Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 74 of 74 FirstFirst ... 24 64 72 73 74
Results 1,461 to 1,470 of 1470

Thread: Bloodborne

  1. #1461 SP
    Member lucicleric's Avatar
    Ca idee, combourile sunt fix degeaba daca nu folosesti beast pellet inainte sa incepi lupta. O sa vezi o diferenta imensa.
    Fun fact daca te uiti la procentajul trofeelor ai sa vezi ca primul boss a fost omorat doar de aproape jumatate din toti oamenii care au instalat jocul asta vreodataSi trebuia sa fie GOTY daca in acelasi an nu era Witcher 3.
    Acestei companii nu prea ii pasa de chestii easymode etc, pt ca altfel ar fi ajuns doar un alt joc de duzina.
    Problema cu potiunile o sa o rezolvi curand, asa e doar la inceput

  2. #1462 SP
    Member Antiohh's Avatar
    Quote Originally Posted by raducucosmin View Post
    1.O sa faci destule blood echoes cat sa cumperi si o sa gasesti si in lume si de la majoritatea adversarilor astfel incat pana ajungi in partea a doua a jocului ai sanse sa ai nr max de vials.
    Ok, dar dupa ce incerc sa bat bossul de 4-5 ori tot raman fara si trebuie sa ma duc pe undeva ca sa refac stocul... Fie ca le farmez (varianta cea mai naspa), fie ca le cumpar. Ca de regula, dupa ce mori nu mai ai blood echoes din alea pe tine si tot trebuie sa te duci sa farmezi niste inamici sa le refaci sau sa folosesti un item... Oricum o dai tot nu e bine. Nu stiu faza cu depozitatul cum merge. Aveam 20 de flaskuri (maxim), am ridicat mai multe de la inamici morti si nu mi le-a redirectionat catre depozit sau cum ii zice. Poate totusi se poate sa cumperi multe, sa le depozitezi si dupa doar sa le ridici. Vorbim aici despre rezolvari la o problema creata de cei de la FS.

    Quote Originally Posted by raducucosmin View Post
    Versus jocurile precedente lui BB deja in jocul asta run-urile pot fi facute prin nivel fara sa iei damage de la mobsii de pe drum si sunt relativ rapide (30 de sec).
    Din 3 bossi intalniti pana acum de mine doar unul a fost de 30s. Restul semnificativ mai lung (cu tot cu scurtaturile deblocate).

    Quote Originally Posted by raducucosmin View Post
    Nu sunt de acord cu charge attackul, bucata de viata pe care o poti recupera e acceasi (in afara situatiilor in care folosesti rune ptr recuperare mai mare sau recuperare din visceral). Ba chiar e indicat sa folosesti R1 attacks ptr recuperare fiindca sunt mai rapide si risti mai putin.
    Eu vorbesc despre faptul ca iau putina distanta de inamic, incarc charge atacul in timp ce vine spre mine si chiar daca ma loveste in acest timp, daca am apucat sa primesc hyperarmor, atacul meu trece imediat dupa atacul lui si primesc viata inapoi + cade la podea (foloseam in principal un topor). Iar apoi bonus poate reusesc chiar sa ii mai dau o bucata buna cu restul mic de stamina ramasa ca din ce am observat (si mi se pare o idee foarte buna) poti face orice atac atata timp cat nu ai bara de stamina goala.

    Eu cred ca jocurile fromsoftware ar putea beneficia si de o poveste mai bogata. Sa ai un protagonist te face sa te atasezi mult mai tare de joc. Da, pot pastra toate elementele cu povestea de tip puzzle, dar sa aduca ceva o idee mai concret. Nu ma astept la un Uncharted (care mi se pare ca e mai degraba film ), dar mi-ar placea de la ei sa ofere totusi o poveste lacunara, dar care sa-mi starneasca curiozitatea suficient de mult incat sa caut eu sa o completez cu ce gasesc prin universul creat de ei. Asa cum este acum, neoferindu-mi aproape nimic concret de care sa ma leg, imi bag picioarele si doar omor monstri. Cum s-a intamplat si in Sekiro. Acolo lucrurile au fost o idee mai bune si pe partea de poveste. Sekiro, dupa mine, daca ar fi avut o poveste mai buna si mai ampla, ar fi putut deveni jocul meu preferat.

    Multumesc tuturor pentru raspunsuri. Poate daca o sa-mi revina cheful, voi cauta pe YT glitchurile/dungeonul de care vorbiti, nu ca sa maxez toate atributele, ci sa mai diminuez din minusurile jocului. Cred ca tot ce scriu despre jocurile FS e mai mult pentru ca imi e ciuda. Imi e ciuda ca fac multe lucruri foarte bine, as vrea sa le joc, dar mereu ma trage ceva inapoi

    ---------- Post added 04-03-2022 at 10:44 ----------

    Quote Originally Posted by lucicleric View Post
    Ca idee, combourile sunt fix degeaba daca nu folosesti beast pellet inainte sa incepi lupta. O sa vezi o diferenta imensa.
    Fun fact daca te uiti la procentajul trofeelor ai sa vezi ca primul boss a fost omorat doar de aproape jumatate din toti oamenii care au instalat jocul asta vreodataSi trebuia sa fie GOTY daca in acelasi an nu era Witcher 3.
    Acestei companii nu prea ii pasa de chestii easymode etc, pt ca altfel ar fi ajuns doar un alt joc de duzina.
    Problema cu potiunile o sa o rezolvi curand, asa e doar la inceput
    Luci, eu chiar nu vorbesc de dificultatea jocului. Imi plac jocurile grele. Ma repet. Desi am murit de multe ori la bossii din Sekiro, nu m-am enervat niciodata cum ma enervez in BloodBorne. In loc sa ma bucur de boss, sa-i invat miscarile si cum pot sa le contracarez, sunt mereu crispat ca daca mor o iau iar de la capat cu potiunile si traseul pana la el.

  3. #1463 SP
    Member codpin's Avatar
    Joc soulslike cu protagonist este Nioh 1, dar parca tot nu are farmecul jocurilor From.

    Eu Sekiro nu il bag in aceeasi gramada cu celelalte soulsborne. In Sekiro customizarea e aproape zero, toti joaca acelasi joc. Mie fix asta imi place in jocurile lor, poti fi oricine vrei tu si poti juca cu ce arma vrei tu.

    De asta nici nu mi-a placut Sekiro si a fost primul joc de la From pe care nu l-am terminat.

  4. #1464 SP
    Senior Member raducucosmin's Avatar
    Legat de protagonist iti inteleg punctul de vedere si e valid, dar cred ca e in functie de joc. Spre exemplu in Sekiro cat de cat facea sens, desi Sekiro era un protagonist cam bland asa. Aici mai povestea e mai putin a protagonistului cat ce se intampla in jurul lui. De fapt povestea in jocurile astea se petrece 90% inainte sa apari tu, si doar 10% cu tine (practic tu reprezinti deznodamantul).

  5. #1465 SP
    Member lucicleric's Avatar
    @Antiohh Cu ce arma joci? cat de mult ai upgradat-o? Cam pe unde ai ajuns acum? La inceput cele mai multe potiuni le iei de pe la cainii aia mari sau giganti.

  6. #1466 SP
    Member Antiohh's Avatar
    Quote Originally Posted by lucicleric View Post
    @Antiohh Cu ce arma joci? cat de mult ai upgradat-o? Cam pe unde ai ajuns acum? La inceput cele mai multe potiuni le iei de pe la cainii aia mari sau giganti.
    Cu Battle Axe si il am la 5. Imi place ca are optiuni de aproape si la distanta, AOE, light spam bun,burst. Am omorat Blood Starved Beast si am luat o pauza Mai ales ca nu prea stiu pe unde trebuie sa merg ca sa bat urmatorul boss. E un ciudat care trage cu mitraliera in mine de sus dar am citit ca nu e bine sa-l omori ca iti da ceva lucruri (si il poti omori dupa). Mi s-a deschis o usita care era inchisa dupa Blood Starved Beast si cred ca pe acolo trebuie sa o iau. Imi e destul de greu sa ma orientez fara harta... Folosesc ceva de pe internet.

  7. #1467 SP
    Member lucicleric's Avatar
    Oww misto....vezi ca charge attackul ala cu 2h e foarte bun in general. Ala de sus poti sa il omori fara nicio problema. Pentru potiuni ti-am zis, omoara caini dinaia mari si giganti dinaia cu un bolovan in mana. Dupa 20 de potiuni ar trebui sa iti fie trimise automat in stash. Poti sa ai mai multe dar doar cu ceva rune pe tine.
    Cred ca trebuie sa inveti nitel pattern-ul pentru mobii de mai sus ca sa faci un stash zdravan cu potiuni. Apoi o sa ai blood echoes garla pentru potiuni.
    Sa retii treaba cu beast pellets, sunt extrem de bune daca faci combo....de obicei saw cleaverul , adica prima arma creste cel mai repede meter-ul, e cel mai rapid si dai un dmg nesimtit, nu stiu cum e cu axe-ul

  8. #1468 SP
    Senior Member Danny's Avatar
    Cum e Antiohh, l-ai terminat? Eu am renuntat la Elden Ring pentru Bloodborne.
    Bosii din chalice dungeons m-au distrus psihic....

  9. #1469 SP
    Member Antiohh's Avatar
    Quote Originally Posted by Danny View Post
    Cum e Antiohh, l-ai terminat? Eu am renuntat la Elden Ring pentru Bloodborne.
    Bosii din chalice dungeons m-au distrus psihic....
    Salut. Nu, nu am mai pus mana pe el. Eu inca sper macar la un update 60fps sau remaster. Ma deranjeaza mult prea tare acei 30fps. Intre timp am inceput sa joc seria dark souls (+alte jocuri). Desi grafica este mai proasta, DS se misca bine pe PS5. Daca nu apare niciun update la bloodborne in urmatorii 1-2 ani, il voi juca asa, ce sa-i fac.

  10. #1470 SP
    Member codpin's Avatar
    Spune-mi ca ai jucat Bloodborne fara sa imi spui ca ai jucat Bloodborne

    https://m.digi24.ro/magazin/timp-lib...oarele-2696335

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 74 of 74 FirstFirst ... 24 64 72 73 74

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts