* * * Console Games Thread * * * -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- Thread : Cum vi s-a parut anul 2015 in materie de gaming pe console? Started at 06-01-2016 03:11 by MonkY Visit at https://www.consolegames.ro/forum/showthread.php?t=96877 -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 1] Author : MonkY Date : 06-01-2016 03:11 Title : Cum vi s-a parut anul 2015 in materie de gaming pe console? Intrucat am mai imbatranit un an si am lasat 2015 in spate, cred ca este cazul sa vedem daca si in materie de gaming (pe console, desigur) jocurile s-au mai maturizat, ori daca nu cumva s-au dus in jos, dand in mintea copiiilor. Prin urmare, e timpul pentru un nou poll cu o intrebare scurta si la obiect: "Cum ti s-a parut anul 2015 din punct de vedere al jocurilor?". Eu unul ma declar multumit, desi trebuie sa recunosc ca in ultimele luni nu prea am mai avut timp de gaming (building a house from scratch is a killer). Poate si din aceasta cauza opinia mea nu conteaza, intrucat au fost mai multe jocuri bune decat timpul meu liber. Dar, opinia voastra conteaza si as vrea sa va ascult (citesc actually) parerile. So, let's do this! Pentru mine, The Witcher 3, Fallout 4, Bloodborne si Xenoblade Chronicles X au facut anul asta un an foarte bun. Daca venea si Final Fantasy XV era perfect (dar macar am avut un demo la el). In rest Star Wars Battlefront, MGS V, Mortal Kombat X, Forza Motorsport 6 & Co. au pus punctul pe i. Ar trebui sa-i mai scad un punct anului astuia pentru ca a venit cu o TONA de remake-uri, remaster-uri si alte ciorbe reincalzite. But, it is what it is! P.S. Eventual punctati titlurile care v-au facut sa nominalizati anul acesta ca fiind unul bun. Sau invers, titlurile care v-au dezamagit cel mai tare. Nu uitati si de voturile pentru http://www.consolegames.ro/forum/f59-hot-story/96807-cg-gaming-awards-2015-a/ la care OEE a muncit serios. Senc iu! -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 2] Author : Templier Date : 06-01-2016 03:14 7 pt ca trebuia sa apara U4 anul asta -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 3] Author : OEE Date : 06-01-2016 03:16 10, o groază de titluri bune, timp să fi avut pt ele. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 4] Author : Dant3 Date : 06-01-2016 04:33 8, anul ăsta cu U4, Horizon, Mass Effect Andromeda si Mass Effect Remastered o să dau un 10 :D -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 5] Author : Snake Date : 06-01-2016 07:36 N-a fost rau. Eram cat pe ce sa-i dau un 9 dar m-a influentat Dant3 si am selectat nota 8. Sper ca 2016 sa rupa gura targului ! -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 6] Author : razvanrazy Date : 06-01-2016 10:03 Pentru mine a fost excelent datorita Witcher 3. Un joc pe care nu-l asteptam deloc in 2014 (desi era super hype pentru el) si care m-a luat pe sus si a dat cu mine de pereti. Asa ca da, desi au fost mult mai multe jocuri foarte bune (mult peste media altor ani) pentru mine a fost un an excelent 90% datorita Witcher 3 =D> Asta inseamna nota 9 si de la mine. An de nota 10 nu cred ca exista :) -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 7] Author : Mayhem Date : 06-01-2016 10:07 2015 pentru mine a insemnat cel mai bun an pana acum pe generatia a 8-a de console. Titluri de la foarte bune la rapitoare si destul de multe incat singurul dusman pentru console gaming in 2015 a fost timpul. Cu atat de multe jocuri candidate la jocul anului trebuie sa ma declar extrem de multumit, speram si la o apropiere de distanta intre xbox si playstation in materie de vanzari pentru ca noi castigam cel mai mult din competitia asta si se vede, Halo Guardians si Bloodborne au fost doua titluri exclusive care au rupt gura targului pe ambele platforme. Pentru mine nota 9. De ce nu dau nota 10? Pai asa cum a zis si MonkY multe remaster si cam multe amanari...da ma uit la tine Uncharted 4 si Final Fantasy XV. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 8] Author : eagle-eye Date : 06-01-2016 12:57 Nota 10 de la mine, nu am avut ce sa-i reprosez, a fost un an excelent pentru toate categoriile de jocuri si jucători, am avut atat indie-uri superbe cat si triple A-uri fenomenale. Un an in care s-a vazut intr-adevar ce poate noua generatie de console, ramane ca la anul sa o vedem stralucind cu adevarat. Sent from my HTC One M8s using Tapatalk -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 9] Author : MonkY Date : 06-01-2016 13:03 10, o groază de titluri bune, timp să fi avut pt ele. Nota 10 de la mine, nu am avut ce sa-i reprosez... Vad ca sunteti cel putin 2 care ati spus ca a fost un an de nota 10, dar cu toate acestea nota 10 are doar un vot. Something is fishy.... :fish: -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 10] Author : Mihail Date : 06-01-2016 13:29 Nota 10 cu felicitari :) -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 11] Author : poiuyt Date : 06-01-2016 13:48 7 :) 3-4 jocuri mai reusite, restul de umplutura. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 12] Author : QuestionArtist Date : 06-01-2016 13:49 Nota 9.Anul asta cu siguranta va fi de 10 cu toate titlurile care vor aparea + Playstation VR. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 13] Author : tudyniuz Date : 06-01-2016 14:19 Foarte bun: Witcher 3, Until Dawn, MGS 5, Fallout 4, Rise of the Tomb Raider, Dying Light mi-au placut anul acesta, de mult nu au mai fost atatea titluri bune intr-un an. Iar la astea pot sa mai adaug Bloodborne, Rainbow Six Siega si poate chiar SW Battlefront pe care inca nu le-am jucat. Doar in 2013 imi aduc aminte sa fi fost atat de mult jocuri bune (Tomb Raider, Bioshock Infinite, The Last of Us, GTA 5). Foarte multumit, am avut din plin ce sa joc, nici nu am reusit sa incerc totul. Daca 2016 e la fel, damn! -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 14] Author : abrakadaver07 Date : 06-01-2016 14:57 10 lejer. Bloodborne, Until Dawn, Witcher, Batman, MGSV, Fallout, plus altele care au fost si ele ok: Rainbow Six, Battlefront, Black Ops 3, Mortal Kombat X, Syndicate, Mad Max, Just Cause 3... Timp sa fi avut. :( -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 15] Author : rodarkone Date : 06-01-2016 14:57 Sub asteptari pentru mine - 2 western RPG (Fallout 4 si Witcher 3) care au dus toata greutatea ... si mie nu imi place genul. - cateva shootere - mediocre (call of duty, halo 5, , noroc cu Splatoon ca a adus o gura de aer proaspat insa e pe wii u si are grafica "childish" => automat pica sub radar pentru 90 % din gameri - jocuri lansate cu buguri si scandaluri peste scandaluri (batman, steam accounts issues etc) - un singur joc a spalat pacatele insa si asta poate fi incadrat la categoria scandal desi poate fi de asemeni integrat la cel mai bun joc al anului MGS 5 ... insa cu o floare nu se face primavara Oricum .. trist an, foarte trist. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 16] Author : Snake Date : 06-01-2016 15:00 steam accounts issues etc Oricum .. trist an, foarte trist. A iesit Steam pentru console ? Why so serious and so sad? :memetroll: -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 17] Author : MonkY Date : 06-01-2016 15:17 Darkie... Oh... such betrayal! P.S. Poate se referea la Steam-punk :evil: -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 18] Author : rodarkone Date : 06-01-2016 15:34 Ehh .. ziceam si eu nu dati cu pietre :) -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 19] Author : MonkY Date : 06-01-2016 16:21 Nu dam sefu'! Asteptam sa vedem cine da primul nota 1. Il banezi tu sau tudy? :D -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 20] Author : OEE Date : 06-01-2016 16:29 Darky nu a cumpărat destule CE, de asta nu ia plăcut. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 21] Author : Popae36 Date : 06-01-2016 17:30 9 de la mine foarte multe jocuri bune,nu avem insa destul timp sa le jucam pe toate. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 22] Author : Encman Date : 06-01-2016 17:37 Cand apuc sa le joc pe toate, revin ! (sper sa mai deschis threadul .. prin 2017 ?) :D -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 23] Author : clovnusor Date : 07-01-2016 11:58 5 pt ca in afara de Witcher 3 si Bloodborne, nimic altceva nu m-a impresionat. Se pune prea mult accentul pe grafica si poveste, pe noi iteratii pt aceleasi tipuri de gameplay, lipsa de inovatie, totul e open world, forma fara fond, etc. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 24] Author : eagle-eye Date : 07-01-2016 14:17 Eu zic ca nu ai jucat ce trebuie. Sent from my HTC One M8s using Tapatalk -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 25] Author : ACT Date : 08-01-2016 22:52 incep sa cred ca unii au votat la misto. Bloodborne, Witcher 3, Until dawn, MGS 5, Just Cause 3, Dying Light, AC Syndicate ( un titlu foarte bun care a ridicat franciza) The order 1886 (nu e ceea ce asteptam dar a fost ok), Batman Arkham Knight, Fallout, Mad Max. Un an foarte bun in materie de jocuri, 2010 a mai fost asa. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 26] Author : solaru Date : 08-01-2016 23:01 8 de la mine. A fost un an foarte bun pt joaca. 10 o sa fie cand iese Mass Effect sau un Star Wars single player [-O< -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 27] Author : axton Date : 09-01-2016 00:02 Nota 10 cu felicitari din partea mea! @Solaru: Cu Mass Effect avem sanse insa daca este necesar un Star Wars single player nu vom mai da un 10 pentru cel putin 4-5 ani :( -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 28] Author : chris diaz Date : 09-01-2016 04:51 Nota 8 de la mine. Anul 2015 a fost clar peste anul 2014 in materie de jocuri pentru console, însă remasterizarile făcute doar de dragul banilor m-au făcut sa-l depunctez. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 29] Author : mhn3a Date : 17-01-2016 22:40 7 ,nimic nu m-a dat pe spate -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 30] Author : claudiutk Date : 18-01-2016 20:28 Cand apare Gran Turismo 7 (Sport, whatever), nu voi mai avea un PS4, ci un Gran Turismo 8-} Real life version for scale -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- Downloaded from Console Games (https://www.consolegames.ro/forum) at 28-03-2024 12:41.