Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 14 of 16 FirstFirst ... 4 12 13 14 15 16 LastLast
Results 261 to 280 of 315

Thread: Until Dawn

  1. #261 SP
    Member Mousey's Avatar
    AMA pe reddit de la Supermassive Games. 22 octombrie

    https://twitter.com/SuperMGames/stat...14335063945216

  2. #262 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Pt cei care voiau o continuare, a venit și răspunsul oficial
    https://www.reddit.com/r/IAmA/commen..._supermassive/
    Without giving too much away, we are already working on our next game, and we think and hope that Until Dawn fans will love it.

  3. #263 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    A fost anunțat și un spin off pt PlayStation VR, can't wait
    http://www.consolegames.ro/forum/sho....php?p=1297421

  4. #264 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Guys, care-i faza cu "Untill Dawn Dynamic Theme" ?
    Imi zice Not available for purchase. Initial am zis ca nu ma lasa pentru ca nu am discu in consola, dar l-am bagat si face la fel.
    Attached Images Attached Images csgeob6ukaaaevo.jpg csgexljwcaaezrr.jpg

  5. #265 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Mi se pare ca era pt cei care au avut precomandă pt varianta digitală, s-ar putea să fie pt toată lumea de Halloween

  6. #266 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    ^^^Se poate descărca acum, gratis

  7. #267 SP
    Senior Member poiuyt's Avatar
    pacat ca au lasat scrisu' ala , se suprapune peste mesaje si tot ce tine de scris in meniu..in rest e misto dinamica.

    insa cel mai misto de la ora asta pe EU este cel de la COD III zombie cu ploaia aia pe fundal si melodia aia.. hmm
    Attached Images Attached Images 2.jpg 1.jpg

  8. #268 SP
    manfurismojive kobayashi's Avatar
    Welp, l-am inceput si eu...nu pot sa zic decat ca mie ciuda ca tb sa ma culc si nu mai pot juca. God damn scarbici, misto jocu, facial animations sunt cam ciudate cate odata, insa atmosfera e superba iar personajele incep incet incet sa-mi placa

  9. #269 SP
    Senior Member poiuyt's Avatar
    si eu l-am inceput ieri si deci : grafica , sunetul (acum cu castile gold ps, se pare ca au presetare speciala si pt jocul asta si se aud WOW) , atmosfera , detalii precum urmele lasate pe zapada si altele dau clar NOTA 10 !

    dar pe partea de gameplay .. ma uit la un film cu o camera prost gandita uneori ?!

    oricum , o altfel de experienta , desi seamana foarte mult cu stilul Tell Tell Games (de exemplu walking dead) ca stil de joc , asta pare la un alt nivel (cumva mai premium) , insa de multe ori da senzatia ca te uiti la un film si "STAI" apasa , apasa !! repede triunghi..patrat..

    cert e ca nu trebuie ratat in cazul in care detii un ps4

  10. #270 SP
    Senior Member poiuyt's Avatar
    si o poza
    Attached Images Attached Images 1.jpg

  11. #271 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Pai asta înseamnă film interactiv, Heavy Rain, Beyond, Until Dawn. 3 jocuri pe placul meu

  12. #272 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Pentru mine a fost unu din cele mai bune si neasteptate jocuri din 2015.

  13. #273 SP
    Junior Member XRaze's Avatar
    Foarte bun jocul, o experienta foarte placuta.Genul de exclusivitate pentru care am ales PS4!L-am cumparat de la Altex si nu am iesit din el pana nu l-am terminat .
    Merita din plin!

  14. #274 SP
    manfurismojive kobayashi's Avatar
    E la un alt nivel fata de jocurile Telltale, asta e clar, nici nu incape discutia. Insa parca e mai misto si decat jocurile de la Quantic dreams, nu stiu, imi place mai mult. Asta te lasa sa mai si joci, sa mai explorezi ceva, sa aduni niste clues, totems, etc, nu mi se pare asa de mult concentrat pe QTE's. Iar atmosfera e misto rau, m-a si speriat deja odata de am crezut ca fac infarct la primul brontozaur ce a iesit de undeva, stiti voi care, ala mic si rau

  15. #275 SP
    Senior Member Zero's Avatar
    L am luat si eu saptamana asta de la Altex, insa doar astazi l am bagat in consola. A durat 3 nenorocite de ore pana sa si faca updateul de 11GB...

  16. #276 SP
    Member QuestionArtist's Avatar
    L-am primit ieri ca si cadou de ziua mea din partea sotiei.Fiind mega fan al genului (Horror..that is) eram nerabdator sa pun mana pe el.Am inceput sa il joc aseara...suspans,fiori,grafica WOW de la inceputul jocului.Dupa vreo 3 ore de joc in care cred ca mi-am tinut pana si respiratia(asta fiind pe la ora 3 dimineata) ,nu mai puteam de somn,ma usturau ochii si cu parere de rau am oprit jocul.Ma indreptam spre pat,pregatit sa ma pun la somn cand mi-am dat seama ca MAI VREAU asa ca m-am trantit inapoi in scaun,castile pe urechi,''mi-am dat doua palme sa ma trezesc'' si am continuat pana la 6 dimineata.Ne-am trezit pe la ora 12,m-am pus direct la joc,am jucat vreo 10 minute...sotia ''Pot sa ma joc si eu?''....si de atunci...well....still going on. ) Deci si prin urmare mi se pare OUTSTANDING din toate punctele de vedere si un Must Have pentru cei care inca nu au avut ocazia sa il joace.

  17. #277 SP
    Senior Member Zero's Avatar
    Am început azi jocul, cu un zâmbet tâmp pe față, făra să știu la ce să mă aștept, pentru ca două ore mai târziu, să mi aprind toate luminile în casă, și să mă joc de la un unghi de 90 de grade față de TV. Jocul e...awesome(putin spus), am savurat fiecare minut, are o atmosfera de îmi vine să mă asund sub birou, I love it. La capitolul grafica, este excelent. Animațiile fețelor sunt ciudate uneori, dar in rest, nota zece.

    Nu sunt adeptul filmelor/jocurilor horror. Încerc să le evit pe cât posibil, stau prost cu inima. Dar jocul ăsta mi a făcut cu ochiul, și neavând ce juca altceva, am zis să l încerc, neștiind mai nimic despre el. L am luat încet, și după aproximativ 6/7 ore am ajuns la chapter 8. Nu cred ca mă încumet să l termin în seara asta...poate mâine, pe ziuâ

    Jocul merită, e printre cele mai bune jocuri pe care le are consola. De abia aștept să l rejoc, pentru a mi schimba unele decizii.
    Foarte buni actorii, am fost plăcut surprins să l văd pe Peter Stormare. Ce am învățat din joc, este faptul că, atunci când mergi la o cabanâ izolată, în vârful muntelui, si exista șansa să se intample ceva even remotely dangerous, lasă ți femeia acasă. Incredibil ce enervante îs domnișoarele, atâta zbiară si plâng de mi vine să arunc controllerul de pământ. Except for Sam, she's awesome

    Bottom line, e extraordinar.

  18. #278 SP
    Junior Member VladS's Avatar
    Nu sunt un fan al genului horror, dar trebui sa recunosc ca jocul este foarte reusit si sunt de acord cu ce s-a subliniat anterior.
    Oricum, au meritat banii dati pe el(am prins oferta de la Media Galaxy la 129 lei).

    PS: Ma amuza teribil ideea cum ar arata jocul asta daca s-ar intampla in Romania. Si nu din cauza faptului ca pe aici nu ar putea fi psihopati sau cabane izolate, ci din prisma micilor detalii. Cum ar fi un criminal cu o masca traditionala romaneasca(gen aia cu care se merge la urat cu "capra"), lambriurile din interiorul cabanei, semineul inlocuit de o soba din teracota sau peretii decorati cu vase miniaturale din ceramica si stergare(inclusiv din acelea cu "Rapirea din serai"). Nu mi-o luati in nume de rau, dar daca ar exista asa ceva cred ca as rade cu lacrimi...

  19. #279 SP
    manfurismojive kobayashi's Avatar
    L-am terminat si eu Nu stiu cum naiba am facut ca mi-au scapat doar 2 gagici Sunt praf, imi mureau aia pe capete pe acolo
    This game is GOLD Jerry, GOLD I tell you!....must play again

  20. #280 SP
    Senior Member poiuyt's Avatar
    l-am terminat si eu , am salvat 3 personaje..

    2 BLONDE si un baiat win-win !

    mda, jocul e destul de bolnav spre final , dar e un joc horror

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 14 of 16 FirstFirst ... 4 12 13 14 15 16 LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 0 Last Post: 07-12-2014, 13:02
  2. Replies: 2 Last Post: 05-09-2012, 00:21
  3. Replies: 0 Last Post: 15-08-2012, 09:21
  4. No next-gen consoles until 2012? By Donely in forum Nintendo Wii
    Replies: 47 Last Post: 17-04-2009, 17:28

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts