Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 2 FirstFirst 1 2
Results 21 to 30 of 30

Thread: Luigi's Mansion 3

  1. #21 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Ok, dar s-ar putea sa fie spoilers so


    Ideea e ca pare ca jocul a fost designed fara ca aia sa se gandeasca daca chiar sunt necesare anumite elemente. Capcana in care cad multi devi e ca adauga dificultate acolo unde n-ar trebui sa fie (gen in controlul personajelor) desi jocul e despre cu totul alte provocari si vrea sa fie altceva. E ca si cum ai face un joc racing si ai face dificil controlul si comportamentul camerei, for no f-ing reason, in loc de handlingul masinii.

    ---------- Post added 11-01-2020 at 11:41 ----------

    Quote Originally Posted by Crbl2001 View Post
    Intr-adevar e cam frustrant jocul.Trebuie sa fii cat de cat "skilled" ca sa il termini.
    Sorry, dar cand poti juca lejer Bloodborne, dar ai probleme la Luigi's Mansion, un joc pt copii, nu e chiar ok.

  2. #22 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Oricat de mult mi-a placut jocul (heck, in top 3 pe anul trecut pentru mine), sunt complet de acord cu ce zice eagle-eye.

    Si inca o chestie deranjanta este


  3. #23 SP
    Banned Crbl2001's Avatar
    Nu e joc pt copii (parerea mea).E mai degraba pt nostalgici.
    "Favoritul" meu va ramane Luigi's Mansion 2 : Dark Moon.E mult mai ok, au exagerat enorm cu partea 3.
    @eagle-eye, e clar ca genul asta de jocuri nu ti se potriveste.Jocul vrea sa fie un fel de hunter game cu ceva urme de "creepy" si ceva comedie.Gesturile lui Luigi pt asta sunt, pt a amuza jucatorul.E genul ala de joc strict pt fun.Fun si atat.
    Si merge dupa sesiuni lungi de jocuri serioase, e chiar distractiv.Eu zic sa lasi frustrarile si mergi inainte.Eu la jocuri din astea ma fac ca nu vad problemele de genul.Pur si simplu joc si vorba aia, I don't give a ****

  4. #24 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Cu siguranta nu se vrea a fi un joc serios. Problemele mari, pe langa ce a zis el si eu, sunt de control, de felu in care trebuie sa te rotesti, sa tintesti perfect si mi se pare ca astea rup cel mai mult imersiunea.

    E fun, arata fenomenal pt Switch, te binedispune pana in anumite momente cand iti vine efectiv sa dai cu el de pereti

    Oricum, dupa cum am zis, joc foarte bun, tras in jos de anumite aspecte.

  5. #25 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Quote Originally Posted by Crbl2001 View Post
    Nu e joc pt copii (parerea mea).E mai degraba pt nostalgici.
    "Favoritul" meu va ramane Luigi's Mansion 2 : Dark Moon.E mult mai ok, au exagerat enorm cu partea 3.
    @eagle-eye, e clar ca genul asta de jocuri nu ti se potriveste.Jocul vrea sa fie un fel de hunter game cu ceva urme de "creepy" si ceva comedie.Gesturile lui Luigi pt asta sunt, pt a amuza jucatorul.E genul ala de joc strict pt fun.Fun si atat.
    Si merge dupa sesiuni lungi de jocuri serioase, e chiar distractiv.Eu zic sa lasi frustrarile si mergi inainte.Eu la jocuri din astea ma fac ca nu vad problemele de genul.Pur si simplu joc si vorba aia, I don't give a ****
    Baws, nu sunt probleme care tin de skill sau de genre sau de atmosfera. Sunt probleme de 3C care n-ar trebui sa fie prezente in niciun joc, punct. Nu e ceva ce poti trece cu vederea cand din cauza lor nu poti avansa efectiv in joc.

  6. #26 SP
    Banned Crbl2001's Avatar
    Am terminat jocul 3 de trei ori pana acum si il am de curand.Oare cum d-zeu am reusit eu sa-l termin?

  7. #27 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Thanks, o sa il evit. Pe Switch ma joc special ca sa am jocuri fun cu game design bun, pentru atmosfera si imersiune exista Sony. Din fericire sunt o groaza de exclusive bune, am de unde alege.

  8. #28 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar

    Luigi's Mansion 3

    Quote Originally Posted by Crbl2001 View Post
    Am terminat jocul 3 de trei ori pana acum si il am de curand.Oare cum d-zeu am reusit eu sa-l termin?
    Pai si eu l-am terminat aseara. Nu e imposibil. E doar foarte prost

    Jocul asta e ca prietena aia draguta si de treaba dar care ramane corigenta la minim 3 materii si se uita la telenovele toata ziua ca asa crede ea ca functioneaza viata. Dar are niste pistrui...


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  9. #29 SP
    Banned Crbl2001's Avatar
    Quote Originally Posted by Espiritus View Post
    Thanks, o sa il evit. Pe Switch ma joc special ca sa am jocuri fun cu game design bun, pentru atmosfera si imersiune exista Sony. Din fericire sunt o groaza de exclusive bune, am de unde alege.
    Eu zic sa te feresti si de Cadence of Hyrule si New Super Mario Bros.U.Sunt TERIBILE.
    Cadence e cel mai prost spin-off Zelda ever, iar NSMB e un port al unui joc de WiiU din 2012 care e la fel ca toata seria.Pe mine unul m-au dezgustat.

  10. #30 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    ^Si eu zic. Cadence of Hyrule e doar un reskin peste Crypt of the Necrodancer pe care deja l-am jucat si Super Mario Bros nu are sens intr-o lume in care exista Mario Maker 2.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 2 FirstFirst 1 2

Similar Threads

  1. Vand Luigi's Mansion 3DS By vl23ad in forum Bazar Nintendo: Jocuri Console
    Replies: 1 Last Post: 12-11-2018, 16:34
  2. Mario & Luigi: Dream Team By OEE in forum Nintendo DS, DSi, 3DS & XL
    Replies: 2 Last Post: 13-08-2013, 10:46
  3. New Super Luigi U By Schatten in forum Nintendo Wii U / Switch
    Replies: 0 Last Post: 20-06-2013, 09:41
  4. Replies: 0 Last Post: 13-12-2012, 11:11
  5. Replies: 0 Last Post: 17-06-2011, 22:11

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts