Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 3 1 2 3 LastLast
Results 1 to 20 of 43

Thread: Rise of the Ronin

  1. #1 SP
    Manager paul's Avatar

    Rise of the Ronin

    Rise of the Ronin announcement trailer:
    Quote Originally Posted by Team Ninja
    Here at Team Ninja, we are incredibly excited to introduce our very latest action RPG game which takes you on an epic and unfettered journey as a Ronin at the dawn of a new era in Japan.

    It was seven years ago when we first began this project. And since then, the development has progressed slowly and freely, much like the spirit of a Ronin.

    It is with great pleasure to finally bring this title to light, and we are filled with gratitude on being able to make this announcement with PlayStation who have supported us and this project throughout these many years.

    PS5.
    2024.
    Attached Images Attached Images 5884602b32fb914a7172be69abf251fd695c96c1.jpg 52356214599_39df5c7aa5_o.jpg 52356214589_ddd130850c_o.jpg 52356321090_7322e8570c_o.jpg 52356321095_51aa8b221c_o.jpg 52355894606_4c0b5b26f4_o.jpg

  2. #2 SP
    Senior Member Srachi's Avatar
    Fain, alt Ghost of Tsushima, pardon Assassins Creed.

  3. #3 SP
    Member Papillon_'s Avatar
    Sper sa semene mai mult cu Ghost of Tsushima decat cu Assassins Creed, ultimele AC sunt cam lungi si devin uneori prea repetitive.

  4. #4 SP
    Senior Member Srachi's Avatar
    Pai ultimul AC, Valhalla nici nu l-am jucat, imi dau burnout la creier cu 80 de ore de joc. In Odyssey am adunat 80 de ore, faci grinding sa ajungi la nu stiu ce level sa poti bate nu stiu ce inamici, chiar ma epuizat. AC mi-a placut pana la Origins care a fost super misto.

    Ghost of Tsushima a semanat cu AC dar mi-a placut, si combatul a fost ok si dupa ce aduni pe abilitati devine chiar fain.

  5. #5 SP
    Senior Member sexbobomb91's Avatar
    Ceva leak-uri de la o sursa de incredere:
    -Game is a mix of Assassin’s Creed, Ghost of Tsushima, and Dark Souls
    -Many item descriptions are used to make the lore bigger and better.
    In-game description:" It was produced in the craftsmanship style associated with a renowned blacksmith named Okisato Nagasone, who lived in Musashi during the 17th century and was also known as Kotetsu."
    -Numerous side-quests
    -Difficulty options
    -Skill and technique trees
    -Performance and quality modes (trying to improve fidelity before launch)
    -Romance options
    -Planned Q1 2024
    Rise of the Ronin New Info: A Mix of Assassin’s Creed, Ghost of Tsushima, and Dark Souls, Romance Options Planned, Numerous Side-Quests.

  6. #6 SP
    Senior Member Srachi's Avatar
    Romance options? Adica pot alege sa dau la buci(push the left stick slowly forward then release and repeat) sau ce mai inseamna si asta, se duc cu capu astia!

  7. #7 SP
    Senior Member Tudoran's Avatar
    Quote Originally Posted by Srachi View Post
    Romance options? Adica pot alege sa dau la buci(push the left stick slowly forward then release and repeat) sau ce mai inseamna si asta, se duc cu capu astia!
    Mai degraba se refera la optiunea de a interactiona cu cateva personaje pe tema aceasta si foarte probabil te pune sa alegi intr-un playthrough: vrei romance cu X sau cu Y? (eu cam asta inteleg cand aud termenul respectiv)

  8. #8 SP
    Manager paul's Avatar
    Atasez pozele:
    Attached Images Attached Images h5o3yp9.png ax1wpsx.png dvyjwve.png

  9. #9 SP
    Manager paul's Avatar
    Lansare in 22 martie 2024:

  10. #10 SP
    Senior Member sexbobomb91's Avatar
    Grafic nu pare prea impresionant dar sper ca gameplay-ul sa nu dezamageasca, ca asta e specialitatea Team Ninja.
    Cateva detalii in plus pe blog: https://blog.playstation.com/2023/12...-ps5-march-22/.

  11. #11 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Arata chiar rau, cel mult la nivel de old gen (adica 2014, ceea ce nu este un compliment). De fapt, arata de parca e facut de fromsoftware.

    Sa vedem gameplay dar si open world-ul.

  12. #12 SP
    Member Antiohh's Avatar
    Mai degraba arata a team ninja

    pentru ca e facut de team ninja. Aparent. (am dat edit la post dupa ce mi-am dat seama).

  13. #13 SP
    Manager paul's Avatar
    Gameplay overview:

  14. #14 SP
    Member olteanug's Avatar
    Îmi place.
    Un fel de Ultimul Samurai, dar cu mecanici de Assassins Creed și Ghost of Tsushima.

    Și e bine că n-are elemente fantasy.

    Personal, n-am putut să termin Nioh și nici să joc Nioh 2.
    În primul rând, pentru că au băgat salvare ca în Dark Souls și parcă nu se simțea nevoia de asta.
    În al doilea rând, e aiurea să vezi spirite cartoonish din anime-uri, zburând așa, pe lângă Tokugawa Ieyasu care avea o privire serioasă.
    Păcat de povestea inspirată după romanul Shogun.

    Că veni vorba, aștept să vedem ce ne promite Ubisoft la Assassins Creed Codename Red, cu toate că sunt șanse mici să lanseze anul ăsta.

    Și poate o apărea Ghost of Tsushima pe PC cu grafică mai bună.

  15. #15 SP
    Senior Member sexbobomb91's Avatar
    Combat-ul pare sa tinda mai mult spre Sekiro/Souls-like games decat Ghost of Tsushima, ceea ce e cam dezamagitor.
    Grafica as ierta-o daca ar rula intr-un 60FPS stabil, dar din trailer nu pare sa fie cazul.

  16. #16 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    O sa spuneti ca sunt nebun, dar in continuare arata rau de tot, la nivel de Assassins Creed 3 cu influente de Ghost of Tsushima pe partea grafica (nu este un compliment) si cu ceva mecanici de combat din Ghost of Tsushima (asta e compliment) + influente de Sekiro.

    Dar overall arata a joc de base PS4 si nu ar avea scuza sa nu mearga 4K nativ cu 60fps, fara nicio forma de DRS.

  17. #17 SP
    Member lucicleric's Avatar
    Grafica e praf....calul ala alb zici ca e decupat si pus in joc e penibil cat de aiurea arata

  18. #18 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    O sa spuneti ca sunt nebun, dar in continuare arata rau de tot, la nivel de Assassins Creed 3 cu influente de Ghost of Tsushima pe partea grafica (nu este un compliment) si cu ceva mecanici de combat din Ghost of Tsushima (asta e compliment) + influente de Sekiro.

    Dar overall arata a joc de base PS4 si nu ar avea scuza sa nu mearga 4K nativ cu 60fps, fara nicio forma de DRS.
    Si mie mi-a dat aceeasi impresie.

  19. #19 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    E uratel tare de tot, dar nu inteleg de ce, adica... in zilele astea orice studio de container poate sa cumpere niste licente si niste assets ca sa faca jocul sa arate spectaculos de bine, chiar daca este un jeleu de joc (e.g. Bright Memory: Infinite).
    Sa scoti in 2024 o versiune de Sekiro cu art design prost ... nici Sekiro n-a rupt gura targului cu cine stie ce umbre sau iluminare sau texturi UHD, dar avea acel art design care il facea sa arate bine pentru vremea lui, avea atmosfera aia. Asta parca zici ca e Sekiro pe Medium si fara HDR...

  20. #20 SP
    Senior Member Tudoran's Avatar
    In materie de putere de procesare pare slabut, dar estetic vorbind imi place. Putea fi un pic mai colorat, ca imi da vibe de era PS3 cand totul era gri si/sau maro. Gameplay-ul in schimb pare a fi Ghost of Tsushima cu grappling hook-ul din Sekiro (am platinat ambele, deci imi convine ).

    Acuma zi-mi ca povestea e scrisa cum trebuie si I'm in. La setting-uri de genul eu tot timpu "pun botu" (daca Ubisoft nu vrea sa ne dea nimic in Feudal Japan, treaba lor. I can spend my money elsewhere (stiu ca au anuntat ceva, dar too little, too late)).

    Ultima intrebare (ca si cu orice joc in ziua de azi): oare cat de buggy o sa fie la lansare?

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 3 1 2 3 LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 0 Last Post: 20-10-2011, 15:23
  2. Replies: 0 Last Post: 18-07-2011, 22:35
  3. Replies: 0 Last Post: 17-06-2011, 19:24
  4. Replies: 2 Last Post: 04-05-2009, 09:45
  5. The Witcher: Rise of the White Wolf Videos By istrategie in forum Videos
    Replies: 1 Last Post: 29-03-2009, 23:33

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts