Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 26 of 29 FirstFirst ... 16 24 25 26 27 28 ... LastLast
Results 501 to 520 of 563

Thread: Clubul Wii

  1. #501 SP
    Member MihneaWii's Avatar
    Pai din cate stiu eu doar consola albastra cu Mario si Sonic e privata de porturi de card si controller de gamecube, iar pana una alta pe Wii e aceeasi treaba ca pe GC , nu difera cu nimic .
    Totusi un N64 imi doresc mai mult ca orice .
    Multi o considera cea mai buna consola, iar eu cred ca merita achizitionata pentru niste titluri bune .

  2. #502 SP
    Junior Member codra's Avatar
    Nu-ti poti da seama daca un wii are suport gamecube luandu-te dupa culoare. Sunt wii-uri albe (vezi family edition pack), negre ( vezi noul bundle cu mario kart, inainte avea suport gamecube, bundle-ul cu New SMB), care nu au suport gamecube. Nu cred sa mai aiba vreo consola wii suport gamecube daca e fabricata mai tarziu de octombrie 2011. Consolele fara suport vin si fara stand, iar pe cutia consolei apare wii-ul fara stand in pozitie orizontala.
    Merita cumparat un nintendo 64, are multe exclusivitati care merita jucate chiar si in ziua de azi.

  3. #503 SP
    Junior Member ctinleonard's Avatar
    si eu am aceeasi problema, nu imi vede informatia de pe card, imi arata cardul cu un zero pe el, am parcurs toti pasii, dar cand ar trebui sa booteze nu face nimic, tu cum ai facut? Am un Wii u WUP-101(3) . Am vazut un post la fel ce nu putea vedea cardul, multumesc

  4. #504 SP
    Member Bodolay Botond's Avatar
    Cine e interesat: carduri cu puncte Wii la mega reducere. Eu am comandat trei bucăți :-)
    http://www.kauf.ro/categories/Jocuri...Accesorii-Wii/

  5. #505 SP
    Junior Member ToniLink's Avatar
    Am o problema cu Smash Bros Brawl!Am cumparat o copie second hand de la GameStop din Italia,iar cand il pun in Wii merge perfect,tot,inafara de online.Cand deschid WFC merge din nou perfect,imi arata friend code-ul,apoi deschide meniul friends si anyone,dau la anyone,basic brawl,aleg caracterul,si la stage dau random si ma pune pe meniul de asteptare,acolo zice ca[,] cauta jucatori,l-am lasat o jumatate de ora intreaga si tot imi spune ca[,] cauta,iar zona consolei este setata pe Italia deoarece WiiConnect 24 nu este valabil in Romania,consola are 4.3E,si nu are nici o problema,am facut cateva system update-uri in caz ca lipsea ceva,dar tot asa....

  6. #506 SP
    Member Bodolay Botond's Avatar

  7. #507 SP
    Junior Member fat boy slim's Avatar

    nintendo wii problems

    Salut!
    Am un nintendo wii.
    Fiul meu sa jucat ieri pe joc fara nici o problema,azi cand i-a dat drumul ,nu a mai aparut nimic pe televizor.
    Am curatat toate conectiile,am aspirat praful de la ventilator,am pus un alt joc in consola,dar tot nu a aparut
    nici o imagine pe TV.
    Ma poate ajuta cineva cu o solutie?
    Multumesc anticipat.

  8. #508 SP
    Junior Member hamiltonDSi's Avatar
    Quote Originally Posted by fat boy slim View Post
    Salut!
    Am un nintendo wii.
    Fiul meu sa jucat ieri pe joc fara nici o problema,azi cand i-a dat drumul ,nu a mai aparut nimic pe televizor.
    Am curatat toate conectiile,am aspirat praful de la ventilator,am pus un alt joc in consola,dar tot nu a aparut
    nici o imagine pe TV.
    Ma poate ajuta cineva cu o solutie?
    Multumesc anticipat.
    Incearca alt TV !
    Asa am patiti si eu cu un TV Pansonic anul trecut. Am conectat consola la un TV Sony si a mers.

  9. #509 SP
    dop
    Junior Member dop's Avatar
    salut,
    am o consola wii din Japonia si Cd-uri tot de acolo. De curand am cumparat jocuri din Romania si nu vede CD-ul. La inceput am crezut ca e nu e CD-ul in regula, asa ca am mers la magazin si l-am schimbat dat nici acesta nu merge. Va rog sa ma indrumati ce trebuie sa fac cu consola mea sa vada si CD din Europa si asi mai vrea sa stiu cum ii pot schimba limba japoneza in engleza sau altceva mai 'comestibil'. Multumesc!

  10. #510 SP
    Junior Member codra's Avatar
    Jocurile wii sunt blocate pe regiuni, asta intamplamdu-se la toate consolele cu exceptia ps3, ps4, xbox one si mai sunt unele jocuri pentru xbox 360 region free. Deci oficial nu poti rula jocuri europene pal pe o consola japoneza ntsc-j. Pentru aceasta trebuie sa o modezi (informatii in aria de publicitate). Insa ai grija sa nu faci update la consola online de la noi sau de pe discurile care cer update si nu sunt ntsc-j (consola poate deveni inutilizabila). De fapt daca o modezi nu mai trebuie sa faci niciun update oficial (exista optiunea cand o modezi ca update-urile sa fie blocate).
    La wii-ul japonez cred ca nu se poate schimba limba pentru ca acesta vine doar cu optiunea de limba japoneza spre deosebire de cel european. In meniu nu exista sectiunea language.

  11. #511 SP
    Junior Member mc1785's Avatar
    Salut,
    am o consola Wii, putin folosita, care de curand "s-a hotarat" sa nu mai citeasca nici un CD (am folosit numai originale).
    Poti te rog sa-mi spui ce trebuie facut?
    merci!

  12. #512 SP
    Junior Member codra's Avatar
    Poti incerca eventual un kit de curatare a lentilei, exista chiar unul oficial facut de nintendo. Insa nu ai nicio garantie ca folosind acest kit vei rezolva problema. Amazon.com: Wii Lens Cleaning Kit: Video Games
    http://www.amazon.co.uk/Nintendo-RVL.../dp/B001GZT1UI
    Wii Lens Cleaning Kit, Preturi Wii Lens Cleaning Kit - ShopMania
    Am pus mai multe link-uri sa citesti comentariile cumparatorilor, unii si-au rezolvat problema (intr-un comentariu cineva scria ca a rezolvat problema, consola necitind niciun disc, nici chiar de gamecube), altii nu. La noi nu stiu daca mai gasesti in stoc si intreaba daca e cel oficial nintendo. Din cate stiu acest kit a aparut deoarece wii-ul avea probleme in a citi jocurile mai mari care sunt pe dvd-uri dual layer cum e super smash bros. brawl. Daca ti-e la indemana poti incerca acest kit, insa nu ai nicio garantie ca vei rezolva problema. Incearca eventual sa vezi daca citeste jocurile de gamecube daca ai wii care poate rula si jocuri pentru gamecube.
    Daca nu e lentila murdara si e o problema cu lentila sau cu laserul, atunci e mai complicat, putand ajunge sa ai nevoie de un nou dvd drive. Il poti intreba pe Donely mai multe detalii. http://www.consolegames.ro/forum/f10...nente-console/

  13. #513 SP
    Junior Member ToniLink's Avatar
    Nimeni nu ma poate ajuta cu problema mea?
    Am o problema cu Smash Bros Brawl!Am cumparat o copie second hand de la GameStop din Italia,iar cand il pun in Wii merge perfect,tot,inafara de online.Cand deschid WFC merge din nou perfect,imi arata friend code-ul,apoi deschide meniul friends si anyone,dau la anyone,basic brawl,aleg caracterul,si la stage dau random si ma pune pe meniul de asteptare,acolo zice ca[,] cauta jucatori,l-am lasat o jumatate de ora intreaga si tot imi spune ca[,] cauta,iar zona consolei este setata pe Italia deoarece WiiConnect 24 nu este valabil in Romania,consola are 4.3E,si nu are nici o problema,am facut cateva system update-uri in caz ca lipsea ceva,dar tot asa....

  14. #514 SP
    Junior Member codra's Avatar
    Nu am jocul insa din ce am inteles la smash bros brawl e o problema cu serverele in sensul ca acestea sunt foarte proaste, spre deosebire de mario kart al carui online functioneaza foarte bine. Online-ul se bazeaza la nintendo wii in special pe friend codes (la wii u au trecut la network id), insa in serviciul wfc au implementat si posibilitatea de a juca cu oricine, chiar daca nu este in lista ta de prieteni. Am inteles ca in europa in cazul smash bros brawl optiunea play with anyone nu prea merge, acum nu stiu exact. Incearca sa joci cu prietenii din lista.

  15. #515 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Votati si voi, ca sunt chiar curios cati posesori de Wii sunt in Romania: http://www.consolegames.ro/forum/f6-...tineti-2013-a/. Thanks!

  16. #516 SP
    Junior Member ToniLink's Avatar
    Multumesc,asta am citit si pe SmashBoards si aceasi chestie mi-a spus,in Europa serverele nu prea functioneaza,dar,nici cu Prject M nu merge,si acola am ISO NTSC,problema e probabil ca Wii-ul meu e setat in UK.

  17. #517 SP
    Junior Member decker333's Avatar
    De curand am achizitioant 1 wii miam loat 1stick am bagat 2 jocuri (reed steel 2 si wii sports resorts) intram pe usb loader proneam un joc si dintro data ma da la ecranul principal ajutorr!
    Craciun Fericit

  18. #518 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Fara discutii despre ISO-uri, warez si alte nebunii pe-aici va rog! Cititi Regulament ConsoleGames.Ro...

  19. #519 SP
    Junior Member eddy71's Avatar
    Am internet de la romtelecom router Huawei consola recunoaste wii-fii dar cand vreau sa ma conectez zice ca wii shop24 nu e disponibil ma poate ajuta cineva ca incerc de o luna sa ma conectez.Multumesc

  20. #520 SP
    Junior Member codra's Avatar
    Probabil te referi la wii connect 24 si wii shop channel. In primul rand acestea nu sunt disponibile daca ai ales la setari ca tara Romania. In wii system settings mergi la country si selecteaza ca tara UK. In al doilea rand wii connect 24 nu mai functioneaza in nicio tara deoarece nintendo a intrerupt acest serviciu. Insa wii shop channel merge fara probleme. Numai unele canale mai putin importante gen news channel, forecast channel care depind de acest serviciu nu mai functioneaza.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 26 of 29 FirstFirst ... 16 24 25 26 27 28 ... LastLast

Similar Threads

  1. Vand cateva jocuri pt Nintendo Gamecube, Wii, Wii U si 3DS By snk2 in forum Bazar Nintendo: Jocuri Console
    Replies: 1 Last Post: 29-11-2018, 12:04
  2. Clubul Wii U By AndRewqp in forum Nintendo Wii U / Switch
    Replies: 1238 Last Post: 17-10-2017, 11:43
  3. Replies: 26 Last Post: 12-02-2014, 17:15
  4. Replies: 6 Last Post: 26-11-2012, 19:05
  5. Replies: 0 Last Post: 25-06-2011, 16:43

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts