Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 5 of 5

Thread: Driver SA Wii, inca un semn ca le pasa.

  1. #1 SP
    Member Sosetila's Avatar

    Driver SA Wii, inca un semn ca le pasa.

    Driver San Fransisco e un racer ca oricare altele, asta daca nu incluzi abilitatea numita "shifting"
    Shifting inseamna sa te misti din masina in masina cu ajutorul puteriilor pe care protagonistul jocului le-a dobandit odata cu coma.
    Prima data cand am vazut gameplay din joc, am fost impresionat ca este si pe Wii.Desigur ca nu ma asteptam sa aiba grafica lafel de buna ca versiunile de Ps3/Xbox 360, dar dupa parerea mea poate fi si 8 biti, doar sa aiba shifting si masini din care se rup bucati.
    Dupa o cautare mai amanuntita, am aflat ca versiunea de Wii este o clona aproape identica cu Driver 2, deci no shifting si nici un fel de inovatie.Acest lucru nu prea m-a deranjat, nu e primul joc pe care Wii-ul il baga in pamant, cel mai mult m-a deranjat urmatoarea chestie:
    Driver San Francisco at Nintendo :: Games
    Tot ce scrie acolo e gresit, acelea sunt informatii despre versiunea de PC/Xbox 360/Ps3, care nu au nici-o treaba cu cea de Wii.
    Titlul acestui post e unul sarcastic, dat fiind faptul ca cei de la Nintendo nici macar nu au jucat propriul lor joc si au dat informatii mincinoase care se bazeaza pe un joc net superior.
    Ce parere aveti despre acest lucru?Credeti ca pot fi dati in judecata pentru asa ceva?

  2. #2 SP
    Senior Member CrysMM's Avatar
    Crezi ca poti sa-i dai in judecata cu un Verbatim sau HDD extern drept proba?

  3. #3 SP
    Member Sosetila's Avatar
    Eu nu cred ca pot sa ii dau in judecata pentru ca sunt roman, dar gandestete asa:
    Un copilas din Anglia strange bani, intra in magazin, vede jocul asta, citeste despre el pe coperta, fuge acasa si cauta pe youtube si pe nintendo, ii place, il cumpara, si ghici ce, nimic nu este ca ce e scris pe carcasa.

  4. #4 SP
    Senior Member CrysMM's Avatar
    Daca te documentezi despre un joc, este mai greu sa fii pacalit. Exista forumuri, site-uri de specialitate, fisiere video ce contin review, gameplay. Eu nu prea bag in seama pagina oficiala.

    Un joc ca Driver, este mai greu de implementat pe Wii fara mari sacrificii. Consola are un hardware limitat, ce nu cred ca ar face unei optiuni ca shifting.

  5. #5 SP
    Member Sosetila's Avatar
    Gamespot: Save the city of San Francisco as detective hero John Tanner in Driver: San Francisco.
    IGN;The second Driver mission to hit Wii, this is a unique title in the franchise developed specifically for the system. It is based in San Francisco, but it contains a unique storyline specifically for this version of the game.

    Nicaieri nu scrie ca shiftul e scos si ca sunt doar cateva masini(dintre care doar una in care te poti urca).
    Si pe youtube, sunt doar 2 videouri cu versiunea de Wii a jocului care au sub 100 de viewuri.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Driver Videos By Nash in forum Videos
    Replies: 11 Last Post: 05-08-2011, 11:44
  2. Zombie Driver By RonanN1 in forum Jocuri PC
    Replies: 1 Last Post: 24-11-2010, 23:38

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts