* * * Console Games Thread * * * -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- Thread : HTC One M9 Started at 25-02-2015 12:33 by MonkY Visit at https://www.consolegames.ro/forum/showthread.php?t=90008 -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 1] Author : MonkY Date : 25-02-2015 12:33 Title : HTC One M9 Daca tot exista thread pentru HTC One M8 (unul din cele mai bune smartphone-uri cu Android)... si daca tot se apropie lansarea noului Samsung Galaxy S6, ma gandesc ca ar trebui sa existe unul si pentru HTC One M9. Mai ales ca in ultima perioada au aparut tot felul de speculatii. Ba chiar astazi au aparut pe YouTube 3 reclame unde aparea telefonul... dar acestea au disparut instant. Din ce spun zvonurile pana acum, noul M9 va avea un design inspirat de M8 (cu doua ton-uri metalice). Camera frontala va fi de tip UltraPixel (probabil 4Mpx) iar camera principala va fi de 20Mpx. Desigur BoomSound speakers sunt la locul lor. CPU-ul pare a fi un Qualcomm Snapdragon... si cam asta este tot ce stim. I'll keep you updated! -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 2] Author : OEE Date : 25-02-2015 12:39 La aspect cel putin imi place cum arata, mai putin varianta gold. :P -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 3] Author : MonkY Date : 25-02-2015 12:43 Ce vezi in imaginea de mai sus este doar "concept art". Din cele 3 filmulete, vad ca unii au reusit sa faca niste screenshot-uri. Din pacate se pare ca HTC continua sa-si pastreze zona aceea cu sigla - care aproape sigur nici de data aceasta nu va fi un buton. Ugly as hell (if you ask me)! -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 4] Author : OEE Date : 25-02-2015 12:48 damn, preferam conceptul din primul post :( Pe bune, nu prea vad sensul acelei zone, strica de tot simetria aparatului. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 5] Author : razvanrazy Date : 25-02-2015 13:03 Uite aici 3 videos leak-uite: http://youtu.be/BjoRb21nksk http://youtu.be/D9otT_61WLU http://youtu.be/WcGT9cLbojg Sursa (http://www.slashgear.com/three-videos-show-htc-one-m9-in-great-detail-24370313/) -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 6] Author : tudyniuz Date : 25-02-2015 15:48 damn, preferam conceptul din primul post :( Pe bune, nu prea vad sensul acelei zone, strica de tot simetria aparatului. Acolo au ceva antene, fiind printre putinele zone ale telefonului unde nu gasesti ecran sau metal. Te obisnuiesti cu zona aia cu sigla si nu mai e o problema. Pe mine nu ma mai deranjeaza de mult. Macar nu e urat ca un iPhone :P (MonkY, unde esti?) -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 7] Author : MonkY Date : 02-03-2015 01:09 Vroiam sa scriu o stire despre M9, dar mi-am dat seama ca nu prea am ce sa scriu... asa ca am facut-o pentru Samsung Galaxy S6 (http://www.consolegames.ro/forum/f114-tech-news/90141-samsung-prezinta-noul-galaxy-s6-si-galaxy-s6/). Sorry, dar e acelasi M8 cu mici modificari (unele in rau) - care din pacate ma lasa rece... Prin urmare va las cu un hands-on: http://youtu.be/6OoXsLD_Qoo P.S. tudyniuz: fiecare cu pasarica lui :D -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 8] Author : MonkY Date : 02-03-2015 05:45 Hai ca am reusit sa pun mana si pe ceva imagini "oficiale". Enjoy! -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 9] Author : razvanrazy Date : 02-03-2015 11:58 Da...mare pacat. Au inceput bine, dar trebe si evolutie, macar odata la 2 ani, ca Apple (desi ei si in S-uri aduc lucruri noi). -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 10] Author : tudyniuz Date : 02-03-2015 12:55 Dezamagitor intradevar. In afara de camera mare motiv sa fac upgrade de la M8 nu vad. Plus ca asta nou arata mai rau. Camera arata mult mai rau pe spate. Din cate am citit e mult mai mare pentru ca are OIS, dar totusi, e prea mare si se vede urat. Pacat. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 11] Author : MonkY Date : 02-03-2015 13:02 Si stai ca la camera, tipii care au testat la MEC au spus ca e mai slaba chiar si decat la M8. Cateodata mai multi Mpx chiar nu inseamna mai bine... -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 12] Author : ymess Date : 04-03-2015 18:10 Toata lumea se plange ca Samsung a copiat designul de la Apple dar nimeni nu zice nimic cand HTC copie de la Nokia -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 13] Author : Einherjar793AD Date : 04-03-2015 20:57 Ce este copiat acolo? Camera? Dacă o făceau rotundă cred că era dezastru. Se spunea că au copiat Canon 😔 -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 14] Author : Snake Date : 05-03-2015 00:52 Hai ca s-a culcat si HTC pe lauri si a preferat sa nu schimbe mai nimic. Mare pacat, mai ales ca aveau super mega potential. Probabil au mers pe ideea ca "don't fix it if it's not broken". But it was. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 15] Author : MonkY Date : 08-03-2015 07:19 Mda... inca o confirmare: HTC’s One M9 is the world’s most beautiful disappointment (http://www.theverge.com/2015/3/1/8126431/htc-one-m9-hands-on-preview). Deja au aparut zvonuri ca HTC incearca sa dreaga busuiocul cu un HTC M9 Plus! WTF? -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 16] Author : eNHajeL Date : 09-03-2015 16:01 De ce nu? Daca cei mari (Samsung si Apple) fac acest lucru si au succes, HTC sa fie mai prost? Oricum o sa aiba vanzari, daca n-ar avea am vedea inovatia mult dorita. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 17] Author : MonkY Date : 24-03-2015 04:32 Mda... se pare ca primele teste si benchmark-uri pe M9 confirma faptul ca Snapdragon 810 se supraincalzeste in draci, CPU-ul sarind cu usurinta de 55 grade Celsius. Qualcomm deja promite ca la 815 temperatura sa scada cu cel putin 6 grade. Asta e pe sistemul "Ti-ai luat ultimul model de telefon? Teapa, trebuia sa-l iei pe urmatorul, ca l-am mai reparat!" :( -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 18] Author : Razzosinni Date : 11-09-2015 20:55 Dupa lansarea 6S si 6S+, Apple nu ma mai atrage cu absolut nimic cand vine vorba de masina lor de facut bani, asa ca am hotarat sa renunt la iOS, cel putin in ceea ce priveste telefonul. Vreau sa incerc Android si ma bate gandul sa iau un M9. In primul rand, sunt interesat fiindca are un design foarte reusit. Vreau o constructie solida de aluminiu, asa cum am fost obisnuit in ultimii ani. In al doilea rand, ma intereseaza evident performanta si sunt aproape convins ca HTC si versiunea sa de Android e ceea ce trebuie. Am urmarit o gramada de video-uri pentru a ma putea hotari. Intrebarea mea e urmatoarea : de ce se lamenteaza atat de tare lumea in ceea ce priveste telefonul asta? O fac din cauza faptului ca e un update minor al lui One M8 sau are si alte bube? Mie mi se pare foarte OK, iar M8-ul e extrem de apreciat. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 19] Author : tudyniuz Date : 12-09-2015 09:21 E un update micut la M8 iar camera e din nou cel putin dezamagitoare. Asta e problema tuturor cu el. Eu l-am avut pentru o perioada scurta si nu m-a convins tocmai din cauza asta. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 20] Author : Razzosinni Date : 12-09-2015 10:56 Pe mine nu ma intereseaza deloc camera. Separat de asta, e OK? Merita sa trec de la iPhone 6 la asta? -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 21] Author : tudyniuz Date : 12-09-2015 13:21 Eu unul nu as face schimbul. Telefonul e ok si cam atat. Au aparut G4, S6, S6 Edge, Note 5, Moto X 2015, noua gama Xperia, One Plus 2 si intr-o luna, maxim doua, vine si noul telefon Nexus (7?). Eu unul nu as alege un flagship mediocru din tabara Android decat daca l-as lua la ceva super promotie. Nu cred sa te dezamageasca daca zici ca nu te intereseaza camera, dar ai niste optiuni atat de interesante incat mie personal mi-ar fi greu sa iti spun ca e cea mai buna alegere. Incearca-le si pe celelalte, joaca-te si cu ele si daca tie tot asta iti place, ia-l! -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 22] Author : x2z Date : 12-09-2015 13:27 Cred ca HTC-urile sunt cele mai durabile telefoane cu Android, iar dpmdv Sense este foarte elegant. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 23] Author : Razzosinni Date : 12-09-2015 14:07 M-am gandit foarte mult la ce telefon sa imi iau. Daca ar fi sa fac un top 5 cu preferintele mele personale in materie de design de smartphone, as oscila intre mai multe modele de la Apple si HTC. Conteaza enorm aspectul asta pentru mine, si niciunul din telefoanele cu Android nu se compara cu ce fac astia doi. Am folosit si un S6 si desi are un ecran superb, am un dinte impotriva lui TouchWiz de cand ma stiu, chiar daca au mai dres-o cu ultimele modele. Desi G4 pare OK la prima vedere, ma feresc de LG fiindca am impresia ca au un quality control destul de defectuos, iar life span-ul produselor lor, in general, este destul de redus. Xperia nu imi place, Moto X nici atat, iar pentru One Plus 2 e bataie. Sistemul ala al lor de invitatii e o problema. Nexus ar fi OK, dar modelul de anul trecut are deja 6" - ceea ce e mult prea mult. Nu mai e ca acum 3-4 ani cand existau putine telefoane atractive cu Android. Acum sunt cel putin zece modele demne de luat in considerare si parca fiecare are cate o buba. Nu pot sa ma plang de iOS, dar au devenit infiorator de plictisitoare telefoanele de la Apple si nu mai vreau sa stau cu telefonul asta inca un an. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- Downloaded from Console Games (https://www.consolegames.ro/forum) at 29-03-2024 14:50.