* * * Console Games Thread * * * -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- Thread : Assassin's Creed: Origins Started at 06-01-2016 09:34 by jacksonikus Visit at https://www.consolegames.ro/forum/showthread.php?t=96878 -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 1] Author : jacksonikus Date : 06-01-2016 09:34 Title : Assassin's Creed: Origins Confirm unor informații leaked, următorul Assassin's Creed va avea acțiunea în Egiptul Antic. Seria ia o pauză de 1 an între lansări (binevenită de altfel!) și anul lansării va fi 2017. Assassin's Creed Egypt: 11 Leaked Details You're Not Supposed To Know (http://whatculture.com/gaming/assassins-creed-egypt-11-leaked-details-youre-not-supposed-to-know.php) -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 2] Author : ymy Date : 06-01-2016 10:16 Personal, sunt multumit de aceasta noua locatie. Egiptul este o tara magica, plina de istorie si de mister, care nu poate decat sa ne reinduca acel feeling special simtit fata de astfel locuri si timpuri, pe care l-am simtit si in A.C. I. Din cate am inteles, jocul va fi un prequel, ceea ce probabil ne va readuce la farmecul acelui prim A.C., cu aria de desfasurare in aproximativ aceeasi zona a lumii. :) -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 3] Author : razvanrazy Date : 06-01-2016 10:23 Daca tot ai deschis thread nou, puteai sa dai si tu mai multe detalii. Ar trebui facuta o stire cu anumite detalii de aici (http://www.neogaf.com/forum/showthread.php?t=1165890). Ideea este ca vor sa aduca mai mult a Witcher 3, dar ca teorie, va fi mai asemanator cu AC Black Flag (cu intinderi mari de nisip si/sau apa si doar in orase vom avea cladiri pe care sa ne cataram). Vor sa modifice sistemul de combat si sa recicleze cat mai putine animatii (chiar daca asta este mai costisitor dpdv al productiei). -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 4] Author : eNHajeL Date : 06-01-2016 12:09 Sa amintesti de Witcher 3 si de aceasta serie in aceeasi zi este deja o ofensa adusa zeilor Gaming, daramite sa le pui intr-o propozitie impreuna :> -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 5] Author : tudyniuz Date : 06-01-2016 12:16 Acum sincer sa fiu, imi place ideea de Egipt. Nu mi-a placut 3-ul cu America, nici Unity cu Paris si nici ultimul cu Londra. Sunt prea aproape de perioada contemporana. Daca merg pe Egiptul antic, poate cum a luat nastere intreaga nebunie cu asasinii si alte povesti de genul, poate iesi ceva cum trebuie. Dar trebuie un overhaul masiv la gameplay si trebuie elemente noi care sa iti dea impresia de un joc nou, nu acelasi refresh anual la care de data asta, ce sa spun, s-au lungit 2 ani. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 6] Author : eagle-eye Date : 06-01-2016 12:43 Ii zice Empire ăstuia. Sent from my HTC One M8s using Tapatalk -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 7] Author : PoisonRemedy Date : 07-01-2016 14:20 https://www.facebook.com/SSIG.ro/posts/622230047915327 -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 8] Author : Dant3 Date : 17-01-2016 14:50 https://youtu.be/yRuYA8IGloU -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 9] Author : dark18 Date : 18-01-2016 14:43 Se zvoneste pe net ca ar aparea AC I Remastered sau chiar intreaga serie pe PS4, X1 (AC I, AC II, ACB, ACR, AC III, AC L si AC Rogue)... Dar din pacate, nimic nu este sigur :(. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 10] Author : Khufu Date : 18-01-2016 18:03 Asta lipsea... -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 11] Author : poiuyt Date : 18-01-2016 18:40 Deci d-aia nu scot alt AC anul asta, caci scot ! :)) -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 12] Author : dark18 Date : 18-01-2016 19:14 Nu scot anul asta AC, poate din cauza lui Watch_Dogs 2... -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 13] Author : poiuyt Date : 18-01-2016 19:18 daca scot varianta remastered.. e tot una :) insa da , eu nu as zice pas la un alt WD -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 14] Author : Kupy Date : 18-01-2016 20:14 Eu nu as zice pas nici la un alt asasin [emoji14] -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 15] Author : paunstefan Date : 01-10-2016 12:12 Avem o imagine leaked cu AC: Empire. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 16] Author : dark18 Date : 02-10-2016 00:05 Seria Assassin’s Creed a sărit peste 2016, dar un reprezentant Ubisoft a declarat (http://m.ign.com/articles/2016/09/28/ubisoft-wont-necessarily-release-assassins-creed-or-far-cry-games-in-2017) că sunt șanse ca situația să se repete și anul viitor. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 17] Author : dark18 Date : 28-02-2017 08:24 NeoGAF (http://m.neogaf.com/showthread.php?t=1348067) -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 18] Author : poiuyt Date : 28-02-2017 12:16 mie nu-mi deschide linkul. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 19] Author : dark18 Date : 28-02-2017 12:30 Incearca sa copiezi link-ul. https://abload.de/img/image1msjuf.png -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 20] Author : dark18 Date : 08-05-2017 10:55 Next Assassin's Creed Is Named Origins, Rumoured To Feature Naval Combat (http://wwg.com/2017/05/06/next-assassins-creed-is-named-origins/) -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 21] Author : DeathOfArt Date : 08-05-2017 11:56 eu sunt meh in legatura cu el, am inteles ca o sa ai 900 de sidequesturi si mai fura si din Dragon Age Origins :) -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 22] Author : razvanrazy Date : 08-05-2017 12:14 De unde ai inteles de cele 900 side quest-uri ? Ceva "inside" sau zici la misto ? Cat de Dragon Age, eu am inteles ca vor sa "imprumute" multe elemente din Witcher 3. Deci n-ar fi neaparat un lucru rau. Sunt sigur ca si Witcher 3 are cateva sute de side quest-uri. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 23] Author : DeathOfArt Date : 08-05-2017 12:16 din interior :) si din dragon iau faza cu constelatiile si cu obiectu mai smecher la sfarsit -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 24] Author : razvanrazy Date : 08-05-2017 12:44 Ai idee cate au avut, spre exemplu, Unity sau Syndicate, sa ne facem o idee despre marime ? N-am jucat DA mai mult de 1h, dar am pierdut multe sute de ore in Witcher, deci daca e tot ceva asemanator, o sa fie pe placul meu :) -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 25] Author : poiuyt Date : 08-05-2017 12:44 Eu abia-l astept , am pofta de un AC -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 26] Author : DeathOfArt Date : 08-05-2017 13:23 nu am idee dar cred ca mai putine, eu presupun ca vor fi in stilul celor din Syndicate cu Charles Dickens si restul mai mult nu am reusit sa aflu, ce am prins si eu la o iesire la bere de la cineva care era prieten cu altcineva :) -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 27] Author : 495 Date : 08-05-2017 15:00 batalii navale = hype killed. nimic nu spune "asasin" "stealth" "in umbre" mai mult decat o batalie navala cu sute de oameni si barci si tunuri si bla bla... fcuk this game! :D ps: da, black flag mi s-a parut cel mai slab din toata seria! -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 28] Author : DeathOfArt Date : 08-05-2017 15:47 pai sa inghesuie cat mai mult sa fie cautatorii de pene fericiti. bang for the buck, mai ales ca 80% din fanii AC is copii care primesc un joc o data la ceva timp, si atunci au ce face in el -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 29] Author : eagle-eye Date : 08-05-2017 17:13 80% din fanii AC is copii care primesc un joc o data la ceva timp, si atunci au ce face in el Aici ai scos-o din ciorap. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 30] Author : poiuyt Date : 09-05-2017 09:54 ps: da, black flag mi s-a parut cel mai slab din toata seria! Mie mi s-a parut mega fun ! mie Unity mi s-a parut cel mai slab. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 31] Author : eagle-eye Date : 09-05-2017 10:02 Black Flag a avut cel mai pozitiv feedback de la 2 incoace, mai ales pentru naval battles, motiv pentru care probabil ca vor sa investeasca un pic in treaba asta. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 32] Author : tudyniuz Date : 09-05-2017 10:24 De acord la partea cu Black Flag, a fost cel mai bun AC de la 2-ul din Italia. Jocurile din serie oricum nu prea au avut treaba cu asasini si stealth, sa fim seriosi, ca e doar un open world unde joci rolul unui asasin, dar in mare parte te bati cu toata lumea in stanga si dreapta. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 33] Author : DihorulCenusiu Date : 09-05-2017 13:30 Eu sunt acum pe finalul lui Syndicate dar sunt mega dezamagit, am jucat inainte Black Flag si Unity dar cu acest Syndicate m-am cam enervat, grafica e aratoasa si are multe misiuni cu povesti frumoase in spate dar pentru mine experienta a fost cat se poate de proasta din cauza dinamicii, partea de interactiune cu lumea lasa mult de dorit, este cel mai putin rafinat din toate cate m-am jucat. Sper ca urmatorul sa fie mai bun. Sper ca acest nou joc sa nu fie la fel de prost. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 34] Author : DeathOfArt Date : 09-05-2017 15:06 si cat de enervant si stupid e ca pui marker pe harta, dai teleport, si dispare markeru -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 35] Author : Frankie. Date : 09-05-2017 17:17 Prima imagine -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 36] Author : poiuyt Date : 09-05-2017 17:29 I LIKE IT ! :x -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 37] Author : Khufu Date : 09-05-2017 19:51 Nu am inteles niciodata de ce la orice fel de leak d-asta pe net, (joc, film, proiect, dovezi, incriminari, etc) pozele sunt facute cu sapuniere. Zici ca au un contract sa faca poze cu VGA si din unghiuri proaste. In alta ordine de idei, meh. Nu cred ca va resuscita ceva vreodata aceasta franciza. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 38] Author : clovnusor Date : 09-05-2017 20:05 Nu am inteles niciodata de ce la orice fel de leak d-asta pe net, (joc, film, proiect, dovezi, incriminari, etc) pozele sunt facute cu sapuniere. Zici ca au un contract sa faca poze cu VGA si din unghiuri proaste. In alta ordine de idei, meh. Nu cred ca va resuscita ceva vreodata aceasta franciza. Poate doar daca o sa fie cu ninja, sa-i puna numele de Tenchu si sa il faca FromSoft. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 39] Author : vladthegamer Date : 09-05-2017 20:49 http://www.eurogamer.net/articles/2017-05-09-sources-leaked-assassins-creed-origins-image-is-legit -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 40] Author : eagle-eye Date : 09-05-2017 22:21 Nu am inteles niciodata de ce la orice fel de leak d-asta pe net, (joc, film, proiect, dovezi, incriminari, etc) pozele sunt facute cu sapuniere. Zici ca au un contract sa faca poze cu VGA si din unghiuri proaste. In alta ordine de idei, meh. Nu cred ca va resuscita ceva vreodata aceasta franciza. Pentru ca daca faci screen-uri si salvezi/urci pe cloud/whatever te gasesc imediat, totul lasa o urma digitala. Asa ca faci discret, cu telefonul, pe sub mana. Daca incalci NDA-ul le poti plati sute de mii de dolari daune. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 41] Author : Khufu Date : 09-05-2017 22:39 Stiu de NDA-uri si ca oamenii isi asuma riscuri cand le incarca, dar faptul ca fac pe sub mana pozele justifica doar unghiurile, nu si faptul ca pixelii scad vertiginos. Era mai mult o chestie retorica. Oricum, daca vor sa se ascunda, nu trebuie decat sa ii duca putin capul. Chiar si digital poti sa stergi urme. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 42] Author : razvanrazy Date : 09-05-2017 23:20 Nu vrea nimeni sa se ascunda. Toata asta e reclama gratuita pentru Ubisoft. Au "bubuit" internetul cu poza aia scapata. Poate-i ofera vreo promovare cui a facut si "scapat" poza aia :evil: -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 43] Author : eagle-eye Date : 10-05-2017 01:13 Leak-urile nu folosesc la nimic, trust me, toata lumea in firma e dezamagita cand se intampla asa ceva. Pentru ca echipa de PR muncteste destul de mult la pacing-ul promovarii si de obicei vor sa "drop the bomb" la un eveniment gen E3 fara sa fi stiut mare lucru de dinainte. Acum, socul o sa fie mai mic. Uite cum a fost cu primul Watch Dogs - niciun leak, totul a fost tinut secret, iar la E3 everyone went batsh*t crazy! -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 44] Author : Frankie. Date : 10-05-2017 08:48 Doamne ajuta sa ne surprinda intr-un mod placut ca Syndicate mie mi s-a parut foarte sec,ce mi-a placut la el a fost grafica si dlc-ul "Jack the reaper" -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 45] Author : AndreiRobert6 Date : 10-05-2017 10:52 Leak-urile nu folosesc la nimic, trust me, toata lumea in firma e dezamagita cand se intampla asa ceva. Pentru ca echipa de PR muncteste destul de mult la pacing-ul promovarii si de obicei vor sa "drop the bomb" la un eveniment gen E3 fara sa fi stiut mare lucru de dinainte. Acum, socul o sa fie mai mic. Uite cum a fost cu primul Watch Dogs - niciun leak, totul a fost tinut secret, iar la E3 everyone went batsh*t crazy! Frate daca jocul e bomba te asigur ca o sa vanda in draci.Si ba din conra cred ca leak urile amplifica hypeul -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 46] Author : 495 Date : 10-05-2017 14:45 Daca deja am zis de black flag ca nu mi-a placut, mentionez ca unity si syndicate le-am terminat cu placere. O singura chestie astept la noul AC, apa aia ubisoft, clar cea mai faina din orice joc. De la watchdogs (primul) incoace nu au concurenta. Si daca mai e si cu batai pe apa, macar sa arate cat poate de bine. :) -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 47] Author : SYZYGY Date : 14-05-2017 13:37 Uneori mai sunt "leaked" pozele si ca sa aiba un fel de feedback de la fani fara un pic de backslash...adica oau oh nu, a scapat poza asta pe net, dar jocu nici macar nu era gata sau asta e poza din pre pre pre alpha zulu tango. Nu mereu sunt scapate fara accordul cuiva :). Cat la capitolu claritate, eu de exemplu urasc sa fac poze cu telefonu/aparatu in general iar cand fac o poza cu telefonu/aparatu (mediocru), imi iese poza zici ca am telefon 6310, pur si simplu nu stau sa setez fiecare filtru/lumina si iese ca un cur poza. Referitor la apa acum...din punctu meu de vedere apa din Uncharted > TOT, aici as vrea sa specific si zapada cu nisipu. Cat despre Assassins Creed Origins sau Empire, simplul fapt ca se intampla in Egipt actiunea e un first day buy pt mine, ador istoria la tara aia, de cand sunt mic si citeam povesti cu zei si faraoni vreau sa o vizitez...pacat ca s-a dus totu pe rapa cu ISIS si alti fanatici. Sper din toata inima sa nu fie nejucabil precum Unity. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 48] Author : 495 Date : 14-05-2017 15:14 apreciez ca ai mentionat ca e punctul tau de vedere dar apa din uc4 este foarte prost facuta. mai ales cand o compari cu cea din watchdogs. zapada, la fel sunt jocuri unde e mult mai bine facuta. de acord la nisip. stim cu totii cred giful cu pietrele cum cad si antreneaza alte pietre si praf in caderea lor. foarte impresionant! in schimb apa din uc4 a fost un punct minus, mai ales cand vezi cum aproape orice altceva exceleaza la jocul ala. https://www.youtube.com/watch?v=QDWfwtM_NFY"]https://www.youtube.com/watch?v=QDWfwtM_NFY https://www.youtube.com/watch?v=FFaXXzcr8Mc"]https://www.youtube.com/watch?v=FFaXXzcr8Mc texturile alea care apar la uc4 cand inoti la suprafata le gasesc foarte deranjante. egipt. cred ca imi va lipsi paleta de culori care mi-a placut la unity si syndicate. nu-s fan desterturi, nisip, dune, zone predominant maro, case maro etc. :) -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 49] Author : vladthegamer Date : 14-05-2017 17:51 Apa e bună numai să te speli pe ochi. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 50] Author : dark18 Date : 17-05-2017 01:33 https://twitter.com/Assassins_UK/status/864511845994024960 -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 51] Author : poiuyt Date : 17-05-2017 11:56 Mie topicul asta mi-a facut pofta de AC , cred ca-mi iau ezio collection -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 52] Author : dark18 Date : 17-05-2017 13:28 Ubisoft - Monday, June 12, 1pm Pacific Time (ora 23:00 Romania) La E3 2017 vom afla primele detalii despre joc. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 53] Author : 495 Date : 17-05-2017 14:20 Primele detalii le-am aflat deja. :P Acum vrem gameplay si putin story. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 54] Author : dark18 Date : 17-05-2017 17:14 Ma refeream la detaliile oficiale. Presimt ca o sa dea decat un trailer. Gameplay probabil peste o saptamana doua dupa eveniment. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 55] Author : SYZYGY Date : 18-05-2017 13:55 Pariez pe doua ghinde ca in povestea asta va aparea si Caesar. Adica locatia si istoria (Caesar a fost asasinat) se incadreaza perfect in jocu asta (Egipt). -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 56] Author : eagle-eye Date : 18-05-2017 14:11 Si sa piarda ei sansa sa mai faca un AC total separat cu Caesar? :)) -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 57] Author : dark18 Date : 22-05-2017 22:17 Eu stiam ca vor sa faca o trilogie. Vom avea personaj nou pentru povestea din prezent... Nu e ciudat ca se aseamana cu "proiectul Osiris"? http://www.onlysp.com/wp-content/uploads/2016/01/UbisoftForumShotcopy-Cedric.jpg ---------- Post added 23-05-2017 at 08:33 ---------- Cica: - nu o sa mai existe turnuri pentru sincronizare. O exista un vultur care va cerceta zona in limita unei distante fata de jucator. - va exista posibilitatea de a sta cu gluga pe cap sau de a o da jos. - in ziua moderna vom putea vedea personajul si vom face misiuni. - in urmatorul joc, locatia va fi Grecia, iar in al treilea inca nu s-a decis. - perioada jocului va fi undeva intre 1400 - 1200 BC. - mecanica de a urca sau de a cobori cladiri este la fel ca in Unity si Syndicate. - vom avea Hidden Blade. La fel ca Altair, va trebui sa i se taie degetul inelar. Vom avea arcuri, sulite, sabii, conform perioadei respective. - jocul va fi lansat inainte de decembrie 2017. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 58] Author : dark18 Date : 30-05-2017 21:58 Thebes, Egypt - 1354 BC. https://youtu.be/3S6bWQVStno -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 59] Author : eagle-eye Date : 30-05-2017 22:15 E fake ;) -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 60] Author : dark18 Date : 30-05-2017 23:11 Trebuia mai intai sa citesc comentariile. Scuze, my bad :(. http://criticalhits.com.br/wp-content/uploads/2017/05/f7JUU8H.jpg https://pp.userapi.com/c637519/v637519907/5d261/yUbAEUXO3PI.jpg https://pp.userapi.com/c637519/v637519543/7729e/IcHhz-hHj5g.jpg https://pp.userapi.com/c637519/v637519935/50438/YkUmCWAfBcA.jpg E ciudat ca tine scutul pe partea stanga, acolo unde este Hidden Blade-ul. Vad ca degetul inelar lipseste in poza. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 61] Author : eagle-eye Date : 30-05-2017 23:39 Pai se vede si hidden blade-ul la mana. Le da cu scutul si cu blade-ul in gura simultan :)) -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 62] Author : dark18 Date : 09-06-2017 00:28 Assassin's Creed Origins' name, DLC and Collector's Edition steelbook confirmed by pre-order card | GamesRadar+ (http://www.gamesradar.com/assassins-creed-origins-name-dlc-and-collectors-edition-steelbook-confirmed-by-pre-order-card/) http://www.consolegames.ro/forum/attachment.php?attachmentid=278099&cid=1&stc=1 -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 63] Author : keanustar Date : 10-06-2017 11:30 Mai mute detalii despre joc: http://www.dualshockers.com/assassins-creed-origins-revealed-release-date-special-editions-leaked/ The Egyptian setting is also confirmed, and we get a release date, which is October 27th. Pre-orders will grant a mission titled The Secrets of the First Pyramids, and several editions will be offered. The standard edition will be priced at the usual $59.99, the Deluxe Pack will come at $69.99, the Gold Edition will include Deluxe Pack and season pass, and cost $99.99. Last, but not least, if you’re willing to spend $109.99, you’ll get the Gold Steelbook Edition that will come with the Deluxe Pack, the season pass and a steelbook. We also learn that development was begun before Assassin’s Creed Unity, and the game will come with a brand new combat system and AI. There won’t be a minimap, replaced by a compass at the top of the screen. There won’t be a sprint button, and speed of movement will depend on pressure on the analog stick. The ability to crouch will also return. Eagle vision will also be included, but it highlights objects, not enemies. The game takes place during the reign of Cleopatra, and it includes large and small cities, including Memphis and Alexandria. The NPC population will be affected by the day/night cycle, and will eat, sleep, and even “answer the call of nature.” The player will be able to control an eagle, and climb every building in the game. Specific buttons for free running upwards or downwards have been removed. It’ll be possible to explore underwater areas and find treasures within ruins and sunken ships. The revised combat and AI systems include enemies that don’t take turns to attack anymore, with battles that are more dependent on hit boxes. Fighting fills up an adrenaline gauge, and when the player presses both attack buttons at the same time (right shoulder and trigger), they deliver a powerful attack. The leveling system will have a stat cap of 40, but visual customization won’t affect stats. It’ll be possible to improve specific parts of the protagonist’s gear via crafting. There are three ability trees, which are Seer, Warrior and Hunter. The protagonist, named Bayek, is not the only playable character, but the other one is a secret for the moment. The same is said about details of the story. There will be legendary items to loot, and blocked arrows can be taken and reused. The hidden blade, on the other hand, can be used only on weaker enemies. Gladiatorial battles in the arena will be included. The game will include puzzles, but they will be more challenging and less simply based on switches. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 64] Author : eagle-eye Date : 10-06-2017 19:27 First steps towards becoming an RPG. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 65] Author : BizZare Date : 10-06-2017 20:23 Assassin’s Creed Origins Will Be Optimized For Microsoft Project Scorpio, Will Offer 4K 30 FPS http://segmentnext.com/2017/06/10/assassins-creed-origins-project-scorpio/ -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 66] Author : dark18 Date : 10-06-2017 21:34 Assassin's Creed: Origins - Your Guide To Everything We Know So Far! | Forums (http://forums.ubi.com/showthread.php/1686066-Assassin-s-Creed-Origins-Your-Guide-To-Everything-We-Know-So-Far)! -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 67] Author : poiuyt Date : 11-06-2017 12:02 Cleopatra + perioada ei de glorie ! Misto ! -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 68] Author : AndreiRobert6 Date : 11-06-2017 13:24 Cica pe scorpio in 4k era mai fluid decat pe pc (in 4k) -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 69] Author : Kratos666 Date : 12-06-2017 01:04 https://www.youtube.com/watch?v=OA5C5x-32bU ---------- Post added 12-06-2017 at 01:09 ---------- https://www.facebook.com/ign/videos/10154870921111633/ -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 70] Author : 495 Date : 12-06-2017 01:56 https://www.youtube.com/watch?v=kXKZJhTYdbY"]https://www.youtube.com/watch?v=kXKZJhTYdbY paaaaaass. /:) -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 71] Author : eagle-eye Date : 12-06-2017 09:00 Chiar pare să meargă înspre RPG, îmi place. Lipsa minimapului, obiectivele de descoperit, inventory... păcat că animatiile sunt tot de ***** dar nu a fost niciodată un subiect la care sa exceleze Ubisoft. În sfârșit o sa joc şi eu un AC de la Black Flag incoace. Sent from my HTC One M8s using Tapatalk -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 72] Author : tudyniuz Date : 12-06-2017 09:04 Ma sincer sa fiu, imi cam place. Toata treaba cu Egiptul, atmosfera si arhitectura mai simpla, perioada mai indepartata in timp, ma fac sa il aseman destul de mult cu primul AC, care a avut destule probleme si neajunsuri, dar fata de zecile de jocuri din serie ce l-au urmat, parca era mai bine pus la punct tocmai pentru ca nu dorea sa fie jack of all trades si master of none. Asta imi da impresia ca incearca sa simplifice putin lucrurile. Day 1 sigur nu il cumpar, ca e Ubisoft si nu merita astia nimic. Dar e cam ultima lor sansa sa mai faca ceva cu seria asta, daca si asta e un flop, e cam dead & burried seria. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 73] Author : razvanrazy Date : 12-06-2017 09:13 animatiile sunt tot de ***** dar nu a fost niciodată un subiect la care sa exceleze Ubisoft. Culmea, da fix aici au excelat pentru cativa ani, chiar de la lansarea primului AC. Nu mai avea nimeni asa ceva si multi ani, au tot imbunatit sistemu ala de urcat sau detectare al obstacolelor pentru a misca mana sau piciorul cand mergeau. Acum, desi ziceau ca au refacut toate animatiile si ca efectiv au pornit de la 0, pe langa faptul ca arata foarte urat trecerea dintre animatii, dar vad efectiv aceleasi animatii ca la jocurile precedente. Grafic nu e nimic wow, chiar daca si-ar fi super permis cu perioada si locatia. Iar AI-ul pare mega retardat, ca pana acum. Adica la faza cand s-a urcat pe langa ala, de-l vedeai fara nicio problema cu vederea periferica si l-a aruncat si ala a tipat, dar inaltimea era de vreo 2.5m, mi s-a parut mega dubioasa. Ma rog, astept mai multe detalii. Clar il voi lua de la baieti, dar dupa ce Syndicate nu am reusit sa joc mai mult de 4-5h, parca n-as da banii pe ceva de genu. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 74] Author : poiuyt Date : 12-06-2017 11:19 mda, nu a impresionat , pana la urma este un AC asa ca il voi lua pt asta.. :) si pt perioada si locatia aleasa, cumva parca se duce spre AC 1 -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 75] Author : dark18 Date : 12-06-2017 11:58 Parca vocea nu se potriveste cu fata personajului. Imi aduce aminte de Adewale. Cineva sa modifice numele topicului :). -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 76] Author : eagle-eye Date : 12-06-2017 16:28 Nu au glumit cand au zis ca Witcher 3 e inspiratia principala. Arata foarte similar, harta e aproape identica :)) Foarte misto, I really really like it, pacat ca AI-ul pare tot idiot. https://www.youtube.com/watch?v=id4F5tDrx7U -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 77] Author : 495 Date : 12-06-2017 16:32 personajul principal e stramosu' hipsterului din watchdogs 2? are si drona cu pene! -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 78] Author : eagle-eye Date : 12-06-2017 16:54 Păi acum Eagle Vision is an actual... Eagle Vision :)) Sent from my HTC One M8s using Tapatalk -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 79] Author : poiuyt Date : 12-06-2017 16:57 Foarte misto, I really really like it, pacat ca AI-ul pare tot idiot. Hai ca e misto pana la urma, depinde cum se simte personajul acum cu noile "mecanici" . https://www.youtube.com/watch?v=I_-UjMqE-gI&list=TLGG64AcUBgqgiIxMjA2MjAxNw -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 80] Author : kobayashi Date : 12-06-2017 22:07 Misto era in care e situat jocul si povestea, insa la gameplay nu m-a convins cu nimic. Same old same old...dar cu un sistem de level-up si loot ca deh...e la moda acum sa fie loot in toate jocurile, mai lipsesc loot crate-urile si e formula completa:p -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 81] Author : eagle-eye Date : 12-06-2017 22:29 Eh hai ca nu e chiar same old same old. Combatul e revamped total si sunt schimbari mari si la sistemul de stealth. Au facut schimbari majore, au schimbat reteta foarte mult, iar lumea in continuare spune ca e same old same old. Eu zic sa mai asteptati un pic :P -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 82] Author : vladthegamer Date : 12-06-2017 22:46 https://www.gamespot.com/articles/e3-2017-assassins-creed-origins-is-a-true-open-wor/1100-6450770/?ftag=GSS-05-10aaa0a -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 83] Author : dark18 Date : 13-06-2017 02:47 https://youtu.be/r3giQPiNdVs -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 84] Author : zoli86 Date : 13-06-2017 08:43 Tom Clancy Assasins Creed Ghost Recon Origins Of The Wildlands. (https://www.google.ro/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=1&cad=rja&uact=8&ved=0ahUKEwiivubpjbrUAhWRhRoKHf_tBz4QFggjMAA&url=https%3A%2F%2Fro.wikipedia.org%2Fwiki%2FAssassin%2527s_Creed&usg=AFQjCNFLa13g07f46NK-YE3UDbstgTZDnA) -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 85] Author : poiuyt Date : 13-06-2017 12:16 se pare ca s-a intors era in care toate jocurile or sa ruleze pe background cu controller de xbox :) -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 86] Author : AndreiRobert6 Date : 13-06-2017 13:03 se pare ca s-a intors era in care toate jocurile or sa ruleze pe background cu controller de xbox :) Adica xbox one x -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 87] Author : DeathOfArt Date : 13-06-2017 14:13 Wow acea bataie cu sulita sub apa, si trasul cu arcul tot din apa.... -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 88] Author : Rasko Date : 13-06-2017 15:52 So, time to buy another Assassin. Ultimul jucat la mine este Black Flag si sincer nu credeam ca ma va interesa din nou seria. Bravo lor, sunt schimbari majore. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 89] Author : BizZare Date : 13-06-2017 21:01 Ubisoft strikes again! Una dintre editiile de colecti costa cat o consola + tv :)) 800$ http://m.ign.com/articles/2017/06/12/e3-2017-assassins-creed-origins-dawn-of-the-creed-legendary-edition-revealed -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 90] Author : 495 Date : 13-06-2017 21:10 pt colectionari merita! statuia e foarte tare! alte statui collectible ajung la acelasi pret, dar fara joc si fara altceva inclus. si la dark souls a fost un prestige edition de 500$. probabil vor fi doar 500 sau mai putine. si se vor vinde in cateva ore. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 91] Author : razvanrazy Date : 13-06-2017 21:18 Sunt 999 dar are 73cm si este facuta din rasina. Nu se compara cu aia normala, la 150$ care are 39cm. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 92] Author : eagle-eye Date : 13-06-2017 21:22 Cam asa costa statuetele premium, ce se da de obicei pe la collector's sunt niste prostioare din pungi de cereale :)) Still, trebuie sa fii nebun sa dai atatia bani. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 93] Author : BizZare Date : 13-06-2017 23:40 Sunt aigur ca vor fi cel putin 999 de nebuni care isi permit. :) -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 94] Author : 495 Date : 13-06-2017 23:43 voi le spuneti nebuni, eu le spun pasionati si fani. mi-ar placea statuia, dar nici nu-s fan al jocului, si nici nu as avea loc pt ea. ar parea imensa si langa cea cu baschetbalistul din battlefield 1. :D -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 95] Author : eagle-eye Date : 14-06-2017 08:37 De banii ăia iti iei un xbox one x şi iti mai rămân bani şi de ps4 când iti dai seama ca nu ai ce sa faci cu xbox :evil: Sent from my HTC One M8s using Tapatalk -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 96] Author : 495 Date : 14-06-2017 17:11 https://www.youtube.com/watch?v=e8oPvbpVGP0&app=desktop"]https://www.youtube.com/watch?v=e8oPvbpVGP0&app=desktop Checkboard rendering. Improved lighting over previous ass creed titles. Looks like high pc rather than high console settings Stable 30fps Alpha build. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 97] Author : MAGNUS2 Date : 14-06-2017 20:16 pai ce-ai facut ma nene ma, checkerboarding? 30fps? pai nu era TRUE 4K, 60FPS LOCKED, UNCOMPROMISED, FEEL TRUE POWER, pai in cazul asta, si Horizon Zero Dawn e true 4k, si si mai true power ca nu e dynamic 4k cum e ala pe xbox, si daca tot vorbim de asta, Horizon zrata si mai bine, na! LOL -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 98] Author : poiuyt Date : 15-06-2017 11:04 Eu zic sa asteptam lansarea finala a jocului , a consolei Xbox 1 x si sa vedem atunci clar ce si cum.. am mai zis sa nu va grabiti cu concluziile.. si pana la urma , la ce draw distance este prezentat in jocul asta.. la ce detalii... plus 4k pai... un procesor jaguar boostat nu o sa faca fata :) pana la urma trebuie sa vedem o diferenta intre ps4/ x1 si viitoarele console ps5 si x2.. oricum trecerea de la X1 vanila la X1X este imensa.. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 99] Author : eagle-eye Date : 15-06-2017 14:27 Care viitoare console? :)) -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 100] Author : poiuyt Date : 15-06-2017 16:21 Stii tu ceva ce noi nu stim ?! :) -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 101] Author : razvanrazy Date : 15-06-2017 18:04 Probabilvor evolua spre ceva modular sau ceva doar software/in the cloud, pe partea de putere de procesare/hardware. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 102] Author : dark18 Date : 16-06-2017 16:26 https://wall.alphacoders.com/search.php?search=assassin%27s+creed+origins -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 103] Author : ConuGeo Date : 23-06-2017 18:47 LEGENDARY DAWN OF THE CREED EDITION https://www.youtube.com/watch?v=RsyLaU7EPy8 -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 104] Author : nina Date : 24-06-2017 11:35 imi place,sper sa aibe si online mode -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 105] Author : eagle-eye Date : 24-06-2017 18:18 imi place,sper sa aibe si online mode Assassin’s Creed Origins: no multiplayer, but online features make an unwelcome return | VG247 (http://www.vg247.com/2017/06/14/assassins-creed-origins-no-multiplayer-but-online-features-make-an-unwelcome-return/) -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 106] Author : razvanrazy Date : 05-07-2017 09:26 https://youtu.be/hZyfyS8AdDk -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 107] Author : dark18 Date : 08-07-2017 12:03 https://youtu.be/2RrTC1StmjE -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 108] Author : razvanrazy Date : 08-08-2017 09:14 https://youtu.be/tFm6-i-_gZU -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 109] Author : AndreiRobert6 Date : 08-08-2017 11:15 https://youtu.be/tFm6-i-_gZU Asta sigur e gameplay de pe ps4 pro dar frustratii aia de la xbox au inlocuit ui ul;) -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 110] Author : razvanrazy Date : 08-08-2017 11:18 Wtf ? De ce ai dat quote la postarea de deasupra ? Si ce legatura are de unde e gameplay ? Probabil ca AC: Origins are parteneriat cu Microsoft si d-aia vom vedea doar Xbox in orice prezentare de la ei. Conteaza prea putin pe ce ruleza. Cel mai probabil e un PC puternic, jucat cu gamepad de Xbox. Si de ce crezi ca e de PS4 Pro ? Pentru ca e singura consola din lume ? E cea mai buna ? Sau care-i faza ? -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 111] Author : AndreiRobert6 Date : 08-08-2017 11:49 Calm down bro era doar o gluma Cei de la sony au facut cum am spus eu la un gameplay de la anthem Lul ce nemancati pe forumul asta;) Btw ruleaza pe one x nu pe un pc puternic cu gamepad de one lul -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 112] Author : ConuGeo Date : 11-08-2017 20:41 Combat and Arena Deep Dive https://www.youtube.com/watch?v=nWef7lXwexQ -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 113] Author : randomguy Date : 20-08-2017 23:45 https://www.youtube.com/watch?v=kGq7ZCth7QY -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 114] Author : dark18 Date : 21-08-2017 01:17 Frumos trailer. Daca au aparut in trailer si Cleopatra si Cezar, cred ca cel de-al doilea personaj jucabil va fi Amunet, cea care o va omori pe Cleopatra. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 115] Author : razvanrazy Date : 21-08-2017 08:26 Sunteti sigur ca vom avea un alt personaj jucabil ? Stiu ca asa se specula inainte de anuntarea jocului, dar sincer, cred ca este vulturul al doilea. Altfel, l-ar fi prezentat/marketat, cum au facut in Syndicate. Sau are cineva informatii din interior ? -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 116] Author : dark18 Date : 21-08-2017 09:51 Se pare ca nu au mai zis nimic despre chestia asta. Poate vor sa faca o surpriza... 1. Poate va fi ca cele din Unity si Syndicate, dar daca nu exista Helix, poate Bayek sa aiba viziuni/trairi atunci cand isi administreaza drog/ceva halucinogen de la vraci (healeri) sau de la cei ce imbalsameaza. Iar misiunile sa aiba legatura cu Those Who Came Before si Adam si Eva (apare un sarpe la sfarsitul trailer-ului cinematic. Poate are legatura ceva). 2. Al doilea personaj jucabil este cel/cea din prezent si in afara de trairile lui Bayek, sa aiba cateva misiuni cu alti asasini pentru a intelege mai bine ce se intampla. https://www.pcgamesn.com/assassins-creed-origins/assassins-creed-origins-abstergo-characters-multiplayer On characters, game director Ashraf Ismail says that there are multiple playable characters, but only during quests. The story and majority of the game is focused on Bayek but at specific times you'll get to control someone else. This was in response to a question about playable women, but Ismail didn't elaborate. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 117] Author : eagle-eye Date : 21-08-2017 19:18 Poate e ceva ca la Witcher 3 unde mai jucai cu Ciri din cand in cand. I'm purely speculating, chiar n-am idee. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 118] Author : DeathOfArt Date : 21-08-2017 19:39 la cat e de inspirat din witcher sa nu te mire daca joci chiar cu ea :) -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 119] Author : eagle-eye Date : 21-08-2017 21:57 Nu ca ar fi rau :)) -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 120] Author : dark18 Date : 22-08-2017 11:35 https://youtu.be/Y_J8QXmIcy4 -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 121] Author : razvanrazy Date : 22-08-2017 13:19 https://youtu.be/N6Zjs2RNAV8 https://youtu.be/mVje-fU05CE In mod clar, al doilea personaj jucabil o sa fie sotia lui Bayek. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 122] Author : dark18 Date : 22-08-2017 17:22 https://youtu.be/4ZJfZxocxgs Poate visele lui Bayek vor fi misiuni jucabile. Poate el are vise (viziuni) induse de Juno sau Minerva... Se pare ca Templierii sunt numiti "The Order". -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 123] Author : razvanrazy Date : 22-08-2017 17:45 Destul de dubios uneori combat-ul. Ziceau ca au hit boxes pentru asta, dar vad la 10:39 ca ala da in aer si totusi il loveste. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 124] Author : eagle-eye Date : 22-08-2017 20:45 O fi un hitbox mare :)) -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 125] Author : nops66 Date : 22-08-2017 23:05 Astia arata tot jocul pana la lansare. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 126] Author : Encman Date : 23-08-2017 18:52 ^ Eu deja am jucat Shadow of War, acum urmeaza si AC Origins. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 127] Author : dark18 Date : 24-08-2017 02:24 https://youtu.be/Yv5jfrsXAVo -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 128] Author : Alex Khan Date : 29-08-2017 11:52 Mda, cam ce aduce jocul dupa ce am vizionat cateva 1-2 trailere de gameplay : -aceleasi animatii si acelasi motor grafic Anvil pe care il vedem de 10 ani incoace -vultur copiat dupa bufnita din Far Cry Primal -ne batem cu animalutele sau le imblanzim ca-n Far Cry Primal -sute de misiuni secundare si inventar ca intr-un RPG doar de dragul de a mai prelungi jucabilitatea jocului avand in vedere ca povestea o sa fie la fel de cacao.....misiuni secundare in care mai mult farmam ca-n WoW -camile, piramide, crocodili, barcute pe Nil, desert, mumii si lupte cu serpi gigantici (dupa ce personajul consuma halucinogene) -lupte cu gladiatori ca-n Ryse Son of Rome...yay -aceeasi poveste reciclata de la filmul "Cleopatra" din 1963 cu Elisabeth Taylor...cred ca de atunci am vazut unspemii de adaptari la povestea Cleopatrei , Cezar si Antoniu si in filme, seriale si jocuri de telenovela asta.........cu Regina Zenobia de exemplu nimeni nu se risca, desi pare sa aiba o poveste de 10 ori mai interesanta -te poti catara decat pe palate, temple si piramide, ca in rest nu prea ai decat pe palmieri si cateva case din lut -explorat morminte fara puzzle-uri complicate cum vedem de la Tomb Raider 2013 incoace -aceeasi senzatie de tipul " am mai vazut asta pe la AC2" -acelasi hype manifestat in perioada de pre-lansare, urmat de un val de dezamagiri dupa lansare -ramane de vazut daca va mai avea aceleasi buguri cretine pe care le tot intalnim inca de la AC2 si care au ramas nerezolvate de atunci si daca jocul va avea o portare decenta pe PC. Toate astea impachetat la un pret frumos de 60 euro editia standard, ori daca vrei experienta completa - 90 euro fratica ! Parerea mea: cred ca era mult mai decent daca abandonau seria definitiv dupa lansarea catastrofala a lui AC Unity (si pana si ala avea o tematica mai interesanta decat plictiseala asta de Origins). Sau si mai bine, incheiau seria chiar de la AC3. Lumea oricum nu mai da doi bani pe poveste de la disparitia lui Desmond de pe scena in AC3 si odata cu prevenirea sfarsitului lumii in 2012, intriga luptei dintre asasini si templieri fiind si asa aiurea prelungita ca mai nou, in Syndicate vedeam armate de clone creata de templieri si Juno, transformandu-se intr-un SF ridicol de categoria B . Seria, in ce priveste partea moderna a povestii, nu mai are niciun farmec dupa 2012. Cat despre tipul ala care a spus abominatia ca Parisul si Londra i se par naspa in comparatie cu Egiptul, serios , nici nu poti sa compari experienta de a explora Roma, Venetia, Florenta, Istanbul, Parisul sau Londra cu cea de a explora pustietatea din Egipt. In rest ce pot sa zic, o sa moara e si franciza asta cum a murit franciza Prince of Persia deceniul trecut: l-au tot muls pana cand lumea s-a saturat de el si murind prin 2010 cand putini mai dadeau 2 bani pe el. Ubisoft repeta istoria si in privinta lui AC. Pacat, ce frumoasa a fost povestea din primul, chit ca era repetitiv, dar dialoguri din alea filosofice dintre Altair si mentorul sau ori cele dintre Desmond si Vidic despre societate, masele muritorilor de rand, control si civilizatie nu o sa mai vedem vreodata in seria asta. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 129] Author : poiuyt Date : 29-08-2017 12:56 Mie-mi place ce-am vazut despre jocul asta pana acum si nu m-am uitat la toate gameplayurile pt ca risc sa-mi stric experienta ca si la SOM. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 130] Author : razvanrazy Date : 29-08-2017 20:34 Bai mie-mi place. Am tot vazut videos, dar nimic pe partea de poveste. Mi se pare foarte misto lumea, dar si partea de combat. Eu clar il voi lua si-l voi juca pe Xbox One X :evil: https://youtu.be/TYy_ZbbKTeE -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 131] Author : Alex Khan Date : 03-09-2017 03:26 Bai mie-mi place. Am tot vazut videos, dar nimic pe partea de poveste. Mi se pare foarte misto lumea, dar si partea de combat. Eu clar il voi lua si-l voi juca pe Xbox One X :evil: Daca iti place sa revezi acelasi combat pe Jackie Chan Style pe care il vedem de la AC1 incoace in care inamicii te ataca pe rand, unu cate unu, ok, gusturile nu se discuta. Doar in clipul asta observ ca inamicii sunt total lipsiti de AI ori pe Easy Mode, sunt momente cand aia efectiv nu se misca, nu fac nimic, rareori mai lovesc,dar lovesc ca niste amatori. La cat de puerile sunt luptele, mai lipsea muzica din Benny Hill pe fundal si totul era perfect. Si muica, cum trage Bayek ala cu arcul! Adica nici englezii, nici mongolii n-au reusit performanta de a trage cate o sageata per-secunda. Adica, abia a putut vreun olimpic de azi sa traga 11 sageti intr-un singur minut, si doar la un interval de 3-4 secunde. Si poate Bayek al nostru cu un arc primitiv prin Egiptul Antic sa traga doua sageti la un interval de 1-2 secunde, dar bine, el e asasin, ca poate sa traga cu arcul chiar si cand ALEARGA, fara niciun recul, fara pauza. Cred ca Legolas si Hawkeye sunt deja rosii de furie si invidie. =)) Si de asta tind sa cred ca jocul o sa fie la fel de FAIL ca Far Cry Primal. Dar ce conteaza cand oricum il vor cumpara milioane de fani care nu vor sa-si puna neuronul la contributie cand joaca, generatia mileniala care nu pune deloc intrebari, ci ia totul de-a gata si mananca tot ce zboara. Nu-i de mirare ca francizele Far Cry, Tom Clancy si AC inca exista (chiar daca calitativ vorbind, sunt moarte) cand vezi ca jucatorii casual trec cu vederea si peste cele mai elementare fracturi de LOGICA si fizica elementara si le cumpara de-a gata dupa ce au fost impresionati cu cateva trailere. Piata de Gaming pare sa semene din ce in ce mai tare cu un experiment psihologic desfasurat la nivel global (si ca sa fiu in tema cu topicul, TEMPLIERII au planuit asta! :clown:) -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 132] Author : keanustar Date : 03-09-2017 05:24 Man, e un joc. Daca nici in jocuri nu putem face chestii extraordinare... nu vreau un real life simulator, sa imi scoata peri albi si nici Dark Souls. Cui ii place, il cumpara, cui nu, nu. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 133] Author : razvanrazy Date : 03-09-2017 11:34 Eu nu inteleg ce tot cauti pe thread daca nu-ti place jocul/seria. Pe mine nu ma vezi pe thread-ul de Destiny 2 facand acelasi lucru... -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 134] Author : raduadelin Date : 03-09-2017 12:17 @Alex Khan daca toata lumea s-ar ghida dupa logica ta, nu s-ar mai distra nimeni. E normal ca un joc sa sfideze realitatea, pentru ca atunci cand bagi discul in consola sau PC, dupa caz, sa iesi din cotidian si sa experimentezi altceva. Daca am sta sa analizam salturile imposibile facute de Nathan Drake sau Lara Croft, viata regenerabila din majoritatea shooterelor, cutia de carton a lui Snake sau modul in care un asasin aterizeaza nevatamat intr-un car cu fan, atunci nu am mai cumpara nimic, in afara de simulatoarele sportive. Daca iti place sa tragi cu arcul intr-un mod cat mai realist, poti merge oricand in padure sa iti demonstrezi abilitatile. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 135] Author : Einherjar793AD Date : 03-09-2017 13:30 Dar ce conteaza cand oricum il vor cumpara milioane de fani care nu vor sa-si puna neuronul la contributie cand joaca, generatia mileniala care nu pune deloc intrebari, ci ia totul de-a gata si mananca tot ce zboara. Ma faci prost ? Nu mai bine te duci tu pe un thread cu un joc care sa-ti placa ? -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 136] Author : Alex Khan Date : 03-09-2017 16:48 Eu nu inteleg ce tot cauti pe thread daca nu-ti place jocul/seria. Pe mine nu ma vezi pe thread-ul de Destiny 2 facand acelasi lucru... Pai singurele chestii care ma mai atrag la seria asta sunt tematica, sistemul de Parkour si explorarea, ATAT. Eu o sa testez jocul la un moment dat, dar sunt sceptic ca va fi mai bun decat ultimele titluri. Pana una alta, vorbim de aceiasi producatori care in 2012 ii dureau la banana ca ne pierdeam salvarile la AC3 din cauza sistemului de Cloud , chiar si dupa 10 ore de joc, pierzand tot progresul....tot pe aceiasi indivizi ii dureau in cot de plangerile noastre legate de optimizarea proasta din AC Unity in 2014. De asta ma indoiesc ca AC Origins va fi mai bun. Inteleg, nu trebuie sa fie realistic, ca doar e joc, dar parca jocul se inspira din realitatea istorica. Adica, am vazut RPG-uri gen The Witcher 3, Skyrim si Dragon Age care respectau mult mai bine legile fizicii....si vorbesc de RPG-uri FANTASY. La Tomb Raider , Mario sau Uncharted mai poti trece cu vederea, dar la AC, care cica-i de "inspiratie istorica", nu prea. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 137] Author : SYZYGY Date : 03-09-2017 16:48 Nu pot sa cred ca oamenii cauta logica si realism in jocuri, ele trebuiesc sa faca fix opusu. Nu te forteaza nimeni sa il cumperi...vrei sa il joci bine, nu vrei...iarasi bine. Daca vrei realism o sa joci doar ArmA pe partea de shooter si random simulator de masini. Ai fi surprins sa afli cate jocuri respecta "realitatea". -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 138] Author : Dant3 Date : 03-09-2017 16:53 Așa a vomitat ăsta inepții și despre Mass Effect...E la moda sa fii hater. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 139] Author : Alex Khan Date : 03-09-2017 19:45 Așa a vomitat ăsta inepții și despre Mass Effect...E la moda sa fii hater. Faptul ca critic inseamna ca sunt hater? Ca nu suport sa-mi fie insultata inteligenta in jocuri create de scenaristii si dezvoltatorii lui peste prajit, asta e. Consider ca am facut observatii de bun simt. Mai degraba, e la moda sa critici ca sa nu te trezesti ca joci acelasi "excrement" frumos impachetat si reciclat asta in timp ce producatorii scot milioane de dolari, iar tu ramai cu buza umflata. Nu de alta, dar factorul "FUN" e cam in scadere de la titlu la altul, jocurile nici macar nu mai sunt jocuri, ci doar filme interactive cu QTE-uri. Pana una alta, intorcandu-ne la subiect, o sa aiba macar jocul asta ceva misiuni STEALTH? Sau avem de-a face cu inca un Warrior's Creed ca-n AC3, unde numai asasin nu erai? ---------- Post added 03-09-2017 at 19:52 ---------- Nu pot sa cred ca oamenii cauta logica si realism in jocuri, ele trebuiesc sa faca fix opusu. Nu te forteaza nimeni sa il cumperi...vrei sa il joci bine, nu vrei...iarasi bine. Daca vrei realism o sa joci doar ArmA pe partea de shooter si random simulator de masini. Ai fi surprins sa afli cate jocuri respecta "realitatea". Acelasi argument demodat cu " daca nu-ti place, nu cumperi, sau fa-ti tu joc". Serios, sunt satul de fraza asta de mai bine de 15 ani sa o tot citesc. Nu, poate daca jucatorii n-ar mai cumpara aiurea porcariile reciclate ale producatorilor mari si ar baga presiune, poate ar pune si ei umarul la treaba sa dezvolte jocuri mai de calitate. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 140] Author : eagle-eye Date : 04-09-2017 09:36 Esti hater pentru ca critici bazandu-te pe NIMIC. Fii critic dupa ce se lanseaza jocul si trage un review daca vrei. Sa nu mai vorbim de faptul ca inventezi abureli ieftine. Pune mana si citeste niste carti despre "critica" sa vezi diferenta dintre critica constructiva (argumentata, fara dejectii verbale, formata dupa experienta lucrului in cauza, cu tot cu posibile solutii) si HATE (voma, vulgaritate, non-argumente inventate). Da-i drumu' si trolleaza mai departe daca vrei, oricum vorbesti cu peretii. Sent from my LG-H870 using Tapatalk -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 141] Author : dark18 Date : 05-09-2017 23:18 https://youtu.be/_1KCAHdjbSI -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 142] Author : dark18 Date : 08-09-2017 20:09 Assassin’s Creed® Origins: The First Hidden Blade - European_Ubisoft (http://store.ubi.com/eu/assassin-s-creed--origins--the-first-hidden-blade/5925a09aef3aa5f44d8b456a.html) Assassin’s Creed® Origins: Aya - European_Ubisoft (http://store.ubi.com/eu/assassin-s-creed--origins--aya/5925a09aef3aa5f44d8b4568.html) Assassin’s Creed® Origins: Apple of Eden - European_Ubisoft (http://store.ubi.com/eu/assassin-s-creed--origins--apple-of-eden/5925a09aef3aa5f44d8b456c.html) Assassin’s Creed® Origins: Bayek - European_Ubisoft (http://store.ubi.com/eu/assassin-s-creed--origins--bayek/592598336b54a4ae358b4567.html) -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 143] Author : razvanrazy Date : 12-09-2017 09:57 Lumea uita placearea de a juca efectiv si majoritatea sunt prea ocupati sa fie hateri si sa desfiinteze orice mic bug. Dar in spate sunt oameni minunati, care fac tot ce pot pentru a ne putea bucura de o experienta frumoasa. https://youtu.be/NkK-OEwpuQU -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 144] Author : eagle-eye Date : 12-09-2017 22:39 Tipul ala de la sfarsit e... wow. Makes me want to do it even more. Daca la fiecare 10.000 de hateri se afla unul din-ala, it's worth it. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 145] Author : dark18 Date : 13-09-2017 02:35 https://youtu.be/IPtWOnsKN1A -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 146] Author : razvanrazy Date : 14-09-2017 21:25 Trailer nou. Si arata incredibil de bine =D> https://youtu.be/MEeYxlTw6b8 -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 147] Author : Mayhem Date : 15-09-2017 03:34 Mie imi place, eu il cumpar. GG Ubi! -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 148] Author : Smara Date : 15-09-2017 08:31 Si eu il voi cumpara (in prima zi) . In AC2 parca se regaseau in subsolul unei vile niste statui cu assasini din antichitate. De atunci tot astept o incursiune in zona antica. Ma bucur ca a aparut. Personal consider ca epoca antica si medievala sunt cele mai potrivite pentru AC. Este normal ca unora sa le placa altora nu. Eu de exemplu nu am terminat AC 3 (am facut 70%) iar la Unity si Syndicate nu am trecut de o ora in joc. Nu mi-au placut perioadele, personajele. Chiar sper la o poveste frumoasa in Origins si pana acum asa pare. =D> -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 149] Author : dark18 Date : 23-09-2017 00:27 https://mediagalaxy.ro/assassin-s-creed-origins-gods-edition-ps4 -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 150] Author : AlanPoe Date : 24-09-2017 22:47 Tipul ala de la sfarsit e... wow. Makes me want to do it even more. Daca la fiecare 10.000 de hateri se afla unul din-ala, it's worth it. Si daca este doar unul la 100.000, tot merita. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 151] Author : SirWyx Date : 25-09-2017 00:18 Citesc și ma amuz. Am toată seria... Și inafara de ac1, black flag si rogue.. Nu cred ca am pierdut mai mult de o ora în restul. La origins am dat preorder la gold in momentul când am văzut ship battles. Mi-a plăcut enorm black flag pt bătăliile pe apa. Mai puțin ma interesează grafica și alte lucruri de genul când jocul îmi oferă satisfacția bătăliilor pe apa. Sent from my SM-N910S using Tapatalk -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 152] Author : dark18 Date : 28-09-2017 13:33 https://www.polygon.com/platform/amp/2017/9/27/16371830/assassins-creed-origins-learning-mode-discovery-tour ---------- Post added 28-09-2017 at 21:46 ---------- Teaser. Maine primim trailer nou. https://youtu.be/Vq3AWN2ZufY -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 153] Author : AndreiRobert6 Date : 29-09-2017 18:24 Cum arată căștile Assassin's Creed Origins gravate cu aur | ComputerGames.ro (http://computergames.ro/cum-arata-castile-assassins-creed-origins-gravate-cu-aur/) Vai de curcubeul meu Nu le luati pe toate ca vreau si eu o pereche -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 154] Author : dark18 Date : 29-09-2017 18:26 https://youtu.be/UzJp4QpP0lk -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 155] Author : Mayhem Date : 29-09-2017 19:21 Castile sunt misto nu zic nu dar mie personal mi-ar fi placut pe argintiu pt. ca am o sila imensa fata de culoarea haurului. Problema este pretul obscen pe care il cer pe bust si casti. Deja devine ridicola treaba asta. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 156] Author : AndreiRobert6 Date : 29-09-2017 22:04 Mama si cand ma gandesc la cate poti sa faci cu banii de pe casti... -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 157] Author : Khufu Date : 30-09-2017 21:27 Castile nu au fost facute pentru gamerii de rand, nici macar nu sunt pe Ubishop sau ceva de genul. Sunt pentru colectionari si amatorii de investitii. Editiile limitate, daca le tin in mint condition, pot fi vandute pe bani grei, mai ales daca sunt fanatici care isi doresc cu orice pret sa aiba asa ceva. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 158] Author : Alex Khan Date : 05-10-2017 02:02 Cum arată căștile Assassin's Creed Origins gravate cu aur | ComputerGames.ro (http://computergames.ro/cum-arata-castile-assassins-creed-origins-gravate-cu-aur/) Vai de curcubeul meu Nu le luati pe toate ca vreau si eu o pereche Seria asta a ajuns o manea trista. In loc sa investeasca banii in dezvoltarea jocului ca sa nu iasa prost ca AC Unity, ii baga pe productia de casti gravate cu aur....mare-i gradina! Castile nu au fost facute pentru gamerii de rand, nici macar nu sunt pe Ubishop sau ceva de genul. Sunt pentru colectionari si amatorii de investitii. Editiile limitate, daca le tin in mint condition, pot fi vandute pe bani grei, mai ales daca sunt fanatici care isi doresc cu orice pret sa aiba asa ceva. Pai in mod sigur printisorii de seici de prin Emirate sau milionarii Aurofili vor cumpara asa ceva. Castile sunt misto nu zic nu dar mie personal mi-ar fi placut pe argintiu pt. ca am o sila imensa fata de culoarea haurului. Problema este pretul obscen pe care il cer pe bust si casti. Deja devine ridicola treaba asta. Mai sunt si oameni bogati sanatosi la cap care nu sunt cocalari ca alde Trump sau Becali....care au ba mobilier gravat cu aur, ba pereti auriti, ba tablouri cu rame de aur, ba telefoane si casti gravate cu aur, ba cu gagici impopotonate cu bijuterii din aur (multe pe care nu le poarta niciodata) Bill Gates si Mark Zuckerberg de exemplu, care au mai multi bani decat ei, au interioare de case decente (cu mobilier de lux tot cu stil, dar nu cu aur). -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 159] Author : razvanrazy Date : 05-10-2017 09:48 Bai nu stiu, mie-mi place. Au luat multe elemente de la Witcher 3 si noul sistem de combat mi se pare perfect pentru genul asta de joc. https://youtu.be/yL3w6MdVj5s -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 160] Author : eagle-eye Date : 05-10-2017 13:07 Seria asta a ajuns o manea trista. In loc sa investeasca banii in dezvoltarea jocului ca sa nu iasa prost ca AC Unity, ii baga pe productia de casti gravate cu aur....mare-i gradina! Pai in mod sigur printisorii de seici de prin Emirate sau milionarii Aurofili vor cumpara asa ceva. Mai sunt si oameni bogati sanatosi la cap care nu sunt cocalari ca alde Trump sau Becali....care au ba mobilier gravat cu aur, ba pereti auriti, ba tablouri cu rame de aur, ba telefoane si casti gravate cu aur, ba cu gagici impopotonate cu bijuterii din aur (multe pe care nu le poarta niciodata) Bill Gates si Mark Zuckerberg de exemplu, care au mai multi bani decat ei, au interioare de case decente (cu mobilier de lux tot cu stil, dar nu cu aur). Dude, nu ei au platit sa se faca acele casti, do your research. Plus ca la orice proiect exista buget de marketing si buget de productie si nu au treaba una cu alta, nu se ia niciodata dintr-o parte sa se bage in alta parte. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 161] Author : gabytzu16 Date : 07-10-2017 13:51 ...la orice proiect exista buget de marketing si buget de productie si nu au treaba una cu alta, nu se ia niciodata dintr-o parte sa se bage in alta parte. Aici tin sa te contrazic. Pana sa se imparta bugetul ala pe caprarii (marketing/productie), exista un singur buget, o singura suma (suma care se poate modifica si ea dupa cum bate vantul). Iar in functie de interesele, targeturile si puterea de decizie a fiecarui manager, bugetul ala se imparte 70/30, 60/40, whatever, dupa enspe mii de call-uri si schimburi de mail-uri. Si da, se si ia dintr-o parte ca sa se bage in alta parte, daca socoteala de acasa nu se compara cu cea din targ :) -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 162] Author : dark18 Date : 10-10-2017 22:26 https://youtu.be/x_nCWno7EyI -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 163] Author : Alex Khan Date : 11-10-2017 03:51 https://youtu.be/x_nCWno7EyI WOW, lupte cu zei gigantici in stil God of War...cine ar fi crezut ca s-ar fi ajuns la asa ceva dintr-o franciza care candva se axa pe explorat orase si pe acuratete istorica cu un pic de elemente SF? -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 164] Author : eagle-eye Date : 11-10-2017 09:32 Mie mi se pare ca ai descris perfect AC Origins :)) Sent from my LG-H870 using Tapatalk -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 165] Author : dark18 Date : 16-10-2017 23:22 https://www.playstationtrophies.org/game/assassins-creed-origins/trophies/ -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 166] Author : MAGNUS2 Date : 17-10-2017 02:42 WOW, lupte cu zei gigantici in stil God of War...cine ar fi crezut ca s-ar fi ajuns la asa ceva dintr-o franciza care candva se axa pe explorat orase si pe acuratete istorica cu un pic de elemente SF? nu vreau sa par ca te insult, dar se vede ca nu le ai 100% cu seria AC, spre exemplu, doar in AC4 ai: un artefact care poate sa creeze o holograma cu locatia oricarui om de pe planeta in timp real atat timp cat ii ai sangele, pesteri antice care au sisteme de siguranta cu raze laser, un om care este renascut constant, o zeita extraterestra semi spirit semi inteligenta artificiala care se presupune ca a creat umanitatea, o armura Mayasa rezistenta la gloante si orice fel de damage, seria AC nu a avut niciodata "un pic de elemente SF", ea a fost Full SF cu fantezie de magie, extraterestri, tot ce vrei tu, de la inceput toate alea doar in AC4, sunt lucruri mult mai extraordinare in alte jocuri AC, cat despre ce arata in trailerul ala in Origins, pun pariu 100% ca sunt doar niste viziuni -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 167] Author : razvanrazy Date : 17-10-2017 08:39 Guys, don't feed the troll /:) https://youtu.be/KsLe-OWpTm0 -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 168] Author : ConuGeo Date : 23-10-2017 21:59 Ar putea fi ultimul trailer https://www.youtube.com/watch?v=aGOog-ZDDOw -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 169] Author : razvanrazy Date : 24-10-2017 15:08 Interesant https://youtu.be/fzREbwbjACs -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 170] Author : 495 Date : 26-10-2017 06:50 https://www.youtube.com/watch?v=gMA3P0wyNlg -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 171] Author : nina Date : 26-10-2017 08:22 a jucat asta de s-a plictisit de el si e uploadat pe 25 oct 6 parti https://www.youtube.com/watch?v=0n41oztOwSI -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 172] Author : razvanrazy Date : 26-10-2017 14:04 Au aparut reviews-urile 9 de la IGN https://youtu.be/aZG_PFZh-HQ 3.5* de la Easy Allies https://youtu.be/jFzGZFeBBdQ https://youtu.be/8LGEit022m0 -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 173] Author : Dant3 Date : 26-10-2017 14:45 Pe recenzia de la IGN nu mai dau doi bani. Celelalte doua m-au convins, sale. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 174] Author : razvanrazy Date : 26-10-2017 14:48 Sale sau luat 50/50 cu cineva. In jurul la 100-120 lei merita. Eu asa astept sa-l iau si asta mai mult pentru lume. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 175] Author : Dant3 Date : 26-10-2017 15:04 Digital e scump, nu as da 150 pe AC. Am dat in trecut, pret full, day one. Cand AC a însemnat ceva pentru mine. Mi-aș fi dorit să fie o capodoperă, dar nu prea se mai pupa asocierea asta cu seria AC. Da, o să-l joc cu siguranță, cum spui și tu, la 100 de lei. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 176] Author : 495 Date : 27-10-2017 05:47 https://www.youtube.com/watch?v=5-idSP5Ztaw -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 177] Author : Alex Khan Date : 27-10-2017 13:57 Cum nu dau 2 centi pe notele de la IGN.com si alte clickbait-uri infecte, notele recenziilor date de jucatori pe metacritic si steam nu sunt foarte satisfacatoare. Jocul e cel mult MEDIOCRU: se mentioneaza ca-i gameplay repetitiv de tip Far Cry third-person in Egipt, o gramada de misiuni plictisitoare si nimicuri pe harta, acelasi motor grafic Anvil primitiv, poveste slaba, personaj plictisitor. Pacat, macar daca faceau un joc cu tematica in Japonia Feudala fiindca il astept de vreo 5 ani asa ceva, dar bine a aparut Nioh. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 178] Author : razvanrazy Date : 27-10-2017 14:08 Uimitor, dupa cat ai blamat jocul INAINTE sa apara, nu ti-ai schimbat parerea dupa ce ai vazut notele primite dupa lansarea jocului. WOW!!! :| :wall::-& -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 179] Author : Alex Khan Date : 27-10-2017 14:13 Uimitor, dupa cat ai blamat jocul INAINTE sa apara, nu ti-ai schimbat parerea dupa ce ai vazut notele primite dupa lansarea jocului. WOW!!! :| :wall::-& Asta nu inseamna ca jocul e BUN sau PROST, ci e exact cum m-am asteptat sa fie, adica mediocru. Pe metacritic, ma uit doar la userscore, adica media obtinuta de recenzii scrise de jucatori de rand, ca ala e mai realist decat media obtinuta din urma recenziilor scrise de clickbait-uri caruia ii fac publicitate: Xbox One -6,1 PC - 6,4 PS4 - 7,7 Assassin's Creed Origins for Xbox One Reviews - Metacritic (http://www.metacritic.com/game/xbox-one/assassins-creed-origins) Assassin's Creed Origins for PlayStation 4 Reviews - Metacritic (http://www.metacritic.com/game/playstation-4/assassins-creed-origins) Assassin's Creed Origins for PC Reviews - Metacritic (http://www.metacritic.com/game/pc/assassins-creed-origins) Cum jocul abia a aparut, jocul tot primeste note din ce in ce mai mici. Nu ca sunt hateri, dar sa primesti acelasi joc reciclat si refacut cu alta tematica din 2007 incoace ti se cam ia. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 180] Author : razvanrazy Date : 27-10-2017 14:24 1st of all, te rog sa nu mai dai quote la postarea anterioara. Referitor la userscore de pe metacritic, iti recomand sa nu mai iei in considerare aberatia aia de nota sau ce posteaza toti oligofrenii. Sunt fff multi oameni care dau 0 sau 1 unui joc peste medie, doar pentru ca nu face si cartofi prajiti sau ce alte gargauni au ei in cap. Vezi ce note a primit de la useri Shadow of War. Iar jocul sigur nu este de nota 3, cat timp este jucabil. Sub 5 mi se pare fair sa avem jocuri pe care efectiv nu le poti juca, pentru ca sunt pline de bug-uri sau probleme tehnice. Sectiunea aia ar trebui scoasa cu totul de pe metacritic, dar din punctul meu de vedere, tot site-ul ar trebui inchis sau uitat undeva intr-un colt intunecat al internetului. Daca vrei sa-ti faci o parere pertinenta despre un joc, vezi un review de la o persoana de incredere (desi nu stiu daca exista asa ceva) sau vezi gameplay videos la greu, daca nu poti imprumuta jocul sau nu are demo. Referitor la joc, fiind un joc de la Ubisoft, e normal sa imprumute elemente din celelalte jocuri ale lor, dar la fel, imprumuta foarte multe elemente si de la Witcher 3 sau Metal Gear Solid 5. Eu inca n-am pus mana pe el, dar vreau sa-l iau doar pentru lumea aia pe care o lauda absolut toti. + de asta, mi-au placut toate de pana acum, cu mici exceptii. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 181] Author : geo971986 Date : 27-10-2017 14:25 https://www.youtube.com/watch?v=5-idSP5Ztaw Gluma ca gluma dar m-ar interesa cat de "pe bune" sunt bugurile alea. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 182] Author : 495 Date : 27-10-2017 14:51 Pai au avut disclaimer, ala era "god mode" strict facut posibil doar pt acel review. In jocul final, orice combinatie de butoane ai apasa, n-o sa poti zbura pe acolo... :) -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 183] Author : DeathOfArt Date : 28-10-2017 12:28 oara exista pe undeva harta din Black Flag suprapusa peste asta de la Origins? -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 184] Author : poiuyt Date : 28-10-2017 16:36 Pacat ca nu au bagat HDR in joc si pacat ca nu se simte 4K-ul , in rest pare altceva pana acum. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 185] Author : keanustar Date : 28-10-2017 17:31 Patch-ul de HDR pe toate platformele ar trebui sa ajunga acum la inceputul lui noiembrie, odata cu upgrade-ul pt One X. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 186] Author : poiuyt Date : 28-10-2017 18:04 Atunci mai astept putin daca vine in cateva zile.. mereu uit cum AC este in regula la 3-4 luni de la lansare.. jocul imi place. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 187] Author : viezure Date : 28-10-2017 18:31 Asta nu inseamna ca jocul e BUN sau PROST, ci e exact cum m-am asteptat sa fie, adica mediocru. Pe metacritic, ma uit doar la userscore, adica media obtinuta de recenzii scrise de jucatori de rand, ca ala e mai realist decat media obtinuta din urma recenziilor scrise de clickbait-uri caruia ii fac publicitate: Xbox One -6,1 PC - 6,4 PS4 - 7,7 Assassin's Creed Origins for Xbox One Reviews - Metacritic (http://www.metacritic.com/game/xbox-one/assassins-creed-origins) Assassin's Creed Origins for PlayStation 4 Reviews - Metacritic (http://www.metacritic.com/game/playstation-4/assassins-creed-origins) Assassin's Creed Origins for PC Reviews - Metacritic (http://www.metacritic.com/game/pc/assassins-creed-origins) Cum jocul abia a aparut, jocul tot primeste note din ce in ce mai mici. Ia mai arunca acum o privire la userscore. Tot mediocru? :) -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 188] Author : poiuyt Date : 29-10-2017 15:11 oricum , jenanta chestie..eu cred ca mai bine amanau data de lansare a jocului , stau cu jocul pe raft ca sa vina patch-ul.. doar pt ca xbox one X.. de pe site-ul lor : https://assassinscreed.ubisoft.com/game/en-us/news/152-304606/assassins-creed-origins-launch-essentials "There will be another Title Update available in early November, which will most notably include 4K and Dolby Atmos support for Xbox One X and support of HDR displays for all platforms." cel putin cutscene-urile sunt de pe vremea xbox 360.. sau asa arata , jocul are momente cand este mai ok ca si grafica , dar la general pare un joc mai vechi.. asta e , mai astept preferam sa-l scoata ca si pe tomb raider la 1 an diferenta decat sa faca chestii d-astea, ok , ai exclusivitate cu MS , pai .. baga cu ei si gata. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 189] Author : Alex Khan Date : 29-10-2017 22:49 Ia mai arunca acum o privire la userscore. Tot mediocru? :) Stai sa ghicesc....game testerii si angajatii de la Ubi ? -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 190] Author : Smara Date : 30-10-2017 09:45 Am aproximativ 19 ore in joc si Level 22. Scriu cateva randuri pentru cei indecisi. Nu testez jocuri, nu lucrez la Ubisoft, etc....si mi se rupe de ce alte note mai are pe nu stiu unde. Tin sa precizez ca am o nota de subiectivism datorita locatiei, mi-am dorit inca din AC2 sa ma joc in lumea antica. Revenind la joc , este extraordinar de frumos ! Lumea este foarte vie. Are multe elemente similare cu Witcher 3, insa asta nu-i rau. Harta este imensa, cu diverse forme de relief. Grafica, superba ! Totul arata asa cum imi doream. O explozie de culori foarte frumos realizata. Si apa....apa este una dintre cele mai placute surprize : apa de mare este diferita de apa de lac, care este diferita de apa dintr-o mlastina care este diferita de apa din Nil. Iar dinamica ei este foarte ,,fluida,, daca pot sa spun asa. Sa vezi nisipul alungat de vant peste luciul apei la apus este o experienta foarte placuta. Nu cred ca poate fi comparata in nici un fel cu cea de 360 :o . Povestea este interesanta,cu personaje istorice implicate. Am avut senzatia ca s-au inspirat din cartea Razboinicii Nilului a lui Wilbur Smith in arhitectura ei. Elementele SF putin prezente pana acum. Caracterul este bine conturat, foarte customizabil in ce priveste echipamentul si armele. Daca ai mai jucat jocuri de la Ubisoft, in Ubisoft Club te vor astepta cateva surprize placute. Eu care sunt mai nostalgic, am ramas placut surprins. Daca urasti microtranzactiile nu vei fi deranjat aici de problema asta. Nu simti nevoia de ele. Cine vrea sa avanseze mai usor plateste, cine doreste sa se bucure de poveste, a platit deja. Am avut doua mici probleme cu el. Dupa ce am terminat un capitol a inceput incarcarea urmatorului. Si a tot incarcat vreo 3-4 minute, astfel incat a devenit evident ca se blocase. Am iesit din joc, am reintrat si totul a fost ok. In a doua situatie, similara as zice, m-a scos direct in meniul consolei, nu am mai trecut la nivelul urmator. Am intrat in joc si am continuat de unde ramasesem. Din punctul meu de vedere este cel mai bine realizat AC de pana acum. Nu au inventat roata, insa nici nu doream. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 191] Author : Dj Mo Date : 30-10-2017 10:36 Jocul arata foarte bine si fara HDR. Nici nu mi-am dat seama ca nu are. Ce este cam dubios, este spider man style. Te cocoti peste tot, fara niciun efort. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 192] Author : Popae36 Date : 30-10-2017 11:03 Jocul oricum va avea texturile low pe ps4 pro,nu are destula memorie pentru asseturile 4k,ca si in shadow of war,asa ca cei care vor high res vor trebuii sa joace pe pc sau xox. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 193] Author : Dj Mo Date : 30-10-2017 12:14 Al dracu xbox x, zici ca are cine stie ce mot peste ps4 pro -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 194] Author : AndreiRobert6 Date : 30-10-2017 13:57 Cu mot sau fara cam asa e -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 195] Author : razvanrazy Date : 30-10-2017 14:05 Pai chiar este. Asa cum PS4 este peste Xbox One, la fel si One X este peste PS4 Pro. Si mi se pare fair sa se reflecte si in calitatea texturilor in jocuri. Pentru ca se poate. Daca un joc ruleaza 1080p pe PS4 si doar 900p pe Xbox One, de ce sa nu ruleze pe One X si texturile la rezolutie mai mare, pentru ca are mai mult RAM ? Sau este corect ca doar PS4 sa fie peste Xbox One dpdv putere de procesare/reprezentare grafica ? Sper doar ca toti producatorii sa faca acelasi lucru pe viitor si sa nu le faca identice, doar de dragul egalitatii. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 196] Author : poiuyt Date : 30-10-2017 16:35 Nu cere nimeni egalitate, doar ca nu vreau pe ps4 pro grafica de pe ps4 vanilla.. cam atat , vreau o grafica mai apropiata de Horizon. cand joci pe un tv mai mare de la 1-2 metri de el se simte cand se vede prost, prin comparatie cu alte jocuri, daca joci de la 4-5m distanta sau pe un ecran mai mic probabil ca nu observi imperfectiunile pe care altfel nu le vezi in alte jocuri de generatie mai veche chiar. in fine, am zis, jocul imi place si deabia am facut 2-3 levele pe personaj , insa am sa astept patchul de noiembrie ca sa ma bucur cum trebuie,iar asta ma cam nemultumeste.. pt ca trebuia sa fie day one . -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 197] Author : razvanrazy Date : 30-10-2017 16:53 Am inteles ce zici si da, ai dreptate. Dar sunt sigur ca deja are dezolutia de 2K cu checkerboarding-u ala al lor, deci calitatea texturilor a crescut fata de PS4 normal care-l ruleaza la "doar" 1080p. Oricum, au un contract mare cu Microsoft, de le-a impus inclusiv tinerea patch-ului pana la lansarea lor. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 198] Author : Popae36 Date : 30-10-2017 20:18 Ceea ce am afirmat mai sus este dovedit,deci in nici un caz nu sunt hater,doar spuneam la ce sa va asteptati. https://youtu.be/CzPsxUyoe3E -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 199] Author : poiuyt Date : 30-10-2017 20:25 EA si UbiSoft sunt cu MS, asa ca nu e nimic spectaculos in videoul ala .. daca se vrea se scot chestii misto din ps4 pro , desigur , este mai slab fata de xbox one X , insa nu este la nivel cu ps4 vanilla sau xbox one s , iar prezentarea de mai sus duce ps pro in liga aia ( si asta inca de la inceputul clipului ) .... iar eu am vazut chestii senzationale pe ps4 pro pana acum , departe de ce poate Shadow of War pe Xbox one X ..in fine, deja ne-am dus in offtopic , brigada diverse. e clar caci, de cum o sa iasa xbox one x youtube-ul o sa behaie de clipuri de genu , este momentul de rasuflare a fanilor xbox ce au indurat comparatii intre one S cu ps4 vanilla si pro ,fiind cea mai slaba consola din comparatie cu mici sclipiri pe ici colo, asa ca marketingul se pare ca functioneaza "corespunzator" in cazul one X , exact cum a fost si in cazul ps4 pro. este bine totusi ca Phil Spencer duce xbox acolo unde trebuie si e pacat ca nu a fost de la inceput in trenul asta pt n-ar fi bine pentru piata consolelor ca playstation sa nu aiba un rival pe masura. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 200] Author : AndreiRobert6 Date : 30-10-2017 22:46 Mda deci din 2013 pana in 2017 ubi si ea u fost cu sony ca pe ps "se vedea mai bine" si dintr o data s au schimbat -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 201] Author : poiuyt Date : 02-11-2017 13:15 Gata, au dat drumul la patch pt hdr pe pro -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 202] Author : poiuyt Date : 04-11-2017 15:38 Foarte misto asasinu acum dupa patchul de HDR , inclusiv cut scenes-urile se vad bine, plus texturile de la flori / iarba sunt mai bine definite. in plus, foarte misto jocul ! -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 203] Author : Srachi Date : 06-11-2017 19:37 Ba da am cum sa folosesc hidden blade cand vreau? Eu numa nu gasesc cum sa-l echipez, si da l-am primit dar incep sa cred ca nu-l poti folosi doar cand esti promptat cu triunghi. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 204] Author : razvanrazy Date : 06-11-2017 21:44 Pai il folosesti pentru asasinari/stealth kill. Pentru toate celelalte...exista sabii. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 205] Author : razvanrazy Date : 08-11-2017 11:54 Dupa mai bine de 15h in joc, jucate pe un Xbox One normal, pot spune ca-mi place. Jocul este foarte bine facut, nu am dat peste niciun bug deranjant pana acum, arata foarte bine chiar si pe consola asta, iar ca gameplay este senzational. Harta si directia artistica a jocului sunt absolut fabuloase. Poti merge oriunde, oricand, fara nicio limita (bine, e posibil sa mori dintr-o lovitura sau o sageata daca ajungi intr-o zona cu inamici cu un nivel mult peste al tau), iar momentul ala cand schimbi cu Senu si mergi efectiv pana unde vrei tu, este... =D> Ok, dureaza putin pana te acomodezi cu noul sistem de combat si cu combinatia dubioasa de butoane, dar odata stapanite, te poti bate fara probleme si cu 4-5 inamici si sa supravietuiesti. Ce-mi place este faptul ca in marea majoritate a timpului, poti aborda totul stealth si asta chiar functioneaza acum. Eram langa un camp de inamici si am vazut putin langa, o oaza cu palmieri, unde aveau culcusul niste hiene. Asa ca am fost acolo si le-am atras dupa mine, in tabara respectiva, dupa care m-am urcat pe o cladire si i-am lasat sa se macelareasca intre ei. La fel am vazut banditi care atacau impreuna cu niste lei, in ambuscade printre ruine, in desert. Pe partea de misiuni s-au inspirat teribil din Witcher 3 si am ajuns de la o misiune simpla in care un tip la renovare, a gasit niste hieroglife pe peretele casei, la un sir de 4-5 misiuni, terminate in mijlocul desertului, intre ruine, cautand o comoara. Faptul ca peste tot poti gasi ceva comori, te impinge sa explorezi cat mai mult si sa descoperi cat mai multe de pe harta, chiar si in zonele intinse si pustii. Am gasit chiar si o corabie in desert sau temple pe sub apa :x Partea misto este insa partea de RPG. Gasesti arme si comori peste tot si ca sa nu le tii pana le vinzi, le poti da dismantle iar cu bucatile rezultate, iti poti face upgrade la diverse lucruri care te ajuta (gen hidden blade sau pouch). Tot pentru asta, trebuie sa vanezi animale (desi este mai greu decat pare in mare parte) sau sa jefuiesti comercianti care merg prin desert. La origini, este tot un Assassins' Creed. Tot in capite de fan/frunze de palmieri aterizezi dupa un leap of faith. Universul si anumite elemente sunt tipice jocurilor precedente, dar consider ca anul de pauza a fost luat chiar pentru noi, pentru jucatorii de rand si chiar au ascultat doleantele comunitatii. Overall imi place foarte mult si desi timpul meu de gaming este limitat, abia astept sa ma intorc la consola sa mai fac o misiune mica sau sa mai explorez putin din harta. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 206] Author : ymy Date : 08-11-2017 13:30 Nu vreau sa intru in nici un fel de polemici cu detractorii seriei Assassin's Creed, insa celor care au prejudecati legate de Origins, le recomand cu onestitate sa le lase de o parte si sa joace jocul. Cred ca este imposibil sa nu-ti placa acest joc. Eu nu sunt si nu am fost niciodata fanul superlativelor, asa ca nu am sa-l fac pe Origins nici epic, nici senzational, nici extraordinar si nici fantastic. Jocul este bun si punct. Vorbesc din postura unuia care are deja peste 60 de ore de joc, la level maxim (40) si cu tot echipamentul de legendare (arme, armuri, outfit). Modul cum au reprodus cei de la Ubisoft Egiptul antic in acest joc, este remarcabil. Arhitectura, vegetatia, fauna, locatiile urbane, formele de relief, apa, sunt minunat reprezentate si cu siguranta va vor face sa le admirati si sa va bucurati de ele. Jocul are de toate: main quest acceptabil ca si poveste, side quest-uri chiar daca putin repetitive, multe si destul de complexe. Are o gama variata de bossi sau mini bossi care reprezinta provocari constante, si atractive prin rasplata invingerii lor. Exista astfel luptatori de elita care va urmaresc in joc pentru a va ucide, numiti philakes si care sunt foarte letali. Exista arena, cu alti bossi gladiatori de elita care trebuie invinsi. Exista arene cu elefanti de lupta, care de asemenea sunt o provocare serioasa. Si nu in ultimul rand, trialurile reprezentand lupta si invingerea zeilor. Ieri a fost lansat primul si il reprezinta pe Anubis, zeul mortii, care daca este invins, recompenseaza jucatorul cu o sabie legendara extrem de pretioasa. Deci, recomand cu calura Origins. Mergeti si explorati piramindele, sfinxul, biblioteca si farul din Alexandria, precum si multe alte mari monumente ale Egiptului. Luptati-va cu lei, leoparzi, hiene, crocodili, hipopotami, elefanti, phylakes, gladiatori si zei, si va asigur ca nu veti fi dezamagiti. :) -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 207] Author : razvanrazy Date : 08-11-2017 13:46 Chiar ymy, am vazut ieri Trials of the Gods, dar cum intru in el ? Sau trebe sa am un anumit level ? Sau trebuie sa merg undeva anume pe harta si pot la orice level ? Eu sunt 19 sau 20 momentan. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 208] Author : ymy Date : 08-11-2017 13:51 Daca nu ti-a aparut trialul in sectiunea questuri din meniu, atunci inseamna ca nu-l poti face decat cand vei avea level 40. El este localizat in desert, undeva la vest in regiunea Shiwa. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 209] Author : JohnnyUSA Date : 08-11-2017 14:16 Title : Assassin's Creed: Origins Mi se pare mie, sau este foarte prost optimizat fata de Horizon? Devine foarte frustrant cu atatea fpsdrops pe un PS4 Slim, n-am avut problema asta la Horizon care mi se pare oricum mai aratos dpdv grafic. O sa-l incerc si pe PS4 Pro, poate acolo o sa am o experienta de joc mai buna... Sent from my iPhone using Tapatalk -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 210] Author : vladthegamer Date : 08-11-2017 14:21 Mi se pare mie, sau este foarte prost optimizat fata de Horizon? Devine foarte frustrant cu atatea fpsdrops pe un PS4 Slim, n-am avut problema asta la Horizon care mi se pare oricum mai aratos dpdv grafic. O sa-l incerc si pe PS4 Pro, poate acolo o sa am o experienta de joc mai buna... Sent from my iPhone using TapatalkPăi dacă ai PS4 Pro, de ce nu-l joci direct acolo? -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 211] Author : Smara Date : 08-11-2017 14:30 Eu am level 35 si mi-a aparut trialul cu Anubis, probabil ca intradevar este necesar un anumit level, insa care... nu pot spune din pacate. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 212] Author : keanustar Date : 08-11-2017 14:58 http://www.pushsquare.com/news/2017/11/guide_assassins_creed_origins_anubis_event_-_where_to_find_anubis_and_how_to_beat_him -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 213] Author : JohnnyUSA Date : 08-11-2017 15:29 Păi dacă ai PS4 Pro, de ce nu-l joci direct acolo? Pentru ca-l am in alta locatie. Sent from my iPhone using Tapatalk -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 214] Author : geo971986 Date : 08-11-2017 18:53 Se stie cate trials of gods vor fi? Anubis mi s-a parut destul de usor, 3 incercari (lvl 38) -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 215] Author : Srachi Date : 08-11-2017 20:38 Am primit si eu acces la trial of Anubis ieri, aveam level 20 si da, iti apare pe harta doar ca inca nu m-am incumetat sa-l fac, daca tin minte sugested level pt trial e 40 asa ca pana nu ma mai incarc, astepte. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 216] Author : poiuyt Date : 10-11-2017 21:38 Vad ca anubis mai este valabil 3 zile, nu cred ca ajung la level 35-40 in 3 zile, dupa ce se intampla ?! Dispare misunea ? -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 217] Author : SirWyx Date : 10-11-2017 21:41 Ar fi nasol sa dispară. Eu nu sunt acasă și abea aștept sa joc și eu aco cu toate bonusurile. Sper sa nu fie ce cred, adică sa dispară eventurile Sent from my SM-N910S using Tapatalk -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 218] Author : keanustar Date : 10-11-2017 22:49 Din cate am inteles va fi event cu alt zeu dupa ce dispare misiunea cu Anubis, iar dupa ce fac eventuri cu toti cu care si-au propus le vor relua. Deci o sa ai sansa mai tarziu sa dai de Anubis, daca o sa mai ai chef de jucat pana reiau ei ciclul. Btw... am vazut ca lumea se plange de un mic downgrade grafic pe PS4 si Pro dupa 1.03 si mai rau dupa 1.04. Ziceau ca sunt draw distance mai mici, shadow details etc mai slabe. Voi ati observat ceva? Eu n-am jucat cat a fost 1.02. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 219] Author : 495 Date : 11-11-2017 06:20 L-am terminat in doua zile, pe la level 33. Acum sunt 38 si incerc sa curat harta pt singurul trofeu care imi lipseste inainte de platina, cel cu... harta curatata! :) Dupa Unity si Syndicate, unde aveai zona de oras, tot organizat, frumos, asta pare a fi vreo 3-4 jocuri combinate. Ai assasins creed, ai far cry si ai si witcher 3... Povestea e slaba, personajele sunt ok, gameplayul e peste medie, questurile sunt foarte bune! Zonele sunt FOARTE variate, preferata mea fiind cea cu aquaduct-ul. Cele cu desert si cu casele de chirpici m-au lasat rece, fix cum spuneam inainte de lansarea jocului. Ceea ce nu stiam inainte sa il joc e ca nu prea ai treaba cu barcile, ca in black flag. Doua, trei misiuni si gata. Nu upgrade-uri la barca, nu cantece, perfect! Nu cred ca va castiga niciun GOTY, dar e mai bun decat ma asteptam. Arata foarte bine pe un pro, n-am avut niciun bug in 35h pana acum si sper sa nu am in urmatoarele ore, vreau sa termin tot ce e pe harta si nu ma mai ating de el. E bun un joc din asta din cand in cand, in care intri, stai vreo 12h fara pauza, urmatoarele zile la fel dar nu vrei sa te simti burn out. Bine ca am dlc la horizon, dlc la little nightmares si la noire acus, ca deja innebunesc cand ma uit la harta aia si o vad plina de ? si !. :) Am facut un anubis la level 37 si probabil aveam eu arcuri bune, upgradate ca nu prea am pierdut din viata si am reusit din prima. Mi-a picat aceeasi sabie ca in articolul de mai sus dar o data ce ai incercat sabia legendara cursed (damage masiv dar ai o treime din viata) si un topor pt long range nu iti mai trebuie altceva. O chestie ce mi s-a parut extraordinara e cum fiecare arma e diferita cu ale ei weapon arts. Un R1 sau un R2 apasat arata foarte fain pe anumite arme, super asemanator cu bloodborne chiar! =D> -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 220] Author : geo971986 Date : 11-11-2017 11:45 ^ 2 zile lvl33 nu e putin cam rushed? Eu sunt 40+1 si nu l-am terminat. Fac tot ce gasesc, toate side missions si locatiile. Harta o am dezvelita cam 60 - 65%. Am facut Anubis de 2x insa reward-ul il primesti doar odata. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 221] Author : poiuyt Date : 11-11-2017 12:05 Pai cica faci un set complet cu toale cu tot prin misiunile alea. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 222] Author : Srachi Date : 11-11-2017 14:03 L-am terminat si eu, mult mai bun ca si ultimele cateva din serie dar mi-a lipsit un pic din puzzle-urile pe care le mai gaseai in seria Ezio si daca tin bine minte mai erau si tomb-urile alea unde iti trebuia putina indemanare la platforming, in Origins nu exista astea si nici misteru ala ce te tinea lipit de controler doar sa mai dezvaluiesti cate ceva din poveste. Pentru mine AC a cam murit o data cu Desmond dar asta nu inseamna ca jocul nu e bun, are momentele lui si plusuri, unul ar fi sistemu de combat si upgrade putere arme. Mi-a luat circa 40 de ore sa-l termin, nu poti merge doar pe misiunile principale, trebuie sa urci in level facand si alte lucruri secundare altfel nu ai cum sa treci de inamici cu level mare in main quest. Armele sunt faine, mai ales cele legendare, am avut un arsenal de am omorat mii de vietati. Harta e imensa si art work-ul super, foarte faine locatii. Is la level 38, mai fac cateva lucruri gen Anubis quest si sa omor War Elephants si asta la vista baby. Ce mi-a lipsit cel mai mult din joc este un wingsuit pentru o deplasare mai eficienta. Imagine a legendary wingusit fara atractie gravitationala!!! Grafica e ok dar se vede clar ca a fost filmat cu un GoPro si nu cu echipament profesional iar in urmatorul joc din serie sper din sulfet sa il avem ca si protagonist pe bastardul lui Desmond la care in informatia genetica mostenita de la maicasa ii sta la baza ADN al stramosilor nostri care au trait pe Marte inaintea distrugerii planetei si a exodului lor spre Pamant, deci astea spuse sper ca actiunea sa aibe loc pe Marte si sa putem afla mai multe despre originea extraterestrilor si despre semenii lui Minerva. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 223] Author : razvanrazy Date : 11-11-2017 14:40 Serios? Spoiler nu folosim?!? -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 224] Author : Srachi Date : 11-11-2017 14:46 Pentru ce, unde? L.E. Da am observat da nu prea erau cine stie ce spoilere, doua quest-uri, doi inamici, OK done. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 225] Author : ymy Date : 14-11-2017 10:36 L-am finalizat si eu. In total 130 de ore de joc, toate misiunile principale si secundare facute, toate locatiile descoperite si completate, level 40, set complet legendare, toate trofeele + platina. Cum am mai spus, un joc bun, frumos si care pentru mine, a meritat tot timpul petrecut cu el. =D>:) -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 226] Author : Srachi Date : 14-11-2017 16:28 https://www.youtube.com/watch?v=28GLa9T2CtI -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 227] Author : Encman Date : 14-11-2017 16:45 Cred ca dau un-subscribe la thread, imi stricati jocul, inca n-am apucat sa-l joc :D -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 228] Author : 495 Date : 14-11-2017 19:16 L-am finalizat si eu. In total 130 de ore de joc, toate misiunile principale si secundare facute, toate locatiile descoperite si completate, level 40, set complet legendare, toate trofeele + platina. Cum am mai spus, un joc bun, frumos si care pentru mine, a meritat tot timpul petrecut cu el. =D>:) am facut tot ce ai zis tu si am doar 60h in joc, ce ai facut de restul timpului? poze? :) -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 229] Author : ymy Date : 15-11-2017 09:54 am facut tot ce ai zis tu si am doar 60h in joc, ce ai facut de restul timpului? poze? :) Presupun ca stii foarte bine ca un joc il poti termina intr-un numar mai mare sau mai mic de ore, in functie de cum il abordezi. Eu de exemplu, am pus un accent mai mare pe modul stealth, ceea ce automat lungeste perioada de joc. Deplasarea intre locatii o faceam neutilizand prea mult fast travel. Pentru unele dintre trofeele din Origins, ai foarte mult de lucru, asa ca aici iarasi am petrecut destul de mult timp. Nu am tinut sa fac un titlu de glorie ca am petrecut 130 de ore ca sa termin jocul. Voiam sa arat ca de atat am avut eu nevoie pentru a-l termina si a obtine tot ceea ce am obtinut de la el. Am sesizat ironia ta si a lui Srachi, vis a vis de postarea mea. E ok! Terminati repede jocurile ca sa aveti timp sa-i ironizati pe altii aici pe forum. Voi probabil sunteti o alta categorie de gameri, care nu va pierdeti foarte mult timp cu un joc pentru ca va plictisiti repede. Eu nu sunt asa. Mie imi place sa fac totul calm, pe indelete si sa ma bucur de tot ceea ce imi ofera un joc de genul acesta. Si apropo de poze, este singura chestie din joc, pe care am facut-o extrem de putin. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 230] Author : razvanrazy Date : 15-11-2017 10:13 Foarte bine faci. Si mie-mi place ca acum chiar putem aborda misiunile stealth si chiar pierd ceva timp inainte, pentru pregatire si gasirea focului, in caz ca el exista. Pana acum am aproape 40h si nu am descoperit mai bine de jumatate din harta iar ca poveste principala, sunt sigur ca mai am destul. M-am focusat pe misiunile secundare, care sunt destul de bine scrise si nu chiar repetitive ca inainte, pentru a putea termina jocul cand imi vine Xbox One X :evil: Poze am facut cu zecile deja, dar chiar sunt curios daca se pot vedea/salva si in alta parte decat pe harta din joc. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 231] Author : Rasko Date : 15-11-2017 11:03 DPDV al calitatii prezentarii, e comparabil cu Horizon Zero Dawn? -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 232] Author : ymy Date : 15-11-2017 11:17 DPDV al calitatii prezentarii, e comparabil cu Horizon Zero Dawn? Eu zic ca este Rasko, dar asta vei decide tu doar dupa ce-l vei incerca! -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 233] Author : poiuyt Date : 15-11-2017 11:22 In unele momente da ( in general in paduri sau anumite cladiri si mai ales pe timp de noapte se vede senzational ) in altele momente sau in general in orasele mari ori apropierea lor ai un draw distance foarte mic si nu se incarca texturile la o distanta relativ mica , doar cand te apropi foarte mult de zona respectiva, insa atunci cand se incarca poti vedea cam toate detaliile , sa zicem de pe o statuie de marmura. asa ca daca ar fi avut un draw distance mai mare pe partea de oras ,uneori chiar si pe desert calaretii din departare se vad cumva stersi , ar fi fost mega ca si grafica, deci daca eviti orasul si pui in calcul doar vegetatia si animalele / pasarile , cam da, se apropie mult de Horizon, poate chiar il depaseste in unele momente ( depinde de pozitia soarelui sau a timpului de noapte ) cert e ca nu este un AC normal , combatul este total diferit cu mici elemente din vechea serie , dar ca stil se duce mai mult spre Witcher 3 insa cu mai multe combinatii ca si lupta atunci cand iti deblochezi cateva abilitati mai importante. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 234] Author : 495 Date : 15-11-2017 15:49 Presupun ca stii foarte bine ca un joc il poti termina intr-un numar mai mare sau mai mic de ore, in functie de cum il abordezi. Eu de exemplu, am pus un accent mai mare pe modul stealth, ceea ce automat lungeste perioada de joc. Deplasarea intre locatii o faceam neutilizand prea mult fast travel. Pentru unele dintre trofeele din Origins, ai foarte mult de lucru, asa ca aici iarasi am petrecut destul de mult timp. Nu am tinut sa fac un titlu de glorie ca am petrecut 130 de ore ca sa termin jocul. Voiam sa arat ca de atat am avut eu nevoie pentru a-l termina si a obtine tot ceea ce am obtinut de la el. Am sesizat ironia ta si a lui Srachi, vis a vis de postarea mea. E ok! Terminati repede jocurile ca sa aveti timp sa-i ironizati pe altii aici pe forum. Voi probabil sunteti o alta categorie de gameri, care nu va pierdeti foarte mult timp cu un joc pentru ca va plictisiti repede. Eu nu sunt asa. Mie imi place sa fac totul calm, pe indelete si sa ma bucur de tot ceea ce imi ofera un joc de genul acesta. Si apropo de poze, este singura chestie din joc, pe care am facut-o extrem de putin. ai sesizat prost, cel putin la mine. daca te ataci in halul asta^^^ dupa o intrebare simpla si fara nimic ascuns, problema ta. stealth am jucat si eu, ca eram tot timpul 3 nivele sub nivelul recomandat. eu am intrebat clar, tu faci presupuneri ridicole despre alti oameni. 8-} ---------- Post added 15-11-2017 at 16:08 ---------- personal cred ca horizon arata mai bine, dar esti mult mai limitat in lucrurile pe care le poti face. doar apa e mai faina in origins. asta m-a enervat pe mine cel mai tare. jucat pe pro, patchuit, 4k, hdr etc. degeaba daca ai un lod asa groaznic. https://www.youtube.com/watch?v=0CNkfzdQOPo&feature=youtu.be -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 235] Author : Srachi Date : 15-11-2017 20:14 DPDV al calitatii prezentarii, e comparabil cu Horizon Zero Dawn? Chiar dupa ce am terminat Origins m-am apucat de Horizon. Daca prin calitatea prezentarii te referi la grafica/efecte vizuale Horizon e peste Origins. Parca am avut impresia ca ruleaza la o rezoluție mult mai mare dar asta poate din cauza la anti aliasing si la cat de finisat e totul prin Horizon, efecte de sun glare precum in HZD nu ai sa vezi in ACO dar eu iti recomand mult Origins, o sa te miri cat de mult au schimbat jocul in bine iar art work-ul e fantastic :o Am sesizat ironia ta si a lui Srachi, vis a vis de postarea mea. E ok! Terminati repede jocurile ca sa aveti timp sa-i ironizati pe altii aici pe forum. Voi probabil sunteti o alta categorie de gameri, care nu va pierdeti foarte mult timp cu un joc pentru ca va plictisiti repede. Eu nu sunt asa. Mie imi place sa fac totul calm, pe indelete si sa ma bucur de tot ceea ce imi ofera un joc de genul acesta. No no no, departe am fost de a te ironiza sau nici nu m-am gandit ca prin postarea mea te-as putea face sa te gândești ca as fi avut ceva rau legat cu ce ai postat tu sau cu stilu tau de joc, doamne feri, fiecare joaca cum ii pica lui bine, sincer!! Eu nu sunt vânător de trofee si platine dar am ajuns la 2-3 trofee departare de platina in 50 de ore(parca peste 50 cu 2-3 ore). Am terminat povestea, am colindat deserturi, am facut tomburi, am omorat inamici mari(si apoi si mai mari, mari mari), am macelarit arenele, am ajuns la level 40 si am adunat o groaz de arme legendare in timpu asta dar nu m-am gandit sa te insult pe tine sau timpu tau de joc, din nou zic, fiecare face cum ii pica pui bine, in jocuri sau fie in viata reala nu te iei de lucrul asta ca doar suntem diferiti. E misto replica aia a lui Jim Carrey si e misto jocul si se aude ca ti-a placut si tie mult, deci: I LIKE IT A LAAA Poze am facut cu zecile deja, dar chiar sunt curios daca se pot vedea/salva si in alta parte decat pe harta din joc. In caz ca joci pe PS4, pozele se salveaza pe hdd si le accesezi din meniul consolei. P.S. Eu am jucat aprope tot jocu cu Mustafa's blade, m'i s'a parut cea mai bune arma chiar daca sunt si mai puternice dar abilitatea speciala a fost de ajutor dese ori. Arcuri am folosit cu sageti in flacari, un predator bow si celalat un arc cu care puteai trage sageti consecutiv foarte repede(hunter bow sa fie?) Voi ce legendare foloseati?? -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 236] Author : 495 Date : 15-11-2017 20:22 Odata ce mi-a picat prima sabie cursed, nu am mai folosit alta, nici cea cu foc, ca desi pare o idee buna, de multe ori mi-am dat foc singur sau explodau borcane cu ulei de pe langa mine, fara sa vreau. Daca tot aveam cursed, mi-am pus si sulita cursed pt long range, ca multi inamici nu prea vor sa stea aproape de tine. Arc cu foc la primara si unul cu 5 sageti la secundara pt damage masiv. Armura nu prea am folosit, desi cea de "ninja" imi placea cum arata. De la misiunea cu sauna pana cand am luat platina am stat in prosop, ca saracu' bayek avea iluzii prin desert la cat de cald ii era. :p -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 237] Author : Srachi Date : 15-11-2017 20:34 Nu prea am jucat cu aia blestemata desi am upgradat'o si pe aia la level 40, im placea la aia cu care am jucat ca le spargeam apararea si scutu in doi miscari : )) Deci ai jucat dezchilotat huh? Lasai dăre prin nisip =)) -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 238] Author : 495 Date : 16-11-2017 18:06 https://www.youtube.com/watch?v=gvCgSPmyxzk -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 239] Author : poiuyt Date : 16-11-2017 19:08 Ar fi misto sa zica cineva cu xbox one x ce are si ps pro daca-s diferente grafice azi si-a mai facut un update, parca se vede mai bine putin , oricum am ajuns in Memphis pe timp de noapte si mi-a picat falca de cum se vedeau buruienile , vegetatia, ceata de deasupra apei.. sclipirile.. orasul.. misto tare. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 240] Author : Srachi Date : 16-11-2017 19:11 Aha, Memphis e una din locatile mele favorite. I like it a laa! -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 241] Author : dtancu Date : 16-11-2017 20:04 Ar fi misto sa zica cineva cu xbox one x ce are si ps pro daca-s diferente grafice azi si-a mai facut un update, parca se vede mai bine putin , oricum am ajuns in Memphis pe timp de noapte si mi-a picat falca de cum se vedeau buruienile , vegetatia, ceata de deasupra apei.. sclipirile.. orasul.. misto tare. Nu îl am pe PS4 Pro dar îl am pe Xbox One X. E 4K HDR 30 FPS pe X, se mișcă foarte bine. Ma rog, cu limitările unui 30 fps, însă in rest nici un reproș. Singurul lucru enervant care însă nu tine de consola este implementarea de HDR Settings a jocului. Doua slidere unul pt maximum nits al ecranului , celălalt pt temperatura de alb. Maximum nits e bull****. OLED-ul meu duce 700 nits, dacă setez slide-ul oriunde sub 1000, soarele și marginile norilor au fringe. Asta e implementarea lui Ubisoft, fie o rezolva prin patch, fie in buna lor tradiție va rămâne așa pe vecie :) Sent from my iPad using Tapatalk -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 242] Author : razvanrazy Date : 16-11-2017 20:07 Vezi filmulet de la Digital Foundry fix despre asta. Poate te ajuta. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 243] Author : dtancu Date : 16-11-2017 20:12 Ai un link please? Sent from my iPhone using Tapatalk -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 244] Author : lukecelmare Date : 17-11-2017 10:41 banuiesc ca asta e https://www.youtube.com/watch?v=hm1NsxHKgVA -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 245] Author : dtancu Date : 17-11-2017 11:31 Merci, e așa cum am bănuit. Nice to have ca ajustare dar complet eronat ca labeling. Dacă setezi la limita a ceea ce suporta panelul, se vede ****; sunt pur și simplu doua slidere cu care te joci pana se vede bine :) Mai e mult pana sa înțeleagă Developerii ce și cum cu HDR-ul in gaming... Sent from my iPhone using Tapatalk -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 246] Author : keanustar Date : 17-11-2017 15:55 Din experianta proprie, pe PS Pro, cele mai bune rezultate am reusit sa le obtin cu Brightness la jumatate (default) - 1000 Nits si 130 culoarea hartiei. Asta pe un LG B6. Setand la 800 niti, cat duce TV-ul nu erau highlight-urile atat de vizibile. In ultimul patch lansat ieri pentru PS, la change log apare [Xbox One X][PS4] Revised the default Luminance value in the HDR settings Lista completa de schimbari in patch-ul 1.05: https://forums.ubi.com/showthread.php/1787488-Assassin-s-Creed-Origins-1-0-5-Patch-Notes-Forums -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 247] Author : Dell 17 Date : 17-11-2017 22:50 Din experianta proprie, pe PS Pro, cele mai bune rezultate am reusit sa le obtin cu Brightness la jumatate (default) - 1000 Nits si 130 culoarea hartiei. Asta pe un LG B6. Setand la 800 niti, cat duce TV-ul nu erau highlight-urile atat de vizibile. In ultimul patch lansat ieri pentru PS, la change log apare [Xbox One X][PS4] Revised the default Luminance value in the HDR settings Lista completa de schimbari in patch-ul 1.05: https://forums.ubi.com/showthread.php/1787488-Assassin-s-Creed-Origins-1-0-5-Patch-Notes-ForumsAm pus și eu setările tale și într-adevăr se vede mai bine. Tot b6 și ps4 pro. Trimis de pe al meu SM-G935F folosind Tapatalk -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 248] Author : keanustar Date : 18-11-2017 01:01 Am uitat sa precizez ca folosesc HDR Game mode la TV. Toate procesarile pe off, iar culoarea pe 50 cu gamut Wide. O aveam pe 55 cu gamut Normal, dar parca se vede mai eye candy cu Wide si 50. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 249] Author : dtancu Date : 18-11-2017 01:55 In funcție de ce firmware ai la LG keanu, pune și Dynamic contrast pe high. Sent from my iPhone using Tapatalk -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 250] Author : keanustar Date : 18-11-2017 02:32 Nu am ultimul FW. Nu am vrut sa am problemele cu glowing blacks si il astept pe urmatorul. Am folosit si eu intr-o perioadata DC pe Mediu, dar am ajuns la concluzia ca e mai ok fara. Cu cat dai DC mai mare, cu atat trebuie sa compensezi prin culoare. Systemul din Origins de HDR mi se pare mai ok fata de alte jocuri, deoarce il poti face sa arate mai luminat, fara clipping. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 251] Author : IlieRazvan Date : 18-11-2017 19:07 https://www.youtube.com/watch?v=MzrA0FDJ-pc&list=LLdBUfNfvrNuvN8UzByZXAHA&index=1 Atentie la spoilere pentru cei ce nu au terminat Origins. Tributul e perfect cu muzica din Gladiatorul. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 252] Author : Alex Khan Date : 19-11-2017 14:52 In caz ca sunteti nerabdatori sa cumparati jocul ACUM: https://www.youtube.com/watch?v=AZs_iMjV9WU -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 253] Author : SYZYGY Date : 19-11-2017 20:29 Jocul e chiar jucabil, eu unu nu am intampinat nici un bug de mai sus. Am 16 ore in el, recomand cu toata caldura jocul. Oricum tu esti gica contra al forumului, nu cred ca ai postat o singura chestie care sa aduca un feedback constructiv sau cat de cat o informatie ok. Orice post cu marca "Alex Khan" ma face sa ma simt de parca citesc un site full de click baits populat de cocalari cum ar fi Click sau Can Can. Pentru ca si acolo ai 0 informatii utile si numai k-kturi. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 254] Author : Alex Khan Date : 19-11-2017 22:14 Jocul e chiar jucabil, eu unu nu am intampinat nici un bug de mai sus. Am 16 ore in el, recomand cu toata caldura jocul. Oricum tu esti gica contra al forumului, nu cred ca ai postat o singura chestie care sa aduca un feedback constructiv sau cat de cat o informatie ok. . Ce feedback constructiv sa aduc la niste jocuri scoase in graba si de proasta calitate? Poate nu ai intalnit tu, dar uite ca au intalnit multi altii. Spune-le si astora ca jocul nu are buguri: https://www.rockpapershotgun.com/2017/10/27/assassins-creed-origins-has-bugs-crashes-and-fixes/ Spune-le si astora de aici ca jocul nu are buguri, care au deschis un val de topicuri despre problemele din joc: https://forums.ubi.com/forumdisplay.php/1629-Assassin-s-Creed-Origins-General-Discussions? Sunt jucatori care se plang ca patch-ul nu a aparut pe PC....oh, stai, cateodata uit ca sunt pe un forum de console, dar chiar si asa... https://forums.ubi.com/showthread.php/1789595-when-will-PC-get-the-next-patch Orice post cu marca "Alex Khan" ma face sa ma simt de parca citesc un site full de click baits populat de cocalari cum ar fi Click sau Can Can. Pentru ca si acolo ai 0 informatii utile si numai k-kturi Puteai sa te opresti pana la " Am 16 ore in el, recomand cu toata caldura jocul." De la " tu esti gica contra al forumului" si exemplu cu "clickbait-ul" e deja un ATAC LA PERSOANA si o mascarie de 2 bani. Parca era vorba ca nu se discuta persoana. Si iti voi da Report pentru asta. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 255] Author : GabiCutlac Date : 19-11-2017 22:35 Gizăz, da' mai uită-te si la jumătatea aia plina a paharului... Din curiozitate, un joc care sa iti placă există? Mi se rupe de AC, nici nu l-am jucat, dar toate postarile tale sunt împotriva jocurilor si asta ma face curios daca există vreun developer/publisher care a reușit sa te mulțumească si pe tine. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 256] Author : Alex Khan Date : 19-11-2017 23:06 ma face curios daca există vreun developer/publisher care a reușit sa te mulțumească si pe tine. GTA 5 The Witcher 3 Pillars of Eternity Divinity : Original Sin Civilization 5 Seria BioShock StarCraft 2 Dishonored Skyrim....doar pentru anumite aspecte Overwatch Dragon Age Inquisition Red Dead Redemption Titanfall 2 Battlefield 3 Si multe altele.... -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 257] Author : SYZYGY Date : 19-11-2017 23:11 Imi pare rau daca te-ai simtit jignit. Doar faceam o comparatie, nu stiu cam ce fel de standarde trebuie sa indeplineasca un joc ca sa fie pe placul tau, dar iti garantez ca daca acel joc se vrea Open World..cu cat e mai complex, cu atat vei gasi buguri mai multe, probabil 99% din ele vor fi strict de design. Eu unu nu am nimic impotriva, pentru ca nu ai cum sa scoti un joc ca Origins sau la alte jocuri la care ai comentat recent 100% curat. E prea complex si prea imens, chiar daca QA o sa testeze marea cu sarea, buguri vor fi mereu. Iti multumesc pentru report. @Alex: GTA V bug complilation, drept urmare, luat exemplu tau, acest joc ar trebui sa fie un gunoi nejucabil cu multe buguri si care a fost grabit? https://www.youtube.com/watch?v=35H7EyUlfOk Witcher 3...alt gunoi nejucabil din punctu tau de vedere avand in vedere bugurile din video? Deci jocu a fost grabit? https://www.youtube.com/watch?v=qUv-EYTDrIQ -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 258] Author : poiuyt Date : 20-11-2017 01:43 Eu am zis ca nu mai iau in veci season pass de la ubisoft, well jocul asta m-a pacalit, e drept ca imi si place seria AC, insa asta e prea bun ! In acelasi timp este adevarat ca m-am grabit , dar totusi raman cu speranta ca expansionurile or sa fie de nivelul celor de la witcher 3.. :) -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 259] Author : MonkY Date : 20-11-2017 02:32 Guys, gusturile nu se discuta... Assassin's Creed a devenit o serie pe care fie o accepti asa cum este si joci ca atare, fie o urasti. Eu unul de exp. tot incerc sa fiu undeva la mijloc... sperand ca totusi la un moment dat Ubisoft va schimbe macazul. De fapt cam toate seriile lor au nevoie de un reboot, ceva. Eu de exp. as prefera sa micsoreze dimensiunea urmatorului titlu, dar sa mai scape de bugs, de repetitivitate, de "aceeasi Mărie dar cu alta palarie". Ma tem insa ca nu vor face asta, pt. ca jocurile lor se vand. Asa cum sunt, inca se vand bine. Degeaba se vaita lumea, daca ei acolo in curtea lor, sunt chiar multumiti de ceea ce fac? A zis cineva mai sus: priviti si partea plina a paharului! In care includem si faptul ca macar jocurile Ubisoft, ajung sa se vanda la preturi promotionale destul de repede. OK, consideri ca nu merita pretul full un joc de la Ubisoft (like i do)? Nu dai 300 RON pe el la lansare, il iei cu maxim 100 dupa cateva luni. La banii astia, eu zic ca sunt titluri decente. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 260] Author : SYZYGY Date : 20-11-2017 10:29 Sunt cu totul de accord cu "gusturile nu se discuta", dar de la iti spune o parere proprie despre jocul in sine si a posta videouri cu bug complilation in care sa arunci cu noroi ca jocul e nejucabil sau "franciza e moarta" e distanta lunga. Intr-o alta ordine de idei, atmosfera din joc e geniala, mai ales noaptea, de apa nici nu mai zic. Cred ca asta va fi singurul joc la care voi cumpara Season Pass/DLC....ever, cred ca e si obsesia mea cu Egypt la mijloc :)) -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 261] Author : Draqullla Date : 20-11-2017 16:21 Situatie: am luat jocul de la Altex la oferta BF romania - varianta deluxe. M-am hotarat sa-l iau din nou, insa digital daca prind oferta ok pe store acum de BF UK. Pana una alta - daca folosesc codul de deluxe de pe dvd, iar jocul il vand mai departe, utilizatorul/cumparatorul va mai putea sa descarce si el continutul pack-ului deluxe (detine dvd+cod) Si aveti idee daca pastrez aceiasi salvare - jocul fizic cu cel digital? -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 262] Author : SYZYGY Date : 20-11-2017 16:33 daca folosesc codul de deluxe de pe dvd, iar jocul il vand mai departe, utilizatorul/cumparatorul va mai putea sa descarce si el continutul pack-ului deluxe (detine dvd+cod) nu va mai putea descarca continutul, e one time use acel key Si aveti idee daca pastrez aceiasi salvare - jocul fizic cu cel digital? Daca sunt pe aceiasi zona (2- eu), ceea ce in cazul tau din cate vad, sunt. Nu ar trebui sa fie probleme. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 263] Author : keanustar Date : 20-11-2017 18:10 Eu am observat ca sunt probleme chiar cu jocuri de pe aceasi zona, in ceea ce priveste folosirea salvarii. Daca au cod CUSA diferit s-ar putea sa nu mai mearga salvarea anterioara. Stiu ca de asta s-au plans niste colegi de forum. Nu intelegi de ce vrei sa te complici cu re-vanzare etc pt 10-20 de lei. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 264] Author : Lotta Date : 20-11-2017 19:09 *Draqullla Daca ai Ps Plus, exista spatiu de stocare online pentru salvarile jocurilor. Adica iti poti face un back up al salvarilor pe PlayStation. Ar trebui sa functioneze, nu vad ce probleme ai putea intampina. Eu am folosit jocul pe 2 console (acelasi cont) si nu am avut dificultati cu salvarile. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 265] Author : keanustar Date : 21-11-2017 03:50 Tu nu ai inteles ce vrea omul. El vrea 2 jocuri pe aceeasi consola, nu un joc (acelasi) pe doua console. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 266] Author : Lotta Date : 21-11-2017 10:56 Am inteles f bine. Omul are 2 nelamuriri, am incercat sa ii dau o solutie pt una dintre ele. O zi buna -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 267] Author : ymy Date : 21-11-2017 12:02 Nu am intalnit decat unul sau doua glitch-uri din acestea cand am jucat jocul, dar m-am amuzat copios urmarind compilatia asta! =)):D https://youtu.be/iMUN2AlxCiQ -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 268] Author : Lotta Date : 21-11-2017 12:19 Nu am prea multe ore petrecute in acest joc, cred ca adunate sunt undeva la 15 (lipsa de timp, nu ca imi displace). Pana acum nu am intampinat niciun bug major. Jocul mi se pare captivant, nu cred ca merita pierduta vremea cu analizarea unor astfel de probleme, daca apar. Banuiesc ca se cunosc, la nivel de developer, problemele aparute, iar noi update-uri vor rezolva deficientele. Ca orice produs nou, consider ca nu ar trebui cumparat la lansare, ci dupa ceva timp, cand lucrurile se mai linistesc. Asta pt cine are rabdare. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 269] Author : ymy Date : 21-11-2017 12:49 Nu am prea multe ore petrecute in acest joc, cred ca adunate sunt undeva la 15 (lipsa de timp, nu ca imi displace). Pana acum nu am intampinat niciun bug major. Jocul mi se pare captivant, nu cred ca merita pierduta vremea cu analizarea unor astfel de probleme, daca apar. Banuiesc ca se cunosc, la nivel de developer, problemele aparute, iar noi update-uri vor rezolva deficientele. Ca orice produs nou, consider ca nu ar trebui cumparat la lansare, ci dupa ceva timp, cand lucrurile se mai linistesc. Asta pt cine are rabdare. Daca te uiti cu vreo doua trei pagini in urma pe acest threat, ai sa vezi ca eu sunt unul dintre cei care a jucat jocul in totalitate si l-a apreciat. Ma amuzam doar privind filmuletul de mai sus. E un fel de haz de necaz, tinand cont de faptul ca un joc care se respecta, la data lansarii nu ar mai trebui sa contina asa ceva. Cum spuneam, eu am intalnit cateva glitch-uri in joc, nu foarte suparatoare dar nici incantatoare. Am totusi pretentia ca daca dau banii (relativ multi) pe un produs, acesta sa nu aiba nici un fel de defecte sau probleme atunci cand il utilizez.:) -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 270] Author : Lotta Date : 21-11-2017 12:57 Departe de mine gandul sa iti fac observatie. Doar mi-am expus parerea despre joc, pana la stadiul la care am ajuns. Se prea poate ca in viitor sa intalnesc cateva bug-uri, dar am convingerea ca in timp se vor rezolva. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 271] Author : keanustar Date : 21-11-2017 13:45 Am inteles f bine. Omul are 2 nelamuriri, am incercat sa ii dau o solutie pt una dintre ele. O zi bunaScuza-ma, dar daca ai inteles bine nu i-ai raspuns bine. Ai folosit 2 assassin's creed, unul digital si unul fizic cu aceeasi salvare? Pe cate console nici nu conteaza. Oricum ce treaba are PS Plus, ca nu vrea sa schimbe consola, doar jocul. Salvarea oricum ii ramane in consola, in caz ca sterge jocul. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 272] Author : Draqullla Date : 21-11-2017 21:43 keanustar, Lotta si SYZYGY - va multumesc pentru ajutor. Am luat pana la urma azi de pe store UK varianta digitala deluxe, am dezinstalat jocul (instalat anterior de pe dvd) din librarie si i-am dat install din store. CONFIRM faptul ca salvarile mi-au ramas si s-au potrivit de pe acc joc - din format dvd in format digital, cu patch 1.05, cod regiune 2, numar CUDA diferit. Am pornit aceasta discutie pt ca am avut problema asta la Uncharted 4 - din digital in dvd, pt speedrun, in plus am citit ca la witcher3 au fost probleme indentice. :evil::evil::evil: GAME ON! - lvl9 -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 273] Author : poiuyt Date : 23-11-2017 19:47 Am batut zeul Sobek dintr-o incercare, mi-a dat o sabie legendara..dupa vad ca iconita se duce spre piramide ,mai trebuie facut ceva ?! Sau se asteapta urmatorul zeu ?! -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 274] Author : IlieRazvan Date : 23-11-2017 19:54 Cred ca se poate repeta questul timp de o saptamana. Nu am incercat dupa prima data,si nu...nu mai trebuie facut nimic dupa ce e gata questul. Trimis de pe al meu SM-G930F folosind Tapatalk -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 275] Author : Mishy Date : 24-11-2017 00:18 Nu credeam ca o sa mai raman impresionat de vreun joc din seria asta, dar Origins a reusit sa o faca. Momentan am in jur de 15 ore in joc si momentul cand am escaladat farul din Alexandria si am vazut privelistea am ramas uimit. Acum abia astept sa ajung la piramide. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 276] Author : poiuyt Date : 24-11-2017 19:17 Cred ca se poate repeta questul timp de o saptamana. Nu am incercat dupa prima data,si nu...nu mai trebuie facut nimic dupa ce e gata questul. Da, se pare ca il poti bate in fiecare zi , insa doar o data iti da o arma. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 277] Author : Darthstone Date : 30-11-2017 01:41 Am renuntat la serie dupa Assassins Creed Brotherhood din cauza povestii si monotoniei. Origins mi se pare ok si ar fi primul joc din serie dupa Brotherhood care ma atrage si as vrea sa il iau.. Cum e povestea si misiunile? In precedentele m-a pierdut iar questurile deveneau repetitive. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 278] Author : geo971986 Date : 30-11-2017 01:56 ^ Black Flag nimic? Mie unu mi-a placut mai mult decat Origins. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 279] Author : 495 Date : 30-11-2017 02:57 Am renuntat la serie dupa Assassins Creed Brotherhood din cauza povestii si monotoniei. Origins mi se pare ok si ar fi primul joc din serie dupa Brotherhood care ma atrage si as vrea sa il iau.. Cum e povestea si misiunile? In precedentele m-a pierdut iar questurile deveneau repetitive. Nu il vei cumpara pt poveste, asta e clar. E unul dintre minusurile jocului. Il cumperi pt lumea creata, magnitudinea ei, cat de bine arata si pt factorul "fun". Sunt peste 100 de questuri, majoritatea iti cer sa omori pe cineva, sa recuperezi ceva, sa salvezi pe cineva. Cele diferite sunt chiar faine, "witcher 3 like". :) Din ultimele aparute, black flag mi se pare cel mai slab (din cauta accentului pus pe pirati), unity si syndicate au fost bune, origins foarte bun! -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 280] Author : Darthstone Date : 30-11-2017 11:35 Absolut nimic dupa Brotherhood nu am mai incercat. Au lungit povestea incat m-au pierdut. Origins pare sa nu fie dependent de celelalte la poveste deci e un plus. Unii au chiar laudat povestea. ---------- Post added 30-11-2017 at 19:01 ---------- L-am luat, deocamdata se ridica la nivelul asteptarilor. 30 FPS pe PS4 e jucabil, insa sunetul in dialoguri suna ciudat, caracterele suna infundat si de proasta calitate. Muzica si restul sunt ok. E de la joc sau alta problema? -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 281] Author : poiuyt Date : 30-11-2017 20:34 L-am terminat si eu . 79 ore (tot) si destul de lalait ( adica am mai si pierdut vremea ). Insa nu stiam de trofeul cu trinkets.. eu le-am vandut pt upgradeuri.. asadar , trebuie sa-l incep iar pt ultimul trofeu.. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 282] Author : Hazer Date : 02-12-2017 16:32 L-am luat, deocamdata se ridica la nivelul asteptarilor. 30 FPS pe PS4 e jucabil, insa sunetul in dialoguri suna ciudat, caracterele suna infundat si de proasta calitate. Muzica si restul sunt ok. E de la joc sau alta problema? E de la joc.. asa suna si la mine. Suna ca un joc din 2003. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 283] Author : Lotta Date : 02-12-2017 16:43 Am o dilema, am vazut ca exista posibilitatea sa castigi drahma si experienta in arena. Am identificat 1 dintre ele (Krokodilopolis), insa e mereu inchisa. Trebuie facut un anumit quest pentru a putea le putea accesa? Multumesc -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 284] Author : poiuyt Date : 02-12-2017 20:31 Trebuie sa inaintezi in main story pt a debloca arenele. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 285] Author : Mishy Date : 03-12-2017 11:29 Hefty Assassin's Creed Origins Update Adds Enemy Scaling, New Difficulty, Quests, More (http://www.pushsquare.com/news/2017/12/hefty_assassins_creed_origins_update_adds_enemy_scaling_new_difficulty_quests_more) -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 286] Author : KiritoStefan Date : 05-12-2017 17:43 Pentru cine bea energizant de la monster vedeti ca e promotie ,puteti loa una din cele doua : 1 pachet resurse pe joc ,1 pachet monezi pe joc , maxim 15 coduri folosite pe un cont. https://assassins-creed-origins-monsterdeal.ubi.com/login -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 287] Author : Lotta Date : 10-12-2017 19:21 Pentru cine bea energizant de la monster vedeti ca e promotie ,puteti loa una din cele doua : 1 pachet resurse pe joc ,1 pachet monezi pe joc , maxim 15 coduri folosite pe un cont. https://assassins-creed-origins-monsterdeal.ubi.com/login Daca esti bautor de energizante, poate e ok. Daca nu, nu merita 4,5 ron pt 500 drahma sau cateva resurse. Lucrurile astea le poti "crafta" relativ repede in joc, fara sa cheltui bani reali. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 288] Author : dark18 Date : 21-12-2017 22:14 Extra-reducere de -20% la AC: O pe Ubisoft Store - Ubisoft-ACO-20 -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 289] Author : razvanrazy Date : 27-12-2017 00:56 Am reusit si eu sa termin azi, dupa 70h de joaca, povestea principala si toate misiunile secundare ale jocului, ramanand doar cateva zeci de "?" si cateva sincronization points - din ce m-ar interesa sa fac, pentru ca inca sunt tone de chestii marcate pe harta pe care le voi ignora. Poate voi verifica putin ce-i cu papirus-urile alea, pentru ca pare fiecare cate un mini quest. Ce sa zic despre joc. Uimitor de bun. Mult peste asteptari. Grafic este aproape impecabil (Xbox One X si TV 4K HDR :evil:) si am facut, cred, sute de poze. Harta este...=D> una din cele mai frumoase si detaliate locatii pe care le-am explorat vreodata intr-un joc. Atentia la detalii este incredibila. Mi-a placut foarte mult noul sistem de combat, dar si cum au "refacut" partea de parkour astfel incat 99.9% din cazuri merge unde vrei si nu se mai urca pe pereti sau intra pe geamuri unde nu vrei. La fel, imi place faptul ca l-au facut sa alerge singur, fara sa apesi vreun buton. Partea de stealth este foarte bine facuta si am pierdut multe ore luand om cu om, marile fortarete din joc (asta pana la un anumit nivel, ca dupa ce ajungi level maxim, poti intra rambo style si 9 din 10 dati nu patesti nimic) sau incercand aproape toate misiunile asa. S-au inspirat atat de mult din Witcher 3 incat parca am jucat o continuare a acestuia si nu a ceea ce a fost Assassins Creed pana acum. Povestea principala este...ok. In mod clar se putea mai mult, dar la cat a blamat-o tot internetul, ma asteptam la mult mai slab, deci pot spune ca sunt relativ multumit de ce a iesit. Misiunile secundare, in schimb, sunt facute foarte bine, cu o atentie incredibila sa nu devina repetitive pe un anumit segment si nu am avut niciun moment in care m-am plictisit intr-o misiune (sau sa simt ca fac aceeasi misiune over and over). Imi place si faptul ca Ubisoft continua sa aduca suport jocului si dupa ultimul patch, au reparat foarte multe lucruri care nu mergeau tocmai perfect (spre exemplu calul, care inainte nu mergea pana la destinatie daca nu exista drum, iar acum te duce cumva pe unde poate, pana aproape si multe altele) si au deblocat anumite lucruri pe care pana de curand le puteam obtine doar cu bani reali (mummy costume sau unicornul, spre exemplu, pe care le-am primit in urma unor questuri si sigur sunt mai multe). Cred ca mai sunt multe de spus despre el, da's prea obosit. Sfatul meu - daca ati fost vreodata fani ai seriei si v-au pierdut pe drum, dati-i o sansa. Daca v-a placut Witcher 3, dati-i o sansa. Daca vreti un joc cu o directie artistica si grafica impresionanta sau pur si simplu vreti un joc de actiune/aventura bun...stiti ce o sa zic - dati-i o sansa. Personal, se cam bate pentru locul 2 de anul asta cu Horizon Zero Dawn, dar cred ca totusi o sa ramana pe 3 (pentru ca HZD a fost ceva original si apreciez originalitatea mai mult decat jocul in sine :P) -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 290] Author : clovnusor Date : 29-12-2017 12:17 Daca am fost mare fan al seriei (mi-au placut in mod special AC1 si 2) dar Witcher 3 m-a plictisit destul de tare, merita? Cat de mult se pune accentul pe catarat? Sunt multe cladiri (in afara piramidelor) unice pentru explorare? Ceva asemanantor cu tombs din AC2 (adica platforming la greu)? -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 291] Author : razvanrazy Date : 29-12-2017 13:18 Nu prea se mai pune accentul pe catarat, in sensul ca nu mai sunt puzzles pana ajungi sus. Bayek se catara cam pe tot. Cladirile in mare parte sunt mici ca si inaltime, dar ai multe altele - munti, statui, copaci, garduri, samd. Iar ceva asemanator tombs-urilor din AC2 pot spune ca sunt piramidele si alte constructii asemanatoare. Nu stiu ce sa zic de plictiseala din Witcher 3. Eu nu m-am plictisit nicio secunda in el si nici in AC Origins. Ba chiar mi se parea ca am atat de multe de facut si nu apucam sa le fac pe toate. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 292] Author : Darthstone Date : 29-12-2017 17:15 Dimpotriva, eu nu am fost fan Assassins Creed dar tocmai am devenit unul datorita lui Origins. Nu m-a plictisit nici dupa 50 de ore de joc si inca nu l-am terminat, incerc sa curat fiecare zona. Iar eu am o problema cu plictiseala, intervine repede la jocuri. Legat de Witcher 3 nici la ala nu m-am plictisit, seamana mult intre ele. Dar povestea la Witcher e peste ce are Origins, farmecul lui Origins vine de la locatie, adica hai sa fim seriosi, cui nu-i place sa exploreze Egiptul si piramidele intr-un joc? -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 293] Author : dtancu Date : 29-12-2017 21:21 Mi se par fundamental diferite cele doua. Nu ca grafica sau mecanica, acolo seamănă intr-adevăr. Dar ca și concept. Jocurile gen Witcher, Dragon Age etc pun accentul pe poveste, de regula intr-o lume medievala stil dungeons & dragons. Seria AC pune accentul pe explorarea istoriei unei anumite perioade. Sent from my iPhone using Tapatalk -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 294] Author : Darthstone Date : 30-12-2017 01:29 Ma bucur ca au ales open world desi nu sunt mare fan al acestui sistem decat cu mici exceptii, pt ca sunt de parere ca atata timp cat un joc e open world si calitatea si atentia la detalii scade. Aici nu e cazul, decat cu mici exceptii unde NPC-urile se repeta extrem de mult. Ma bucur deasemenea ca desi au implementat sistem de crafting nu te obliga sa culegi plante la fiecare pas, gen Far Cry, nu doar ca taia din imersiune ci si devenea boring ca naiba si frustrant sa tot culegi plante si ierburi. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 295] Author : Espiritus Date : 30-12-2017 18:16 Au scos mizeria aia de sistem in care trebuie sa urmaresti un fraier 10 minute cu viteza melcului, fara sa faci nimic? Tailing missions cred ca le spune. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 296] Author : razvanrazy Date : 30-12-2017 20:10 Da, nu mai exista multe genuri de misiuni din trecut. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 297] Author : Darthstone Date : 02-01-2018 00:12 L-am terminat si eu, circa 65 de ore din care ~2 ore idle in joc. Mai am inca 2 zone de descoperit, pana acum am facut cam tot ce am gasit pe harta, toate misiunile si semnele "?". Exceptie cateva pe la piramidele din Giza care sunt ascunse. Misiunile secundare sunt ok, gen witcher, incepi o chestie si ajungi sa faci altceva. Nu am intalnit niciuna deranjanta si toate au avut ceva poveste de spus. Povestea principala e scurta daca doar aia o urmezi iar finalul a fost bun. Combatul e bun, nu m-a plictisit, stealth-ul putea fi mai variat la fel si gadgeturi nu doar cateva sageti. Ma gandesc daca sa mai tin jocul instalat in speranta continutului aditionat sau sa il sterg dupa ce rezolv si celelalte 2 zone ramase. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 298] Author : Lotta Date : 02-01-2018 19:06 Mie mi-a placut maxim jocul. Asa ca am decis sa investesc si in season pass, nu cred ca cele 2 dlc-uri vor dezamagi jucatorii. Mai rau este pt cei care doresc sa joace si horde mode si nu pot creste in lvl fara season pass. Iar de la un anumit wave, te cam lasa "fara aer".Practic te obliga sa mai bagi niste bani. Nu i-am vazut sensul acestei optiuni in arena, nu are nicio miza.. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 299] Author : KiritoStefan Date : 03-01-2018 00:41 Triadele mai sunt valabile sau au avut un termen limita? -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 300] Author : poiuyt Date : 03-01-2018 12:28 Cand vine primul expansion ?! -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 301] Author : Lotta Date : 03-01-2018 13:12 Am inteles ca in ianuarie, urmatorul in martie. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 302] Author : 495 Date : 17-01-2018 17:15 Assassin's Creed Origins - new content detailed and dated! - UbiBlog UK - Ubisoft® (http://blog.ubi.com/en-GB/assassins-creed-origins-new-content-detailed-dated/) DLC 1 – THE HIDDEN ONES Releasing January 23rd 2018 (for Season Pass owners) DISCOVERY TOUR BY ASSASSIN’S CREED: ANCIENT EGYPT Releasing February 20th 2018 (as a free update for all players) DLC 2 – THE CURSE OF THE PHARAOHS Releasing March 6th 2018 (for Season Pass owners) -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 303] Author : iGot Game Date : 18-01-2018 19:38 kinda offtopic Salutari, Am cumparat recent editia Dawn of the Creed ps4 de la ubishop.com, insa eu am contul PSN Z1 (America) iar jocul este Z2. Ce pot face astfel incat sa folosesc season pass-ul primit? -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 304] Author : AngelOfPain Date : 18-01-2018 19:56 Iti faci un cont pe eu, recomandat ro sau uk, il activezi ca primary pe consola ta si bagi acolo codul de season pass :). -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 305] Author : keanustar Date : 18-01-2018 20:05 Exact. Vei putea beneficia apoi de DLC-urile din season pass pe contul de US. Singura chestie de care nu vei beneficia, vor fi cele 3 extra ability points. Mie decat astea nu mi-au aparut pe contul de US, restul da. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 306] Author : 495 Date : 23-01-2018 20:29 am dat gata si primul dlc aseara in vreo 5 ore. inca o ora sa scap de toate "???". mi-a placut, inchegat, la obiect. am ajuns la 143 questuri facute, sa fi ratat ceva in main game? ca dupa platina nu am mai intrat, pana aseara. 69h. :) -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 307] Author : mamurom Date : 10-02-2018 12:06 salutare . Am ajuns sa-l bat Sekhmet. Il bat de 2 zile aproape in continuu. De 10 ori il bat la rand de 10 ori imi reapare sa refac misiunea. Este vreo smecherie ? Am level 40, imi lipsesc 2 trofee - cel cu arena si cel cu descoperire toata harta - cred ca odata terminat cum Sekhmet il iau si pe acesta. Inebunesc ca nu stiu ce si cum. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 308] Author : IlieRazvan Date : 10-02-2018 12:25 Misiunea cu Sekhmet este un event. Unul dintr-o serie de 3 ce ii include pe Anubis si Sobek. Primesti de la fiecare o arma si dupa ce ii bati pe toti 3 un outfit. Nu mai stiu sigur daca trebuie sa faci cele 3 eventuri si sa mai repeti inca unul ca sa iti dea outfitu. Trimis de pe al meu SM-G950F folosind Tapatalk -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 309] Author : keanustar Date : 10-02-2018 12:32 Si mai primesti un item, daca adunat toti cei care fac eventul il omoara de nush cate sute de mii de ori. Din acest motiv te lasa sa faci misiunea de mai multe ori. Daca l-ai batit o data, e considerata ca facuta. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 310] Author : GabiCutlac Date : 10-02-2018 12:33 Nu contează pentru nici un trofeu dacă faci sau nu misiunile Trial of the Gods. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 311] Author : Lotta Date : 10-02-2018 13:35 Intru in joc cand si cand. Pana acum, nu am fost pe faza decat la Sobek si Sekhmet. La primul am primit o arma, la ultimul nu. In schimb la Sekhmet a aparut anuntul cu eventul. Am observat ca nu are importanta de cate ori faci quest-ul in perioada valabila. Nu iti da decat o singura data item-ul. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 312] Author : razvanrazy Date : 20-02-2018 09:54 https://youtu.be/v9eltuv0mTU -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 313] Author : Danny Date : 02-03-2018 14:18 https://assassinscreed.ubisoft.com/game/en-us/news/152-319817-16/this-month-in-assassins-creed%C2%AE-origins-march -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 314] Author : Encman Date : 02-03-2018 15:40 Cand am vazut "this month in AC Origins", zic na, ca deja am intrat in paine. Si anume "Live Services" si nu "Games". Mai nou acesta este/va fi planul de business Ubi$oft. https://www.resetera.com/threads/ubisoft-explains-why-they-switched-from-making-games-to-making-live-services.22789/ Ne asteapta vremuri interesante. LE: o alta nascocire prin care ti se vinde doar "jocul de baza" ca apoi sa ti se ceara bani constant pe tot felul de lucruri (aici nu critic in mod special AC Originis, unul dintre cele mai bune AC) ci catre ce se indreapta industria. Ciuntim din ce in ce mai mult, fragmentam experienta din ce in ce mai mult, folosim modele free-to-play, nu conteaza cel care joaca sau cumpara, important este (aparent) doar cat profit se scoate, cat de mult, cat de repede si recurent. Nu mai este de-ajuns sa te chinui sa scoti un produs bun sau inovativ, care sa convinga lumea de calitatea lui. Mai bine lungesti ciorba sau o reincalzesti. Nu suntem naivi, sunt companii grele ce nu se ocupa cu acte de caritate, dar este trist ce se intampla. Dar asa este cand aruncam cu bani in ei pe microtranzactii.. na, ce sa faca, sa ii refuze? Se gasesc tot felul de metode de..colectare :) Sau pur si simplu gandesc totul in asa fel incat ori sa profite de pe urma unui tip de comportament ori sa-l incurajeze. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 315] Author : eagle-eye Date : 02-03-2018 17:38 Game as a service exista de multa vreme deja. Diablo III e GAS, Division e GAS, Siege e GAS, Destiny e GAS. Costurile de productie costa atat de mult acum incat e imposibil sa scoti profit ca lumea doar din vanzari, asa ca se mai tot adauga content free/platit. Durata unui joc devine 2-3-4 ani, in loc de 1 singur an. S-a dovedit ca e foarte profitabil, si e bine si pentru playeri atat timp cat e facut cu bun simt, practic iti ofera posibilitatea de a juca acelasi joc o perioada foarte lunga de timp. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 316] Author : Encman Date : 02-03-2018 18:27 Este vorba despre shift-ul pe care (aparent) se marseaza. Nu mai este vorba despre o mana de jocuri/MMO. Ce spun domnii acolo este schimbarea unei paradigme. Jocurile nu ar fi atat de scumpe daca 50% sau chiar 75% din costul total nu ar fi marketing. Nu a cerut nimeni sa faca jocuri "asa scumpe" la fel cum nu a cerut nimeni ca de exemplu Ubi$oft (putea sa fie oricare alt publisher "AAA" aici) sa se ocupe in general de jocuri pana la urma. Daca nu esti in stare, e prea greu, prea scump, lasa pe altul. Sa nu-i chinuim prea mult zic. Dar realitatea si profiturile ne (cam) arata in schimb altceva. Revenind la titlurile de mai sus, sper sa nu ma insel, dar niciuna dintre aceste francize nu a fost asa de la inceput. Am ajuns aici, acum. Si ca tot am atins putin subiectul, bani s-au facut indiferent de modelul de business folosit. S-a plecat de la a vinde "doar" jocul > Expansion Pack > DLC > Season Pass > Season Pass anual? > loot boxes > DLC recurent? > 15 EUR un cal > 10 EUR un save slot.. am derapat putin. La fel cum va derapa si bunul lor simt. Bun simt ce cu siguranta nu-i va face nici sa renunte la preturi de 60-100 EUR, pentru un "joc de baza", pentru ca au venit recurent. Votat cu portofelul, asta e singura solutie. Dar uitandu-ma la cifrele publicate pe MT/digital, bat litere degeaba. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 317] Author : eagle-eye Date : 02-03-2018 19:13 GAS este in planuri pentru unele companii de 5-6 ani de zile, stai linistit, nu e ceva nou, doar ca abia acum a ajuns la urechile jucatorilor. Decat sa scoti sequel-uri anual care aduc cu ele fatigue-ul aferent (vezi seria AC) si sa cheltui de fiecare data bani multi pe marketing si produs nou, e mult mai convenabil sa mergi pe GAS. Uita-te la FIFA, de cate ori nu am auzit "da' ce scot mereu acelasi joc doar ca sa schimbe niste chestii minore, nu mai bine scot unul singur pe care-l updateaza constant?". Pai fix asta se intampla acum. Si e si mai incurajator pentru playeri, pentru ca daca stiu ca atunci cand cumpar un joc o sa pot sa ma bucur de el o perioada foarte mare de timp, sunt mai motivat sa-l cumpar. E treaba mea daca aleg sa mai bag bani sau nu in el pe parcurs, atat timp cat sistemul e facut ok si nu te blocheaza in spatele unui paywall (asa cum a facut D1 unde iti restrictiona accesul la content deja cumparat imediat cum aparea expansion nou). Cel mai bun echilibru il pastreaza urmatoarea reteta: joc cu sistem GAS pe minim 2-3 ani, update-urile care influenteaza gameplay-ul le faci free, iar singurele chestii pe bani sunt ori customizare (aka microtranzactions si loot boxes), ori DLC-uri care prelungesc campania/story-ul unui joc ce contine componenta asta. Pentru ca, cel putin in ceea ce priveste companii foarte mari, lucreaza minim 2 studio-uri in acelasi timp la a mentine un joc in viata, adica sute de angajati care terbuie platiti, iar in acelasi timp iti trebuie buget pentru posibile sequel-uri (care apar dupa acei x ani din sfera unui GAS). -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 318] Author : Encman Date : 03-03-2018 00:10 De acord, dar doar pana la un anumit punct. Este aplicabil sau mai degraba, potrivit (din punctul meu de vedere) doar jocurilor de tip MMO/multiplayer. Problema de fond, transformarea din "Games" in "Live Services", vizeaza si poate afecta jocurile de tip single player (AC fiind unul din ele). Exista posibilitatea (chiar si probabilitatea, avand in vedere destule exemple negative) ca a lor calitate sa aiba de suferit. Continut gandit din start fragmentat si intins pe o perioada "de monetizare" vizand un profit recurent. Nu stiu cat de mult focus va fi pe livrarea unei experiente single player complete. O "campanie" reusita, o poveste buna, intr-un joc, este ok sa se si termine :) La fel ca un film bun. Sau o piesa buna, etc. Si ca tot am dat exemple, cu toate problemele seriei AC dar si cu jocuri extraordinare, nu i-a pus nimeni sa scoata un joc in fiecare an. La fel cum nu-i pune nimeni sa investeasca sute de milioane de euro pe tot felul de campanii de marketing excesive, ca apoi sa se vaite ca este prea scump. Si reiterez, nu este ok sa dai 60-100 EUR pentru un joc, ce este gandit din start pentru MT, aplicand modele free-to-play. In plus, sa stii ca nu o sa-i opreasca nimic, ca la un moment dat, sa introduca si acel paywall. Vom fi fost deja "programati" astfel incat sa consideram ca este normal. PS: fotbalul in sine urmeaza un ciclu de "game as a service", mi se pare firesc ca si FIFA sa fie la fel :) Ironic, sau nu. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 319] Author : eagle-eye Date : 03-03-2018 12:43 Asta cu continut gandit din start ca fragmentat, e de multe ori un mit. Iti zic din ce am vazut in spatele cortinei, n-am vazut/auzit niciodata sa se abtina niste devi intentionat din a lansa niste feature-uri care sunt gata doar ca sa le poata lansa mai tarziu si sa-ti dea cu "portia". Daca un feature sau niste content e terminat, testat si polishat, 100% va fi lansat cu cel mai apropiat val. Si da, de multe ori se lucreaza in paralel atat la launch content cat si la DLC-uri/expansion-uri. Planul e facut cu multe luni inainte cu multa meticulozitate, "pe x lansam asta, pe y asta, pe z asta", asta ca totul sa fie gata la timp si sa nu existe delay-uri. O miscare oarecum proasta e ca se marketeaza DLC-uri in preajma lansarii si lasa impresia ca "uite-i ba si pe nemancatii astia, nici nu au lansat bine jocul ca deja ne arata DLC-urile", ca si cum ele ar fi gata dar nu au intrat in master candidate intentionat. Dar ele nu-s nici pe departe gata, iar singurul motiv pentru care sunt expuse e ca sa le zica jucatorilor "ba, fiti pe pace, mai urmeaza content, uitati dovada". Care practic a si dus la sistemul GAS. Si n-o sa vezi GAS in jocuri care sunt exclusiv offline singleplayer. Nici AC:O nu prea e GAS in toata puterea cuvantului, dar are niste componente similare tocmai pentru ca contine niste "piese" online, gen event-urile. Wildlands spre exemplu e pe jumatate GAS si el, campania e "standard" (cu micile exceptii de genul Predator event), pe cand PvP-ul e in mod constant updatat, lunar, cu content nou, balancing si multe alte schimbari, toate gratis. Si intr-adevar, sunt multe lucruri bazate pe microtranzactii care se introduc, chiar daca lasa un gust amar. Dar singurul motiv pentru care se introduc e ca... vand INCREDIBIL de mult si bine. Si atat timp cat toate sunt cosmetice si nu afecteaza in niciun fel gameplay-ul si balancing-ul intr-un joc multiplayer, se doarme bine la noapte. Altfel patesti ce a patit EA cu BFII si crede-ma, toata industria a vazut ce se poate intampla daca mergi prea departe asa ca se merge pe varfuri la orice tine de random loot boxes. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 320] Author : keanustar Date : 03-03-2018 13:27 Ca sa fie mai clar pentru toata lumea. GaaS este atunci cand scot un joc si platest mai multi ani subscriptie pentru el sau scot gen Season Pass Year 1, Year 2, Year 3 etc. AC momentan nu este asta. Un exemplu bun ar fi Rainbow Six Siege, WoW. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 321] Author : leul Date : 04-03-2018 12:26 Salutare. Aveți idee de ce în setările jocului butonul de HDR este gri nu pot sa dau NC on și nici off ? Am un Ps4 pro pe un TV 49MU7002. Trimis de pe al meu SM-G920F folosind Tapatalk -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 322] Author : keanustar Date : 04-03-2018 14:03 Vezi in setatile Pro-ului, la sunet si video, sa iti scoata HDR. Poate nu e acitvat. Asigura-te ca ai DeepColor activat pe HDMI-ul in care ai Pro-ul bagat. Pe TV poti vedea daca merge in HDR, daca dai pe butonul de home si la quick video settings vezi Standard si un HDR mic in coltul respectiv. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 323] Author : leul Date : 04-03-2018 16:09 Vezi in setatile Pro-ului, la sunet si video, sa iti scoata HDR. Poate nu e acitvat. Asigura-te ca ai DeepColor activat pe HDMI-ul in care ai Pro-ul bagat. Pe TV poti vedea daca merge in HDR, daca dai pe butonul de home si la quick video settings vezi Standard si un HDR mic in coltul respectiv.Multumesc frumos pentru răspuns. Într-adevăr nu aveam activat din televizor HDMI UHD COLOR pe porturile HDMI din one conect. Multumesc. Trimis de pe al meu SM-G920F folosind Tapatalk -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 324] Author : Encman Date : 05-03-2018 01:41 Asa fie, si sa pastreze doar cosmetice. Sa la numeasca cum vor ei, sa redefineasca ce vor ei, atata vreme cat nu vor afecta gameplay-ul. Spun a 3-a oara, pentru jocurile multiplayer/tip MMO, inteleg. Retinerile mele privesc in principal componenta/jocurile single player si in ce masura va fi afectata. Si ca tot vorbim de spatele cortinei, in ultima instanta, profitul primeaza indiferent de.. orice. Restul sunt floricele. De multe ori este doar o joaca de-a soarecele si pisica, si niste cascaval la mijloc :) In sfarsit, suntem cam offtopic. Este, ceea ce este. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 325] Author : 495 Date : 14-03-2018 18:44 Wow! DLC-ul lansat ieri este absolut incredibil! Nu ma asteptam la atat content, practic este ca un Assasins Creed - Origins 2.0, cu multe locatii noi si diferite, imense, inamici noi, animale noi, personaje noi, cutscenes multe, faine si lungi, soundtrack, voice acting, ce sa mai, un DLC perfect! =D> Pt 15£ cat a fost, am jucat mai mult in el, decat in alte jocuri AAA, full price! Dat jos pe la 10 dimineata, am terminat cu trofeele pe la 12 noaptea si inca am o gramada de "?", questuri neterminate, zone nevizitate, arme de incercat etc. Daca v-a placut jocul de baza, dar ati sarit peste primul DLC, pe acesta nu vreti sa il sariti! :x PS: Zonele din afterlife, extrem de bine facute, fiecare se simte altfel, fiecare cu mitologia ei. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 326] Author : clovnusor Date : 16-03-2018 12:10 M-am apucat si eu de main game si pot sa zic sa sunt foarte satisfacut de schimbarile facute de Ubisoft. Am jucat toate jocurile de la primul, mai putin Syndicate si pot spune cu certitudine ca Origins e cel mai "realizat" joc din franciza. Singurul minus pe care il vad momentan e level-gating-ul dar nu-i bai. Este clar ca s-au inspirat din W3 (care la randul lui oricum nu-i cel mai original joc) dar din pct meu de vedere il surclaseaza la toate capitolele, mai putin poveste. Vad ca DLC-urile sunt f.bine primite si de-abia astept sa intru si in ele dupa ce fac 100% questurile ramase. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 327] Author : 495 Date : 16-03-2018 14:58 Un sfat mic, lasa ceva timp intre main game si dlc-uri. Mai ales intre vanilla si primul dlc, e destul de similar. Al 2-lea e cu totul alta “bestie”. :) -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 328] Author : poiuyt Date : 16-03-2018 16:58 Vesti bune atunci, am terminat si eu primul DLC si mi s-a parut boring si imi cam parea rau ca am luat season pass, dar e bine ce aud de la tine ! -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 329] Author : Alex Khan Date : 04-04-2018 17:57 In ciuda povestii cam praf, macar seria Assassins Creed a progresat spectaculos in ultimii 10 ani....spre deosebire de seria Far Cry. https://www.youtube.com/watch?v=O9-GnLvR8d0 https://www.youtube.com/watch?v=EMJNHqTb1SM -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 330] Author : clovnusor Date : 05-04-2018 07:39 L-am terminat si eu, minus vreo 2 phylakes si un side quest pe care le voi face zilele astea. Mi-au placut f mult Bayek si lumea in care acesta si-a facut veacul. Am simtit anul extra pe care l-au luat. Accept sfatul lui 495 si dupa ce curat harta de icoane, am sa fac o mica pauza pana la dlc uri. Unele sisteme rpg mai merita finisate si din pacate gameplay loop-ul se reduce la salveaza ostatic sau omoara inamic dar ma rog, nu m a deranjat f tare. Sper sa faca dreptate Greciei antice care este o perioada a istoriei pe care o astept cu nerabdare in AC. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 331] Author : poiuyt Date : 05-04-2018 11:13 Primul DLC este boring, al doilea este mult mai fain , daca nu ai luat season pass ia doar ultimul dlc. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 332] Author : tphaseitx Date : 09-04-2018 10:07 L-am cumparat si eu la Easter Sales de pe Store era redus la 139 lei. E primul Assassins pe care il joc! First parere: atmosfera e grozava. Combatul e dupa cum imi place mie. Te cateri extrem de usor peste tot. Universul din joc e imens. Jocul e foarte colorat iar impresia artistica e la superlativ. Ma intriga un singur lucru, il rulez pe Pro, sunt la inceput unele zone in care texturile imi par something like medium quality, blury, oarecum lipsite de detaliu.. E game related sau e doar impresia mea dupa ce m-am obisnuit cu grafica din Horizon? -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 333] Author : clovnusor Date : 11-04-2018 14:13 Aveam impresia ca furtunile de nisip sunt dinamice dar in toate cele 80 de ore de joc pana acum am intalnit doar cateva care erau scriptate. In afara misiunilor n-am prins nici una. Poate sa-mi confirme cineva daca totusi a intalnit vreuna explorand? -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 334] Author : GabiCutlac Date : 11-04-2018 18:03 Una? Am întâlnit o grămadă, ma si saturasem de ele de la un timp... -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 335] Author : keanustar Date : 11-04-2018 20:09 Si eu am intalnit o gramada. Daca te duci prin toata partea de desert sa descoperi semnele de intrebare, vei intalni mai multe. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 336] Author : KiritoStefan Date : 29-07-2018 18:40 Cum functioneaza triadele ? ps.am doar lvl 8 mometan -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 337] Author : morphine Date : 04-11-2018 13:58 Pentru cei care aveți dlc-urile....se merita sa le am ? Văd că e jocul redus pe altex fara dlc uri. Eram curios daca aduc un plus de content semnificativ încât sa-l cumpăr complet. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 338] Author : keanustar Date : 04-11-2018 14:17 Da. Ultimul a fost chiar fain si am mai jucat creo 30 de ore la el parca. Daca gasesti gold edition la pret bun, mai bine o iei pe aia. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 339] Author : Darthstone Date : 04-11-2018 22:54 Merita. Le gasești și la reducere pe store din când in când. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 340] Author : ConuGeo Date : 18-06-2020 16:31 Free on Uplay, from June 19th to June 21st https://youtu.be/eVScm-7O8qE -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 341] Author : paul Date : 21-12-2021 22:32 Vor sa adauge 60fps: 1473279867617746948 -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 342] Author : adin33 Date : 03-06-2022 00:55 A apărut patch-ul 1.60 cu 60 fps. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 343] Author : felixanu Date : 03-06-2022 08:15 A apărut patch-ul 1.60 cu 60 fps. Doar pentru NextGen? -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 344] Author : razvanrazy Date : 03-06-2022 08:37 Doar pentru NextGen? Current gen, dar da. Posibil sa fi dus X1X-ul un 1080p 60fps, dar nah, trebuie sa faca si ei oamenii sa treaca la generatia noua (care de fapt nu mai este noua, fiind lansata de aproape 2 ani deja). -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 345] Author : Encman Date : 03-06-2022 19:59 Daca nu ma insel si Odyssey are nu? PS: un pret bunicel pentru vreo 3 jocuri cu doate DLC-urile daca nu ma insel -- Assassin's Creed Odyssey — Ultimate Edition la 145 RON pe PSN. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 346] Author : razvanrazy Date : 03-06-2022 22:42 Da, Odyssey a primit primul, patch pt 60fps. Asta e preferatul meu din trilogia recenta, pentru locatie, poveste, personaje, atmosfera, combat si posibil din toata seria AC. Avem aici mai multe detalii: https://youtu.be/BcX_2PZ6iX0 -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 347] Author : robertBBC Date : 05-06-2022 12:56 Salutare cum beneficiez de update? pur si simplu bag dvd u cu jocu si isi face el update automat? intreb pt ca nu am jocul inca :)) dar il iau astazi -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 348] Author : adin33 Date : 05-06-2022 13:45 Da, își face singur update. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 349] Author : Srachi Date : 05-06-2022 18:17 pur si simplu bag dvd u cu jocu si isi face el update automat? Nu-i DVD, este BD. Ma distreaza cum inca si acuma mai zice lumea la orice disc CD sau DVD, ma distreaza si mai tare cand orice televizor plat este numit plasma. A vazut o data un prieten televizorul meu, mergea ceva material HDR10, se minuna omul si zicea ca se vede foarte fain pe plasma mea, am incercat sa-i explic ca este OLED nu plasma dar nu prea il interesa asa ca nu ma mai chinui sa explic diferentele. Lucrul cu plasma am auzit-o prin magazine pe raionul de televizoare de zeci de ori iar de ca sunt televizoare plate cred ca am auzit-o de sute de ori in jurul meu. Ii ca si cum ai zice caruta la orice are roti : )) -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 350] Author : robertBBC Date : 06-06-2022 10:18 Nu-i DVD, este BD. Ma distreaza cum inca si acuma mai zice lumea la orice disc CD sau DVD, ma distreaza si mai tare cand orice televizor plat este numit plasma. A vazut o data un prieten televizorul meu, mergea ceva material HDR10, se minuna omul si zicea ca se vede foarte fain pe plasma mea, am incercat sa-i explic ca este OLED nu plasma dar nu prea il interesa asa ca nu ma mai chinui sa explic diferentele. Lucrul cu plasma am auzit-o prin magazine pe raionul de televizoare de zeci de ori iar de ca sunt televizoare plate cred ca am auzit-o de sute de ori in jurul meu. Ii ca si cum ai zice caruta la orice are roti : )) Am ramas in urma, da ai dreptate, scuzele mele :)) -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 351] Author : Encman Date : 12-06-2022 13:37 Origins Gold Edition pe PSN la 88 lei (cu PS Plus activ). Poate ne impartaseste cineva cum se misca. Este 60 FPS la rezolutie 4K fara probleme pe PS5? LE: https://www.youtube.com/watch?v=BcX_2PZ6iX0 -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- Downloaded from Console Games (https://www.consolegames.ro/forum) at 28-03-2024 20:22.