Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 22 of 214 FirstFirst ... 12 20 21 22 23 24 32 72 122 ... LastLast
Results 421 to 440 of 4274

Thread: Clubul PlayStation 5

  1. #421 SP
    Member fdkenzo's Avatar
    We've begun to share some of the incredible features you can expect from PlayStation 5, but we're not quite ready to fully unveil the next generation of PlayStation. Sign up below to be among the first to receive updates as we announce them, including news on the PS5 release date, PS5 price and the upcoming roster of PS5 launch games.

    https://www.playstation.com/en-gb/explore/ps5/

  2. #422 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Ăștia așteaptă concurența ca să înceapă să vorbească despre preț și specificații. Cred că o lălăie așa până la E3, după conferința Microsoft.

  3. #423 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Probabil dupa cate leaks au fost si sigur le-au vazut pe toate, vor sa faca in asa fel incat sa demonstreze ca nu era nimic real, asa ca-si permit sa amane anuntul asta, care oricum = reclama gratis, pana cand au ei chef.

  4. #424 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    Saltul tehnologic va fi fantastic anyway, nu cred ca am fost mai entuziasmat inainte de E3 niciodata, cel putin nu intr-un launch year.

  5. #425 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Parerea mea e sa te linistesti putin, pentru ca pare ca ai niste asteptari mult prea mari si vei fi dezamagit 100%, desi sincer, sper din tot sufletul sa nu am dreptate si sa fie asa cum zici tu si sa fim cu totii

    Dupa cum am mai zis, mai mare a fost saltul de la X360/PS3 la X1/PS4 decat o sa fie acum. Dpdv grafic, evolutia o sa fie foarte mica, doar RTX sa-i ofere o oarecare diferenta sesizabila.
    + ca sunt sigur ca deja au aratat multe lucruri legate de next gen (multe trailere in-game care de fapt erau rulate pe PC-uri high si identic vor arata pe next gen console si mai slab vor arata pe current gen).

    Diferentele notabile vor fi date de SSD si de felul in care vor impune Microsoft si Sony devilor cum sa se comporte un joc, ce loading time maxim sa aibe si sa faca toate acele reclame/intros skipable, astfel incat sa-ti dea impresia de no loading screen.

  6. #426 SP
    Member fdkenzo's Avatar
    Eu cred ca va fi un salt tehnologic, si va fi destul de mare. Uitate ce au reusit studiourile Sony cu doar 1.8TF si un procesor de tableta, sa ne imaginam ce vor face cu un Hardware de 10 ori mai puternic. Sunt sigur ca jocurile care vor fi doar nextgen vor avea un salt urias din toate punctele de vedere, fie ca vorbim despre timpi de încărcare, grafica si texturi incredibile, iluminare.... sa nu mai zic si despre faptul ca odată cu acest hardware posibilitățile de a vedea lucruri noi in jocuri vor creste.
    Oricum ar fi, așteptarea asta pentru PS5 ma ucide )

  7. #427 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    Ce imi doresc cel mai tare in acest moment este ca SONY sa scoata un PS5 care sa stea vertical precum turnul de control XSX ca sa imi pot modifica mobila din living accordingly, altfel avem o problema de incompatibilitate

  8. #428 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    ^Chiar daca nu e gandit sa stea pe verticala sigur vor aparea standuri la 15 lei ca pentru PS4.

  9. #429 SP
    Banned Crbl2001's Avatar
    Mah, nu-mi place sa tin consola pe verticala, pare prea casual.Un gamer adevarat isi tine consola cum a fost conceputa.In plus, stand-urile alea la 15 lei n-o sa tina mult si te trezesti cu consola faramata, se strica alea originale, d-apoi chinezariile astea.
    Ca hardware nu va fi diferenta mare, nu mai suntem in anii '90-2000, cand puterea de calcul, etc, etc cresteau de la an la an.Eu sunt multumit oricum, mai ales de introducerea SSD-ului.La o adica, pentru grafica exista PC-ul a.k.a Personal Computer-ul.

  10. #430 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    Glumeam si nu prea.
    Am zis in contextul in care design-ul consolei XSX mi se pare misto, dar nu prea am incredere in sistemul ala de racire in momentul in care o pui culcata, deci mai mult ca sigur ca va functiona optim in picioare asa cum a fost prezentata.
    Apoi, daca PS5 nu va putea sta si vertical, chiar vor arata ca Asterix si Obelix una langa cealalta una culcata si cealalta in picioare .

  11. #431 SP
    Member fdkenzo's Avatar
    New Leak:
    “I am currently working as game tester in a 3rd party studio we are now working on Devkit 2
    PS5
    1.12.6Tflops RDNA 1.5
    2. AMD ZEN 2 @3.6Ghz
    3. 18GB GDDR6+4GB ddr4
    4. [email protected]/S 500GB
    5. Dedicated cores for RT and 3D Audio
    6. Bandwidth 576GB/S
    DS5 on Devkit 3 has a alot of new "tweaks" (my friend reported me working at WWS). No information on Price, Design, reveal and BC
    XSX~.
    1. 11.8Tflops Rdna 1.5
    2. AMD Zen [email protected]
    3. 16GB GDDR6+4GB ddr4
    4. [email protected] GB/s 1TB
    5. Dedicated RT cores (<PS5)
    6. Bandwidth 596GB/S
    XSX is almost final can expect GPU Tflops to be around 12.1 or more and some changes in Ram.”

    4chan, Neogaf, resetera....

  12. #432 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Altu care zice ca RTX-u din Xbox < PS5

    Cat de chip dedicat pt 3D Audio, e alta cretinatate. Ori e audio prin RTX, ori e 3D audio-ul actual, adica o emulare (cum e Windows Sonic pe Xbox/Windows).

    In schimb faza cu SSD 500GB pe PS5, e ceva nou dar daca e asa, e o cretinatate.

  13. #433 SP
    Member codpin's Avatar
    Poate fiind dev kit au lasat doar 500gb fiind de ajuns cand lucrezi la un singur joc, dar pentru consumer cred ca o sa fie minim 1Tb altfel nu are cum...

  14. #434 SP
    One Man Army Cristy's Avatar
    Mda, pe 500GB încap 3 jocuri și OS-ul. Sa speram ca va fi cel puțin dublu spațiul de stocare.

  15. #435 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    Nu au cum sa fie atat de prosti MS incat sa scoata iarasi un GPU mai slab decat SONY.
    Cel putin sper ca nu au cum... dar ei fiind MS sunt capabili de orice, asa ca SONY chiar poate profita.

  16. #436 SP
    Senior Member Khufu's Avatar
    Man, credeam ca te-ai prins ca nu este important un concurs de masurat *****urile sau care scuipa mai departe. Important este ce iti servesc pe platforma aia...

  17. #437 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    Quote Originally Posted by Khufu View Post
    Man, credeam ca te-ai prins ca nu este important un concurs de masurat *****urile sau care scuipa mai departe. Important este ce iti servesc pe platforma aia...
    M-am prins din 2013-14 cand toata lumea era cu Xbox 720p in bot si numai caterinca.
    Dar am uitat ca se pune numai cand e invers, ca la alegeri .

  18. #438 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    Ai memorie scurtă ca la alegeri. Se pune in ambele sensuri. Pe vremea PS3 vs Xbox 360 era mereu vorba ca jocurile rulează mai prost pe PS3 din cauza ca optimizarea era mai dificilă. Pe toate forumurile unde se stârnea un război consolist era scoasă in fata problema asta. Roata e rotundă si se învârte.

  19. #439 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    Quote Originally Posted by bicky1310 View Post
    Ai memorie scurtă ca la alegeri. Se pune in ambele sensuri. Pe vremea PS3 vs Xbox 360 era mereu vorba ca jocurile rulează mai prost pe PS3 din cauza ca optimizarea era mai dificilă. Pe toate forumurile unde se stârnea un război consolist era scoasă in fata problema asta. Roata e rotundă si se învârte.
    Da, marele razboi intre 495p si 522p upscaled

    Uite Khufu spunea ca nu conteaza si tind sa-i dau dreptate, cumva.
    Imediat insa cum s-ar zvoni ca Xbox ar putea fi mai puternic apare remarca asta, dupa Nov 2017 a fost liniste chitic ati tacut, cele mai bune exclusive DIN LUME au aparut in 1440p

  20. #440 SP
    Member fdkenzo's Avatar
    Sincer sa fiu totul se rezuma la jocurile exclusive, in fiecare generatie acestea au facut diferenta. Pentru asta nu ai nevoie de o memorie scurta sau lunga, PS3 a recâștigat teren abia dupa ce au inceput sa scoata exclusivități de mare calitate pe banda rulantă, la fel si cu PS4.
    Cu noua generatie nu va fi diferit, va asigur!
    Sper ca Microsoft sa scoata la fel de multe jocuri exclusive AAA, mai ales la ce investiții au facut.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 22 of 214 FirstFirst ... 12 20 21 22 23 24 32 72 122 ... LastLast

Similar Threads

  1. Clubul PlayStation 4 By krOOm in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 18052 Last Post: 20-03-2024, 12:27
  2. Clubul PlayStation 3 By MonkY in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 23484 Last Post: 07-02-2023, 22:50
  3. Clubul PlayStation 1 - PSX By steauacroitoru in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 147 Last Post: 21-10-2022, 12:14
  4. Clubul PlayStation 2 - PS2 By EvilG in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 994 Last Post: 17-09-2022, 09:32
  5. Clubul PlayStation TV - PS TV By MonkY in forum Sony PSP, PSP Go & Vita
    Replies: 51 Last Post: 15-04-2019, 15:57

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts