* * * Console Games Thread * * * -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- Thread : Warcraft - The Movie, noi detalii si trailer Started at 10-11-2015 01:28 by OEE Visit at https://www.consolegames.ro/forum/showthread.php?t=95452 -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 1] Author : OEE Date : 10-11-2015 01:28 Title : Warcraft - The Movie, noi detalii si trailer Blizzard ne delecteaza cu primul trailer pentru Warcraft – The Movie in cadrul conferintei de la Blizz-Con. Din trailer observam ca acest film va fi bazat pe relatia dintre orci si oameni, doua dintre multiplele rase ale Azeroth-ului. De asemenea anumite factiuni din ambele rase par sa se alieze la un momentdat pentru a incheia conflictul si a ajunge la un compromis. Actiunea parand sa aibe loc inaintea intamplarilor din jocurile Warcraft 3, respectiv World of Warcraft. Filmul se va lansa in luna iunie a anului urmator in format digital, 3D si IMAX. http://www.youtube.com/watch?v=2Rxoz13Bthc -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 2] Author : Razvan Date : 10-11-2015 01:53 Mai exact, filmul o sa fie plasat in timpul Primului Razboi (aceeasi perioada ca si in Warcraft 1). -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 3] Author : Encman Date : 17-11-2015 22:31 Ca fan al universului Warcraft pot spune ca m-am bucurat inca de cand am auzit despre film si am sperat ca va iesi ceva foarte frumos. Totusi trailerul nu m-a dat pe spate ..cred insa ca in cele din urma filmul se va ridica pe masura asteptarilor. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 4] Author : BizZare Date : 24-01-2016 21:37 Ragnar Lothbrok :D -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 5] Author : PoisonRemedy Date : 05-06-2016 11:26 Pareri despre film? Din pacate a fost numai 3D la Iulis Mall din Cluj-Napoca, si s-a vazut oribil, pacat. Daca sunteti in zona mai bine asteptati sa apara si alte versiuni sau va uitati acasa ca se vede foarte sters si inchis. Dar macar filmu a fost bun. Desii sunt fan Warcraft de mic, cu ei am crescut, mereu am crezut ca Guldan e un fel de "cripple" dar defapt e un badass Orc mai ales la Mac'gora-ul acela cu Durotan. Si cea mai tare faza a fost cand i-a dat Khadgar polymorph la paznic :). -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 6] Author : BizZare Date : 05-06-2016 12:15 Pareri despre film? Din pacate a fost numai 3D la Iulis Mall din Cluj-Napoca, si s-a vazut oribil, pacat. Daca sunteti in zona mai bine asteptati sa apara si alte versiuni sau va uitati acasa ca se vede foarte sters si inchis. Dar macar filmu a fost bun. Ai vazut filmul intr-o sala mare(250-300locuri)? Proiectoarele de pe salile mari au lampi mai puternice si cel putin ca si luminozitate ar trebui sa fie ok. De cele mai multe ori jocurile dupa filme sau filmele dupa jocuri nu sunt foarte reusite, insa Warcraft este o axceptie. Imi place ca au acordat foarte multa atentie la detalii, desi filmul nu este tocmai perfect cu siguranta merita vazut. A fost cam dezamagitoare prestatia lui*Dominic Cooper*in rolul lui King Llane Wrynn, de asemenea sper ca pe viitor sa vedem in actiune si celelalte rase. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 7] Author : Encman Date : 18-06-2016 02:06 L-am vazut si eu duminica, nu am apucat sa postez nimic. Mi-a placut filmul, atat mie cat si catorva prieteni, ei fani mai infocati asa, am "re-trait" niste scene, momente din jocuri, nuvele citite.. frumos, totodata pentru o introducere in lumea Warcraft, le-a iesit (iar bugetul a fost relativ mic?). Femeia mea nu stia foarte multe despre acest univers, si i-a placut. Ba mai mult, datorita curiozitatii a trebuit, dupa, sa-i fac un rezumat a lumii Warcraft.. si a lucrurilor ce se vor intampla "mai incolo". In principiu, noi baietii eram frate, "ce tare a fost aia, frumos easter egg lol, le-au iesit orcii bine de tot.. meh la asta, etc" iar fetele erau.. "auzi dar Tolkien a influentat asta? ce-a fost mai intai, jocul sau cartile? pai si ce se intampla cu asta?, etc" :) Deci a prins destul de bine si la cei care nu erau atat de familiari cu aceasta lume. Probabil in 2017 vom avea urmatoarea parte? Bani deja in buzunar pentru Activi$ion (Blizzard) si Legendary Pictures. Si ca sa concluzionez / raspund la propriu-mi post de mai sus, da, s-a ridicat la nivelul asteptarilor. Astept sa iasa insa blu-ray, poate un UHD, sa vad si eu calumea.. nu-mi plac deloc 3D-urile astea. Sa puna tarif de 3D la filme 2D daca sunt fomalai, dar sa avem asa ceva, sa ne lase sa ne uitam si noi "normal" la un film, "ca pe vremuri". Vad numai verde, distorsionat si ma mai iau si durerile de cap uneori.. PS: da stiu, multi au spus cam acelasi lucru despre King Llane, dar na, ma gandesc ca neavand asa multi bani (3/4 s-a dus probabil pe CGI.. si btw, foarte reusit!), au luat si ei pe cine au putut.. scriptul a fost si el cum a fost, si-asa trebuia sa moara nu? :)) Scena cu lupta/moartea lui Durotan a fost cea mai buna din film probabil -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 8] Author : mhn3a Date : 18-06-2016 12:33 A fost foarte frumos,singura chestie care m-a deranjat a fost faptul ca s-a terminat foarte repede. Ruk'tar Ogar! -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 9] Author : PoisonRemedy Date : 18-06-2016 12:35 *Lok'tar Ogar -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 10] Author : tudyniuz Date : 18-06-2016 14:05 Mai bine tot filmul vedeam cum strang orcii resurse gen lemn si piatra precum in jocurile vechi, decat mizeria care a iesit cu bugetul de 160 milioane $. Dar bine ca voua v-a placut :)) -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 11] Author : Encman Date : 18-06-2016 15:03 Domnu' tudy.. pai asa.. :)) -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 12] Author : Razvan Date : 18-06-2016 15:06 A fost bun, astept sa lanseze si cele 40 de minute taiate. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- Downloaded from Console Games (https://www.consolegames.ro/forum) at 29-03-2024 14:15.