Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 51 of 69 FirstFirst ... 41 49 50 51 52 53 61 ... LastLast
Results 1,001 to 1,020 of 1367

Thread: The Last of Us: Part II / Remastered

  1. #1001 SP
    Member fdkenzo's Avatar
    O recenzie foarte buna, aveti grija cei care nu l-ati terminat, sunt multe spoilere.

  2. #1002 SP
    Senior Member PoisonRemedy's Avatar
    Ca de obicei foarte amuzant intro-ul


  3. #1003 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    Un retardat, cum sa dai nota 6 unui joc ca asta, in conditiile in care la Anthem ai dat nota 4.
    Practic ce arata el este ca TLOU2 nu este foarte departe de Anthem.

    Gata, merci pentru video, i-am dat unsubscribe din nou. De data asta for good.

  4. #1004 SP
    Senior Member PoisonRemedy's Avatar
    Interesant cum te-ai uitat la un review de 50 de minute in 5 minute Inainte sa comentezi uitate la tot cu nu le da asa din burta.

  5. #1005 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    Nu ma uit la nimic ca mi-e sila de el de cand s-a tampit. Era preferatul meu Joe pana acum ceva vreme...
    Nu are ce sa zica nici in 50 nici in 500 de minute ca sa ma convinga ca jocul asta merita nota 6, n-ai niciodata cum sa dai 6 la asa ceva.

    LE: Si da, sunt de acord cu tine ca are momente foarte misto ca acele intros si multe dintre discutiile si debate-urile cu Other Joe dar...

  6. #1006 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Nu inteleg de ce conteaza nota data de un random de pe internet (nu l-am urmarit niciodata, nu-mi place atitudinea si felul in care vorbeste) cu ce ai simtit tu cand ai jucat jocul. Enjoy it si let haters be haters

  7. #1007 SP
    Senior Member PoisonRemedy's Avatar
    Nici eu nu inteleg de ce se ambaleaza asta de tare Xander, ia totul asa de personal. @razvan Angry Joe nu e hater, dar mno vb si noi fara sa stim. Si btw daca nu conteaza nota data de un random atunci tu de ce postezi review dat de altii? Mai random esti tu pe internet decat el e pana la urma

  8. #1008 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Ai totala dreptate si nu am zis ca este el un hater in general (doar ca nu-mi place mie stilu lui, asa cum nici altora nu le place de ACG sau MKBHD sau alte initiale ciudate), ci ca in cazul de fata, asta este atitudinea lui.
    Am mai zis si ma repet, un joc functional ar trebui sa plece din start cu nota 5. Mi-e greu sa cred ca jocul asta este de doar 1 punct peste nota 5. Faptul ca nu ai inteles povestea/nu te-a atins/nu e genul tau/potato, nu este un motiv sa-i scazi complet nota (ma refer la el, nu la tine).

    Nota jocului trebuie sa fie media notelor de la mai multe aspecte, grafica, sunet, gameplay, story, banana, iar aici imi e fff greu sa cred ca toate astea adunate si impartite la x dau nota 6 pentru cineva cu capul pe umeri.

    Also, normal ca sunt un random, de fapt sunt mai random decat altii, pentru ca nu sunt o "persoana publica", o "vedeta" cum se zice la noi. Si sunt ok cu asta. Dar tot ce spun eu, este parerea mea proprie si personala.

  9. #1009 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    Nu iau nimic personal dar astia cu milioane de subs sunt formatori de opinie si nu mi se pare normal sa stergi pe jos cu un asemenea joc.

  10. #1010 SP
    Member lukecelmare's Avatar
    Joe asta nu este acuzat de hartuire sexuala ?

    Sent from my moto g(7) power using Tapatalk

  11. #1011 SP
    Member IsNotMe's Avatar
    L-am terminat si eu astazi ! Concluzie : Cei de la ND s-au jucat cu sentimentele si nervii mei ,cum au vrut ! Jocul il urasc si il si iubesc in acelasi timp ! Care este mesajul ? dupa parerea mea ...este ca intotdeauna sa asculti ambele variante ale povestii ! A meritat toti banii ? 100% ! Se putea lucra la scenariu si sa iasa mai bine , DAA ! O sa il rejoc ?DA ! Poate peste 1-2ani !

  12. #1012 SP
    One Man Army Cristy's Avatar
    Quote Originally Posted by lukecelmare View Post
    Joe asta nu este acuzat de hartuire sexuala ?

    Sent from my moto g(7) power using Tapatalk
    A fi acuzat si a fi vinovat sunt doua lucruri total diferite. Cancel culture anyone? (vezi Dr. Disrespect) Singurul lucru de care este vinovat Angry Joe este ca uneori e cam cringe. Oricum am urmarit putin un videoclip cand se juca TLOU2. Joaca teribil de prost si probabil pe Light sau Normal. Pana la urma nu conteaza ce nota a dat daca este argumentat cum se cuvine.

  13. #1013 SP
    Member lukecelmare's Avatar
    Am zis eu ca este vinovat ? Nu.

    Ca o parere personala consider individul in stare de astfel de lucruri .

    Nu este de 6 dar nici de 10 jocul , un 9-8,5 ar fi o nota corecta .

    Sent from my moto g(7) power using Tapatalk

  14. #1014 SP
    One Man Army Cristy's Avatar
    Eu de exemplu per total ii dau jocului un 7,5. Fiecare cu parerea lui

  15. #1015 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    De obicei sunt de acord cu Joe, il urmăresc de multă vreme, dar in ultimul timp am observat ca ignora anumite chestii din jocuri ca sa para ca argumentele lui sunt valide. La fel face si aici in legătură cu unul dintre personaje. Sau pur si simplu nu e atent la poveste si nu intelege...

  16. #1016 SP
    Member Svart's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    Ai totala dreptate si nu am zis ca este el un hater in general (doar ca nu-mi place mie stilu lui, asa cum nici altora nu le place de ACG sau MKBHD sau alte initiale ciudate), ci ca in cazul de fata, asta este atitudinea lui.
    Am mai zis si ma repet, un joc functional ar trebui sa plece din start cu nota 5. Mi-e greu sa cred ca jocul asta este de doar 1 punct peste nota 5. Faptul ca nu ai inteles povestea/nu te-a atins/nu e genul tau/potato, nu este un motiv sa-i scazi complet nota (ma refer la el, nu la tine).

    Nota jocului trebuie sa fie media notelor de la mai multe aspecte, grafica, sunet, gameplay, story, banana, iar aici imi e fff greu sa cred ca toate astea adunate si impartite la x dau nota 6 pentru cineva cu capul pe umeri.

    Also, normal ca sunt un random, de fapt sunt mai random decat altii, pentru ca nu sunt o "persoana publica", o "vedeta" cum se zice la noi. Si sunt ok cu asta. Dar tot ce spun eu, este parerea mea proprie si personala.
    Este foarte nomal sa scazi puncte din cauza povestii la un joc story-driven.
    Si eu zic ca nota corecta e intre 6 si 7.
    Omul a dat argumente punctuale referitor la story, si se intmapla sa fiu de aceasi parere. Toata constructIa e fortata, se manipuleaza jucatorul la greu, e o incalceala maxima si e plina de decizii discutabile si ilogice. Eu unul nu as m-as mai atinge de el nici platit. Si am fost fan al primului.

    Nu fiti fanboy si nu incepeti da dati cu pietre in oameni care si-au expus o opinie diferita de a voastra. Vorbim de Joe, de Jim Sterling, de Fextralife, de ACG, oameni care au la activ ceva experienta, au jucat si recenzat ceva jocuri si nu ii poti banui ca sunt subiectivi. As pune mai curand la indoiala corul jurnalistilor care ridica ode si dau 10 pe linie unui joc care nu merita asa ceva la cum e construit. Dar nu o fac, ma abtin si ii las cu opinia lor.

    ---------- Post added 02-07-2020 at 16:28 ----------

    Quote Originally Posted by lukecelmare View Post
    Joe asta nu este acuzat de hartuire sexuala ?

    Sent from my moto g(7) power using Tapatalk
    1. nu inteleg relevanta
    2. a fost acuzat pe un blog de ceva streamerita, care intre timp si-a sters postul, si-a retras acuzatiile si a luat pauza de la twitter.

    Dar ca sa vedeti si voi cum functioneaza cancel culture, vin oameni ca luke aici de fata, doar cu un crampei din poveste si trag concluzii neinformati.

    Nu sunt mare fan al omului, nu imi place neaparat stilul lui, dar ii respect opinia. Si e un mare rahat ce i s-a intamplat cu wookie monster aia, o sa ii ramana eticheta asta pusa multa vreme

  17. #1017 SP
    Member IsNotMe's Avatar
    Dupa parerea mea nu este asa de simplu sa vi si sa ii pui nota 6 jocului ! Daca este sa raspund sincer ce nota merita , eu nu cred ca ii pot pune nota ! Comparati-l cu alte jocuri de nota 6 si veti vedea ca nu ii se face dreptate ! Atat de mult gameplay cu locatii unice si cu situati limita , atat de multe intamplari , incat am stat lipit de el sesiuni de cate 5-6 ore zile la rand ,lasand totul deoparte ! Cand am mai stat atat de mult absorbit de un joc asa de frumos? pai daca ma gandesc ...de la RDR2 nu am mai savurat un joc asa de mult ! Cea mai buna grafica de PS4 si atentia la detalii , content in el cat pentru 3 jocuri ! Nota 6 i se da lu' Resident evil 3 ! pai se compara cele doua caliatativ/cantitativ vreodata ? Poate nu am ales cel mai bun exemplu dar asta mi-a picat ! Daca imi dati numai jocuri in 60eur ca tLoU part 2 eu sunt cel mai fericit ! Daca vi si spui ca este un joc mediocru , inseamna sa il pozitionezi langa alte mediocritati ceea ce nu este cazul ! Parerea mea ! nu sariti la gatul meu pt ca mi-a placut mult !

  18. #1018 SP
    Member geo971986's Avatar
    Quote Originally Posted by IsNotMe View Post
    Dupa parerea mea nu este asa de simplu sa vi si sa ii pui nota 6 jocului ! Daca este sa raspund sincer ce nota merita , eu nu cred ca ii pot pune nota ! Comparati-l cu alte jocuri de nota 6 si veti vedea ca nu ii se face dreptate ! Atat de mult gameplay cu locatii unice si cu situati limita , atat de multe intamplari , incat am stat lipit de el sesiuni de cate 5-6 ore zile la rand ,lasand totul deoparte ! Cand am mai stat atat de mult absorbit de un joc asa de frumos? pai daca ma gandesc ...de la RDR2 nu am mai savurat un joc asa de mult ! Cea mai buna grafica de PS4 si atentia la detalii , content in el cat pentru 3 jocuri ! Nota 6 i se da lu' Resident evil 3 ! pai se compara cele doua caliatativ/cantitativ vreodata ? Poate nu am ales cel mai bun exemplu dar asta mi-a picat ! Daca imi dati numai jocuri in 60eur ca tLoU part 2 eu sunt cel mai fericit ! Daca vi si spui ca este un joc mediocru , inseamna sa il pozitionezi langa alte mediocritati ceea ce nu este cazul ! Parerea mea ! nu sariti la gatul meu pt ca mi-a placut mult !
    Un pic cam challenging sa iau in considerare posturile cu i-uri puse unde nu trebuie/lipsa acolo unde trebuie (chiar nu o zic cu rautate) dar sunt de acord cu afirmatia ta: " Comparati-l cu alte jocuri de nota 6 si veti vedea ca nu ii se face dreptate !"
    Jocul overall merita mai mult de 6 dar nici mai mult de 9 (in opinia mea, care l-am terminat/platinat(in respect pt prima parte)/vandut si in curand uitat)

  19. #1019 SP
    Member JohnConstantine's Avatar
    Notarea e subiectiva. Si eu mi-am pus intrebarea ce nota i-as pune. Si orice cifra as gasi parca ar fi o alegere fortata. Inca il joc (am 20 de h in el si nu stiu daca am ajuns la jumatate, abia am dat de Scars; eu explorez orice coltisor) si pana acum l-am savurat. Sa dau zece pe linie ar fi prea exagerat, dar cat sa ii dau mai putin? Nu stiu. La grafica, sunet si atentie la detaliu e impecabil. De fapt povestea e deal breaker la o notare in cazul ac joc. Intr-o mai mica masura gameplay-ul si lungimea sa (unii zic ca e prea filler, ca dupa un punct s-au plictisit si au tb sa traga de ei sa il termine, sau s-au oprit).

    Depinde si ce inseamna notarea. Stiu ca IGN explica notele. 4 e bad, 5 e mediocru, 6 e okay, 7 e good, 8 great, 9 amazing si 10 masterpiece. In logica asta TLoU poate fi cel putin 6 as zice luand in considerare toate elementele (nu numai povestea). Chiar daca povestea e mediocra chiar proasta, celelalte elem nu sunt sub 6 fiecare, zic eu. Toate notele alea de 0 de pe metacritic numai cat de cat obiective nu sunt.

    Insusi standardul de notare e diferit. Ce meaning ii dai fiecarei cifre? Care e elementul care ia un procentaj m mare in notare? (adica sunt toate egale si faci o medie sau unele sunt m. importante decat altele si atunci calculezi nota altfel, procentual de ex). Un exemplu: sunt jocuri run and gun (unde pov e de umplutura) si altele care axeaza pe poveste (si poate combatul e secundar sau chiar inexistent). Acorzi procentul egal ptr pov sau combat la ambele? Cum compari genuri diferite de jocuri cand focusul lor e diferit? Dar daca nu fol cifre? Pui litere?(sist american) Pui dif cuvinte ori one liners? (cum face ACG sau pur si simplu, good mixed bad mediocru etc). Apoi poti sa consideri good un joc ptr un motiv, si altul good ptr alt motiv. Si tot asa.

    Cel m bun review e unul in care iti explici pozitia mai in detaliu, nu ca sa convingi pe toata lumea ci sa se inteleaga pct tau de vedere intr-un mod hopefully coerent. Explici cum ai ajuns la concluzia ta (tinand cont ca cititor ca concluzia la care s-a ajuns nu e universala, valabila ptr toata lumea). Nu o faci gen tweet si nici prin note/ratings. Dar cine sta sa citeasca Si eu cu toate astea ma uit la note. E cel m usor sa iti faci o parere. E ca fast foodul. Vii iei (info) si pleci.

  20. #1020 SP
    Senior Member Srachi's Avatar
    L-am gasit pe OLX la 180 de ron si l-am luat si eu, am bagat in el 3 1/2 ore si nu grabite. Pana acuma ce sa zic, grafica super misto si gameplay mi se pare pana acum putin, tot pe cal sau pe jos intrerupt de cutscen-uri si nu faci mai nimic. Pana acum totul e poveste si gameplay mai putin sau si cand este e f slabut ca nu faci mai nimic. Sper sa se mai ambaleze treburile si sa ai si parte de ceva actiune neintrerupt sa mai simti ca joci ceva.

    Acuma am ajuns in
    si pe mine pana acuma nu m-a deranjat ce probabil a deranjat o groaza de lume, ba chiar povestea ma facut curios ce cum si de ce, vedem mai incolo cum continua.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 51 of 69 FirstFirst ... 41 49 50 51 52 53 61 ... LastLast

Similar Threads

  1. The Last of Us Remastered (Remaster) By OEE in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 823 Last Post: 27-06-2020, 09:15
  2. Cumpar The Last of Us Remastered PS4 By appL3ZOR in forum Bazar Sony: Jocuri Console
    Replies: 1 Last Post: 11-07-2018, 11:02
  3. Vand/Schimb The Last of Us Remastered (Bucuresti) By Zuluf in forum Bazar Sony: Jocuri Console
    Replies: 4 Last Post: 21-03-2018, 20:01
  4. Cumpar The Last of Us Remastered PS4 By Ownzy in forum Bazar Sony: Jocuri Console
    Replies: 1 Last Post: 08-11-2017, 16:36
  5. Replies: 0 Last Post: 10-06-2014, 06:57

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts