Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 78 of 78 FirstFirst ... 28 68 76 77 78
Results 1,541 to 1,558 of 1558

Thread: DriveClub

  1. #1541 SP
    Member clovnusor's Avatar
    In sfarsit am luat si eu jocul cu season pass. Care e consensul pe aici, e cel mai bun racer pt Ps4?

  2. #1542 SP
    Senior Member Danny's Avatar
    Neh. Cel mai bun probabil e unu dintre cele 3: Gran Turismo, Project Cars 2 sau Assetto Corsa. N-am jucat Gran Turismo, trebuie sa imi ajunga saptamana viitoare. Si DC e bun, pe mine unu m-a enervat la maxim jocul asta. Cred ca la 4 din 5 curse, incepea ploaia daca nu era de la inceput. Cu toate astea, am facut si platina. Mai trebuie sa cumpar Finish Line-ul si MV Agusta la DriveClub Bikes.
    Te astept cu parere despre Venom Hot Lap 1&2.

  3. #1543 SP
    Senior Member PoisonRemedy's Avatar
    E una dintre putinele jocuri la care am cumparat toate dlc-urile, si asta spune multe. E jocul meu preferat de racing, are o gramada de content. Nu o poti compara totusi cu cele enumerate de Danny pentru ca alea intind mai spre simulator si aia e deja alta clasa, dar din genul asta Arcade cred ca e foarte foarte bun. Da e drept ca sunt multe curse in care incepe o ploaie sau furtuna, dar alea sunt cireasa de pe tort, dpmdv pentru ca asa sistem meteo nu prea am vazut in alte jocuri si e o placere sa conduci prin ploile alea, mai ales la ce grafica are jocul, unele harti sunt splendide. Daca iti place sa te distrezi intr-un joc cu masini dar sa fi si competitiv un pic atunci e jocul perfect.

    L.E. cel mai nasol la jocul asta ca nu au bagat split screen... pacat.

  4. #1544 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Intr-adevar, nu e corect sa-l comparam cu simulatoare, pentru ca nu este.

    Iar ca joc cu masini, este singurul de pe generatia asta de console, la care ma intorc oricand cu placere pt 1-2-3 curse cand am chef. Inca arata incredibil de bine iar asta ajuta la exprienta oferita.

  5. #1545 SP
    Member clovnusor's Avatar
    Multam pt impresii. Am inceput si eu aseara cu primul Tour si ma descurc binisor, luand la fiecare 3/3 gold dar daca fac o cursa custom cu masini mai "suparate" gen Diablo SV, nu pot sa o stapanesc. E vreun secret in handling sau e o chestie de obisnuinta? In NFS-uri luam acele de par prin drift dar aici ori intru in parapet la viteza peste 150km/h, ori franez prea mult si toti oponentii zboara pe langa mine.

    Stiu ca exista jocuri mai "bune" ca si experienta de simulator dar nu asta caut la un joc de curse. Sunt pe rit vechi si imi plac racerele arcade, in genul nfs sau blur, etc. care sa aiba content cat cuprinde.
    Apropo de content, vad ca sunt o gramada de masini si trasee/curse dar unele nu-s incluse in season pass. Ma asteptam ca pass-ul sa includa tot, dar aia e.

  6. #1546 SP
    Senior Member Danny's Avatar
    Nu stiu alte jocuri Racing Arcade, de aceea le-am comparat cu alea. Nu am vrut sa il compar cu The Crew/NFS pentru ca alea sunt open world.

    In DriveClub, masina se coduce la fel chiar daca faci Drift sau Time Trial, si asta e un plus. Nu e niciun secret, te joci de 2-3 ori cu o masina pana inveti cum se comporta in viraje. Vremea din joc e cireasa de pe tort, e foarte fain sa faci curse din cockpit in timp ce ploua si e noapte dar la un moment dat, devine enervant si obositor. Pass-ul din cate stiu eu, include toate DLC-urile ce au aparut in decurs de un an. Chiar si asa, ai content cat cuprinde + ca DLC-urile sunt ieftine.

    Mai era un event interesant cu un Twingo parca.


    Cred ca imi fac un profil nou si il joc de la inceput.

  7. #1547 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Ce mizerie... unu din cele mai bune jocuri cu masini din ultimii ani iar sony efectiv si-a batut joc de el de la lansare...

    Sony Is Taking The Entire 'Driveclub' Series Off The PlayStation Store This August

  8. #1548 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Ce handicapati.

  9. #1549 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Eu sunt curios ce se intampla cu ce ai cumparat deja. Iti ramane la jocuri cumparate si poti redownloada oricand? Sau se pierde?

  10. #1550 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Îți rămâne în librărie, poți să-l descarci oricând

  11. #1551 SP
    Member morphine's Avatar
    Of, am pus mana cu intarziere pe el si mi-as fi dorit sa iau ceva dlc-uri si nu intelegeam de ce nu pot cumpara. Chiar si acum in 2020 mi se pare atat de misto, cu atatea masini si grafica cu efectele alea... Nu inteleg de ce nu se fac jocuri la fel de bune ca asta, mai ales ca au trecut atatia ani, aveau de unde sa se inspire. Pacat.

  12. #1552 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Iese Project Cars 3 care are acelasi director cu Driveclub, poate vedem acolo ceva. Dar sunt de acord ca Driveclub e cel mai bun arcade racing game din ultimii 10 ani. Fara bull**** open world, quests, tuning, whatever. Te urci in masina si-i dai talpa.

  13. #1553 SP
    Member morphine's Avatar
    Până la urmă nu am nicio șansă să am jocul complet? Sunt ofuscat la maxim. Am trăit să-mi doresc sa am un joc complet, să-mi ofer banii și să nu pot.

  14. #1554 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Ikr? Mie mi s-a bulit PS4-le si mi-as fi dorit sa stiu ca pot sa re-accesez jocul cand o sa-mi iau PS5-ul. Niste carnati fierti.

  15. #1555 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    L-am reinstalat de curand si ma bucur de el pe PS5 - pacat ca doar 1080p 30fps, dar tot arata intr-un mare fel
    Inca sper la un update, desi sunt constient ca sunt 0 sanse.


  16. #1556 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Eu l-am cumparat digital si nu pot sa mi-l mai pun pe PS5 ca l-au scos de pe store taranii cocliti

  17. #1557 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Pai nu-l ai in library? Eu am cumparat majoritatea DLC-urilor, dar am jocul pe disc. Si odata instalat de pe disc, mi-a downloadat singur si tot ce cumparasem (cred, pentru ca am acces la ele si sigur nu le aveam instalate pe PS5).

  18. #1558 SP
    Member Cristache07's Avatar
    L-am cumparat si eu saptamana asta si l-am inceput. Chiar e fain jocul si are un pret ridicol de mic pe Amazon.de ( 4 EUR versiune standard second-hand).

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 78 of 78 FirstFirst ... 28 68 76 77 78

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts