Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 11 of 18 FirstFirst ... 9 10 11 12 13 ... LastLast
Results 201 to 220 of 352

Thread: Days Gone

  1. #201 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Nu am vazut video asta, dar au reusit sa optimizeze simtitor jocul pe PS4 normal.

    Cred ca nu mai e niciun moment/loc unde scade sub 20fps, dar se simte ca tot scade sub 30.

  2. #202 SP
    Member enemigo's Avatar
    l-am platinat si eu acum, mi-a placut foarte mult; chiar nu inteleg cum sa spuna cineva ca asta e joc de 5-6... a ramas si fain in cliff hanger, sper sa scoata vreun story dlc cum a fost si la horizon de exemplu. singura "frica" din cauza acestor mixed reviews e ca nu cumva sa pull the plug si sa taie investitiile.

  3. #203 SP
    Senior Member 077danyel's Avatar
    L-am inceput si eu de cateva ore , foarte tare jocul ( intrebare după ce il termin mai are rost sa il tin dau se anunță ceva dlc bune ?)

  4. #204 SP
    Senior Member 077danyel's Avatar


    ---------- Post added 03-06-2019 at 11:34 ----------



    ---------- Post added 03-06-2019 at 11:35 ----------


  5. #205 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar

  6. #206 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    Salut,
    Pentru prima oara in aproape 3 decenii un joc ma face sa ma simt ca si cand as fi foarte prost (da Poison stiu, nu jocul e de vina )

    Am asadar nevoie de putin ajutor.
    Jocul imi place foarte mult, sunt dispus sa trec fie si peste faptul ca in combat si alte situatii random jocul merge in 10-15 fps-uri pe base PS4.
    Nevermind, imi place si mi-as dori foarte mult sa nu ma oblige sa il las balta.

    Treaba e asa:
    Vad ca exista un trofeu pentru "Complete de story of Days Gone", care aparent are link direct cu povestea principala.
    Problema este ca nu am vazut in viata mea un Story Missions menu atat de alambicat si fara sens.
    Ok, sunt multe storylines, am inteles, dar as vrea si eu sa inteleg care dintre ele (una, doua, cinci..., toate?) este related to main story.

    De fiecare data cand completez o misiune random imi da cate un procent catre un storyline la intamplare, nici acolo nu e clar care ce face.
    As vrea daca se poate sa imi explice cineva ce questline/story trebuie sa urmez ca sa avansez in poveste, nu ma intereseaza misiunile secundare.


  7. #207 SP
    495
    Member 495's Avatar
    Da.

    Iti scapa rabdarea. Trofeul cu povestea il iei cand... termini povestea. Nu ai cum sa nu iti dai seama cand va fi acel moment.

    Tu mai ai de jucat 95% din joc.

    PS: cum sunt aranjate storylines si progresul la fiecare neliniar pt mine a fost un mare plus!

  8. #208 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    Pe mine ma ucide treaba asta. Vreau cand ma joc sa ma relaxez nu sa gandesc si sa ma enervez.

    Pentru mine Gaming=relaxare si fun.
    Cum am mai spus-o si pe alte threaduri, este bine ca toti gamerii sa fie multumiti, pentru asta existe nivele de dificultate.
    In cazul meu, cu o oboseala cronica severa si timp putin, ar trebui ca un joc sa imi dea sansa sa il termin fie si intr-un stadiu de moarte clinica, sa imi curga mucii pe piept si nivelul de relaxare sa fie unul maxim.
    Deja tolerez FPS-ul abject.

    Anyway, daca ai citit spoilerul meu, spune-mi te rog daca de acolo avansez in poveste.
    Momentan, tot ce se intampla este... nimic.
    Mi se genereaza obiective random, du-te acolo omoara niste Ripers, mergi acolo mai omoara 5 caprioare, intoarce-te la Boozer ca sa faci... nimic, etc.

    As vrea sa stiu ce trebuie sa fac ca sa avansez in orice fel in poveste. Nu cred ca povestea jocului este sa omor caprioare si sa culeg lavanda pentru Boozer, sigur imi scapa mie ceva.
    Sper...

  9. #209 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar

    Days Gone

    Da. Acolo avansezi. Dar nu te inteleg. E clar ca nu joci de placere. De ce continui totusi?

    Oricum din ce inteleg, esti absolut la inceput. Ai, cat? 2-3h de joc?

  10. #210 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    Da. Acolo avansezi. Dar nu te inteleg. E clar ca nu joci de placere. De ce continui totusi?

    Oricum din ce inteleg, esti absolut la inceput. Ai, cat? 2-3h de joc?
    Merci. Deci pana nu fac Trust level 3 ca sa pot cumpara cele mai bune upgrades la motocicleta nu pot avansa?

    In afara de acel storyline din spoiler, trebuie sa ma mai intereseze si alt storyline ca sa pot avansa efectiv in main story? Pot sa le ignor pe restul?

    Sa tot fie vreo 10-15 ore deja, de aia mi se pare bizar ca bat pasul pe loc grav.
    Continui pentru ca ma intriga povestea pe care nu am descoperit-o inca, imi place jocul luat in modul, dar efectiv simteam ca nu stiu ce am de facut si eram efectiv pierdut in toate acele storylines.

  11. #211 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Nu stiu. Pentru mine nu au existat misiuni secundare sau principale. Toate misiunile erau principale, mai putin acele ? de pe harta, pe care le-am ignorat in mare parte.

    Eu nu am avut niciun moment in care sa nu am ce face, pana nu am terminat complet jocul.

    Plus de asta, nu mai tin minte sa fi fost nevoie sa fac ce zici tu in spoiler, inafara de foarte la inceput. E posibil sa ma insel.

  12. #212 SP
    Member KiritoStefan's Avatar

  13. #213 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Xander Ro Mai bine te joci altceva. Sau si mai bine, pune-ti viata la punct, pare ca te distrugi incet si sigur, dar asta e alta discutie.
    Incearca Forager, pe mine m-a ajutat dupa ce am terminat sesiunea si am vrut sa ma joc ceva braindead ca sa imi eliberez mintea. Dupa vreo 8 ore devine putin obositor si merita sa il abandonezi, dar pana atunci e foarte chill.

  14. #214 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    Quote Originally Posted by Espiritus View Post
    Xander Ro Mai bine te joci altceva. Sau si mai bine, pune-ti viata la punct, pare ca te distrugi incet si sigur, dar asta e alta discutie.
    Incearca Forager, pe mine m-a ajutat dupa ce am terminat sesiunea si am vrut sa ma joc ceva braindead ca sa imi eliberez mintea. Dupa vreo 8 ore devine putin obositor si merita sa il abandonezi, dar pana atunci e foarte chill.
    Vroiam sfaturi despre joc, nu despre viata mea.
    Multumesc cerului pentru ce am si sunt norocos zi de zi pentru ce traiesc. Nu confunda oboseala cronica/munca cu nefericirea
    Unii oameni au de-a gata pe tava totul, altii trebuie sa munceasca pe branci pentru ceea ce au. Sanatate sa fie, ca le facem pe toate.

    Anyway, multumesc pentru sfaturile legate de joc, am sa le aplic.

  15. #215 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    Misiunile cu galben sunt main, cele cu maro sau alte culori sunt secundare. De fiecare data cand faci un main quest apar altele. Majoritatea storyline-urilor au legatura cu main quest si se leaga una de alta pana la urma. Daca vrei doar main story fa doar quest-urile cu galben si gata.

    Nu e nevoie sa upgradezi motocicleta la maxim ca sa avansezi la inceput, doamne ferește. Spre deosebire de ce zice colegul eu unul am repart motocicleta aproape exclusiv in camp-uri si n-am avut probleme.

  16. #216 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    Multumesc, asta este informatia pe care o cautam. Nu facea sens in mintea mea, pentru ca uneori imi da quest-uri cu galben care par cel mult side activities. Asadar la un moment dat fac wrap toate intru continuarea povestii … bun.

  17. #217 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    Mda, ca de obicei nu am rabdare... ajunsesem intr-un punct mort cred de nu se mai intampla nimic si ma scotea din minti.
    Am luat misiune cu misiune si intr-adevar the beautiful game unfolds...

    Nu m-am gandit ca dupa RDR2 voi pune mana prea curand pe un joc care sa ma apropie in asemenea fel de personaje.

    Pentru cei care chiar au bani multi, m-as hazarda sa spun ca este un joc pentru care se merita PS4 Pro, for this game only.
    N-am simtit nevoia de Pro pana acum, nici la Spiderman, nici la God of War, la nimic... insa Days Gone este un joc prea frumos ca sa fie jucat cu problemele (mari) de fps pe care le are pe PS4 vanila.


  18. #218 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Aveam impresia ca au rezolvat scaderile de framerate dupa ultimul patch.

    Cel putin saptamana trecuta, odata cu patch-ul in care au introdus si challenges-urile, am strabatut toata harta in cerc, pe motor si nu am vazut niciun framedrop (sau cel putin nu ceva semnificativ/deranjant ca inainte). Sa inteleg ca tot nu s-a rezolvat?
    Sau te referi mai degraba la loading screens?

    Ma bucur sa aud ca-ti place jocul. Pentru mine a fost o mega surpriza (cum am spus si in review) mai ales ca-mi cam pierdusem sperantele inainte de lansare, dar a fost un joc mult peste medie si cel putin pana acum, un contendent serios la GOTY.

  19. #219 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    Cel putin in cazul meu nu, cand merg pe motor este ingrozitor, dar trebuie mentionat ca a mea consola este Day One PS4, din acela butucanos, care face ca un avion cu reactie... nu este nici Slim nici vreo revizie mai noua.
    Nu des, dar cateodata, se intampla ca aceste console sa mai dea semne de oboseala dupa ani si ani... probabil se incinge mai tare, nu stiu.

    Anyway, pentru mine asta inseamna joc bun, sa te faca sa ramai acolo cu el si sa treci peste problemele tehnice.
    As prefera oricand un joc bun ca si design/story dar cu probleme tehnice, in locul unui joc fad ca Rage 2 care merge impecabil in 60 fps...

  20. #220 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Da, eu tot prima generatie de PS4 am.

    Probabil cum am terminat jocul, nu mai sunt hoarde asa mari pe harta si nici prea multi inamici si d-aia nu a mai mers in halu ala.

    Nu vreau sa dau spoilere, dar dupa jumatatea jocului, cand ajungi intr-o zona cu cioturi de copaci, acolo imi scadea sub 10fps, cred, pentru o portiune destul de mare, iar acum cand am trecut pe acolo, a mers asa cum trebuie.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 11 of 18 FirstFirst ... 9 10 11 12 13 ... LastLast

Similar Threads

  1. Everybody's Gone to the Rapture By Dant3 in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 54 Last Post: 16-11-2016, 17:24
  2. Gone Home By Dant3 in forum Console Club
    Replies: 3 Last Post: 07-06-2016, 19:19
  3. Blueray gone bad problema comuna PS3 ??? By XXsalau in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 2 Last Post: 05-02-2012, 22:18

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts