Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast
Results 1 to 20 of 23

Thread: E3 2009 - Ce mai e nou pt. Wii ? Ce va aparea anul acesta ?

  1. #1 SP
    Member Leni's Avatar

    E3 2009 - Ce mai e nou pt. Wii ? Ce va aparea anul acesta ?

    presupun ca toti dintre noi au vazut conferinta Nintendo de azi(2 iunie, de fapt ieri).Cum vi s-a parut? A fost ceva care va facut to go like "wooooooooooow"...aici sunt jocurile care m-au capturat pe mine, si care le astept cu nerabdare......
    Mario Galaxy 2
    IGN Video: Super Mario Galaxy 2 Nintendo Wii Trailer - E3 09 Trailer@@AMEPARAM@@flashvars='object_ID=14354736&d ownloadURL=http://wiimovies.ign.com/wii/video/article/989/989480/mariogalaxy2_trl_e3_060209_flvlowwide.flv&allownet working=@@AMEPARAM@@object@@AMEPARAM@@14354736@@AM EPARAM@@wiimovies@@AMEPARAM@@wii@@AMEPARAM@@989/989480@@AMEPARAM@@mariogalaxy2_trl_e3_060209_flvlo wwide

    Metroid: The other M
    IGN Video: Metroid: Other M Nintendo Wii Trailer - E3 2009: Trailer@@AMEPARAM@@flashvars='object_ID=14354733&d ownloadURL=http://wiimovies.ign.com/wii/video/article/989/989458/metroid_trl_e3_otherm_060209_flvlowwide.flv&allown etworking=@@AMEPARAM@@object@@AMEPARAM@@14354733@@ AMEPARAM@@wiimovies@@AMEPARAM@@wii@@AMEPARAM@@989/989458@@AMEPARAM@@metroid_trl_e3_otherm_060209_flv lowwide

    de asemenea mai este No more Heroes 2, care e interesant, dar nu e chiar genul meu, si ptr DS Zelda: Spirit Tracks si Prof. Layton
    and the Diabolic Box

    IGN Video: No More Heroes 2: Desperate Struggle Nintendo Wii Trailer - Reveal Trailer@@AMEPARAM@@flashvars='object_ID=14288376&d ownloadURL=http://wiimovies.ign.com/wii/video/article/987/987584/nomoreheroes2_052809_flvlowwide.flv&allownetworkin g=@@AMEPARAM@@object@@AMEPARAM@@14288376@@AMEPARAM @@wiimovies@@AMEPARAM@@wii@@AMEPARAM@@987/987584@@AMEPARAM@@nomoreheroes2_052809_flvlowwide


    ce a lipsit cu desavarsire, in opinia tuturor,este Zelda Wii....when?when Nintendo????when are we finally getting to see it ....i want a new Zelda, i need it.......!!!

  2. #2 SP
    Junior Member Paranoia_Agent's Avatar
    Si New Super Mario Bros. de Wii uitasi?

    Metroid-ul ala este...de nedescris....m-am udat in pantaloni cand am vazut trailerul.

    De fapt, m-am udat in pantaloni pe parcursul intregii conferinte.

  3. #3 SP
    Member Leni's Avatar
    hm....nu m-a impresionat New Super Mario Bros.......e jocul de DS pus pe Wii, putin modificat....si eu cum joc toate jocurile single player, ca n-am cu cine juca.......nu m-a incalzeste ca are multiplayer ....deci basically ptr mine e cam acelasi joc care l-am terminat deja 100% pe DS.Metroidu....ala m-a dat pe spate.....deci.....va fi primul metroid ca m-il cumpar.... Mario Galaxy 2.....hm....interesting, il astept, dar sunt un pic sceptic.......cat de tare difera de Galaxy 1 ?
    ce a lipsit cu desavarsire a fost ZELDA Wii.....!!!!!!!i need it....i wan't to marry it, and have little baby-Zeldas with it abia astept si Zelda: Spirit Tracks.....au 'reparat' greselile din primul trailer, adica costumul ala urat de CFR-ist

  4. #4 SP
    Junior Member Paranoia_Agent's Avatar
    I want a whole ****ing football team with Zelda for Wii.

    So yeah...da' probabil ca prin 2010 o sa anunte ceva. SPER. Daca nu, ne suparam.

    Nush, io am cu cine sa joc Super Mario Bros da' ar fi frumos sa bage si un online mode.

  5. #5 SP
    Member Leni's Avatar
    mda.....si eu abia mai rezist... fara Zelda.......noroc cu Wind waker....ca m-am apucat de ala......
    Am citit ca cica este vb si de un Smash Bros nou ptr Wii....dar n-am gasit nicaieri un video sau ceva......deci nu stiu......anywho....am citit de un interview secret cu Miyamoto unde zicea cate ceva despre zelda.....ce mi-a mai placut de Wii, este, in mod surprinzator, videoul de la NFS : Nitro

  6. #6 SP
    Junior Member Paranoia_Agent's Avatar
    asa repede un smash bros nou? Mi se pare dubios.

    Oricum e amazing ca apare un nou Galaxy la asa putin timp dupa primul. De obicei trece ceva vreme...

    Eu chiar ma asteptam la un nou Zelda dar n-a fost sa fie.

    Lasa, poate la anul.

  7. #7 SP
    Member Leni's Avatar

  8. #8 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by Paranoia_Agent View Post
    asa repede un smash bros nou? Mi se pare dubios.
    Asa "repede" ? Mai e un pic si face 2 ani de la lansare (in Japan intr-adevar)... E totusi un "fighting game", nu trebuie cine stie ce capodopera in materie de texturi, efecte, etc...

  9. #9 SP
    Senior Member muggs's Avatar
    Dead Space Extraction e chiar tare


  10. #10 SP
    Junior Member Paranoia_Agent's Avatar
    MonkY, ma refeream la faptul ca inca e destul de fresh. Plus ca ar fi, again, weird sa scoata un al doilea SSB pt aceeasi platforma, cum m-a surprins faptul ca scot un nou Mario tot pt Wii ca ei nu prea fac asta in general.

    Nu ca m-ar deranja, Le LOL.

  11. #11 SP
    Member Leni's Avatar
    imi retrag cuvintele....abia astept si New Super Mario Bros. wii

  12. #12 SP
    Member Leni's Avatar

  13. #13 SP
    Member obidan's Avatar
    Detin un Wii si cred ca acest E3 a fost cel mai slab pentru Nintendo, prezentarea cu femei ucigase, 30 mins cu vanzarile lor, au trecut de la Wii la DS, si chiar nu ma intereseaza nimic
    Noul Super Mario Bros putea fi facut pe Gameboy cu usurinta
    Eu doar am mari sperante pentru Mario Galaxy 2.

  14. #14 SP
    Manager paul's Avatar

  15. #15 SP
    Senior Member h0stile's Avatar
    am vazut demoul de la E3 de Red Steel 2 si este chiar impresionant. ai in acelasi timp la dispozitie ambele arme, ai combouri. sari in aer si te bati cu aia (in first person), etc. este cred prima oara cind am fost impresionat de un joc de Wii. Nintendo games ma lasa rece.

  16. #16 SP
    Senior Member Khan's Avatar
    Vad ca n-a zis nimeni de Spyborgs. N-a fost in prezentare, dar l-am vazut la un dialog cu baietii de la Gamespot. Am ramas fermecat de ideea jocului, nu cred ca mai astept pana la Zelda 2 sa-mi iau un Wii

    http://e3.gamespot.com/video/6211350/

  17. #17 SP
    Member Leni's Avatar
    Spyborgs.....?!m-ai facut curios....
    dar apropo.....de Sin & Punishment nu zice nimeni nimic? ca dupa versiunea de N64 salivam toti, si ne plangeam ca-i unfair ca-i JP only

  18. #18 SP
    Member Leni's Avatar
    ati vazut trailerul ptr jocul The Grudge de Wii? (ok, era normal sa intreb mai intai daca ati vazut filmul/filmele) ......mie imi place, sunt curios

    deci common Nintendo....chop-chop....i want Mario Galaxy2, New Super Mario Bros. Wii, Metroid: The Other M....si last but not least ZELDA!!!!!....now! i want them now!....ok, maybe in the autumn or winter

  19. #19 SP
    Senior Member Nariggar's Avatar
    Imi pare rau sa te dezamagesc insa Super Mario Galaxy 2, Metroid Prime: Other M si Zelda Wii au fost confirmate pentru 2010.

  20. #20 SP
    Member Leni's Avatar
    da...stiu....makes me wanna cut myself dar noroc ca salveaza DS-ul situatia, cu Zelda si Prof. Layton in 2009.....astea-s singurele serii pe care le voi cumpara, si astept cu nerabdare celalalte din seria Prof.Layton(ptr mine DS-ul e o chestie cumparata cu un scop foarte specific, adica Zelda, Mario, Sonic ....si pe urma i fell in love si cu Prof Layton....adica cu seria....plus soft mai educativ, adica My <Foreign> Language series....)....abia astept spirit tracks.....m-am reapucat de Phantom Hourglass....din cauza nerabdarii

    ---------- Post added at 12:09 AM ---------- Previous post was Yesterday at 10:38 PM ----------

    uh....singurul lucru care-l mai astept de la Nintendo este un Kid Icarus Wii....then i'll be very very happy in the year 2011 when i have the new metroid, zelda, marios and kid icarus....nu de alta dar Pit arata foarte misto in SSBB .....

    http://wii.ign.com/articles/890/890103p1.html

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast

Similar Threads

  1. Defiance se lanseaza anul acesta By Dant3 in forum Console News
    Replies: 2 Last Post: 03-04-2013, 17:04
  2. Un nou joc Batman Arkham soseste anul acesta By Dant3 in forum Console News
    Replies: 15 Last Post: 03-03-2013, 17:37
  3. Un nou joc Sonic anul acesta! By Madutzzu14 in forum Console News
    Replies: 2 Last Post: 08-04-2011, 01:13
  4. Replies: 5 Last Post: 14-06-2010, 14:05
  5. God of War 3 si MAG nu se vor mai lansa anul acesta By istrategie in forum Console News
    Replies: 17 Last Post: 26-02-2009, 00:24

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts