Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 15 of 15

Thread: Ce consola sa cumpar? Wii sau Ps3?

  1. #1 SP
    Member ymess's Avatar

    Ce consola sa cumpar? Wii sau Ps3?

    Am jucat la cineva wii resort si mi-a placut foarte mult. Mai am un xbox 360 jasper care s-a stricat intr-o luna. Pana vine de la garantie vreu sa-mi iau si un wii. As putea sa-mi iau si un Ps3 dar nu stiu cum e. Pot juca jocuri gratis pe el, ce-as mai putea face cu el si de ce ar fi mai bun decat alte console?

  2. #2 SP
    Senior Member paunstefan's Avatar
    Daca vrei sa faci miscare si sa joci cu prietenii , ia Wii . Wii nu are grafica prea buna dar gameplay-u e super .
    Daca vrei o experienta asemanatoare cu X360 ia PS3 . Dar PS3-u nu se modeaza deci trebuie sa cumperi jocuri originale.

    Daca vrei sa joci jocuri noi eu recomand PS3.

  3. #3 SP
    Banned cryyo's Avatar
    Asta cu miscarea se va rezolva si pe PS3 (motion-control). Sa nu mai vorbim de grafica superioara fata de Wii si exclusivitatile PS3.

  4. #4 SP
    Senior Member erik95's Avatar
    Jocurile de Wii sunt usor diferite fata de ce vezi pe PS3, iar cea din urma e foarte asemanatoare. Daca vrei multe jocuri bune si nu esti mare fan Nintendo ( daca erai ai fi avut consola pana acum) iti recomand PS3. Sunt zeci de exclusivitati care merita jucate ( Uncharted 1 si 2, Resistance, Killzone, MGS4, Ratchet, LBP, Heavenly Sword, Valkyria Chronicles etc.) si anul acesta vor mai fi lansate o gramada de jocuri bune ( GOW3, Heavy Rain, MAG, Last Guardian, White Knight Chronicles, Yakuza 3, GT5).

  5. #5 SP
    Senior Member Tudoran's Avatar
    daca ai avut xbox 360 atuncea cam stii la ce sa te aspteti si de la un ps3 . Wii-ul are foarte multe jocuri casual care isi pierd farmecul foarte repede . Am fost la un prieten si intr-adevar cand ne-am adunat mai multi ne-am distrat de minune jucandu-ne wii sprts . Da cand am ramas numa eu si cele mai bune jocuri precum House of the dead overkill sau Mario kart si-au pierdut farmecul foarte repede . Si cum a spus si cryyo in curand si ps3 o sa aibe un motion control care seamana cu cel de la Nintendo (numai ca trebuie sa mai astepti un pic ) .

  6. #6 SP
    Member Execitor's Avatar
    Eu personal iti recomand Sony, am avut Nintendo Wii si m-am plictisit foarte repede de el. Ce e drept este ca daca sunteti multi si va jucati impreuna va puteti distra, dar cu timpul toti o sa se plictiseasca. Iti recomand PS3 pentru ca sunt o multime de jocuri bune care merita jucate(idem erik95) si chiar este o consola bine pusa la punct.

  7. #7 SP
    Member ymess's Avatar
    Quote Originally Posted by Execitor View Post
    Eu personal iti recomand Sony, am avut Nintendo Wii si m-am plictisit foarte repede de el. Ce e drept este ca daca sunteti multi si va jucati impreuna va puteti distra, dar cu timpul toti o sa se plictiseasca. Iti recomand PS3 pentru ca sunt o multime de jocuri bune care merita jucate(idem erik95) si chiar este o consola bine pusa la punct.
    De ce ar fi mai bun ps3 decat xbox? Si cam cat mar costa 5 jocuri de ps3?

  8. #8 SP
    Senior Member paunstefan's Avatar
    De ce ar fi mai bun ? Pai exclusivitati mai multe si mai bune , Blu-ray, Sixaxis Motion Sensing , ai muult mai putine sanse sa se strice etc.

    5 jocuri , depine de unde le iei si de cand e aparut jocul , maxim 700 lei .

  9. #9 SP
    Junior Member crisss's Avatar
    Parerea mea e sa-ti iei Wii cu Wii Sports Pack inclus. Ps3 va fi prea asemanator cu Xbox'ul tau.
    Daca-ti place tenisul de cimp, Wii Sports e mai bun ca toate jocurile de Ps3 la un loc. Il joc zilnic de luni intregi. Pro Evolution Soccer 2010 pe Wii e cel mai bun joc de fotbal la ora actuala (pe orice alta platforma nu ai nici pe departe controlul din Wii). Wii Resorts nu e grozav, mai bun este Wii Sports. Alte titluri superbe: Mario Galaxy - cel mai bun platform, Resident Evil 4, Super Smash Bros. Brawl - cel mai tare joc de batai, Legend of Zelda etc.

  10. #10 SP
    Member Execitor's Avatar
    Quote Originally Posted by ymess View Post
    De ce ar fi mai bun ps3 decat xbox? Si cam cat mar costa 5 jocuri de ps3?
    Pentru ca la ps3 nu trebuie sa platesti Live, nu ai controllerul ala (e unul mult mai frumos) , poti vedea filme blu-ray, poti juca Uncharted,Gran turismo si Metal Gear Solid(doar cateva care imi vin acum in minte). Dar daca vrei ceva pentru miscare , iti recomand Wii'ul dar o sa te plictisesti repede (parerea mea)

  11. #11 SP
    Junior Member grunt628's Avatar
    imi place cum un thread devine un camp de lupta pentru fanboy-ii PS3... daca ai Xbox la ce iti mai foloseste un PS3?pentru cateva amarate de exclusive?oricum cele mai bune jocuri pentru PS3 sunt multiplatform...eu spun daca vrei diversitate mai bine iti cumperi un Wii

  12. #12 SP
    Senior Member mentorica's Avatar
    Quote Originally Posted by grunt628 View Post
    imi place cum un thread devine un camp de lupta pentru fanboy-ii PS3... daca ai Xbox la ce iti mai foloseste un PS3?pentru cateva amarate de exclusive?oricum cele mai bune jocuri pentru PS3 sunt multiplatform...eu spun daca vrei diversitate mai bine iti cumperi un Wii
    "Amarate de exclusivitati " Vai de mama ta ...vb prosti copile ...Si asta nu vine la un fanboy detin toate consolele ...Eu zic sa iti dai doua palme sa te trezesti la realitate .Cele mai bune jocuri multiplaform hai ca asta e si mai tare . Cele mai bune jocuri pe PS 3 sunt exclusivitatile asta pt cultura ta generala .

    Ontopic :Iti recomand ps 3 si Wii pentru o experienta calumea wii iti ofera niste jocuri de vis Mario Galaxy , Zelda , Resident Evil etc .Ps3 cele mai tari exclusivitati ...

  13. #13 SP
    Member PwJBoy's Avatar
    Ati inviat un thread vechi de 7 luni.

  14. #14 SP
    Senior Member mentorica's Avatar
    Quote Originally Posted by PwJBoy View Post
    Ati inviat un thread vechi de 7 luni.
    Nu am vazut de cand e ...Dar cand ii vad asa inrati mi se urca sangele in cap ...Multi vb din povesti nemuritoare pun pariu ca nu au pus mana pe un ps 3 in viata lor dar au o placere sadica sa arunce cu noroi .Auzi si tu "Amarate de exclusivitati "...Daca o console nu se modeaza automat este proasta ...Nu mai zic nimic ca deja m-am enervat rau de tot.

  15. #15 SP
    Senior Member tray's Avatar
    Quote Originally Posted by mentorica View Post
    Nu am vazut de cand e ...Dar cand ii vad asa inrati mi se urca sangele in cap ...Multi vb din povesti nemuritoare pun pariu ca nu au pus mana pe un ps 3 in viata lor dar au o placere sadica sa arunce cu noroi .Auzi si tu "Amarate de exclusivitati "...Daca o console nu se modeaza automat este proasta ...Nu mai zic nimic ca deja m-am enervat rau de tot.
    nici tu nu esti departe prin afirmatii de genul : Cele mai bune jocuri pe PS 3 sunt exclusivitatile asta pt cultura ta generala .

    xboxul are 218 .iar ps3 60 , deci afirmatia ta nu este deloc fondata.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts