Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 196 of 364 FirstFirst ... 96 146 186 194 195 196 197 198 206 246 296 ... LastLast
Results 3,901 to 3,920 of 7270

Thread: Modificari Console: Downgrade PS3 la CFW 3.55, PS2, PSP, Xbox 360 Slim, Wii

  1. #3901 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by gabryello View Post
    donely as vrea sa vb cu u.... oleack... stii multe despre ps3 am si eu un ps3 de 2 ani de 80GB id meu este [email protected]
    Da cauta-ma pe yahoo mess sau la tel.

  2. #3902 SP
    Junior Member thegamer's Avatar
    A ajuns ps2-ul si merge perfect,multumesc... dar am o intrebare : mi-ai bagat Matrix sau Modbo ca atunci cand il aprind apare logoul matr!x ?

  3. #3903 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by thegamer View Post
    A ajuns ps2-ul si merge perfect,multumesc... dar am o intrebare : mi-ai bagat Matrix sau Modbo ca atunci cand il aprind apare logoul matr!x ?
    Este cu hex de matrix cel mai bun.

  4. #3904 SP
    Justice of the Peace emptysilence's Avatar
    dupa o anumita perioada e3card adica in modul jailbreak mi se deconecteaza

    ieri
    mi sa intamplat cand ma jucam fifa 2011 dupa vreo 2 ore asa,dar nu sa intamplat nimic a mers in continuare

    iar astazi transferam un joc mic pe ps3 ,eram in ftpserver ,se intampla la 20 de minute dupa ce aprinsai consola,deci foarte repede

    are ceva ?

  5. #3905 SP
    Senior Member HoTSaucE's Avatar
    Donely, ma poti ajuta cu ceva?Am un controller xbox360 wired si se tot intrerupe legatura daca apas pe L1 si R1.Ce as putea sa fac?Sa il desfac si sa il curat, sau?

  6. #3906 SP
    Member Dasani's Avatar
    Quote Originally Posted by eugenarad View Post
    Donely, ma poti ajuta cu ceva?Am un controller xbox360 wired si se tot intrerupe legatura daca apas pe L1 si R1.Ce as putea sa fac?Sa il desfac si sa il curat, sau?
    Auzi la ala"L1 si R1" la xbox360,poate vrei sa zici LB si RB.Nici tu nu sti pe ce te joci.

  7. #3907 SP
    Junior Member upstonik's Avatar
    Controler Dual Shock pentru PS2 aduci ? La ce pret?

    ---------- Post added 30-12-2010 at 11:15 AM ----------

    Scuze de dublu post, adaptor Scart (de acesta -> http://www.lygotech.com/products/PS2...%20ADAPTOR.jpg) aduci ? Sa pot conecta ps2 la tv?

  8. #3908 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by emptysilence View Post
    dupa o anumita perioada e3card adica in modul jailbreak mi se deconecteaza

    ieri
    mi sa intamplat cand ma jucam fifa 2011 dupa vreo 2 ore asa,dar nu sa intamplat nimic a mers in continuare

    iar astazi transferam un joc mic pe ps3 ,eram in ftpserver ,se intampla la 20 de minute dupa ce aprinsai consola,deci foarte repede

    are ceva ?
    Nu are nici o legatura. Dupa ce consola a bootat in mod jailbreak, poti scoate E3Card-ul din consola pana la urmatoarea bootare. Problema este din alta partae dar nu imi dau seama daca cumva de la jocul tau sau de la ftp server.

    ---------- Post added 30-12-2010 at 09:27 AM ----------

    Quote Originally Posted by eugenarad View Post
    Donely, ma poti ajuta cu ceva?Am un controller xbox360 wired si se tot intrerupe legatura daca apas pe L1 si R1.Ce as putea sa fac?Sa il desfac si sa il curat, sau?
    Nu cred ca se rezolva problema asa. Este posibil ca microchip-ul din el sa nu mai functioneze in parametri si atunci nu ai ce sa ii mai faci. Esti sigur ca este controler de xbox si nu de ps3 ?

  9. #3909 SP
    Senior Member HoTSaucE's Avatar
    Este pentru xbox360.LB si RB voiam sa zic.Dasani, stiu pe ce ma joc, dar m-am incurcat deoarece m-am jucat foarte mult timp pe playstation.

  10. #3910 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    fail0verflow Demos PS3 Exploit at CCC !!!

    mkv support
    ntfs support
    emu Dolphin
    Linux, etc

  11. #3911 SP
    Member Dasani's Avatar
    Classic controller pentru Wii ai sau aduci?imi poti zice un pret?

  12. #3912 SP
    Junior Member alexdante's Avatar
    intrebare donely :

    se modeaza xbox slim ? sau tot mai dureaza ? de cand zic sa imi iau si eu unul.... dar astept intai sa se poata moda....
    ms

  13. #3913 SP
    Junior Member sportspr22's Avatar
    Quote Originally Posted by Donely View Post
    fail0verflow Demos PS3 Exploit at CCC !!!

    mkv support
    ntfs support
    emu Dolphin
    Linux, etc
    In curand nu vom mai avea nevoie de stick pentru jailbreak nu ?

  14. #3914 SP
    Junior Member jorjica's Avatar
    Don,multumesc din suflet pentru xbox360!Cel mai bun din lume!

  15. #3915 SP
    Junior Member masterblaster's Avatar
    camera de ps3 ai cumva pe stoc sau daca nu ai la ce pret poti sa aduci???

  16. #3916 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by alexdante View Post
    intrebare donely :

    se modeaza xbox slim ? sau tot mai dureaza ? de cand zic sa imi iau si eu unul.... dar astept intai sa se poata moda....
    ms
    Curand

    ---------- Post added 31-12-2010 at 10:40 AM ----------

    Quote Originally Posted by sportspr22 View Post
    In curand nu vom mai avea nevoie de stick pentru jailbreak nu ?
    Pana nu iese un custom FW nici o sansa. Si atunci va fi mai complicat va trebui probabil montat modchip.

  17. #3917 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    GeoHot Releases dePKG - PS3 Firmware Package Decrypter

    The famous Geohot resurfaced today, to release a useful app called dePKG. The app is very useful for devs, that are planning to look into Sony's official firmware files. dePKG is a linux app, that will decrypt PKG files, that are within PS3UPDAT.PUP files (not to be confused with PSN PKG files).

    This will allow devs to take a look at files such as CORE_OS_PACKAGE.pkg, from the convenience of their PC. Previously, the only way to take a look at these files, was via graf_chokolo's method, which utilized the PS3. Geohot's app is ready to be compiled and includes the necessary decryption keys.

    PS. O veste buna la sfarsit de an. LA MULTI ANI CG !
    Attached Images Attached Images thumb.php.jpg

  18. #3918 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Donely, un cadou din partea mea



    Ca �n fiecare an, băieții fac treabă de calitate!

  19. #3919 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by RonanN1 View Post
    Donely, un cadou din partea mea

    YouTube - Console Hacking 2010

    Ca �n fiecare an, băieții fac treabă de calitate!
    Dap sunt grei baietii . Multam mult. Sarbatori fericite si La multi ani !!

  20. #3920 SP
    manfurismojive kobayashi's Avatar
    Salut,ai vumva de vanzare Lentila cu motoras pt un model de PS3 Phat 40Gb editia 2008?Ceva in genul: DealExtreme: $52.94 Genuine Sony KEM-400AAA Repair Parts Replacement Laser Drive Module for PS3
    Nu stiu exact daca modelul este cel corect tb sa ma ai interesez dar ai inteles la ce ma refer.Mi pe duca lentila de la PS3 si vreau sa o schimb.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts