Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 2 FirstFirst 1 2
Results 21 to 32 of 32

Thread: Super Mario Galaxy 2

  1. #21 SP
    Senior Member Rasko's Avatar
    Grey, tin sa te anunt ca am 94 de stelute si inaintez veritiginos inspre gura lui Bowser..

  2. #22 SP
    __The Game__ GreyhounD's Avatar
    Quote Originally Posted by Raskolnikov1944 View Post
    Grey, tin sa te anunt ca am 94 de stelute si inaintez veritiginos inspre gura lui Bowser..
    lol vezi sa nu uit sa mai mananci, dormi, datorii familiale, etc

  3. #23 SP
    Senior Member Rasko's Avatar
    Am 100 de stelute going strong!! lol

  4. #24 SP
    Junior Member SamJigga's Avatar
    Eu am facut 119. N-am reusit s-o iau pe a 120-a, care practic incepe o noua parte a jocului cu Luigi (green stars). Am tot incercat la World S, misiunea aia Boss Galaxy (cometa, aia de terminat in 5 minute). Ma tot omoara timpul. Posibil sa mai incerc, dar intre timp vreau sa termin Mario Galaxy 1, ca nu l-am terminat.

  5. #25 SP
    Senior Member Rasko's Avatar
    Am ramas pe la 106 cred, dar ma reapuc sa le fac toate 120. Chiar asa grea e ultima?

  6. #26 SP
    Junior Member SamJigga's Avatar
    Nu e chiar ultima, mai sunt cateva dupa, dar apare dupa mai tarziu, ii spune Boss Galaxy sau ceva, e cometa. Ai vreo 4 sau cinci dusmani din primul Mario Galaxy, si chestia e ca trebuie batuti in 5 minute. Mereu ajung la ultimul in ultimele 30 de secunde, si il omor de 3 ori, si nu mai apuc sa-l omor a patra oara, ca ma omoara timpul. E al naibii de greu, cu coada lui in flacari si dara pe care o lasa.
    Acum sunt la 97 de stele la primul, asa ca mai aman batalia de la 2 un pic. Mai strang experienta.

  7. #27 SP
    Junior Member SamJigga's Avatar
    Si iata ca am reusit sa strang toate cele 120 de stele. Stiam eu ca daca fac o pauza de cateva zile, si revin dupa, o sa joc mult mai bine. Am reusit din prima. De abia astept sa ma bat din nou cu Bowser, sa incep sa joc cu Luigi, dar intai trebuie sa-l termin pe primul, sunt foarte aproape, am vreo 100 de stele parca.

  8. #28 SP
    Member snk2's Avatar
    Quote Originally Posted by SamJigga View Post
    Si iata ca am reusit sa strang toate cele 120 de stele. Stiam eu ca daca fac o pauza de cateva zile, si revin dupa, o sa joc mult mai bine. Am reusit din prima. De abia astept sa ma bat din nou cu Bowser, sa incep sa joc cu Luigi, dar intai trebuie sa-l termin pe primul, sunt foarte aproape, am vreo 100 de stele parca.
    Felicitari!Cred ca ma apuc si eu din nou sa joc primul, nu am adunat tot cu Luigi.

  9. #29 SP
    Junior Member SamJigga's Avatar
    Quote Originally Posted by snk2 View Post
    Felicitari!Cred ca ma apuc si eu din nou sa joc primul, nu am adunat tot cu Luigi.
    Pai ce mai astepti? Eu nu suport sa joc un joc care imi place cu adevarat si sa stiu ca nu l-am terminat 100%. Parca imi sta ceva in ceafa, ca atunci cand ai uitat ce vroiai sa zici. Mentionez ca inca mai "imi sta ceva in ceafa" inca din martie, de la New Super Mario Bros, mai am un ban la lumea bonus, si urasc asta.

  10. #30 SP
    Junior Member SamJigga's Avatar
    Ha, ha! 120 de stele si la primul!!! Am jucat toata noaptea. Maine il bat din nou pe Bowser la ambele, ca sa fie treaba treaba. Nu stiu daca mai continui acum cu Luigi, dar probabil ca ma voi reapuca cu el in urmatoarele luni, cand ma mai plictisesc de guitar hero.

  11. #31 SP
    Junior Member SamJigga's Avatar
    Quote Originally Posted by SamJigga View Post
    Pai ce mai astepti? Eu nu suport sa joc un joc care imi place cu adevarat si sa stiu ca nu l-am terminat 100%. Parca imi sta ceva in ceafa, ca atunci cand ai uitat ce vroiai sa zici. Mentionez ca inca mai "imi sta ceva in ceafa" inca din martie, de la New Super Mario Bros, mai am un ban la lumea bonus, si urasc asta.
    Ei uite ca am luat si toti banutii de la New Super Mario Bros, sambata noapte pe la 3. nu stiu insa de ce am doar 4 stele si nu 5 la salvatul cu pricina. Am intrat in toate tunurile, am deschis toate caile secrete etc, dar asta e offtopic oricum.

    Cum sta treaba: La Mario Galaxy 1, cu Luigi faci fix acelasi lucru, sunt exact acelasi nivele, o iei de la inceput, si sincer nu mai am chef acum.
    La Mario Galaxy 2, surpriza: Ai alte 3 stele, nu se repeta, chiar daca e acelasi nivel, stelele sunt asezate in alt loc, complet diferit la unele, nu mai trebuie sa bati dusmanii finali ca sa apara steaua verde, ea e acolo inca de la inceputul nivelului, doar ca trebuie sa o gasesti (unele sunt ascunse dupa pereti, sau foarte sus in aer si trebuie sa sari de pe alte lucruri), asa ca sunt mai mult de logica si gandire decat de alergat sau batut dusmani, cel putin primele 40. Sunt interesante. Continui sa le gasesc (am vreo 160 acum in total), si mai fac update.

    PS: Am inteles ca a 121-a stea si a 242-a (practic ultimele doua dupa ce faci toate stelele) apar numai dupa ce faci complet 120 de stele cu Mario si Luigi in parte (deci 240 in total) si il bati pe Bowser. Si alea cica ar fi cele mai grele. Mult mai grele decat restul. Nu m-am uitat inca pe youtube, nu vreau sa-mi stric placerea.

  12. #32 SP
    Junior Member comandantu666's Avatar
    e super jocul,dar tot mai bun e primul,parea mea.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 2 FirstFirst 1 2

Similar Threads

  1. Super Mario Galaxy By GreyhounD in forum Nintendo Wii
    Replies: 12 Last Post: 24-05-2014, 09:54
  2. Super Mario Galaxy 2 Videos By RonanN1 in forum Videos
    Replies: 9 Last Post: 26-05-2010, 18:24

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts