Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 29 FirstFirst 1 2 3 4 12 ... LastLast
Results 21 to 40 of 563

Thread: Clubul Wii

  1. #21 SP
    Mad Collector rodarkone's Avatar
    Iti trebuie un switch pentru cabluri component - costa uneva intre 50 EU - si poate ajunge si la cateva mii de euro.

    Component Av Multi-Selector Switch Box: Electronics & Photo: Amazon.co.uk

    uite unu ieftin - poti vorbi cu robert dinu

  2. #22 SP
    Banned Mircea Badea's Avatar
    Nah, nu are rost, si-asa ma joc rar pe Wii. Si de obicei jocurile te obliga sa stai putin mai la departare cand le joci, si se vede ok.

  3. #23 SP
    Manager paul's Avatar
    YouTube - experiencewii's Channel

    Supe tare, stiu ei ce stiu baietii de la marketing.

  4. #24 SP
    Senior Member ShpioOn's Avatar
    awesome! Can't wait to play it!!

  5. #25 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by mentorica View Post
    Am luat un wii nou dar nu citeste disk de wii sport .Eu l-am bagat invers din greseala prima oara acum ba citeste ba nu citeste
    Treci cu el pe la mine sa vad si eu despre ce este vorba.

  6. #26 SP
    Senior Member mentorica's Avatar
    ideea este din anumite poziti citeste discul daca o pun normal nu mai citeste ...O sa trec la tine cu ea sa vedem de dzeu are deja ma scoate din minti ....

  7. #27 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by mentorica View Post
    ideea este din anumite poziti citeste discul daca o pun normal nu mai citeste ...O sa trec la tine cu ea sa vedem de dzeu are deja ma scoate din minti ....
    O sa trebuiasca sa comandam un bloc optic nou. Din pacate am incercat sa il calibrez pe asta dar nu vrea de loc.

  8. #28 SP
    Senior Member mentorica's Avatar
    E super ok merg pe mana ta

  9. #29 SP
    Manager paul's Avatar

  10. #30 SP
    Junior Member spepe's Avatar

    Nu citeste discurile

    Problema e cam asa : daca folosesc zilnic un anumit joc , nu am nici o problema , daca acel dvd , nu-l folosesc tip 3 zile deja pot sa-l arunc deoarece consola nu-l mai citeste.
    Are cineva idee cum pot rezolva aceasta dilema ?

  11. #31 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by spepe View Post
    Problema e cam asa : daca folosesc zilnic un anumit joc , nu am nici o problema , daca acel dvd , nu-l folosesc tip 3 zile deja pot sa-l arunc deoarece consola nu-l mai citeste.
    Are cineva idee cum pot rezolva aceasta dilema ?
    Vezi ca nu ai voie sa discuti de jocuri backup pe forum. Ai raspunsul pe PM.

  12. #32 SP
    Junior Member IceMeltAll's Avatar
    salut. ieri mi-am luat si eu prima consola din viata mea ... un nintendo wii ( da stiu tocmai s-au ieftinit Xbox360-urile si am cam luat tzeapa) si ma gandeam sa aflu si eu cum sta treaba cu modatul asta si ce altcva poate sa faca aceasta cutie alba ..
    Initial ma gandeam direct sa iau id-u lui Donely si sa il stresez ,dar nu-s genu . Si ca tot l-am luat am si cumparat un joc (ca sa zic sie u ca am un joc original wii) .

  13. #33 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by IceMeltAll View Post
    salut. ieri mi-am luat si eu prima consola din viata mea ... un nintendo wii ( da stiu tocmai s-au ieftinit Xbox360-urile si am cam luat tzeapa) si ma gandeam sa aflu si eu cum sta treaba cu modatul asta si ce altcva poate sa faca aceasta cutie alba ..
    Initial ma gandeam direct sa iau id-u lui Donely si sa il stresez ,dar nu-s genu . .
    AI datele mele de contact ia legatura cu mine si se rezolva. La restul de intrebari si detalii discutam pe PM sau mess.

  14. #34 SP
    Member mishu's Avatar
    am si eu o intrebare : wii-ul vine cu cablu rca?m-am uitat la un unboxing de pe youtube si nu lam vazut

  15. #35 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by Myshu View Post
    am si eu o intrebare : wii-ul vine cu cablu rca?m-am uitat la un unboxing de pe youtube si nu lam vazut
    Vine cu cablu normal AV

  16. #36 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Myshu, e recomandat sa-ti iei un cablu component pentru Wii, altfel va afisa in rezolutie mai mica. Bine, nici 480p sau cat scoate pe component nu e o minune, dar oricum este mai ok calitativ.

  17. #37 SP
    raf
    Member raf's Avatar
    sal, am si eu o problema cu un Wii achizitionat dupa computergames de la userul Tray la data de 04-08-2007 care a fost modat la tine cu wiikey, eu de cand l-am loat a avut probleme adica nu citea discurile originale mereu, jucanduma fte putin pe el nu-ma deranjat de aceea nici nu i-am mai spus userului ca are probleme mai ales ca nu aveam discuri originale ci numa alea cu care mi-la dat ,cu alea mergand normal asa ca am lasat-o asa cum a cazut, anyway treaba cu cititul a evoluat in asa fel ca citeste din ce in ce mai greu discurile originale, eu ma joc numai originale si nu citeste de exemplu discul SuperSmashBros. Brawl deloc celelelte ca Metroid(NTSC) ZELDA(PAL) etc le ia dupa 2/3 incercari, m-am bucurat de modare ca am zis ca ma pot juca si ntsc, dar cum ziceam nu mai mere treaba din cate vad si m-am saturat de "An error has ocured eject disc and refer to manual" sh*TT! crezi ca sti ce are si poti sa ma ajuti? msi anticipat

  18. #38 SP
    Senior Member muggs's Avatar
    am avut si eu ceva similar la al meu...se muradarise lentila , e foarte simplu daca fumezi in camera sau se strange praf cat de cat

  19. #39 SP
    Senior Member consol3's Avatar
    Cipul wiikey e foarte vechi si probabil ii ajunge si lui sa nu mai zic ca e unul din cele mai slabe chipuri,dute la Donely sa iti puna un alt chip mai nou si cien stie poate are probleme blocul optict.Goo to Donely.

  20. #40 SP
    raf
    Member raf's Avatar
    deci nu cred ca e lentila murdara daca cu "infectiile" alea da cd'uri merge pfect si cu originalele nu, adica exact cu ce vreau eu nu mere, ca daca era nu ma mai plangeam si ma jucam "panarame" dalea da cd'uri, dar ideea este ca eu nu l-am loat pt. "scarbe" dalea, ci pt faptul ca am zis ca pot sa cumpar si NTSC'uri, iar ca ar fi cipul vechi mi se pare absurda teoria mai ales ca m-am jucat fte putin pe Wii nici macar 1 joc nu am terminat de cand l-am loat nu am jucat mai mult da 100 de ore e mult si 100 asa ca.....cat despre blocul optic, poate poate e ceva dar de ce citeste "naspeturi si nu ce trebe? marog astept inca un raspuns de la mester si poate si "niste" cam cat m-ar costa sa il repar sau un cip mai performant

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 29 FirstFirst 1 2 3 4 12 ... LastLast

Similar Threads

  1. Vand cateva jocuri pt Nintendo Gamecube, Wii, Wii U si 3DS By snk2 in forum Bazar Nintendo: Jocuri Console
    Replies: 1 Last Post: 29-11-2018, 12:04
  2. Clubul Wii U By AndRewqp in forum Nintendo Wii U / Switch
    Replies: 1238 Last Post: 17-10-2017, 11:43
  3. Replies: 26 Last Post: 12-02-2014, 17:15
  4. Replies: 6 Last Post: 26-11-2012, 19:05
  5. Replies: 0 Last Post: 25-06-2011, 16:43

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts