Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 8 of 8

Thread: Silent Hill: The Short Message

  1. #1 SP
    Manager paul's Avatar

    Silent Hill: The Short Message

    Launch trailer:
    Attached Images Attached Images sh-short-message-out_01-31-24-768x432.jpg

  2. #2 SP
    Member Cristache07's Avatar
    Jocul este free si este disponibil de descarcat pe PSN. Frumos din partea Konami (Am asteptari pentru Silent Hill 2)

  3. #3 SP
    Member tmihai20's Avatar
    Am jucat și am înjurat jocul. De-asta nu sunt eu fan al acestor jocuri. În schimb povestea din el este extrem de reală.

    Sent from my SM-S928B using Tapatalk

  4. #4 SP
    Senior Member sexbobomb91's Avatar
    De ce l-ai injurat?
    Interesant ca arata mai bine ca remake-ul la Silent Hill 2, si e produs chiar de Konami.
    Au postat ceva interviuri pe YouTube:
    .

  5. #5 SP
    Member tmihai20's Avatar
    O dată pentru că am stat cu inima in gât și altă dată pentru că mă tot prindea monstrul. Jocul te pune și de două ori în fața lui. Am jucat cu lumina în TV și nu prea vedeam mereu bine pe unde merg. Mi-a și apărut monstrul în față de câteva ori. Cum să nu tresar și să mai scap o înjurătură?

    Sent from my SM-S928B using Tapatalk

  6. #6 SP
    Senior Member sexbobomb91's Avatar
    Ok, inseamna ca si-a facut jocul treaba . Nici mie nu-mi plac jumpscare-urile deci nu cred ca o sa-l incerc.
    Dar parca horror-ul din vechile Silent Hill-uri nu se baza asa mult pe asta, ci pe atmosfera.

  7. #7 SP
    Member tmihai20's Avatar
    Da, se poate spune că jocul și-a făcut treaba . L-am jucat mai mult pentru că nu aveam PS4 și nu am prins P.T. Mulți spun că jocul e urmașul acelui demo. Din genericele de la sfârșit văd că scrie că jocul e făcut prin 2021 (elementele din el, engine-ul sunt din 2021).

    Sent from my SM-S928B using Tapatalk

  8. #8 SP
    Member morphine's Avatar
    Nu ma pricep la detalii tehnice dar jocul arata foarte bine. E in 30 fpsuri si in scenele intense are frame dropuri majore.

    E unul din putinele jocuri in care chiar daca fac o chestie repetitiva ma sperii de fiecare data.

    Nu sunt familiarizat cu universul Silent Hill...povestea in sine e interesanta dar uneori cringy.

    Cu toate astea, eu nu ma mai simt confortabil sa joc in 30 fps uri. O fi aratand engine ul asta bine dar lasa-ma sa joc si in 60.

    PS: facial animations sunt oribile iar cinematicurile cu Maya arata rau, nu inteleg de ce.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Silent Hill: Ascension By paul in forum Console Club
    Replies: 5 Last Post: 01-11-2023, 21:58
  2. Silent Hill f By paul in forum Console Club
    Replies: 3 Last Post: 20-10-2022, 13:29
  3. Silent Hill is back By paunstefan in forum Console News
    Replies: 26 Last Post: 28-02-2020, 20:57
  4. Silent Hill By Nash in forum Console Club
    Replies: 38 Last Post: 11-01-2012, 18:21
  5. Licitatie: Silent Hill 4 - The Room By razvanrazy in forum Licitatii
    Replies: 5 Last Post: 20-05-2011, 11:19

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts