Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 285 of 364 FirstFirst ... 185 235 275 283 284 285 286 287 295 335 ... LastLast
Results 5,681 to 5,700 of 7269

Thread: Modificari Console: Downgrade PS3 la CFW 3.55, PS2, PSP, Xbox 360 Slim, Wii

  1. #5681 SP
    Junior Member merlin2578's Avatar
    Comandante, te rog frumos sa postezi pe frontpage cand este disponibila o solutie pentru problema pe care ti-am semnalat-o azi telefonic: consola phat Jasper' an fabricatie 2009, update la tine la iXtreme 1.51, apoi 1.6 si 1.9, am pus o tampenie de joc rugby si am dat update la dashboard. Acum s-a demodat si nu mai primeste decat jocuri retail.

    Multumesc, astept vesti si un pret, eventual.

  2. #5682 SP
    Junior Member emmy112's Avatar
    Salut Don, am un xbox din 01.07.2010 . Cum imi pot da seama ce versiune e ? Adica Lite-On, Hitach sau altele....

  3. #5683 SP
    Junior Member liv1u's Avatar
    pe aceasta cale tin sa i multumesc lui Donely pentru promtitudinea de care a dau dovada in modarea xboxlui meu cu RGH - RESET GLITCH - JTAG, cu modchip "XECUTER COOLRUNNER".
    Am facut o programare , trimis jocul (mai exact 2 buc) luni, marti le-a facut si le-a pus retur asa ca ieri m-am trezit cu xboxul acasa, binenteles l-am testat de l-am rupt si nu am avut nici o problema cu el-mai mult nu au venit zgariate sau mazgalite cum fac altii- e in aceiasi stare ca si cum acuma l-am cumparat.
    Un adevarat profesionist il recomand cu incredere

  4. #5684 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by merlin2578 View Post
    Comandante, te rog frumos sa postezi pe frontpage cand este disponibila o solutie pentru problema pe care ti-am semnalat-o azi telefonic: consola phat Jasper' an fabricatie 2009, update la tine la iXtreme 1.51, apoi 1.6 si 1.9, am pus o tampenie de joc rugby si am dat update la dashboard. Acum s-a demodat si nu mai primeste decat jocuri retail.

    Multumesc, astept vesti si un pret, eventual.
    Am sa postez cand iese


    Quote Originally Posted by emmy112 View Post
    Salut Don, am un xbox din 01.07.2010 . Cum imi pot da seama ce versiune e ? Adica Lite-On, Hitach sau altele....
    Este LiteOn


    Quote Originally Posted by liv1u View Post
    pe aceasta cale tin sa i multumesc lui Donely pentru promtitudinea de care a dau dovada in modarea xboxlui meu cu RGH - RESET GLITCH - JTAG, cu modchip "XECUTER COOLRUNNER".
    Am facut o programare , trimis jocul (mai exact 2 buc) luni, marti le-a facut si le-a pus retur asa ca ieri m-am trezit cu xboxul acasa, binenteles l-am testat de l-am rupt si nu am avut nici o problema cu el-mai mult nu au venit zgariate sau mazgalite cum fac altii- e in aceiasi stare ca si cum acuma l-am cumparat.
    Un adevarat profesionist il recomand cu incredere
    Multumesc. Xecuter CoolRunner saves the day !!

  5. #5685 SP
    Junior Member macabis2's Avatar
    Deci am una bucata xbox 360 slim 0225 modat prin metoda Kamikaze de tine. Este vreun risc daca stau pe live? Auzisem ceva de un update stealth care demodeaza consola.
    Mai mult de atat vreau sa-mi iau gold si sa joc fifa pe net. Daca e sa ma baneze baneaza consola sau doar contul de live?

  6. #5686 SP
    Cons. Mercedes-Benz djleo666's Avatar
    Iti baneaza consola , contul ramane neatins - ba chiar iti raman si punctele M$ daca ai in cont.
    Eu la momentul banarii am ramas cu vreo 100-200 de puncte M$ in cont si contul GOLD a expirat de timp buna dupa o perioada de la banare.

  7. #5687 SP
    Junior Member macabis2's Avatar
    Si cum se debaneaza?

  8. #5688 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by macabis2 View Post
    Si cum se debaneaza?
    AI rabdare sa iasa LT+ 3.0 si o sa ii facem o remodare. Pana atunci stai departe de net.

  9. #5689 SP
    Junior Member Aragami760's Avatar
    Don daca am o consola modata lt 20 si cind vreau sa vad un film imi cere update pe live pot sal fac sau demodeaza consola?

  10. #5690 SP
    Junior Member macabis2's Avatar
    Quote Originally Posted by Donely View Post
    AI rabdare sa iasa LT+ 3.0 si o sa ii facem o remodare. Pana atunci stai departe de net.
    ok..

  11. #5691 SP
    Junior Member anonimus70's Avatar
    Donely, te rog ajuta-ma daca poti.
    La o consola xbox Slim 2010 , dupa modarea rgh cu XECUTER COOLRUNNER RGH - KERNEL 2.0.14699.0 & DASHLAUNCH v2.2 FSD 2.2 ( NU DE TINE) nu mai pot folosi Kinectul - cere update si senzorul clipeste ledul verde. AM incercat update de pe site-ul Xbox cu stik dar nu il primeste si nici de pe DVD , spune ca este la zi dar cind conectez Kinectul cere update. ce se poate face ?
    Imi cer scuze ptr deranj dar poate ca mai au si altii aceasta problema si ne poti ajuta cu un sfat.

  12. #5692 SP
    Junior Member el_rika's Avatar
    Noroc, cand te pot suna pt. o modare Xbox360 ?

    ms si sarbatori fericite tuturor.

  13. #5693 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by Aragami760 View Post
    Don daca am o consola modata lt 20 si cind vreau sa vad un film imi cere update pe live pot sal fac sau demodeaza consola?
    Nu ii faci nici un fel de update pana nu iese LT+3.0


    Quote Originally Posted by anonimus70 View Post
    Donely, te rog ajuta-ma daca poti.
    La o consola xbox Slim 2010 , dupa modarea rgh cu XECUTER COOLRUNNER RGH - KERNEL 2.0.14699.0 & DASHLAUNCH v2.2 FSD 2.2 ( NU DE TINE) nu mai pot folosi Kinectul - cere update si senzorul clipeste ledul verde. AM incercat update de pe site-ul Xbox cu stik dar nu il primeste si nici de pe DVD , spune ca este la zi dar cind conectez Kinectul cere update. ce se poate face ?
    Imi cer scuze ptr deranj dar poate ca mai au si altii aceasta problema si ne poti ajuta cu un sfat.
    Ia legatura cu cel care ti-a modat consola, este de datoria lui sa iti explice cum sa faci.


    Quote Originally Posted by el_rika View Post
    Noroc, cand te pot suna pt. o modare Xbox360 ?
    ms si sarbatori fericite tuturor.
    Suna-ma astazi.

  14. #5694 SP
    Junior Member adrian82's Avatar
    anonimus70 cred ca iti trebuie dash 2,27 si dupa aceea $$ystemupdat si il ia sub 2,27 nu ai ce face ... de restu ia legatura cu cine ti-a modificat aparatul !

  15. #5695 SP
    Junior Member Aragami760's Avatar
    ok,merci

  16. #5696 SP
    Junior Member el_rika's Avatar
    Quote Originally Posted by Donely View Post
    Suna-ma astazi.
    Ouch, abia am ajuns la calculator acum (seara). Reprogrameaza-ma te rog si voi fi prompt (undeva pe maine sau luni ? luni am liber daca esti disponibil)

    ms mult esti amabil ca intotdeauna.

  17. #5697 SP
    Junior Member anonimus70's Avatar
    multumesc ptr. raspunsuri,
    am primit ajutor de la cine a modat consola ( putin intirziat) si a mers update-ul dupa ce am modificat denumirea in $$ystemupdate, acum merge kinectul.

  18. #5698 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by el_rika View Post
    Ouch, abia am ajuns la calculator acum (seara). Reprogrameaza-ma te rog si voi fi prompt (undeva pe maine sau luni ? luni am liber daca esti disponibil)
    ms mult esti amabil ca intotdeauna.
    Ok suna-ma sa aranjam pentru luni.


    2011-12-24 03:01AM UTC] #c4e <c4eva> creating nfo for 3.0, release within 24 hours, merry xmas everyone!
    2011-12-24 03:27AM UTC] #c4e <c4eva> slim will be done, takes extra time due to chip protection, working on it now!

  19. #5699 SP
    Junior Member macabis2's Avatar
    Fain

  20. #5700 SP
    Junior Member lavezzi88's Avatar
    Astazi am ridicat consola de la Donely modata RGH cu XECUTER COOLRUNNER si sunt extrem de multumit...acum este o consola cu adevarat perfecta !! Multumesc mult de tot si te voi recomanda cu cea mai mare incredere, esti tare man !! Craciun Fericit !!

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 285 of 364 FirstFirst ... 185 235 275 283 284 285 286 287 295 335 ... LastLast

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts