Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 62 of 69 FirstFirst ... 12 52 60 61 62 63 64 ... LastLast
Results 1,221 to 1,240 of 1367

Thread: The Last of Us: Part II / Remastered

  1. #1221 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    Eu abia aștept si sper sa faca un update pt 60fps pe PS5, ar fi păcat să nu. Sigur o sa-l rejoc si sa-i fac platina.

  2. #1222 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    The Last of Us Part II is nominated for a record 13 BAFTA awards
    Naughty Dog's dramatic and violent sequel is up in numerous categories, including Best Animation, Best Music, Best Audio Achievement, and Best Game Design. Ironically for such as story-heavy title, TLOU II is not nominated in the Best Narrative category.

  3. #1223 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    The Last of Us: Part 3 Has a Plot, But It's Not Being Made... Yet
    "I don’t know how much I want to reveal... [co-writer Halley Gross] and I did write an outline for a story, that we're not making – but I hope one day can see the light of day – that explores a little bit what happens after this game. We’ll see.”

  4. #1224 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    Daca ar exista o continuare mi-ar placea sa:



    Sunt convins ca oamenii astia senzationali ar fi in stare sa dezvolte o continuare care sa ne lase cu gura cascata, again.

  5. #1225 SP
    Manager paul's Avatar
    Review din partea a doi angajati Microsoft din Xbox Portfolio Team:
    Attached Images Attached Images luod02g.jpg

  6. #1226 SP
    Junior Member ReedV's Avatar
    Patch PS5 lansat


  7. #1227 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Super out of the blue...
    Chiar zilele trecute cautasem detalii despre el si nu exista nimic clar, doar speculatii.

    Sunt curios daca au bagat DS5 full support, care ar fi game changer.

    LE: pacat ca-i tot prin BC, deci nu beneficiaza de SSD sau de setari grafice mai mari - e efectiv acelasi joc, dar cu locked la 60fps in loc de 30, dar tot 1440p checkerboard si acelasi nivel de detaliu

  8. #1228 SP
    Junior Member ReedV's Avatar
    Ceva nu se potriveste, si in video si pe blogul lor PS mentioneaza si enhanced resolution, nu doar de fps.
    Sper ca au rezolvat cu Dual Sense, cand l-am incercat acum 2 luni nu vibra decat jumatatea dreapta a controllerului intr-un mod foarte nefiresc.

  9. #1229 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Poate se refera comparativ cu base PS4?

    Dar zice clar DF si astept si alte comparatii directe, ca arata identic, deci tot rezolutie fixa 1440p.

    Sunt curios, si o sa sune super rautacios, dar chiar sunt curios daca le-a luat mai mult de 5 minute sa faca acest "update". Cred ca mai mult le-a luat sa faca grafica si sa bage optiunea in settings, decat sa modifice acel fisier .ini in care sa puna locked 60fps in loc de 30fps, daca jocul este identic.

    Astept sa-l instalez si eu diseara, ca sa vad de controller support, pentru ca fara ala nu ma reintorc la joc

  10. #1230 SP
    Teo
    Senior Member Teo's Avatar
    https://blog.playstation.com/2021/05...VyPTVdW5ERBlTQ

    The team has been digging into the PS5 hardware and the possibilities it unlocks since launch last year and we’re excited about what the future holds. This patch is just the first step of working on the PS5. We’ll let you know when we’ve got more news to share!


    Desi nu este spus foarte clar, putem intelege ca in viitorul apropiat-mediu-indepartat putem avea un patch corespunzator pentru PS5.

  11. #1231 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Eu inteleg altceva din citatu ala. Ca acum se obisnuiesc/invata cu PS5 si jocurile urmatoare vor beneficia de toate functiile, adica nu cred ca se refera doar la TLOU2.
    Poate la acel MP only, sau poate chiar DLC.

  12. #1232 SP
    Teo
    Senior Member Teo's Avatar
    Cumva si eu inteleg ceva similar, de aceea am spus si mai sus ca este spus destul de neclar insa avand in vedere ca titlul articolului este ''The Last of Us Part II performance patch for PS5'', in mod firesc ar trebui sa vorbeasca despre acest joc. Se poate intelege si ceea ce ai scris tu insa sper sa nu fie asa.

    Ar fi prostesc din partea lor sa lase de izbeliste un joc la care au lucrat cativa ani si nu are nici macar un an de la lansare.

    Desi am PS4 Pro, in ultimii doi ani am refuzat sa mai joc pe el vreo exclusivitate Sony din acest considerent, prefer sa astept inca un an sau doi si sa le joc corespunzator pe un PS5.

  13. #1233 SP
    Junior Member pippo's Avatar
    HA HA HA dupa o 100 zie cu 4 comentarii a reinviat si pagina dedicata (minuni) The Last of Us: Part II cel mai cel joc "ever", care probabil a castigat titlul injurand concurenta ca in politica din Romania, fiind mai des comparat pozitiv pe pagini dedicate altor jocuri gen Days Gone sau Ghost of Tsushima, o sa dea apa la moara multora sa-i injure pe uni " care nu vad cat de perfect e asta cu o grafica dementiala cu game play superior" dar care uita de ce primul joc a fost o capodopera, nu pentru grafica si nici pentru gameplay ci pentru poveste. Aviz amatorilor am golit si frigiderul si lada frigorifica daca vreti sa le umpleti . Si da pentru mine The Last of Us a fost cel mai bun joc ever terminat de cel putin 14 ori pe toate nivelle atat pe ps3 cat si pe ps4, asta desi am terminat de doua ori The Last of Us: Part II in peste 200 ore de joc contorizate de sony m-a determinat sa zic pas la ori ce joc ND ce va iesi in viitor, pana la o reducere de cel putin 50% ,si asae o decizie extrem de
    trista pentru mine

  14. #1234 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Nu vrei sa mai bagi o fisa cu ce ai zis mai sus si sa scrii si tu in romana? Lipsesc niste cratimi, semne de punctiatie si niste iiii din text.
    Cred ca ai putea sa-l si formatezi putin ca sa fie mai usor de citit

    Revenind la joc, imi pare rau ca l-am instalat. Nu are DS5 features. Raman la concluzia ca a fost un update facut pe genunchi, de cineva, in 5 minute. Nu inteleg de ce nu l-au facut pana acum...

    Super dezamagitor

    LE: o comparatie competenta:

    The only function of patch 1.08 is to unlock framerate up to 60FPS, a case similar to what we saw in God of War.
    - This is why The Last of Us: Part 2 continues to run in backward compatibility mode.
    - Resolution is 2560x1440p in both 30fps and 60fps mode.
    - Some settings such as textures, shadows, drawing distance, etc. have been checked. There are no changes.
    - The framerate in 60FPS mode is completely stable.

  15. #1235 SP
    One Man Army Cristy's Avatar
    Am intrat, am vazut ca nu este ceva update legat de multiplayer, am iesit.

  16. #1236 SP
    Member codpin's Avatar
    Eu asteptam 60fps pentru un al doilea run, deci sunt multumit. Sa termin cu returnal si ma intorc iar in jackson...

  17. #1237 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Nimic nou, dar frumos zis

  18. #1238 SP
    Senior Member sexbobomb91's Avatar
    Imi place cum a detaliat diferentele ce le aduce 60FPS graficii si gameplay-ului.
    Initial nu eram foarte interesat sa-l rejoc dar asta m-a convins .

  19. #1239 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Pai nu sunt diferente grafice, doar reducerea per object motion blur, care nu e neaparat un plus.
    Pe partea de gameplay da, se schimba totul in 60fps, atat la animatii cat si la timpul de raspuns.

    Personal, desi astept cu mare interes sa-l rejoc, prefer sa mai astept un update pt PS5, nu acest BC mode.
    Daca nu vine...asta este. Voi ramane cu ce am jucat pe base PS4 la aparitie

  20. #1240 SP
    Member KurtKnispel's Avatar
    În sfârșit, l-am jucat, l-am dus până la capăt de două ori (NG și NG+), după care l-am vândut. Tipul căruia i l-am dat, chiar m-a întrebat cum e în comparație cu primul joc. I-am spus ceea ce cred eu. Că e un joc (mult) inferior față de prima parte, în ceea ce privește povestea.

    Gameplay-ul e satisfăcător, dar nu vine cu mai nimic nou fața de prima parte. Poate doar o fluiditate ceva mai bună în mișcări și cam atât. Singurul capitol la care strălucește e cel tehnic, dar e prea puțin, așa, oomparat ipotetic cu ceea ce-ar fi trebuit să fie o continuare.

    Jocul ăsta a fost o epopee a erorilor, începând cu trailerele Sony, unde în mod fals ni-l arătau pe Joel ca și când va avea un rol important în poveste, și terminând cu agenda politico-lgbt-istă in-your-face, absolut inutilă. Din punctul meu de vedere, jocurile sau filmele nu ar trebui să fie vehicule de propagandă politică, sexuală, sau religioasă. Pentru că toate nu fac altceva decât să spele creiere, într-o mai mică sau mai mare măsură.

    Alt aspect care nu mi-a plăcut au fost momentele de flashback. Total inutile. Cică, „Ellie, hai să mergem să ne plimbăm o oră, chitara ta are nevoie de corzi noi". Sau flashback-ul de la muzeu ori cele cu Abby. O tehnică ieftină de lungit artificial povestea.

    Un alt plus ar fi faptul că povestea e spusă din două perspective opuse care se îmbină într-un mod interesant, iar cu asta se cam termină părțile pozitive ale jocului. De aici încolo am avut parte numai de ciudățenii. De la Abby (ar trebui să mă gândesc mult dacă am mai întâlnit un personaj mai enervant decât ea într-un joc video) și până la firul narativ lipsit de logică în multe momente.

    Finalul, ce să mai zic. O șaorma incoerentă cu de toate. A pus capac și așa unei povești care n-a mai avut nimic de-a face cu ceea ce a făcut relevant primul joc. Adică tocmai profunzimea relației dintre un tată care și-a pierdut fiica și o fetiță orfană - cei doi încercând și reușind să se vindece emoțional unul pe celălalt.

    Stau și mă întreb, oare cum ar fi arătat TLoU 2, dacă ar fi avut o poveste scrisă în mod competent.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 62 of 69 FirstFirst ... 12 52 60 61 62 63 64 ... LastLast

Similar Threads

  1. The Last of Us Remastered (Remaster) By OEE in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 823 Last Post: 27-06-2020, 09:15
  2. Cumpar The Last of Us Remastered PS4 By appL3ZOR in forum Bazar Sony: Jocuri Console
    Replies: 1 Last Post: 11-07-2018, 11:02
  3. Vand/Schimb The Last of Us Remastered (Bucuresti) By Zuluf in forum Bazar Sony: Jocuri Console
    Replies: 4 Last Post: 21-03-2018, 20:01
  4. Cumpar The Last of Us Remastered PS4 By Ownzy in forum Bazar Sony: Jocuri Console
    Replies: 1 Last Post: 08-11-2017, 16:36
  5. Replies: 0 Last Post: 10-06-2014, 06:57

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts