Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 25 of 29 FirstFirst ... 15 23 24 25 26 27 ... LastLast
Results 481 to 500 of 563

Thread: Clubul Wii

  1. #481 SP
    Member dtancu's Avatar
    Quote Originally Posted by Bodolay Botond View Post
    Eu l-am descărcat și l-am și terminat
    Și am și ”Zelda: Majora's Mask”.
    De unde Majora's Mask pe 3DS?
    A aparut asa ceva in eshop??

  2. #482 SP
    Member Bodolay Botond's Avatar
    @dtancu: topicul e despre Wii, iar noi vorbim despre jocurile din Virtual Console, un fel de eShop cu jocuri mai vechi pe Wii (NES, SNES, Gameboy, Nintendo 64).

  3. #483 SP
    Member dtancu's Avatar
    Quote Originally Posted by Bodolay Botond View Post
    @dtancu: topicul e despre Wii, iar noi vorbim despre jocurile din Virtual Console, un fel de eShop cu jocuri mai vechi pe Wii (NES, SNES, Gameboy, Nintendo 64).
    OK, chiar si pt Wii, exista Majora's Mask in Virtual Console?

  4. #484 SP
    Member Bodolay Botond's Avatar
    Sigur că există. Costă 1000 de puncte Wii.

  5. #485 SP
    Member Bodolay Botond's Avatar
    Unboxing Wii Mini:

  6. #486 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar

  7. #487 SP
    Member MihneaWii's Avatar


    la 3:20 se vede ca si Wiimote-ul asta are sinc-ul in afara.

  8. #488 SP
    Member Leni's Avatar
    cred ca este o strategie identica cu cele din domeniul auto...adica, cand deja scot "generatia" noua, fac "super oferta vietii" la vechiul produs pentru a vinde stocurile (isi zice lumea: "apai daca costa numa atat, imi pot permite sa imi iau")...eventual mai fac si un mic "facelift" si pastreaza vechiul model ca pe o "alternativa ieftina" la modelul varf de lance ca sa atraga clientii care pana acum au stat pe ganduri (ma gandesc la ceva de genul peugeout 206+). au facut chestia asta si in gama DS dupa ce a aparut DSi ...si si acum din cate stiu se mai produce DSi desi s-a lansat 3DS. Faptul ca e "mini"...vorba lui Dante....se poarta

  9. #489 SP
    Member Bodolay Botond's Avatar
    Tot aș prefera un Wii normal. Ăsta mini n-are net, nu are slot pentru carduri SD, nu e compatibil Gamecube...și mai e și disponibil doar �n Canada (regiune NTSC).
    Și chiar dacă ar apărea �n Rom�nia, cred că ar fi mai scump dec�t Wii-ul clasic, că așa e la noi.

  10. #490 SP
    Member MihneaWii's Avatar
    Doamne, pacat ca nu are toate avantajele Wii-ului vechi. Ar fi fost genial. Designul ala retro ma innebuneste .

  11. #491 SP
    Member MihneaWii's Avatar
    Deja accesul blocat la Wii Shop ma exaspereaza asa ca am decis ca e cazul sa renunt la modare, doar ca imi e frica sa fac totul de capul meu si de aia va cer ajutorul voua .
    Mi-am modat consola acum ceva timp prin Letterbomb pe versiunea 4.3E, iar acum incerc sa gasesc o cale sigura de a scoate modarea fara sa am probleme cu consola .
    Nu stiu ce pasi sa urmez si pe forumurile din strainatate n-am gasit nimic concret.

    Va multumesc anticipat !

  12. #492 SP
    Junior Member codra's Avatar
    Nu am wii-ul modat insa din ce stiu nu e asa simplu sa scapi complet de modare. Sa faci update online nu e deloc indicat, in cel mai bun caz vei pierde modarea insa o data cu update-ul pot aparea probleme si update-ul poate chiar cauza un brick sau alte probleme (repet, din ce stiu, n-am incercat personal). La fel, chiar daca formatezi consola nu o sa scapi complet de modare si pot aparea probleme.
    Exista un ghid pe Wiihacks - Nintendo Wii Hacks Community - wiihacks.com an always fun & happening community care arata pasii ce trebuie urmati pentru a inlatura modarea, insa acest ghid nu prea e recomandat, o spune chiar autorul lui, existand risc mare de birck-uire daca gresesti ceva: Remove Softmod From ANY Wii
    Exista insa posibilitatea sa updatezi wii shop channel la ultima versiune, fara a folosi update-ul clasic din wii settings/update si fara a pierde modarea. E tot un ghid pe Wiihacks - Nintendo Wii Hacks Community - wiihacks.com an always fun & happening community : Update Wii Shop Channel to v21
    Incearca acest ghid insa numai daca stii ce faci, altfel exista risc mare de brick-uire a consolei. Ei recomanda sa folosesti ghidul lor atunci cand iti modezi consola, nu stiu ce ghid ai folosit tu: Guide: Softmod ANY Wii Eu nu am wii-ul modat, n-am incercat nicun ghid si nu pot sa-ti dau mai multe sfaturi. Intreaba pe cineva care se pricepe, cel mai indicat ar fi sa-l intrebi pe Donely http://www.consolegames.ro/forum/f88...-360-slim-wii/
    Oricum wii shop channel nu mai fusese updatat de o gramada de timp, cred ca noul update de prin noiembrie 2012 parca are legatura cu wii u transfer tool, de altfel firmware-ul e la aceeasi versiune 4.3 de foarte mult timp.

  13. #493 SP
    Member MihneaWii's Avatar
    Intr-adevar ultimul update din noiembrie 2012 a fost updatat Wi Shop-ul si Youtube-ul . Tot atunci a fost implementat si transfer tool-ul de care vorbesti .
    O sa arunc un ochi pe acolo sa vad daca ma descurc, iar pana una alta o sa mai astept ceva raspunsuri .

    Multumesc !

    LE: M-am uitat prin tutorial si m-am hotarat sa nu il incerc inca.
    Tutorialul este vechi si de atunci s-au schimbat lucrurile, plus ca tutorialul e pentru versiunea 4.1. .
    Inca astept sfaturi !

    Multumesc !

  14. #494 SP
    Junior Member codra's Avatar
    De care tutorial spui ca este pentru firmware 4.1?

  15. #495 SP
    Member MihneaWii's Avatar
    Cel pentru "virginizarea" (am vazut ca pe site-ul ala e la moda termenul) wii-ului .

  16. #496 SP
    Junior Member codra's Avatar
    Oricum varianta asta cu scoaterea completa a modarii pare destul de complicata, mai simpla pare varianta cu update-ul shop-ului. Din ce am inteles eu ghidul ar fi la zi dar atunci cand doresti sa scoti modarea trebuie sa faci downgrade la firmware 4.1 iar cand totul e gata faci iar update la 4.3. Oricum, mie mi se pare destul de riscant, mai ales cu acest downgrade:
    Alright so when I am soft modding my Wii, I have the option to keep it as 4.3U. When I am removing the soft mod I will have to change it to 4.1U, but I'll be able to update to 4.3U or no? Is it a problem if I kept it at 4.1U because this Wii isn't only mine and my younger siblings play new games.
    Yes, when soft modding you have that option.

    Yes, when you are removing the soft mod from your wii you will have to downgrade to 4.1.

    Yes, you will have to update back to 4.3.
    The guide to remove the soft mod will explain this thoroughly.
    Remove Softmod From ANY Wii - Page 22

    Din ce mai scrie pe thread se pare ca ai putea face update-ul direct de la nintendo cum se face in mod normal, se va pierde modarea si va functiona ca un wii normal, insa vor ramane urme ale modarii in sensul ca nu va fi un wii virgin. Nu stiu daca va avea vreun efect asupra functionalitatii, din ce scrie mai jos se pare ca nu, insa am citit pareri ale staff-ului tot pe acest forum ca nu prea e indicat.
    I'm guessing i cant just use the normal nintendo update to clear all this stuff off

    That depends on your purpose really. If you just want to make it work like a normal Wii then the update from Nintendo will do that. If you want to make it as close to factory as possible and prevent someone from knowing it was ever modded the you have to do the guide.
    Remove Softmod From ANY Wii - Page 23
    Oricum, daca nu esti sigur 100% de ce faci, mai bine nu face.

  17. #497 SP
    Member MihneaWii's Avatar
    Am rezolvat tot cu ajutorul unui clip de pe Youtube, incarcat de acelasi tip care m-a invatat sa-mi modez consola. Am acces la Wii Shop Chanel, WiiWare si VirtualConsole. Modarea a ramas acolo si va ramane asa probabil pana cade consola sau pana ce imi voi lua inima in dinti sa o scot, desi incerc sa nu ma folosesc de ea . Vreau sa devin un colectionar si asta implica adunarea de jocuri originale in carcase originale cu manualele si coperta aferenta nu adunarea de jocuri pe un stick sau HDD.

    Iti multumesc oricum pentru ajutor !

  18. #498 SP
    Junior Member codra's Avatar
    N-ai pentru ce, bine ca ai rezolvat. Pacat ca nu sunt prea multe titluri virtual console. Eu am wii-ul din 2006 de cand s-a lansat si la inceput apareau in fiecare saptamana (vinerea, cum e obiceiul) destul de multe titluri atat pentru virtual console cat si pentru wiiware. Dupa aceea aparitiile s-au rarit. Mai ales in cazul virtual console. Sunt saptamani in care nu apare niciun titlu. In ultima perioada apare vinerea cate un titlu wiiware. Jocurile pentru nintendo 64 sunt foarte putine, de mult timp n-a mai aparut nimic (nintendo 64 e prima mea consola cumparata la scurt timp dupa lansare in 1997, pe care o mai am si acum, nu prea gaseai jocuri pentru ea pe vremea aia, chiar ma interesau jocurile de nintendo 64).

  19. #499 SP
    Member MihneaWii's Avatar
    Eu ma tot gandesc sa-mi iau un N64 da-s varza cu bugetu'.
    Totusi cum fac rost de bani sper sa gasesc una care sa arate bine si cu joc inclus. Dupa sa imi iau 4 jocuri pe ea si sa nu mai am treaba : Goldeneye, Oot, Majora's mask si Mario 64.
    Tot asa vreau si un GC pentru Wind Waker dar nu am gasit jocul pe la noi iar consolele nu sunt la un pret rezonabil.

  20. #500 SP
    Junior Member codra's Avatar
    Daca vrei sa-ti iei un nintendo 64 ar fi bine sa-ti iei unul care are deja expansion pak. Problema e ca la noi nu se prea gasesc, iar pe ebay un expansion pak original (NUS-007) costa mai mult decat consola. Acesta creste RAM-ul consolei de la 4 la 8 MB. Unele jocuri nu pot fi jucate fara expansion pak (putine, ce-i drept), cum e Majora's mask, altele pot fi jucate insa nu beneficiezi de toate modalitatile de joc daca nu ai expansion pak, cum e perfect dark, iar in cazul majoritatii jocurilor care suporta expansion pak-ul se aduce o imbunatatire graficii, se deblocheaza high rezolution mode, cum e cazul lui rayman 2 the great escape. In cazul acestui joc in modul high resolution calitatea imaginii e sensibil mai buna.
    Oot, majora's mask si mario 64 le poti descarca de pe wii shop channel, insa sunt multe titluri bune care nu au aparut pe wii shop channel si nici nu cred ca vor aparea vreodata, in special titlurile exclusive nintendo 64 insa care nu sunt publicate de ei.
    Din cand in cand imi mai cumpar si eu cate un titlu de nintendo 64, pacat ca in romania nu prea gasesti si jocurile complete cu manual si cutie la noi sunt foarte rare, iar pe afara jocurile complete foarte apreciate pot ajunge la preturi destul de mari.
    Wind Waker poti juca si pe wii daca nu e fabricat prea recent si ai un controller de gamecube, insa daca esti fan nintendo merita sa cumperi un gamecube.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 25 of 29 FirstFirst ... 15 23 24 25 26 27 ... LastLast

Similar Threads

  1. Vand cateva jocuri pt Nintendo Gamecube, Wii, Wii U si 3DS By snk2 in forum Bazar Nintendo: Jocuri Console
    Replies: 1 Last Post: 29-11-2018, 12:04
  2. Clubul Wii U By AndRewqp in forum Nintendo Wii U / Switch
    Replies: 1238 Last Post: 17-10-2017, 11:43
  3. Replies: 26 Last Post: 12-02-2014, 17:15
  4. Replies: 6 Last Post: 26-11-2012, 19:05
  5. Replies: 0 Last Post: 25-06-2011, 16:43

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts