Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast
Results 1 to 20 of 26

Thread: Operatia inversa modarii soft

  1. #1 SP
    Junior Member AssassinRo's Avatar

    Operatia inversa modarii soft

    Stie cineva cum se poate aduce la starea "curat" o consola Wii modata soft?

  2. #2 SP
    Senior Member CrysMM's Avatar
    Formatezi memoria si cardul. In orice caz un search pe google va rezolva orice problema.

    Edit: ai grija, pune salvarile la adapost

  3. #3 SP
    Junior Member AssassinRo's Avatar
    crede-ma ca de recomandari de genul "cauta pe google" mie plin podul. eu vroiam sa raspunda cineva care a mai facut asta si a si reusit.

    nu vreau sa se supere nimeni, dar mai bine nu raspund decat sa dau un raspuns generic enervant, bine ca nu ati scris sa citesc in "manual".

    deci a facut cineva operatiunea asta si a reusit?

  4. #4 SP
    Senior Member CrysMM's Avatar
    Formatezi memoria si cardul.


    Asta nu este un sfat? Asta nu este un raspuns? Imi pare rau ca m-am deranjat sa-ti raspund.

  5. #5 SP
    Junior Member AssassinRo's Avatar
    CrysMM nu doresc sa intru in polemica cu tine, dar inca odata repet: ai facut tu asa ceva si ai reusit? daca da la ce versiune de firmware? NU MAI DATI RASPUNSURI GENERICE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    Nu te mai deranja sa raspunzi daca tot iti pare rau.

  6. #6 SP
    Member snk2's Avatar
    @AssassinRo: daca nu vrei raspunsuri generice, atunci da-ne si tu niste detalii despre consola in cauza, de exeplu ce versiune de Wii ai, cu ce system menu, ce fel de softmod are, a fost facut downgrade la system menu sau nu, are regiunea schimbata sau nu etc.Poate asa iti voi putea da un raspuns non-generic.

  7. #7 SP
    Junior Member AssassinRo's Avatar
    am o consola nemodata 4.2E, am un tutorial ce contine vreo 50 de pasi ce trebuie urmati pt a realiza modarea soft. nu am curaj sa fac nimic pana nu ma asigur 100% ca pot reveni la "curat". cam de ce date ar mai fi nevoie sa poti fi sigur ca pot reveni la "curat"

  8. #8 SP
    Senior Member nameless_fear's Avatar
    AssassinRo, stai linistit si cumpara-ti jocurile!
    considera-l un sfat din RAI

  9. #9 SP
    Junior Member AssassinRo's Avatar
    sincer asta o sa si fac

  10. #10 SP
    Junior Member cotosilv's Avatar
    Quote Originally Posted by AssassinRo View Post
    am o consola nemodata 4.2E, am un tutorial ce contine vreo 50 de pasi ce trebuie urmati pt a realiza modarea soft. nu am curaj sa fac nimic pana nu ma asigur 100% ca pot reveni la "curat". cam de ce date ar mai fi nevoie sa poti fi sigur ca pot reveni la "curat"
    Daca vrei sa scapi de modare si nu te intereseaza firmware-ul poti sa-i faci Update (e o optiune in Wii Settings). Pana la urma asta e si dorinta Nintendo, ca prin update sa elimine softmodarea.

    Daca vrei sa scapi de softmodare si sa iti pastrezi si versiunea de firmware este un tutorial pe wiihacks.
    As pune link dar nu stiu daca am voie.

  11. #11 SP
    Junior Member AssassinRo's Avatar
    cotosilv, trimite-mite rog un pm.

  12. #12 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by cotosilv View Post
    As pune link dar nu stiu daca am voie.
    Ii poti da link pe PM

  13. #13 SP
    Junior Member AssassinRo's Avatar
    din toate datele ce le-am cules pana acuma, nu prea e clar daca a reusit cineva sa modeze o consola 4.2E si sa o aduca inapoi la "curat".

  14. #14 SP
    Junior Member cotosilv's Avatar
    Intrebarea mea este de ce ai dori sa o duci in starea curat ? Daca ai Homebrew instalat poti sterge canalul, daca ai instalat anumite cios-uri cred ca sunt suprascrise cand faci update la firmware.

  15. #15 SP
    Junior Member AssassinRo's Avatar
    Quote Originally Posted by cotosilv View Post
    Intrebarea mea este de ce ai dori sa o duci in starea curat ? Daca ai Homebrew instalat poti sterge canalul, daca ai instalat anumite cios-uri cred ca sunt suprascrise cand faci update la firmware.
    raspunsul este foarte simplu: daca vreodata vreau sa joc vreun joc online, nu mai pot daca e modata consola, corect?

  16. #16 SP
    Junior Member cotosilv's Avatar
    Din ce am citit, auzit .. poti juca online indiferent daca este modata sau nu consola
    Wii nu e xbox sau ps3

  17. #17 SP
    Member snk2's Avatar
    Poti juca online si cu consola modata.Te baneaza doar daca folosesti cheaturi online.

  18. #18 SP
    Junior Member AssassinRo's Avatar
    snk2, ai incercat tu sau doar presupui ca asa este, nu stiu daca am fost bine inteles, dar as prefera sa fie cineva care a incercat si a si reusit, ce se poate face cu o consola brick-uita? (desigur in cazul in care nu reusesc un-brick-uirea).

  19. #19 SP
    Junior Member AssassinRo's Avatar
    mai am o intrebare: cu ce program as putea copia jocurile originale pt un amic?

  20. #20 SP
    Junior Member crisss's Avatar
    nu inchide nimeni topicul asta??

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast

Similar Threads

  1. Downgrade Soft PS3 By adrian98 in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 2 Last Post: 05-03-2014, 20:58

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts