Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 8 of 8 FirstFirst ... 6 7 8
Results 141 to 158 of 158

Thread: Guide: PS4/PS4 Pro HDD/SSD Upgrade

  1. #141 SP
    Member Kratos666's Avatar
    Da, am 1 tb in pro și 4 tb extern hdd, mă gândesc să schimb acel tb din pro cu ssd-ul asta și cine știe poate o să îl folosesc la ps5 . Ideea e ca ii ieftin la 140€.
    Din toți astea 5tb mai am aproximativ 400gb free

  2. #142 SP
    Manager paul's Avatar

  3. #143 SP
    Member morphine's Avatar
    A primit un prieten erorile alea:
    Prima oara: ce 33566-3
    A doua oara: ce-33570-8

    E de la hard? Ce solutii ar fi?

  4. #144 SP
    Member KiritoStefan's Avatar
    Salut
    Ce model de ssd/capacitate imi puteti recomanda si mie sa cumpar pentru ps4 pro ?
    Mentionez ca vreau maxim sa ma bazez pe 2 maxim 3 jocuri sa instalez.

  5. #145 SP
    Member deepjinx's Avatar
    Am un Sandisk de 480G acum, dar ar merge si un Samsung 860 EVO de 500GB la oferta.

  6. #146 SP
    Member KiritoStefan's Avatar
    Salut , imi puteti da va rog o parere care ar fi mai bun ? Sau ce ssd folositi voi si va merge bine .

    https://www.emag.ro/solid-state-driv...ch-Action=view

    vs

    https://www.emag.ro/solid-state-driv.../pd/DY4GZQBBM/

    vs

    https://www.emag.ro/solid-state-driv.../pd/DDT733MBM/

  7. #147 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    Eu unu sincer n-as da banii pe ssd la PS4 acum. Mai rezista putin, mai strage niste bani daca e cazu și i-ati PS5, acolo chiar e diferența cu ssd-ul din ea. La PS4 nu câștigi mare lucru cu un ssd, nu cred ca merita 500 de lei pt un castig de maxim 10-20 de secunde la loading

  8. #148 SP
    Member morphine's Avatar
    Apropo, daca se anunta ssd-urile compatibile cu ps5, exista vreo sansa sa fie compatibile si cu ps4?

  9. #149 SP
    Senior Member keanustar's Avatar
    Pai PS4 nu are slot M2, doar SATA.
    Pe PS4 poti pune orice SSD SATA, dar nu va beneficia de toata viteza lui din cauza interfetei consolei. Vei avea loading times mai bune decat cu un HDD totusi. Sunt destule clipuri cu comparatii pe youtube.

  10. #150 SP
    Member codpin's Avatar
    Quote Originally Posted by GabiCutlac View Post
    Eu unu sincer n-as da banii pe ssd la PS4 acum. Mai rezista putin, mai strage niste bani daca e cazu și i-ati PS5, acolo chiar e diferența cu ssd-ul din ea. La PS4 nu câștigi mare lucru cu un ssd, nu cred ca merita 500 de lei pt un castig de maxim 10-20 de secunde la loading
    La cat s-au ieftinit acum ssd-urile de 500gb (mai ieftine decat un joc nou) eu zic ca merita pentru acele cateva secunde in minus din loading. Iar banii ii poti recupera o parte cand o vinzi sau pastrezi ssd pt PC.

  11. #151 SP
    Member KiritoStefan's Avatar
    Quote Originally Posted by GabiCutlac View Post
    Eu unu sincer n-as da banii pe ssd la PS4 acum. Mai rezista putin, mai strage niste bani daca e cazu și i-ati PS5, acolo chiar e diferența cu ssd-ul din ea. La PS4 nu câștigi mare lucru cu un ssd, nu cred ca merita 500 de lei pt un castig de maxim 10-20 de secunde la loading
    Am vrut sa imi iau ps5 dar nu am prins stoc ,am mai vazut stoc la emag dar e exagerat 59 de milioane.
    Va multumesc de sfaturi.

  12. #152 SP
    Member morphine's Avatar
    Salut. Vreau sa curat de praf un ps4pro si un controller. Credeti ca as putea strica ceva daca le deschid si ar fi mai bine sa nu umblu? daca stiti vreun tutorial bun pe youtube mi-ar fi de ajutor ca sa nu ma iau dupa oricine de pe net. Multumesc!

  13. #153 SP
    Member morphine's Avatar
    Am reusit pana la urma dar nu stiam ca nu pot ajunge la radiator fara sa deschid socketul ala la procesor sau cum se numeste asa ca a trebuit sa improvizez si sa adun pasta intinsa peste procesor pana o schimb cu alta pentru ca nu aveam la momentul ala.
    In consecinta, cu ce curat acolo cand pun pasta noua? alcool izopropilic? si ce pasta recomandati?
    Attached Images Attached Images whatsapp-image-2021-03-15-16.34.10.jpeg whatsapp-image-2021-03-15-16.34.39.jpeg whatsapp-image-2021-03-15-16.34.40.jpeg

  14. #154 SP
    Junior Member cartus's Avatar
    Alcool izopropilic îmbibat în ceva cârpă care nu lasă scame. O pasta bună de procesor pc gen Arctic Silver ar fi ok, ai grija cât pui și cum o întinzi.

    Sent from my SM-G960F using Tapatalk

  15. #155 SP
    Member gabridinu's Avatar
    Cureti cu Alchool Izopropilic. lasi 2 3 minute sa se evapore.
    Avand in vedere ca APU-ul este in forma de dreptunghi, eu am pus pe mijloc sub forma de o linie dar nu foare groasa.

    Recomand pasta de calitate. Eu am folosit: Thermal Grizzly Kryonaut. Mi se pare cea mai buna.

    Am avut rezultate exceptionale pe PS4 PRO.

    Toate cele bune.

  16. #156 SP
    Member morphine's Avatar
    Am vazut ca e pe emag la 1g, e de ajuns?

  17. #157 SP
    Member gabridinu's Avatar
    Iti ajunge doar ca este cam scump pentru 1g.

  18. #158 SP
    Member Cristache07's Avatar
    Anul trecut am schimbat HDD-ul din PS4 PRO cu un SSD Kingston KC600 1TB deoarece mi se parea lent. Loading-ul s-a imbunatatit cu 30-40 %. Usor de schimbat, mai dificil mi se pare sa-i pui din nou sistemul lui de operare. Am si un hdd extern WD Passport de 4tb conectat la el insa jocurile care ma intereseaza le mut pe SSD.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 8 of 8 FirstFirst ... 6 7 8

Similar Threads

  1. Vand PS4 pro Glaciar White 1tb SSD + The Last of Us 2 By GoroMare in forum Bazar Sony: Console & Accesorii
    Replies: 1 Last Post: 08-12-2020, 15:10
  2. Vand Playstation 4 PRO ( PS4 PRO ) + 2 controllere si jocuri By consol3 in forum Bazar Sony: Console & Accesorii
    Replies: 2 Last Post: 05-12-2020, 00:16
  3. Upgrade ssd By Dell 17 in forum Hardware
    Replies: 5 Last Post: 30-10-2017, 17:59
  4. Upgrade la PS4 sau nu? By NuclearHamster in forum Microsoft Xbox 360
    Replies: 28 Last Post: 18-10-2015, 19:09
  5. Upgrade la SSD By tudyniuz in forum Hardware
    Replies: 61 Last Post: 24-05-2014, 00:46

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts