* * * Console Games Thread * * * -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- Thread : Un nou joc Bioshock este in lucru Started at 25-11-2015 01:08 by trickz Visit at https://www.consolegames.ro/forum/showthread.php?t=95843 -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 1] Author : trickz Date : 25-11-2015 01:08 Title : Un nou joc Bioshock este in lucru Ken Levine, unul dintre developerii indragiti de intreaga comunitate de gameri, ne-a prezentat in 2007 un concept unic. Se numea Bioshock si a primit multe premii si aplauze! Jucatorii l-au acceptat in cultura populara imediat iar sperantele au crescut odata cu Bioshock Infinite, lansat in 2013, care a schimbat universul subacvatic sumbru cu unul luminos, colorat si... plutitor. Imediat dupa lansarea acestui titlu, Ken a anuntat inchiderea studioului Irrational Games, responsabil pentru dezvoltarea titlului original, lasand in aer orice posibila continuare. Strauss Zelnick, CEO-ul companiei Take Two Interactive, a confirmat ca nu trebuie sa ne facem griji deoarece un nou joc in seria Bioshock este in lucru. Franciza nu va fi transformata intr-un Call of Duty sau Assasin's Creed, titlul avand mai mult timp disponibil pentru a pastra standardele inalte care l-au consacrat. Stim ca 2k Marin vor fi responsabili de construirea noului univers (asta daca nu ne intoarcem in Rapture sau Columbia), dar nu exista inca o data de lansare oficiala. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 2] Author : cashonly Date : 25-11-2015 17:55 sunt curios de unde o sa continue povestea.. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 3] Author : Malach HaMavet Date : 26-11-2015 14:43 Bioshock Infinite sincer e cam done cu povestea! Mi-ar placea o noua locatie? dar Rapture a fost epic, CoLumbia not so much! Dar cum au facut cu al doilea ar putea face Columbia a bit MOOOORRRREE scary! In Bioshock Infinte a cam dus lipsa de horror elements, pana au ajuns la BioShock Infinite: Burial at Sea dar nici acolo not so much scary! Eu personal prefer pe primele doua ca acolo chiar mi-s panicat si speriat like a scary cat -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 4] Author : BizZare Date : 26-11-2015 21:13 ^Este adevarat ca Infinite nu a fost la fel de sinistru precum primele doua jocuri, insa cred ca asta a fost si ideea sa fie mai mult ciudat decat sinistru. :D Ar fi chiar interesant sa fie o alta poveste cu alte personaje, atat timp car respecta reteta BioShock desigur [emoji57] -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 5] Author : Metaf Date : 28-11-2015 12:51 Ma bucur ca au hotarat sa continue intr-un fel sau altul cu seria. Ramane de vazut ce va iesi. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 6] Author : Templier Date : 29-11-2015 18:23 :D:D:D -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- Downloaded from Console Games (https://www.consolegames.ro/forum) at 28-03-2024 16:28.