Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 36 of 52 FirstFirst ... 26 34 35 36 37 38 46 ... LastLast
Results 701 to 720 of 1040

Thread: PlayStation Store Romania

  1. #701 SP
    Senior Member keanustar's Avatar
    Si pe mine m-au sunat cei de la ING, sambata. I-am sunat eu astazi, sa vad de ce m-au contactat si mi-au zis direct de PSN, ca s-au raportat fraude, ca a fost hack-uit si ca au blocat automat tuturor, dar mi-au ridicat limita intre timp.

  2. #702 SP
    Member kside's Avatar
    Am incercat. De pe PS4 ma lasa sa cumpar jocuri direct si/sau sa adaug in Wallet RONi fara probleme, doar de pe cardurile express activate.
    De pe VISA-electron de la BT (desi m-a lasat sa o adaug fara probleme in cont) nu se pot finaliza achizitiile (nici nu ma asteptam).

    In concluzie, pentru cumparaturi de pe WWW PSN-RO:
    1. Sunat la banca si ridicat/modificat restrictii special pt PSN
    2. Adaugat card VISA/MasterCard in cont (maxim 3) - linia cu adresa chiar nu conteaza
    3. Intrat pe PS4 in PSN-Accunt-Wallet-Add Funds (si adaugat xxx RONi)
    4. Browse si Buy din wallet...

    Este din nou ca acum x luni cand nu puteam lua nimic de pe web, decat daca incarcam in prealabil wallet-ul de pe PS4.
    Macar merge, si nu-mi pare rau ca mi-am platit pe un an PSN.

    Am si un PS3 care nu intra in store de ani buni (intra pe fondul albastru si freeze). De pe PS4 nu pot sa iau jocuri de PS3 (doar daca sunt PS3/PS4) si nici de pe VITA (doar daca sunt, din nou, PS3/VITA). O fi vre-o setare magica de DNS. Ce am incercat, nu mi-a mers, asa ca intru in account-downloads (pe PS3) si descarc ce cumpar de pe PC si all is good :-)

    Sunt cateva titluri aici: Big Adventures Big Savings care chiar merita acum la ~40 RON.

    P.S.
    Ce este ironic ca acum ~2 sapt am cerut un refund pt MGSV (l-am luat din greseala pe PS3 in loc de PS4) si support@ playstation.bg au fost foarte prompti, returnand toata suma in wallet in cateva zile... Deci nici vorba de probleme de CARD.

  3. #703 SP
    manfurismojive kobayashi's Avatar
    Mda, am incercat si eu acum sa cumpar The Witness cu cardul de la ING de pe PC si nu vrea sa-mi recunoasca cardul, imi cere sa introduc codul de verificare de pe spate dar nu-l recunoaste. Sper sa mearga de pe consola ca altfel il si anulez. Eu mi-am facut cardul asta special pt cumparaturi de pe PSN, daca nu mai merge la ce rost sa-l mai tin si sa platesc comisioane aiurea.

  4. #704 SP
    Member cipvas's Avatar
    De la PS3 incoace folosesc VisaElectron de la BCR. Nu am avut niciodata niciun fel de problema. Nu stiu de ce va complicati cu banci gen ING,Alpha,Volksbank, etc...

  5. #705 SP
    Senior Member Khufu's Avatar
    ING nu are probleme de genul, de fel. Acum a fost o treaba cu niste frauda si oamenii au blocat accesul catre anumite site-uri din motive de siguranta. Ce idioti, au vrut sa protejeze clientul..

    Nu e mare lucru sa suni la ei si sa le spui sa ridice interdictia pe acel site..dureaza 5 minute.

  6. #706 SP
    Junior Member OsuBengOsu''s Avatar
    Salut, am si eu aceeasi problema cu cardul ING. Am contul de PSN pe UK cu card ING RO cu adresa aiurea in UK. Pana acum nu am avut nici o problema sa cumpar jocuri, am si cont de PS+ care se reactualiza automat. Ultimele jocuri le-am luat pe 18.01 iar astazi incercai si de pe PC si de pe tel si de pe consola. Sper sa aveti dreptate, sa fie de la ING si sa se rezolve ca am o gramada de jocuri de PS+ pe care nu as vrea sa le pierd

  7. #707 SP
    manfurismojive kobayashi's Avatar
    Am sunat la ING si am ridicat interdictia pt PSN insa tot nu a mers de pe PC. In schimb a mers de pe consola direct. Astia de la ING mi-au zis ca ar fi ceva probleme de comunicare intre PSN si Visa si nu reusesc sa recunoasca cardul in momentul cand vrei sa cumperi de pe PC. Naiba stie, in fine, bine ca merge de pe consola.

  8. #708 SP
    Junior Member OsuBengOsu''s Avatar
    Incercai azi din nou de pe PC, nu-mi mai ceru CCV si merse fara probleme

  9. #709 SP
    Junior Member Pr0zac's Avatar
    Salutare, am intampinat aceeasi problema, am sunat la ING simi-au ridicat interdictia pt PSN. Intr-adevar este vorba despre tranzactii frauduloase iar INGul asteapta ca Sony sa ia masuri. Intrebarea mea pt dvs este : se mai pot face tranzactii online cu un cont cu soldul 0? 2 persoane de la ING mi-au dat raspunsuri diferite. 1.Ca da, se mai pot iar contul intra pe minus (datorii la banca) si 2.Este imposibil sa mai tranzactionezi daca esti pe 0. Cum ne ferim de frauda ?

  10. #710 SP
    Junior Member OsuBengOsu''s Avatar
    Cred ca cea mai simpla modalitate de a te feri de frauda e sa ai un card special pt PS Store/cumparaturi online pe care sa-l ti pe 0 si pe care sa pui bani doar cand ai nevoie, nu stiu insa cum merge cu reactualizarea automata de PS+.

  11. #711 SP
    Junior Member ~bella~'s Avatar
    Intr-adevar confirm ca ING a blocat saptamana trecuta toate tranzactiile catre Sony...doar ce am incheiat convorbirea cu ei.
    O sa incerc diseara sa adaug si eu fonduri din XBM ca din Web am tot avut probleme in trecut.

  12. #712 SP
    Junior Member Pr0zac's Avatar
    Da, asta incerc sa fac, doream sa stiu daca ma pot lasa pe minus din 0-ul ala. Altfel degeaba il tii pe 0 ca masura preventiva.

    ---------- Post added 28-01-2016 at 12:27 ----------

    Sa ne anunti, te rog, daca reusesti sa adaugi fonduri

  13. #713 SP
    Member kside's Avatar
    Merge si din WWW acum. Totul e ok.

    Nu stiu cum poti sa ai "probleme" cu cardul. Poti pune parola la check-out din PSN --> nu cumpara nimeni cu cardul pe contul tau.
    Banuiesc ca SONY verifica (sau ar trebui sa o faca) daca un card e asociat cu un cont sa nu permita sa fie atasat si la alt cont.
    Imi explic problema ING numai daca cineva fara legatura cu PSN, brusc a avut xxx RON in tranzactii pe card dinspre PSN. Eveniment care cu siguranta nu a fost singurul... Adica daca cineva i-a sustras datele putea sa cumpere si de amazon si de la emag si de oriunde - suspect de ce fix PSN e blocat.

    Cand SONY au avut "pauza" din motive de hacking (si ne-au dat 1 zi bonus de Plus+) oare nu au "scapat" (si) date ?

    ---------- Post added 29-01-2016 at 20:30 ----------

    Quote Originally Posted by OsuBengOsu' View Post
    ... card special pt PS Store/cumparaturi online pe care sa-l ti pe 0...
    Poti suna la banca sa stabilesti limite. Numar tranzactii pe zi/luna, suma maxima/tranzactie sau alte limite care le doresti. Daca ai 0 nu vad de ce ar finaliza tranzactia sistemul VISA/MC, din moment ce "fonduri insuficiente" este un motiv de FAIL.

    Din ce am vazut eu, bancile te lasa cu ceva minus daca sunt comisioane lunare pe care le trag automat din cont. Insa daca contul nu are linie de credit nu poti cumpara nici tigari daca nu ai sold.

    Pe iTunes daca nu e ok cardul, nici programele FREE nici UPDATE-uri nu faci pana nu-ti rezolvi "problema".

  14. #714 SP
    Junior Member vmbobo88's Avatar
    Salut , cine ma poate ajuta si pe mine .
    Vreau sa iau si eu Tom Clancy Division Beta , am facut precomanda la joc dar tot nu stiu de unde pot achizitiona Beta .
    Va multumesc

  15. #715 SP
    Junior Member OsuBengOsu''s Avatar
    Iar nu merge Am incercat azi sa cumpar ceva si n-am reusit nici de pe web, nici de pe tel nici de pe consola.
    Saptamana trecuta m-a sunat o doamna de la ING si mi-a zis ca mi-a ridicat restrictia de a cumpara de pe PS Shop dar se pare ca nu s-a rezolvat. Mai are cineva probleme?

  16. #716 SP
    Member CataPuscas's Avatar

    Credit Card Invalid

    Salut, se pare ca nu mai pot sa folosesc cardul cu care am cumparat tot timpul de pe contul de romania. Imi da eroare: credit card invalid. Oare la ce adresa de email pot sa scriu in legatura cu problema asta? La adresa aia de bulgaria?

    Sent from my D5803 using Tapatalk

    ---------- Post added 09-02-2016 at 21:11 ----------

    Acum am vazut ca nu am postat unde trebuie. Eventual un admin sa-l mute....multumesc.

    Sent from my D5803 using Tapatalk

  17. #717 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Nu poti sa scrii nicaieri, sunt habarnisti, din pacate. Daca esti la ING, suna la ei, banca a blocat PSN. Daca nu, incearca sa cumperi direct de pe PS4, nu de pe web. Eventual incearca si de pe web, daca pana acum foloseai consola.

  18. #718 SP
    Member Aliosa's Avatar
    Intrebari care nasc alte intrebari ....
    Poate o data cu realitatea asta virtuala o sa incepem sa citim si gandurile colegilor nostri forumisti.
    O intrebare formulata corect si complet iti aduce un raspuns pe masura.

  19. #719 SP
    Member CataPuscas's Avatar
    Quote Originally Posted by EspiritusSanctus View Post
    Nu poti sa scrii nicaieri, sunt habarnisti, din pacate. Daca esti la ING, suna la ei, banca a blocat PSN. Daca nu, incearca sa cumperi direct de pe PS4, nu de pe web. Eventual incearca si de pe web, daca pana acum foloseai consola.
    Am incercat si de pe web si de pe consola.. eventual sun maine la ING sa vae care e problema...

    Sent from my D5803 using Tapatalk

  20. #720 SP
    Junior Member bogdanopolis's Avatar
    Suna la ING ca asa am facut si eu,nu mai pierde vremea ca au blocat tot si iti pun o mie de intrebari inainte sa iti deblocheze.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 36 of 52 FirstFirst ... 26 34 35 36 37 38 46 ... LastLast

Similar Threads

  1. PlayStation Store Romania By TheBauBau in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 1003 Last Post: 29-09-2020, 20:29
  2. PlayStation Store Romania By TheBauBau in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 1003 Last Post: 29-09-2020, 20:29
  3. Ce se intampla cu Playstation Store Romania? By chris diaz in forum Console Club
    Replies: 6 Last Post: 08-06-2019, 18:08
  4. Achizitii PlayStation Store Romania, sigure? By MRC in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 2 Last Post: 11-08-2016, 20:48
  5. Zvon: Playstation Store vine si in Romania By consol3 in forum Console News
    Replies: 58 Last Post: 18-05-2011, 06:58

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts