Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 63 of 69 FirstFirst ... 13 53 61 62 63 64 65 ... LastLast
Results 1,241 to 1,260 of 1367

Thread: The Last of Us: Part II / Remastered

  1. #1241 SP
    Member lucicleric's Avatar
    Eu cred ca sunt printre putinii care au acceptat ideea de dark story overall...ellie nu mai e o pustoaica de 10 ani care are nevoie de tati sa o treaca prin lumea plina de zombie...da, s-a terminat foarte repede povestea lui joel, dar jocul asta este despre ellie si revenge...nu inteleg de ce toata planeta s-a impotmolit la ideea de relatia "tata-fiica".
    Asa ca offtopic: dupa logica multora ar trebui ca si viitorul god of war sa fie despre tata-fiu...eu sunt 80% sigur ca o sa schimbe firul narativ. O sa fie alta perspectiva, poate ca atreus o sa devina badass sau o sa fie mai matur....asta nu insemana neaparat ca o sa fie un dezastru.
    Singurul lucru cu care sunt de acord e faza cu polithical stuff....dar ce sa ii faci traim in era informatiei, toata lumea poate spune ce vrea pe net.

  2. #1242 SP
    Member IsNotMe's Avatar
    Nu esti singurul ! “Viata nu este o poveste cu happy end” ! Poate ca unii ar fi vrut ca Ellie sa mearga la final alaturi de Joel calare ! Calare catre apus fericiti ! Omg !Disney e de vina ! Intrebati si locuitorii din Gaza despre ce e viata ! Este al doilea cel mai frumos joc pe care l-am jucat vreodata. Dupa RDR2 !

  3. #1243 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Quote Originally Posted by lucicleric View Post
    nu inteleg de ce toata planeta s-a impotmolit la ideea de relatia "tata-fiica".
    Razbunarea este un topic deja consumat in industria gamingului, pe cand niciun alt joc nu a reusit pana la momentul ala sa construiasca o relatie atat de naturala si atat de umana intre personaje. Evident ca toata planeta a sperat ca si in Part 2 Naughty Dog va construi ceva ce nu a mai reusit nimeni - nu conteaza ce anume. Nu s-a impotmolit nimeni la relatia tata-fiica, cat ne-am impotmolit toti la o poveste generica despre razbunare.

    Sa iti spun altfel. Primul TLOU, jucat la cativa ani de la aparitie si pe la varsta de 20 de ani, m-a facut sa ma gandesc ca poate mi-ar placea sa am o fata la un moment dat. A fost un pas de trecere dintre mentalitate de adolescent "eu nu voi avea copii niciodata, o sa calatoresc pana la 70 de ani" la ceva putin mai matur.

    Tu cu ce ai ramas dupa Part 2?

  4. #1244 SP
    Member codpin's Avatar
    Inca o dovada ca gusturile nu se discuta si ca un joc poate evoca emotii total diferite de la om la om.

    Pe mine jocul asta m-a marcat la fel ca si primul. Nu mi se pare cu nimic inferior primei parti.

    Daca in prima faza mi se parea enervant sa joc cu Abby ca eu abia asteptam sa vad ce se intampla cu Ellie, din ziua 2 a lui Abby deja incepeam sa inteleg ce au vrut sa faca, urmand ca la final sa raman cu gura cascata si inima 'franta'.

    Iar chestiile LGBT nu m-au deranjat deloc. E parte din realitatea in care traim. Erau necesare? Nu. Au fost unele cam cringe? Da. Dar la final nu mi-au schimbat parerea absolut deloc nici despre joc nici despre genul de oameni care intra in categoria mai sus mentionata.

    Dar e interesant si uneori trist (fara legatura cu postul de mai sus) sa citesc parerile diferite ale oamenilor legate de jocul asta.

    ---------- Post added 01-06-2021 at 16:09 ----------

    Quote Originally Posted by Espiritus View Post
    Tu cu ce ai ramas dupa Part 2?
    Desi nu imi e adresa mie intrebarea, mi se pare una pertinenta si raspund cu placere.

    Partea a doua mi-a aratat inca o data ceva ce EU stiam deja dar multi uita sau nu realizeaza: orice poveste are doua perspective si in viata e bine uneori sa mai si asculti sau sa dai ocazia celuilalt sa se justifice, inainte sa dai cu parul.

    Eu asta am inteles din partea a doua.

  5. #1245 SP
    Member lucicleric's Avatar
    Sincer am trecut de multa vreme de impactul unui joc asupra mea...a fost un joc placut nimic jawdropping.Alte jocuri m-au marcat pe mine si imi sunt si acum printre favorite ( final fantasy 10, legend of dragoon ar fi unele din ele).
    Repet genul asta de joc nu ma lasa cu vreo impresie diferita asupra realitatii....da am jucat primul joc la foarte multi ani dupa lansare ca sa vad si eu ce era atata hype cu el. Da pentru vremea lui a fost misto, dar nu m-a impresionat in vreun fel.
    O sa sune ridicol dar pentru mine personal, singurii developeri care intr-adevar fac ceva sa ramana in minte, sunt japonezii...pentru ca ei exprima trairile la un cu totul alt nivel...muzica, storytelling, caractere...cel putin in oldschool games.

  6. #1246 SP
    Member JohnConstantine's Avatar
    Acum am vazut pe youtube ca au adaugat slow motion aiming. Nice.

    Edit: se pare ca e implementat de aproape un an

  7. #1247 SP
    Member morphine's Avatar
    Mi s-a facut dor de joc si am intrat la al doilea playthrough, ca sa-l si platinez doar ca am dar de un glitch foarte urat. Nu functiona listening mode si la un momentdat nu ma puteam misca deloc, doar butoanele din meniu functioau. Abia dupa un restart la consola si-a revenit.

  8. #1248 SP
    Member morphine's Avatar
    Intrebare: am ratat un artefact de colectionat si nu m-as intoarce 2 ore inapoi. Daca joc pana la final si apoi reiau doar misiunea respectiva mai iau trofeul?

  9. #1249 SP
    Member lucicleric's Avatar
    Quote Originally Posted by morphine View Post
    Intrebare: am ratat un artefact de colectionat si nu m-as intoarce 2 ore inapoi. Daca joc pana la final si apoi reiau doar misiunea respectiva mai iau trofeul?
    Faci trofeul dar ai mare grija, fa un save separat dupa ce termini jocul, pentru ca dintr-un motiv idiot, o sa iti salveze peste salvare si o sa pierzi tot progresul...asta in caz ca mai ai ceva de facut pe drum....am patit eu treaba asta si nu am mai jucat de nervi

  10. #1250 SP
    Member morphine's Avatar
    Faza e in felul urmator. Am ajuns in seattle si am dat save nou. Apoi am verificat in mision select si am vazut ca la The overlooked unde e un singur artefsct l-am ratat. Am dat load la misiune si am gasit artefactul si apoi am ieskt si am vazut ca s-a suprapus tot progresul la cel cu care am inceput. Mi-e sa nu joc degeaba si la final sa descopar ca nu pot lua tropeul ca nu am avut continuitate si mi s-a suprapus autosave-ul.

    LE: hai ca merge. Am verificat acum si mi l-a pus.

  11. #1251 SP
    Member lucicleric's Avatar
    Quote Originally Posted by morphine View Post
    Faza e in felul urmator. Am ajuns in seattle si am dat save nou. Apoi am verificat in mision select si am vazut ca la The overlooked unde e un singur artefsct l-am ratat. Am dat load la misiune si am gasit artefactul si apoi am ieskt si am vazut ca s-a suprapus tot progresul la cel cu care am inceput. Mi-e sa nu joc degeaba si la final sa descopar ca nu pot lua tropeul ca nu am avut continuitate si mi s-a suprapus autosave-ul.

    LE: hai ca merge. Am verificat acum si mi l-a pus.
    Sincer nu stiam ca poti da mission select inainte sa termini jocul....Anyway daca mai pierzi pe drum artefacte, ori faci cum ai facut tu, ori termini jocul dar faci salvare noua.

  12. #1252 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    Un pont pt a gasi mai usor collectibles, daca vrei sa-ti strici plăcerea de a explora:

    Supplements (Player Upgrades) & Parts (Weapon Upgrades) can be hard to spot and are scattered everywhere. To make these easier to see,*go to Options > Accessibility > Navigation and Traversal > Enhanced Listening Mode = ON, Scan Range = 30M, Scan Time = 1S. Now you can press*[https://www]*+*[https://www]*in listening mode to highlight all collectibles / items in a 30 meter radius around you! Spam this everywhere you go and it’ll be like a sonar pulse showing you everything nearby.
    Should you still have trouble finding a Collectible, go to Options > Accessibility > Magnification and Visual Aids > High Contrast Display = Setting 1. This marks all collectibles and items in yellow color from far away and makes them super easy to see

  13. #1253 SP
    Member morphine's Avatar
    Da, merci. Gasisem deja setarile astea. Sunt oricum la al 2 lea playthrough. Si cu pulse ala trebuie sa fii destul de aproape ca se intampla sa nu ti le dea. Oricum, sunt in continuare fascinat de joc, tehnic si artistic. Ba chiar am intampinat cumva scenarii noi cu inamicii si descopar animatii noi pe care nu le-am remarcat la prima tura. Love it.

  14. #1254 SP
    Member lucicleric's Avatar
    Optiunile de mai sus merg si daca joci pe cea mai mare dificultate?

  15. #1255 SP
    Senior Member Srachi's Avatar
    Quote Originally Posted by lucicleric View Post
    Eu cred ca sunt printre putinii care au acceptat ideea de dark story overall....
    Nu esti printre putinii, mai suntem destui la care ne-a plăcut jocul si povestea! Nu știu ce-i cu lumea de azi, e doar un joc, doar o poveste dar unii se comportă de parcă le-a omorât cineva tata și le-a violat sora în viața reală! Grow up and STFU, nu va mai smiorcăiți că la omorât cineva pe Mickey Mouse!
    Jocul e super beton, grafică, poveste, gameplay masacru!!

  16. #1256 SP
    Member morphine's Avatar
    Va mai aduceti aminte de scena asta? Seamana cu fetita aia care zambea malefic cand ardea o casa in spatele ei.

    LE: tocmai ce-am descoperit un bug/glitch. Cand iesi din baia cu oglinda si intri pe hol, daca ai listening mode activat, in zona de 2 metri patrati gen ti se face neagra imaginea.
    Attached Images Attached Images ps_app_20210610_053703.jpeg

  17. #1257 SP
    Senior Member cosminbad's Avatar
    Jocul este foarte frumos grafic/sunet/gameplay, l-am inceput pe PS4 pro, l-am terminat pe PS5 si acum l-as mai juca o data, avand in vedere ultimul update care duce distractia la 60 fps. Arata incredibil de detaliat in toate misiunile.
    Povestea mi s-a parut cel mai bine facuta/spusa dintr-un joc de pana acum. Parca am jucat un film.

  18. #1258 SP
    Member morphine's Avatar
    Las si eu asta aici, in caz ca nu stiati de el. Contine spoilere.

  19. #1259 SP
    Member xenocid's Avatar
    Se mai uită careva la "Black Summer" Sezonul 2 pe Netflix? Pare că s-au grăbit să ecranizeze TLoU înaintea HBO

  20. #1260 SP
    Member GoroMare's Avatar
    Eu am văzut primul sezon, nu știam ca avem și sezonul 2. Mersi ca ai scris aici . ������������

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 63 of 69 FirstFirst ... 13 53 61 62 63 64 65 ... LastLast

Similar Threads

  1. The Last of Us Remastered (Remaster) By OEE in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 823 Last Post: 27-06-2020, 09:15
  2. Cumpar The Last of Us Remastered PS4 By appL3ZOR in forum Bazar Sony: Jocuri Console
    Replies: 1 Last Post: 11-07-2018, 11:02
  3. Vand/Schimb The Last of Us Remastered (Bucuresti) By Zuluf in forum Bazar Sony: Jocuri Console
    Replies: 4 Last Post: 21-03-2018, 20:01
  4. Cumpar The Last of Us Remastered PS4 By Ownzy in forum Bazar Sony: Jocuri Console
    Replies: 1 Last Post: 08-11-2017, 16:36
  5. Replies: 0 Last Post: 10-06-2014, 06:57

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts