Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 28 of 78 FirstFirst ... 18 26 27 28 29 30 38 ... LastLast
Results 541 to 560 of 1558

Thread: DriveClub

  1. #541 SP
    __The Game__ GreyhounD's Avatar
    Quote Originally Posted by Minimize View Post
    Un fan de simulatoare auto si care detine Driveclub in momentul de fata , isi poate da o parere sincera si obiectiva in privinta controlului masinilor ? Va rog .
    Vad ca unii spui ca e realist in raport cu tipul de masina
    Am jucat eu un pic dimineata primele doua curse, inainte sa plec la munca. Masinile cu care am jucat (Mercedes clasa A si Mini Cooper S) nu se comporta ca intr-un sim, nu am avut senzatia de greutate, balans la curbe / franare. Controlul pare a fi foarte mult spre arcade, parca aduce un pic cu NFS Shift, dar mai arcade.

    Asteptarile mele de la Drive Club sunt sa-mi aduca inapoi nostalgia de la NFS 2, sa-mi aduca cursele alea arcade, distractive, fara sa stau sa invat trasee si circuite pentru a scoate timpi buni.

  2. #542 SP
    Member Ramon's Avatar
    Quote Originally Posted by Minimize View Post
    Un fan de simulatoare auto si care detine Driveclub in momentul de fata , isi poate da o parere sincera si obiectiva in privinta controlului masinilor ? Va rog .
    Vad ca unii spui ca e realist in raport cu tipul de masina
    Parerea mea pe pagina precedenta. Sunt level 160 in Forza Motorsport 5, daca te ajuta cu ceva.

  3. #543 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Jocul asta nu e simulator auto...Nimeni nu a afirmat acest lucru, nici măcar producătorul. Încercați sa ajungeți nivel 15 cel puțin, apoi testați mai multe mașini. Chiar daca GT e simulator senzația de viteza parca lipsea acolo, aici e diferența mare, mai ales dupa ce pui mana pe un TT.

  4. #544 SP
    Senior Member Trefla's Avatar
    Este un arcade mai greu , neiertator , parerea mea ... majoritatea care cauta un joc arcade vor ceva mai relaxant fata de un sim dar na.

    Nu poti sa ai pretenti prea mari de la jocul asta mai ales ca nici dupa 3 zile de la lansare serverele sunt moarte complet "This is for the players !!!" , cand sti ca jocul tau este foarte astept de multi oameni , esti studio AAA , zici ca o sa fie un joc "revolutionar" in racing genre si il amani de 4 ori banuiesc ca faci macar un stress test la servere.

    Macar atunci cu Diablo pe PC s-au miscat baieti de la Blizzard destul de repejor si nu au fost niciodata serverele complet moarte .

  5. #545 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Au gresit pt. ca nu au scos o varianta Beta.

  6. #546 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by Dant3 View Post
    Au gresit pt. ca nu au scos o varianta Beta.
    Cred ca motivul pt. care nu exista varianta free... sau n-a fost niciun Beta este acum destul de clar: daca s-ar fi intamplat asta, probabil vanzarile ar fi fost mult mai mici. So, this is for the players! Buy the game now, we'll fix it later!

  7. #547 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Oricum vânzările vor fi mici, multi se iau doar dupa recenziile cu note proaste, exact cum era sa fac eu

  8. #548 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Sunt curios ce parere aveai despre joc daca il luai la pret full de 270RON. La fel ti-ar fi placut si atunci? Ar fi meritat la fel de mult?

  9. #549 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Nope, am spus clar ca nu merita banii aia, foarte puține jocuri merita 260 de lei. Am spus ca e un joc neterminat, ca ne vom bucura de el tocmai anul viitor (ceea ce e un lucru foarte nasol), dar probabil citești ce iti convine. Am spus doar ca nu e joc de nota 5, chiar daca il luam la pret întreg.

    PS Destiny e alt exemplu, nu e un joc prost deloc, dar nici nu isi merita banii, dacă nu il primeam in bundle il cumparam la cel mult 150 de lei

  10. #550 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Nu ai de ce sa te ataci, pur si simplu am intrebat.

  11. #551 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Nu ma atac, ti-am răspuns frumos. Vad ca abuzezi de id-ul scris cu rosu si ne tragem de șireturi. Repet, când ai chef sa imi răspunzi la ceva citește-mi postarile, vino cu argumente si vorbim frumos despre plusuri si minusuri, pana atunci nu te mai lua doar dupa ce scriu unii care sunt experți.

    PS mai știu un joc văzut foarte prost de experti, e in tabara cealalta, nu e in niciun caz de 4

    LE: nu imi aduc aminte de un joc mai bun decât Driveclub in primii doi ani pe PS3, ma refer la jocuri cu mașini. Cred ca Motorstorm, care e făcut tot de băieții astia, a primit note mai bune, dar pt mine a fost un joc slab.

  12. #552 SP
    Senior Member Einherjar793AD's Avatar
    Quote Originally Posted by tudyniuz View Post
    Sunt curios ce parere aveai despre joc daca il luai la pret full de 270RON. La fel ti-ar fi placut si atunci? Ar fi meritat la fel de mult?
    Eu l-am cumparat la pretul full si-mi place foarte mult. Sunt un ciudat sau cum ?

    Iar referitor la review-uri. Daca o sa-ti rupi putin din timp si o sa citesti forumuri ca neogaf, ign sau gamespot ai sa vezi ca lumea este multumita de joc si cam toata lumea il joaca cu placere in ciuda notelor mici sau a lipsurilor din prezent.

    Acum daca stau sa ma gandesc mai bine se pare ca suntem o gramada de ciudati, nu doar eu.

  13. #553 SP
    Senior Member FishyBon3's Avatar
    Stiti cumva daca editia de PS Plus va fi pe o perioada limitata de timp pe Store? Sau va ramane in oferta?
    Multumesc.

  14. #554 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    De-abia aștept patch-ul cu vremea
    Deocamdată doar atât avem
    Driveclub - Time-lapse on PS4:

  15. #555 SP
    Senior Member nameless_fear's Avatar
    Asa e cu reviewurile astea de fiecare data: le dam exemplu doar pe cele la care ne plac notele.
    Nu-i nimic ca voi nu regretați banii dați, dar va rog macar sa nu pacăliți si pe alții.

  16. #556 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Guys, trebuie sa privim si altfel lucrurile: cate jocuri de racing sunt pe PS4? Avem Need for Speed: Rivals, MotoGP 14 si cam atat (ca sa nu luam Trials Fusion si Cell Damage in considerare totusi). Deci din punctul asta de vedere, DriveClub e o gura de aer bine venita. Insa in comparatie cu "concurenta", e de rau. Mai ales ca dupa atatea amanari ei inca n-au servere functionale... lipsesc functii din joc and so on. Eu imi aduc aminte de vremurile cand un joc de consola era complet si testat de-i sareau capacele inainte de a fi lansat... acum, parca primim niste beta-uri.

    Eu sincer ma mir de notele din unele review-uri. Cum poti sa dai nota 95/100 (Playstation Universe) unui joc care nu e terminat, e extrem de limitat, nu merge multiplayer, and so on? Bine, nici exagerat cu 40/100 (Giant Bomb) nu cred ca e cazul... Media e de 72/100 pe Driveclub for PlayStation 4 Reviews - Metacritic - la User Score a ajuns la 5.9

    Anyway, cu bune si cu rele, e unul din putinele racing-uri de pe PS4. E motivul pentru care-l vreau si eu, dar tot sper la varianta free, pt. ca s-ar putea ca mie sa-mi fie suficienta... Insa, ca de obicei, Sony nu se tine de cuvant. Nu o zic cu rautate, fanboy, hater or whatever... dar de cand si cu problemele zilnice de pe PSN, pare a deveni ceva obisnuit...

  17. #557 SP
    Senior Member apbaciu's Avatar
    Am jucat foarte puțin dar sunt extrem de mulțumit ba chiar as putea spune că este o achiziție mai bună decât destiny. Acuma chiar că o să-mi sară lumea în cap dar nu este asta o problema. Pe mine mă deranjează faptul că ne dam cu presupusul fără ca măcar să vedem jocul, ca să numai spun să îl încercăm.

    Nu o fi el cel mai bun racing dar să fiu dat naibii dacă nu e distractiv din plin. E misto sa iti clatesti ochii cu o grafica de nota 10, e misto sa simti viteza pe care cu masina ta nu poti pentru ca nu avem autostrazi, e misto sa incerci sa culegi toate stelutele.

    @nameless_fear nu pacalim pe nimeni să cumpere jocul, eu unu îl recomand celor care au jucat GT dar nu au reușit să se bucure complet de el ori pentru ca era prea dificil ori necesita prea mult timp pentru a ajunge sa fii bun de ceva, timp pe care din pacate multi dintre noi nu il mai avem de partea noastra. Asadar si prin urmare cei care cauta un joc de racing dar nu vor sa se incarce nervos cu dificultatea jocului sa se trateze cu Driveclub.

  18. #558 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Quote Originally Posted by Dant3 View Post
    Nu ma atac, ti-am răspuns frumos. Vad ca abuzezi de id-ul scris cu rosu si ne tragem de șireturi. Repet, când ai chef sa imi răspunzi la ceva citește-mi postarile, vino cu argumente si vorbim frumos despre plusuri si minusuri, pana atunci nu te mai lua doar dupa ce scriu unii care sunt experți.
    Eu doar te-am intrebat. Daca tie iti place, foarte bine. Gusturile nu se discuta. Eu mi-am exprimat parerile cu o pagina in urma, am venit cu argumentele mele care sa imi intareasca parerea ca jocul nu merita la pretul full. O sa iti atrag atentia insa ca ai o atitudine total gresita fata de moderatorii acestui forum, ti-as sugera sa iti cantaresti mai bine cuvintele pe viitor. Cel care abuzeaza esti tu, insa de rabdarea mea si a colegilor moderatori. Nu se ia nimeni de sireturi cu tine, nu are nimeni timp de asa ceva. Ti-am pus o intrebare simpla la care puteai sa raspunzi frumos fara sa fii atat de ofuscat. But whatever.

    Quote Originally Posted by Einherjar793AD View Post
    Eu l-am cumparat la pretul full si-mi place foarte mult. Sunt un ciudat sau cum ?
    Deloc.

  19. #559 SP
    Senior Member Einherjar793AD's Avatar
    Quote Originally Posted by nameless_fear View Post
    Asa e cu reviewurile astea de fiecare data: le dam exemplu doar pe cele la care ne plac notele.
    Nu-i nimic ca voi nu regretați banii dați, dar va rog macar sa nu pacăliți si pe alții.
    Eu cu ce te păcălesc?
    Vrei să mint să spun că nu-mi place?

  20. #560 SP
    Senior Member AndyZ's Avatar
    Eu as vrea sa-i dau o sansa, dar varianta free promisa de Sony se lasa asteptata...... Ma deranjează fazele de genul, mai ales ca jocul full e on de cateva zile, iar varianta PS+ oricum trebuia sa apara acum aproape 1 an.... Chiar asa n-au avut timp 1 an de zile sa-si puna la punct niste servere?..e totusi 2014.....producătorii CoD, BF, Destiny n-au avut asemenea probleme, iar jocurile lor cred ca necesita mult mai mult trafic. Si oricum, ar putea sa blocheze MP pt varianta PS+, dar macar sa ne lase sa jucam ceva......

    And..nu cumva initial era vorba de o varianta free mult mai extinsă decat acest "trial" PS+? Eu inteleg ca jocul le pune mâncare pe masa, dar acum un an nu-mi amintesc sa fi fost vorba de un content atat de limitat..

    Deja incep sa cred ca next-gen = jocuri neterminate, promisiuni nerespectate si o tactica marsava de a-ti da putin content cu pipeta, iar restul pe bani... Dai 300 lei pe carcasa, iar contra unei plati periodice, primesti si jocul....

    E ca si cum te duci la cinema si iei bilet ca sa vezi trailer-ul. Si daca iti place, mai cumperi cateva bilete pt filmul propriu-zis.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 28 of 78 FirstFirst ... 18 26 27 28 29 30 38 ... LastLast

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts