Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 2 FirstFirst 1 2
Results 21 to 38 of 38

Thread: Metroid Dread

  1. #21 SP
    Senior Member dronology's Avatar
    Quote Originally Posted by DOOM
    congratulations to @NintendoAmerica on the launch of #MetroidDread
    Attached Images Attached Images aaafblpx9vxoacu1wf.jpg

  2. #22 SP
    Senior Member dronology's Avatar
    Metroid Dread (Switch) Review - The Best Metroid Ever?



    50 Reasons To Buy Metroid Dread



    Metroid Dread is TOO HARD for Game Journalists.


  3. #23 SP
    Senior Member sexbobomb91's Avatar
    Il joc deja de 4-5 ore si nu credeam ca va fi asa, dar grafica ma cam deranjeaza si tot ma duce gandul ce bine ar arata macar pe un PS5 sau chiar PS4.
    Pana si jocurile "Ori", care desi sunt 2D, mi se pare ca arata mai bine pe Switch decat Dread.
    Are parti care arata destul de bine, ca animatiile si unele efecte, dar in majoritatea cazurilor modelele si texturile nu arata ca un joc full-price in 2021.
    Si desi gameplay-ul ruleaza in 60FPS, cutscene-urile au 30FPS si face animatia robotilor EMMI sa arate cam ciudat.
    Din fericire gameplay-ul, explorarea si sunetul sunt de nota 10, la capitolele acestea nu am nicio nemultumire pana acum.
    Sper sa vina la anul cu o consola mai puternica pentru ca urmatoarele jocuri sa nu mai arate asa de invechit.

  4. #24 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    Eram cu click-ul pe 'Adauga in Cos' cand am citit in mai multe review-uri ceva similar cu 'Frustrating boss battles and cumbersome controls'.

    Incerc sa imi pastrez sanatatea mintala pentru a o deteriora in ianuarie cu Elden Ring, asa ca am marea rugaminte sa imi spuneti si mie ce parere aveti despre Metroid Dread ca si dificultate.
    E ok sa fie challenging si nu ma super sa dau restart de 5 ori la un boss, dar ma intereseaza daca este frustrant si #getgood# la nivelul @Souls sau @Returnal (pentru cine a jucat, evident).

    Pe Nintendo Switch, vreau doar sa ma relaxez si sa joc de placere.

    Multumesc si spor la joc!

  5. #25 SP
    Member IsNotMe's Avatar
    Nu am apucat sa-l joc (Altex-ul trimite consola si pe urma jocul) O comparatie cu dificultatea lui Hollow Knight ? Ca sa stiu ce fac !

  6. #26 SP
    Senior Member sexbobomb91's Avatar
    Mult mai usor decat Hollow Knight si Returnal.
    La un singur boss a trebuit sa reincerc lupta de vreo 5-6 ori dar asta poate fi si pentru ca nu am avut rabdare sa caut multe upgrade-uri inainte sa merg la el.
    Checkpoint-urile iarasi sunt foarte generoase; de multe ori te da chiar din camera anterioara, nu de la ultimul "save room".
    Dar dupa cum ziceam mai sus, am jucat doar 4-5 ore din el deci poate nici nu am ajuns la jumatate.

  7. #27 SP
    Senior Member dronology's Avatar
    We Translated Metroid Dread's Chozo Alphabet and More! (Spoilers)



    Is Metroid Dread the BEST 2D Metroid? - Review DISCUSSION (No Major Spoilers)


  8. #28 SP
    Senior Member sexbobomb91's Avatar


    Si un ghid / walkthrough destul de bun: https://www.polygon.com/metroid-drea...breakable-boss .
    Dupa ce se aduna locatiile si abilitatile e destul de usor sa ratezi obiectivele, deci un walkthrough ca acesta ajuta sa nu te pierzi prea mult.

  9. #29 SP
    Senior Member dronology's Avatar
    Quote Originally Posted by IGN
    Players have discovered a sequence-breaking moment in Metroid Dread that allows you to instantly defeat one of its early bosses if you find one of Samus' upgrades earlier than intended.
    Metroid Dread Includes a Secret Boss Death Just for Sequence Breakers

  10. #30 SP
    Senior Member dronology's Avatar
    Quote Originally Posted by Nintendo of America
    A bug has been found in #MetroidDread that can prevent players from progressing under a certain condition. A patch will be released by the end of October to fix this. We apologize for the inconvenience.

    Learn more, including how to avoid the bug: http://ninten.do/6012XaLfi


  11. #31 SP
    Senior Member sexbobomb91's Avatar
    L-a mai jucat cineva?
    Sunt aproape de final si devine destul de greu, dar se simte si mai mult cat de slab e switch-ul.
    Intr-o lupta cu un mini-boss a scazut FPS-ul sub 30 si a fost foarte enervant pentru ca afecteaza si gameplay-ul.
    Spoiler ajutator pentru un alt boss:

  12. #32 SP
    Member IsNotMe's Avatar
    Quote Originally Posted by sexbobomb91 View Post
    L-a mai jucat cineva?
    Sunt aproape de final si devine destul de greu, dar se simte si mai mult cat de slab e switch-ul.
    Intr-o lupta cu un mini-boss a scazut FPS-ul sub 30 si a fost foarte enervant pentru ca afecteaza si gameplay-ul.
    Ca sa-l lungesc putin mai mult, m-am dus si mi-am mai luat din upgrade-urile alea inaccesibile. Cred ca am dublu la viata in locul ala .

  13. #33 SP
    Mad Collector rodarkone's Avatar
    Mai am 1 boss si mi-am pus in cap sa caut toate upgrade-urile si item-urile, unele sunt imposibile daca nu esti master of spark ... iar eu nu sunt

    Ma rog .. ma chinui intr-un loc de vreo 2 zile, si nu reusesc sa fac lucrurile in secventa perfecta (si nu e cel mai greu loc care trebuie deblocat)

  14. #34 SP
    Member IsNotMe's Avatar
    Naaa ! Ca mi-ai mancat zilele !

    LE : Woot ! HARD Mode is unlocked ? i’m fkd !
    Attached Images Attached Images 3909b23e-06f4-49bf-8144-c07d89929e5a.jpeg

  15. #35 SP
    Senior Member dronology's Avatar
    Metroid Dread - Early Survival Tips - Nintendo Switch


  16. #36 SP
    Senior Member Mayhem's Avatar
    M-am apucat si eu de el, jocul este pentru mine o capodopera, de la gameplay la sunet la level design, poveste si atmosfera. Il voi vota pentru overall GOTY la TGA. Desi nu sunt fan platformers/side scrollers, e ceva special, m-a prins din prima secunda si mi-a dat un vibe de super metroid dar modern. Bestial! Despre grafica si dificultate nu discut, nu vreau sa starnesc controverse insa pentru mine nu conteaza atat de mult grafica daca este facuta bine.

  17. #37 SP
    Manager paul's Avatar
    Free Update Trailer:

  18. #38 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    Referitor la Rookie mode, sarutmana, I'll take it!
    Este exact ceea ce asteptam ca sa il cumpar si sa-l termin de placere. Pentru mine Nintendo Switch este strict pentru relaxare, mi-am mancat destul viata si zilele pe celelalte platforme cu FromSoftware games si walkthrough-uri pe Veteran si Insane

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 2 FirstFirst 1 2

Similar Threads

  1. Metroid Prime 4 By OEE in forum Nintendo Wii U / Switch
    Replies: 8 Last Post: 27-12-2019, 22:59
  2. Metroid: Samus Returns By OEE in forum Nintendo DS, DSi, 3DS & XL
    Replies: 38 Last Post: 24-09-2017, 18:57
  3. Metroid: Other M Videos By RonanN1 in forum Videos
    Replies: 16 Last Post: 09-11-2010, 13:19
  4. Metroid: Other M By ShpioOn in forum Nintendo Wii
    Replies: 16 Last Post: 31-08-2010, 11:30
  5. The Metroid Retrospective By RonanN1 in forum Videos
    Replies: 0 Last Post: 20-03-2009, 11:23

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts