Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 3 of 6 FirstFirst 1 2 3 4 5 ... LastLast
Results 41 to 60 of 113

Thread: The Legend of Zelda: Skyward Sword / HD

  1. #41 SP
    Member Dasani's Avatar
    E obligatoriu motion+ sa-l joci?

  2. #42 SP
    Member Sosetila's Avatar
    Cam da, de asta am dat pre-order la tot pachetul

  3. #43 SP
    Member Bodolay Botond's Avatar
    Am dat pre-order...de vreo o lună. La Limited Edition. Cu toate că am deja 2 Motion Plus...față de pachetul fără - primești telecomanda la 100 de lei. Ceea ce mi se pare OK.
    Acuma să vedem dacă și sosește la ei pe 18 a lunii.

    @ Dasani : tot jocul e construit de la zero �n jurul Motion Plus. Promite un feeling și un control al sabiei via telecomandă nema�nt�lnit. Menevre și tehnici de luptă ce nu mai necesită apăsări și combinații de butoane (�n Twilight Princess practic asta făceai...apăsai �ntr-o veselie Z-ul și A-ul, sau scuturai Nunchunk-ul). Acuma...cum bine zicea autorul unui review, Link devine avatarul tău.

  4. #44 SP
    Member Sosetila's Avatar
    Pai eu zic ca o sa soseasca in jur de 22 daca pe 18 ar fi trebuit sa ajunga in UK.
    In TP nu apasai butoane, dadeai ca o maimuta de controller pana te durea mana si vedeai ca ai dat degeaba fiindca adversarul s-a miscat, de asta prefer varianta de gamecube.

  5. #45 SP
    Member Bodolay Botond's Avatar
    Urmăriți
    cum Jimmy Fallon de la gameinformer.com (cel care a scris o recenzie acolo despre Zelda: Skyward Sword) joacă noul Zelda alături de Reggie Fils-Aime (președintele Nintendo of America).
    Primește și o statuie cu Link pe cal, unicat �n lume...argh!...ce n-aș da să am și eu măcar o copie!

  6. #46 SP
    Member snk2's Avatar
    Unde ati dat preorder, si la ce pret?

  7. #47 SP
    Member Sosetila's Avatar
    Omagad as pune-o in rama pana la 80 de ani.
    Oricum, am dat pre-order de pe Amazon uk, 330 cu Bodo.(la pachetul cu maneta inclus).

  8. #48 SP
    Member Bodolay Botond's Avatar
    4games.ro la 320 lei. M-au contactat telefonic și mi-au spus că am fost pus pe lista de așteptare, apoi imediat ce sosește jocul, mă vor contacta din nou să confirm dacă mai e valabilă comanda.
    Sper să nu am probleme cu ei...

  9. #49 SP
    Member Sosetila's Avatar
    Well am vazut si eu ca era pe 4games, dar cu taxa postala tot la 330 ajunge.
    Imi place ca Jimmy ne-a aratat ca daca dai din maneta ca un descreierat o sa mori

  10. #50 SP
    Member Bodolay Botond's Avatar
    ^ yap! Asta asa e. Asa zice si Eiji Aonuma, ca adversarii iti urmaresc miscarile, te "stiu" si nu sunt simple marionete. E nevoie de rabdare si...skill, ca sa zic asa.
    Motion Plus e exploatat la maxim.
    We'll see.

  11. #51 SP
    Senior Member solecon's Avatar

  12. #52 SP
    Member Sosetila's Avatar
    Cand am vazut Solecon speram sa vad niste poze cu Skyward Swordul tau
    Cand il cumperi?

    BTW, se pare ca si Smosh sunt hyped pentru SS, am tipat ca o fetita dupa ce l-am vazut
    http://www.youtube.com/watch?v=mO1QB...ayer_embedded#!

  13. #53 SP
    Member Bodolay Botond's Avatar
    Eu am găsit �ntr-un magazin din centrul Budapestei jocul cu controller...la nici 250 roni deci cu aproape 100 de lei mai ieftin ca �n Rom�nia.
    Și deja e disponibil de vineri! Cred că am să renunț la pre-comanda făcută aici și o cumpăr de acolo.

  14. #54 SP
    Member Sosetila's Avatar
    Tare, ia calculeaza si taxele + transport sa vedem cat iese.

  15. #55 SP
    Member Bodolay Botond's Avatar
    Hehe
    Nu se poate comanda online...cel puțin nu de aici din Rom�nia. �nsă am și cunoștințe care trăiesc �n Budapesta și prieten care face ruta Baia Mare-Budapesta frecvent...și dacă nici una nici alta...raport�ndu-mă strict la timp, �n 6 ore fac eu drumul (dus-�ntors) și deja joc Skyward Sword. P�nă la București sub 9 ore nu ajung, oric�t m-aș strădui. Și asta doar dus.
    Și la 100 de lei diferență...mai aștept o zi-două. De banii ăia mai iau un joc.
    �n fine. Scuze de offtopic...rog moderatorii să mă ierte!

  16. #56 SP
    Member Sosetila's Avatar
    Pai asta nu e o optiune pentru majoritatea lumii, banuiesc ca il mai costa si biletul de tren/microbz/avion/testoasa spatiala pe cel care face ruta.
    Oricum, ce ziceti despre sistemul de items upgrade?
    Mie sincer imi place deoarece pot farma 2 zile si sa nu ma bata nimeni o mare parte din joc, dar poate unora nu le va place.

  17. #57 SP
    Member Bodolay Botond's Avatar
    Am găsit un clip despre c�t de precis e sistemul de control și mișcările făcute de jucător. Foarte mișto!

  18. #58 SP
    Member Sosetila's Avatar
    A ajuns pachetul la Bodo, maine ridic cutia deasupra capului si imi imaginez un text zburator care imi zice ce s-a intamplat (if you get this, you are awesome).
    Bodolay, sper sa mai ramai pe forum pentru a ne da pareri despre joc dupa ce ii iei si tu

  19. #59 SP
    Member Bodolay Botond's Avatar

    Mda...eu din păcate mai trebuie să aștept
    Sper să nu mai dureze mult...și da, normal că răm�n!

  20. #60 SP
    Member carcru's Avatar
    Merge jucat fără motion control ? Pt că nu am motion şi nu-mi permit �n momentul de faţă să iau pachetul acela şi-mi cumpăr doar jocul simplu ..

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 3 of 6 FirstFirst 1 2 3 4 5 ... LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 0 Last Post: 29-11-2011, 23:57
  2. Replies: 0 Last Post: 23-11-2011, 21:23
  3. Replies: 0 Last Post: 26-06-2011, 22:38
  4. Replies: 0 Last Post: 26-06-2011, 09:02
  5. Replies: 0 Last Post: 19-06-2011, 18:42

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts