Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 3 FirstFirst 1 2 3 LastLast
Results 21 to 40 of 51

Thread: Ce va mai jucati pe wii?

  1. #21 SP
    Junior Member iulikkk's Avatar
    Daca vrei shooter recomand cu mare placere Red Steel 2


    si rail shooter Sin and Punishment: Star Successor


    si House of the Dead Overkill

    Ca joc sportiv recomand :

    Joc de strategie pe wii:

    si pikmin 2


    si sa nu uit de smash bros brawl

    dar pe asta il stii cu siguranta si

  2. #22 SP
    Member carcru's Avatar
    House of the Dead chiar pare palpitant. O sa incerc sa fac rost de el si sa-l joc.

  3. #23 SP
    Junior Member iulikkk's Avatar
    A aparut si De Blob 2 pt Wii si Ps3 move mi se pare azi am aflat .L-a jucat cineva inca?
    Am jucat si primul De Blob care a fost Wii exclusive si mi s-a parut fain de tot . Daca si 2 e ca primul atunci e bine.

    Am vazut ca are nota buna pe IGN ,8 . Dar mai bine aflu de la voi ce hram poarta ca m-am pacalit de multe ori luandu-ma dupa review-uri de toate felurile.Pana la urma alegerea unui joc e o chestiune subiectiva.

    ---------- Post added 23-02-2011 at 05:37 PM ----------

    De Blob 2 acum mi se pare o porcarie.Cred ca primul e mult mai creativ ,are mai multe idei originale ,ai mai multa libertate de miscare .Vorbesc din eperienta omului care le-a jucat pe amandoua.
    Alt joc care este must-have pt toti detinatorii de wii este :


    ---------- Post added 23-02-2011 at 05:49 PM ----------

    Jocurile old school au reinviat in ultima vreme .Ca dovada :



    Ce parere aveti despre aceste platformere?

  4. #24 SP
    Member daredevil's Avatar
    Quote Originally Posted by Moromete View Post
    Complotam din umbra detronarea Ps3 ului...WII are Legion!
    lol lol lol epic fail by Wii fanboy!

  5. #25 SP
    Junior Member iulikkk's Avatar
    Nu exista fanboys .Fiecare are dreptul la opinia lui si fiecare consola are plusurile si minusurile ei .De exempu Wii :
    -memorie flash mica
    -grafica sd
    +a facut ca jocurile sa fie accesibile unei mari categorii de oameni
    +e o consola ce pune accentul pe gameplay, pe fun nu pe grafica
    +pret mai scazut decat celelalte console
    + o librarie impresionanta de jocuri 968 la 31 decembrie 2010
    +numeroase exclusivitati
    +pionier al motion controlls
    La online nu ma bag pt ca nu intru cu wii-ul pe internet pt ca n-am router wireless.
    Nici la celelante console nu zic nimic ca nu m-am jucat niciodata pe Ps3 sau Xbox360.

  6. #26 SP
    Member daredevil's Avatar
    Vrei sa-ti scriu ce inseamna fanboy?
    Fanboy=omul care tine numai cu o consola,un joc,un franchise,etc. si subestimeaza alte jocuri,console,franchise-uri,etc....

  7. #27 SP
    Junior Member iulikkk's Avatar
    Quote Originally Posted by daredevil View Post
    Vrei sa-ti scriu ce inseamna fanboy?
    Fanboy=omul care tine numai cu o consola,un joc,un franchise,etc. si subestimeaza alte jocuri,console,franchise-uri,etc....
    Te asigur ca eu desi sunt fan Nintendo nu sunt si nu voi fi niciodata fanboy.
    De asemenea nu vreau ca acest thread sa se transforme in ceva de genul console wars .Ceea ce Moromete vruia sa spuna e ca Ps3-ul si Xbox360 au ca target demografic jucatorii hardcore pe cand marketing-ul wii-ului se centreaza pe categoria casual gamers.Asta nu inseamna ca wii-ul nu are jocuri demne de a fi incercate de cei mai inraiti gameri numai ca acestea sunt mai putin cunoscute de catre marea masa a jucatorilor si mai putine la numar.
    Acum imi cer scuze anticipat daca prin cele scrise mai sus am ranit orgoliul gameristic al vreunui utilizator si sper sa nu-mi pun in cap toti posesorii de console HD.

    ---------- Post added 23-02-2011 at 10:33 PM ----------

    Ca tot veni vorba de jocuri hardcore uite cateva :



  8. #28 SP
    Member daredevil's Avatar
    Quote Originally Posted by iulikkk View Post
    Te asigur ca eu desi sunt fan Nintendo nu sunt si nu voi fi niciodata fanboy.
    De asemenea nu vreau ca acest thread sa se transforme in ceva de genul console wars .Ceea ce Moromete vruia sa spuna e ca Ps3-ul si Xbox360 au ca target demografic jucatorii hardcore pe cand marketing-ul wii-ului se centreaza pe categoria casual gamers.Asta nu inseamna ca wii-ul nu are jocuri demne de a fi incercate de cei mai inraiti gameri numai ca acestea sunt mai putin cunoscute de catre marea masa a jucatorilor si mai putine la numar.
    Acum imi cer scuze anticipat daca prin cele scrise mai sus am ranit orgoliul gameristic al vreunui utilizator si sper sa nu-mi pun in cap toti posesorii de console HD.

    ---------- Post added 23-02-2011 at 10:33 PM ----------

    Ca tot veni vorba de jocuri hardcore uite cateva :
    YouTube - MadWorld Review
    YouTube - The Legend of Zelda: Twilight Princess Video Review
    YouTube - No More Heroes 2 Review
    Recunosc ca si wii-ul are exclusive dragute dar are multe jocuri "lipsa"
    Dar tot n-am inteles,ce e atat de hardcore in legend of zelda?

  9. #29 SP
    Junior Member iulikkk's Avatar
    Recunosc pe wii lipsesc multe din jocurile multiplatforma iar titlurile third party lasa mult de dorit din punct de vedere al calitatii. The Legend of Zelda the Twilight Princess e hardcore prin vechimea francizei si nr de ore de joc.Are de asemenea capacitatea de a captiva jucatorul , de a-i mentine viu interesul pt lumea jocului, pt storyline-ul acestuia.
    "Zant. That's the name of the King of Darkness who cast this pall of shadows over your world. He's very strong. You would be nothing to him in your current state... But Zant will never be my king! I have nothing but scorn for his supposed strength." — Midna

  10. #30 SP
    Member carcru's Avatar
    Bine zis iulikkk. De la ocarina of time mie mi se pare ca orice LoZ iti mentine viu interesul pt el. Twilight princess a fost destul de greu de terminat,am jucat la el oleaca dar mi-a placut foarte mult batalia cu ganondorf de la sfarsit , inca au pastrat faza din ocarina of time cand Ganondorf arunca o bila de magie si tu joci cu el " tennis " pana il loveste. Good ol' times.

  11. #31 SP
    Junior Member iulikkk's Avatar
    Ce parere aveti de seria Metroid pe wii?
    Ce joc vi se pare ca fiind cel mai bun al seriei?
    Au aparut :



    Multumesc carcru ,e adevarat ce spui tu .Am jucat si eu Ocarina of Time si Twilight Princess dar nu le-am termint ca n-am avut timp . As fi vrut sa le termin dar am fost ocupat cu sesiunea.Dupa sesiune m-am apucat de altceva de Resident Evil 4 pe wii .Poate imi mai incerc norocu odata la ele dupa ce termin RE4.Ocarina l-am jucat cu emulator de N64.

  12. #32 SP
    Member rulzmaker's Avatar
    Quote Originally Posted by iulikkk View Post
    Wow, multumesc foarte mult. Acum sa scot Wii-ul de la naftalina.

  13. #33 SP
    Junior Member iulikkk's Avatar
    A aparut The Last Story in Japonia . E un RPG dezvoltat de Hironobu Sakaguchi tatal seriei Final Fantasy cred.
    Big in Japan - The Last Story | Video Game Trailer | GameZone.com
    Mi-e ciuda ca n-a aparut si in Europa .Se zice ca s-a vandut ca painea calda in Japonia.
    [spoiler=video]
    [/spoiler]

    Daca vreti puteti semna o petitie online catre Nintendo prin care sa cereti sa fie adus si in restul lumii.
    Link petitie:Worldwide Release - Signatures
    Attached Images Attached Images slsj01.png

  14. #34 SP
    Senior Member CrysMM's Avatar
    Quote Originally Posted by daredevil View Post
    Vrei sa-ti scriu ce inseamna fanboy?
    Fanboy=omul care tine numai cu o consola,un joc,un franchise,etc. si subestimeaza alte jocuri,console,franchise-uri,etc....


    Tu esti mentorica?!?

    On topic: 007 Golden Eye (apreciez ca are split screen, am jucat cu un nepot la rupere, face fata bine consola), Metroid 3 (cred ca este a patra oara cand il rejoc), Resident Evil (toate 5).

    Astept sa le termin, apooi ma voi apuca de Donkey Kong Return si Super Mario Galaxy 2 (il am cumparat de la lansare si sta in raft adunand praf)

  15. #35 SP
    Member Moromete's Avatar
    Sunt un pamfletar(amator)vorbele mele trebuiesc tratate ca atare!...P.s... informatie pentru userul care a sarit urzicat de inductia cuvintelor mele: imi cumpar Ps3 320gb Killzone 3 bundle pentru asimilarea tehnologiei(urand din umbra Xbox-ul 360)... am terminat Resident Evil 4 pe WII in 42 de ore am decedat de 314 ori pe modul profesional(sunt zgarcit cu munitia)...si urmeaza Monster Hunter Tri WII are Borgs!

  16. #36 SP
    Junior Member flaki's Avatar
    Salutare,
    Recomandarea mea pentru Wii :Tenchu: Shadow Assassins (Wii).



  17. #37 SP
    Junior Member iulikkk's Avatar
    Bravo flaki , multumesc pentru recomandare . Niciodata n-am fost bun la jocurile de tip stealth. Cred ca ar fi bine sa ma invat cu ele . Necesita mai multa gandire srategica decat orice shooter motiv pentru care genul stealth e unul dintre cele mai grele .Alt joc la fel de greu ca Tenchu Shadow Assasins desi se incadreaza in cu totul alt gen ar fi Zack and Wiki Quest for Barbaros Treasure.
    [spoiler=video]
    [/spoiler]
    E un joc de wii in care trebuie sa rezolvi tot felul de puzzle-uri .Mai multe nu spun sa nu stric experienta jocului pt cei ce-or vrea sa-l joace.

  18. #38 SP
    Member carcru's Avatar
    Am jucat si Zack and Wiki si Tenchu , sunt 2 jocuri foarte bune.

  19. #39 SP
    Member Dasani's Avatar
    Disaster Day Of Crisis.
    Faci pe eroul.

  20. #40 SP
    Junior Member comandantu666's Avatar
    Jocurile cu raving rabbids si mario sunt cele mai bune si mai e dragon ball z.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 3 FirstFirst 1 2 3 LastLast

Similar Threads

  1. Ce retro games va mai jucati... By Tudoran in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 71 Last Post: 05-08-2017, 09:26
  2. Replies: 36 Last Post: 18-07-2014, 10:43
  3. Ce jocuri multyplayer jucati? By prise in forum Console Club
    Replies: 1 Last Post: 02-06-2010, 16:18
  4. Cat timp va jucati pe zi? By consol3 in forum Console Club
    Replies: 44 Last Post: 02-09-2009, 17:12
  5. Pe ce cont jucati home? By apbaciu in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 11 Last Post: 18-12-2008, 20:49

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts