crezut ca face o comparatie acolo. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 30] Author : anduthebest Date : 27-09-2014 19:47 Horizon 2 all the way. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 31] Author : Twistertempo58 Date : 27-09-2014 20:05 Eu merg pe the crew , vedem noi mai tarziu -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 32] Author : Mayhem Date : 29-09-2014 02:57 Give them all, am votat ca astept GT7 dar le vreau pe toate. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 33] Author : Buyk Date : 30-09-2014 20:49 Driveclub :gamer: -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 34] Author : gabytro Date : 04-11-2014 10:58 Pana la urma merita DriveClubul? sau o sa fie mai bune The Crew si Project Cars The Crew Closed Beta Key Massive Giveaway - PlayStation LifeStyle (http://www.playstationlifestyle.net/2014/11/03/the-crew-closed-beta-key-massive-giveaway/) (dati o bere) :)) -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 35] Author : blondutzu Date : 04-11-2014 11:13 sunt curios cati mai voteaza Driveclub daca am reface poll-ul :evil: -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- Downloaded from Console Games (https://www.consolegames.ro/forum) at 29-03-2024 02:46.