Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 21 of 25 FirstFirst ... 11 19 20 21 22 23 ... LastLast
Results 401 to 420 of 496

Thread: Ghost of Tsushima / Director's Cut

  1. #401 SP
    Member Antiohh's Avatar
    L am platinat ieri. Ca si adaugare: MULT PREA MULTE ANIMATII LUNGI REPETITIVE!!! Serios, i am vazut fundul lui Jin de 30 ori. Multe dintre activitati sunt penibil de plictistoare (urmaritul vulpilor si contemplarile....)

    Povestea principala buna, dar f scurta. Majoritatea sidequesturilor plictisitoare. Partea de stealth, sub cea de la AC (imediat observa mortii si se alerteaza inamicii... e f usor sa iesi din stealth in jocul asta) . Mai exista niste probleme cu unealta aia de poti sa o agati pe sus... uneori isi da drumul de la sine (am murit de o gramada de ori aiurea + alte probleme legate de parkourul pe teren accidentat). Imi place sistemul de fast travel (f multe puncte).

    Cred ca jocul are f mult potential, dar mai au de lucrat cei de la SP. Nu l-as clasa mai sus de un AC.

    Posibil sa ma apuc curand si de Legends Mode si voi lasa feedback si despre acela.

  2. #402 SP
    Member Antiohh's Avatar
    Am revenit cu parerea despre Legends Mode.

    Interesant concept. Chiar lungeste timpul de joc cu multe ore si pot spune ca e o provocare in stadii mai avansate. Aduce inclusiv noi mecanici (de exemplu inamici care reinvie daca nu le omori geamanul, healeri, fantome pe care trebuie sa le ,,dezvalui,, cu niste lampi ca sa le poti lovi, inamici care fac niste swinguri cu buzduganul de te doare capul etc.)
    Exista diversitate inclusiv in ceea ce priveste clasele (asasin, ronin, samurai si arcas) pe care le poti alege inainte sa intri in meci. Se joaca destul de similar, dar aduc din nou diversitate.

    Daca vrei sa accesezi ultimele faze ale jocului (raid chapters, in numar de 3), trebuie sa faci putin grind, dar nu cred ca e o problema asa mare, deoarece oricum n-ai nicio sansa sa le parcurgi daca nu esti cel putin bun si ai coechipieri care se pricep.

    Am in schimb o mare problema. Stance-urile sunt legate de sabiile pe care le gasesti (loot). Cel putin la inceput, toate sabiile au un singur stance! Iar daca nu alegi water stanceul sa poti sparge scuturile inamicilor, esti cam degeaba. Acestea fiind zise, ce-o fost in capul lor sa nu ma lase inca de la inceput sa folosesc ce stance vreau eu?????? Pe parcurs poti gasi sabii cu mai multe stanceuri decat una, dar tot nu are sens ce au facut ei.

    Daca aveti jocul, incercati si Legends Mode. Eu zic ca merita.

  3. #403 SP
    Banned Alex Khan's Avatar
    https://www.gamesradar.com/god-of-wa...g-to-a-leaker/

    Poate in toamna anului astuia sau la anu vine si pe PC. Si atunci o sa-si arate grafica jocului adevarata valoare.

  4. #404 SP
    Member Antiohh's Avatar
    Cel mai distractiv Grind pe care l-am facut pana acum. Daca aveti prieteni cu care sa faceti si raidurile (obligatoriu trebuie sa va uitati pe youtube inainte la tutoriale, pentru ca unele puzzleuri sunt dificile si nu neaparat intuitive), sunt foarte faine + obligatoriu trebuie folosite microfoanele la raiduri, cel putin pt chapter 2, nu ai nicio sansa sa il termini fara comunicare. Acestea fiind zise, dati o sansa acestui dlc. Mie mi-a placut mai mult decat povestea principala. Doar dureaza putin pana te prinzi de cum merg lucrurile.
    Attached Images Attached Images ghost-tsushima.png

  5. #405 SP
    Member KiritoStefan's Avatar
    Quote Originally Posted by Antiohh View Post
    Cel mai distractiv Grind pe care l-am facut pana acum. Daca aveti prieteni cu care sa faceti si raidurile (obligatoriu trebuie sa va uitati pe youtube inainte la tutoriale, pentru ca unele puzzleuri sunt dificile si nu neaparat intuitive), sunt foarte faine + obligatoriu trebuie folosite microfoanele la raiduri, cel putin pt chapter 2, nu ai nicio sansa sa il termini fara comunicare. Acestea fiind zise, dati o sansa acestui dlc. Mie mi-a placut mai mult decat povestea principala. Doar dureaza putin pana te prinzi de cum merg lucrurile.
    Din pacate foarte greu gasesti playeri buni sa joace , eu l am terminat anul trecut si pot sa zic ca majoritatea playerilor buni lau terminat si au ramas jucatori slabi.Si nu trebuie neaparat toti microfon dar trebuie sa fie unul care sa ii conduca pe toti cum sa faca treaba in cap 2 .

  6. #406 SP
    Member morphine's Avatar
    Din ce am citit cred ca va fi bagat la un pret redus la Days of play. Credeti ca va fi mai redus decat pe olx? mi-ar placea sa-l am digital, sa stiu daca mai astept sau il iau pe disc de la baieti.

  7. #407 SP
    Member Antiohh's Avatar
    Quote Originally Posted by KiritoStefan View Post
    Din pacate foarte greu gasesti playeri buni sa joace , eu l am terminat anul trecut si pot sa zic ca majoritatea playerilor buni lau terminat si au ramas jucatori slabi.Si nu trebuie neaparat toti microfon dar trebuie sa fie unul care sa ii conduca pe toti cum sa faca treaba in cap 2 .
    n ai cum ca uneori trebuie sa sara in acelasi timp... trebuie numerotat + ca cineva trebuie sa spuna care e ordinea la pietre...

    Quote Originally Posted by morphine View Post
    Din ce am citit cred ca va fi bagat la un pret redus la Days of play. Credeti ca va fi mai redus decat pe olx? mi-ar placea sa-l am digital, sa stiu daca mai astept sau il iau pe disc de la baieti.
    imi e greu sa cred. a fost cu 135 lei la altex...

  8. #408 SP
    Senior Member Srachi's Avatar
    @morphine, pentru ce digital, să rămâi pe cap cu el? Jocul are si părțile lui bune dar pt mine unu nu prea are reply value, il dai gata o data si pa! Eu zic să-l iei pe disc la un pret bun si să-l revinzi apoi!

  9. #409 SP
    Senior Member dronology's Avatar
    Dissecting Jin Sakai - The Protagonist of Ghost of Tsushima
    Quote Originally Posted by GamingBolt
    Jin goes through much more than most similar characters in this sort of story. Yes he transforms from the more conservative Samurai to a more resourceful albeit morally questionable assassin, but he also saves his fellow citizens in the process. He rescues his uncle and defeats countless Mongols, but pays a huge price for it in the end.

    At that point, the concepts of right and wrong are interpretative. Jin realizes this, puts his pride aside, and ultimately makes his own decisions so he can achieve the goal of saving his home. While Jin still maintains the calmness and mastery over his emotions that he was taught as a child, he also now knows what that strictness can lead to if not occasionally influenced by a changing reality.

  10. #410 SP
    Manager paul's Avatar
    ESRB listeaza o versiune Director's Cut pentru Ghost of Tsushima, PS4/PS5: Ghost of Tsushima: Director's Cut - ESRB.

  11. #411 SP
    Senior Member sexbobomb91's Avatar
    Poate e un bundle cu zvonitul expansion "Ghost of Ikishima" .
    https://gamerant.com/ghost-of-ikishi...distance-size/

  12. #412 SP
    Member morphine's Avatar
    Am jucat aseara vreo 3 ore, ca prima impresie pot sa spun ca e fain. La un momentdat am zis ca mai joc juma' de ora si ma culc dar a trecut 1h jumatate. Sunt niste chestii care mi-au sarit in ochi de la inceput si anume tranzitiile intre cut scenes si gameplay care mi-au adus aminte de days gone. Dupa ce am vazut in alte jocuri ca trecerea se poate face seamless, pentru mine a devenit un must have. Pe langa asta ma deranjeaza cumva ca la unele chestii trebuie sa apas R2 desi ar fi functionat foarte bine si cu X. Desi am un tv full hd, il joc pe resolution mode, se vede mai bine cu supersampling. Cu toate astea tind sa cred ca la jocurile de genul asta cu parrying, cel mai bine functioneaza in 60 de frame uri pentru ca uneori am senzatia ca nu functioneaza block ul cand vreau eu si stance-urile alea pot fi tricky. De asemenea, mi se pare ca vremea se schimba prea brusc.

    Am avut deja vreo 3 random encounters. Imi place cum se simte sabia, e destul de visceral. Mi-a placut ca m-a facut sa umblu de nebun pe harta fara un scop anume, ulterior urmarind golden birds si vulpi. M-am simtit ca un copil ademenit cu dulciuri si am intrat in jocul asta. Cumva mi-a stimulat curiozitatea si simtul explorarii. Am auzit cateva soundtrack uri foarte faine. Directia artistica e superba. Mi s-a parut foarte misto la inceput sa-l joc cu voice actingul in japoneza dar ulterior am renuntat, avand astigmatism ma obosea sa urmaresc subtitrarile din cauza contrastului de alb. Iar aia vorbeau prea repede. Personal nu-mi plac deloc jocurile asiatice dar asta privit ca un pachet intreg, atat cat l-am explorat cred ca a fost foarte bine impachetat pentru a fi atragator (comercial) pentru cei care nu sunt fani. Momentan sunt incantat de joc, sunt dornic sa ma pierd in harta, sper doar sa nu-mi pierd interesul prea rapid.

    ---------- Post added 30-06-2021 at 15:17 ----------

    PS: am o mica nelamurire. Cand folosesc triunghi pentru stance, trebuie sa-l tin apasat pana isi incepe singur animatia (dureaza prea mult si fug inamicii) sau e de ajuns sa tin apasat putin pana isi ia pozitia? am vazut ca functioneaza in ambele variante si abia dupa ce m-am chinuit putin mi-am dat seama ca merge si cu apasare mai scurta pe buton dar nu stiu daca e corect sau are acelasi efect.

    ---------- Post added 30-06-2021 at 15:50 ----------

    PS2: Am inteles ca folosind resolve pot face special attacks. Care sunt alea? le deblochez mai tarziu sau cum?

    ---------- Post added 30-06-2021 at 16:50 ----------

    Scuze daca fac spam sau incalc vreo regula, dar mi-a placut clipul asta:


  13. #413 SP
    Member Antiohh's Avatar
    Nu mi-am pus problema triunghiului mereu tineam apasat cat schimbam si nu ma incurca.
    Special atacks le deblochezi de la niste misiuni extra, parca story tales le zicea. (parca iti dadea ceva abilitate si progresand prin povestea principala)

    ---------- Post added 30-06-2021 at 18:15 ----------

    Mythic tales*

  14. #414 SP
    Senior Member dark18's Avatar
    Triunghiul nu este pentru stance, defapt R2 este pentru Stance Moves.
    Tii apasat R2 si selectezi stance-ul in functie de inamic. X pentru cei cu sabii, cerc pentru cei cu scut, triunghi pentru cei cu sulite si patrat pentru inamicii mai puternici (cei carora nu le poti bara atacurile).

    Da, cu resolve poti face doar un special move, dar pe care il deblochezi din Mythic Tales si se foloseste cu L1+R1. Si mai este unul cu triunghi+cerc. Primul iti consuma 3 resolve, al doilea doar 1 resolve parca.
    Totodata fiecare stance, are anumite miscari cu patrat si triunghi. De exemplu, tii apasat triunghi si apoi imediat apesi de 2 ori triunghi face un fel de rotire (in cazul la stance-ul cu patrat) sau infige Katana in inamic. Mai mult triunghiul este pentru stagger, adica le iei din suflu la inamici si ii poti omora mai repede.

    Vremea o poti schimba chiar tu. Pe touchpad, dai swipe left si incepe sa cante la Shakuhachi (flaut japonez) si astfel se schimba vremea, ciclul zi-noapte nu este afectat.
    La fuga inamicilor, gen se sperie si renunta, este atunci cand ai legenda mai ridicata si incepi sa ii omori. Totusi mai exista upgrade la skill-uri unde creste sansa ca inamicii sa se sperie mai repede.

    Eu, unul, am jucat cu sunet japonez, dar din pacate, jocul este facut pentru engleza.
    Mi s-a parut ciudat ca mimica gurii este in engleza, dublarea in japoneza si subtitare in engleza. Daca lipsync-ul era full japonez, era de vis.

  15. #415 SP
    Member morphine's Avatar
    N-am bagat de seama ca asta face flautul, eu l-am pus sa cante doar ca sa ii fac o poza. Am prins ideea cu R2 si schimbatul stanceului doar ca atunci cand tineam triunghi ca sa i faca hard hit mi-am dat seama ca nu e nevoie sa tin pana da in el ci e de ajuns sa apas putin si sa iau degetul ca apoi da in el.

  16. #416 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    La flaut poti sa deblochezi 4 melodii diferite si in funcție de melodia pe care o cânți se schimba vremea (soare, ploaie, ceata, ceva de genu). Also, daca tin bine minte, felul în care joci influențează vremea. Daca joci mai putin onorabil (stealth, ii omori pe la spate) o sa ai tot furtuni. Daca ii înfrunți pe toți in luptă cu sabia (ca un samurai adevărat) va fi mai mult soare. Cel putin asa se discuta in perioada de dupa lansarea jocului.

  17. #417 SP
    Senior Member dark18's Avatar
    Tu te referi la primul stance. Treaba cu triunghiul apasat este un fel de finishing move... Dar fiind la inceput trebuie sa le iei din viata la inamici si cand mai au putin poti folosi miscarea asta ca sa ii omori. Daca o folosesti din prima le ia din viata doar.

    Legat de cele 4 melodii diferite, trebuie sa gasesti mai multi greieri ca sa le deblochezi.

    Each melody can change the weather to the desired one:

    The first tune will summon nice weather.
    The second melody evokes a weather storm.
    The third melody summons dense fog.
    The fourth melody will cause rainy weather.
    Unfortunately, playing the flute is not able to drive away the storm, that appeared even before using this instrument.

  18. #418 SP
    Member morphine's Avatar
    Da bravo, ai inteles la ce ma refeream. Deci e un finish move simplu.

  19. #419 SP
    Senior Member dark18's Avatar
    Oricum gasesti toate detaliile cu butoanele pentru fiecare stance la Techniques. Sunt relativ usor de invatat. Si mie mi-a fost putin greu cand le aveam pe toate deblocate, dar ulterior le-am invatat. Important sa omori cat mai multi lideri din tabere ca sa deblochezi cat mai repede.

    Eu sunt aproape de final. Mai am 4 occupied areas din ultima zona, Kamiagata.
    Am toate tehnicile deblocate. Si inca 2 technique points sa deblochez ultima reputatie.

  20. #420 SP
    Member morphine's Avatar
    Las asta aici in caz ca mai sunt nelamuriri pentru altii cum au fost pentru mine:

    Jocul imi place din ce in ce mai mult. Observ similaritatile cu alte jocuri si am urmarit discutiile de pe aici. Personal chiar il vad un joc foarte bun, nu inteleg bashingul. Mi se pare destul de greu la ora actuala sa vii cu un ip nou care sa fie original si bun si pe placul tuturor in conditiile in care nu mai suntem ca pe vremuri in care sa fim fascinati de orice joc pentru ca oricum nu prea il aveam cu ce compara.

    Astazi am intalnit un loc de meditatie langa un lac si da, am fost fascinat. Am bagat photo mode si am stat o gramada sa fac poze. Aseara am cucerit prima asezare de mongoli desi nu am inteles inca daca pot face asta oricand vreau sau trebuie sa progresez in poveste. Am murit de cateva ori incercand sa o cuceresc desi era o asezare mica, aveam impresia ca nu aveam ce cauta acolo. Inca nu mi-am upgradat nimic. Nu reusesc sa-mi dau seama exact cum trebuie sa joc jocul. Oricat de stupid suna asta. Initial ma duceam direct in ei, avand impresia ca e un fel de hack and slash aka the witcher dar iti trebuie si putina tactica. Imi place chestia asta.

    PS: trebuie sa fac upgradeuri imediat ce pot sau mai astept sa avansez si sa gasesc iteme noi? nu-mi dau seama daca ce am eu pe mine e ok sa joc si sa nu fiu underpowered. Daca tine mai mult de skilluri si abilitati atunci nu ar conta asa mult.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 21 of 25 FirstFirst ... 11 19 20 21 22 23 ... LastLast

Similar Threads

  1. Death Stranding / Director's Cut By OEE in forum Sony PlayStation 5
    Replies: 365 Last Post: 15-10-2023, 20:36
  2. Death Stranding / Director's Cut By OEE in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 339 Last Post: 10-06-2021, 21:44
  3. Deadlight: Director's Cut By RonanN1 in forum Console Club
    Replies: 2 Last Post: 22-06-2016, 01:40
  4. Heavy Rain: Director's Cut By Dant3 in forum Console News
    Replies: 5 Last Post: 04-11-2011, 22:10
  5. Resident Evil 5 Director's Cut By erik95 in forum Console News
    Replies: 2 Last Post: 24-09-2009, 17:25

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts