Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 35 of 62 FirstFirst ... 25 33 34 35 36 37 45 ... LastLast
Results 681 to 700 of 1239

Thread: Clubul Wii U

  1. #681 SP
    Banned Venom's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Eu zic sa va introduceti toti id-urile aici: http://www.consolegames.ro/forum/f11...nd-list-wii-u/. O sa-l pun si eu cand vine consola.
    Hai ca poate se strange de o echipa de fotbal!

  2. #682 SP
    Member Mazzaxx's Avatar
    Hai ca-mi vine si mie maine, o intrebare, ca sa joci la dublu, local, in afara de gamepad ce mai trebuie, un Wiimote sau un Pro Controller?

  3. #683 SP
    Member anduthebest's Avatar
    Depinde de fiecare joc in parte si ce metoda de input suporta. Pe spatele carcasei sau in eshop poti vedea ce metoda de control suporta jocul.
    Quote Originally Posted by Mazzaxx View Post
    Hai ca-mi vine si mie maine, o intrebare, ca sa joci la dublu, local, in afara de gamepad ce mai trebuie, un Wiimote sau un Pro Controller?

  4. #684 SP
    Member Mazzaxx's Avatar
    Aha, mersi,inca o intrebare, se pot cumpara jocuri noi direct din eshop cu card de Romania?

  5. #685 SP
    Senior Member sol1d's Avatar
    da, dar contul sa fie pe UK

  6. #686 SP
    Member anduthebest's Avatar
    Ar fi bine sa ai copia fizica in caz in care ai vrea sa revinzi. Eu unul caut jocuri sh de wii u si nu prea am de la cine cumpara.
    Quote Originally Posted by Mazzaxx View Post
    Aha, mersi,inca o intrebare, se pot cumpara jocuri noi direct din eshop cu card de Romania?

  7. #687 SP
    Senior Member sol1d's Avatar
    Din pacate in RO nu prea gasesti deloc jocuri retail de WII U / 3DS. Trebuie sa dai comanda in afara si sa astepti pana iti vin (daca iti vin, ca vad ca unele site-uri nu mai trimit in RO).

  8. #688 SP
    Member Mazzaxx's Avatar
    In prima faza o sa iau de pe eShop, btw am un hdd extern de 500gb pe USB fara sursa de alimentare, se poate instala pe Wii U pentru a copia jocurile cumparate de pe shop?

  9. #689 SP
    Member anduthebest's Avatar
    Iti trebuie un cablu usb in y ca sa mearga hddul extern, daca nu ai alimentare separata la el.

  10. #690 SP
    Member Mazzaxx's Avatar
    OK, da pana la urma ce pot pune pe hdd extern?

  11. #691 SP
    Senior Member sexbobomb91's Avatar
    Nintendo recomanda pentru Wii U HDD-uri cu alimentare externa. Poti sa-l folosesti pentru jocuri descarcate de pe eShop.

  12. #692 SP
    Member anduthebest's Avatar
    Daca descarci cevas de pe eshop, nu te va intreba unde vrei sa stochezi daca ai si external memory conectat. Mi se pare si sper sa nu ma insel, atunci cand ai conectat pe usb ceva salveaza automat acolo tot ce descarci de pe shop. Pentru jocurile in format fizic nu exista optiunde a le copia si rula de pe flash sau de pe memorie interna. Nintendo is very limited and stubborn, i know, bine ca compenseaza prin jocuri.

  13. #693 SP
    Member Mazzaxx's Avatar
    OK, mersi, vad mai multe maine cand vine

  14. #694 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Wii U Developer Console Pics
    Attached Images Attached Images 1386620991-3.jpg 1386620991-4.jpg 1386620991-5.jpg 1386620991-6.jpg 1386620993-1.jpg 1386620993-2.jpg

  15. #695 SP
    Member Schatten's Avatar
    Quote Originally Posted by anduthebest View Post
    Daca descarci cevas de pe eshop, nu te va intreba unde vrei sa stochezi daca ai si external memory conectat. Mi se pare si sper sa nu ma insel, atunci cand ai conectat pe usb ceva salveaza automat acolo tot ce descarci de pe shop. Pentru jocurile in format fizic nu exista optiunde a le copia si rula de pe flash sau de pe memorie interna. Nintendo is very limited and stubborn, i know, bine ca compenseaza prin jocuri.
    Poti sa dai Move la jocuri, aplicatii sau salvari de pe HDD in memoria interna si vice-versa. Trebuie doar sa intri in meniul de setari. Si chiar poti sa dai Move intre doua HDD-uri pe USB, dar conform procedurii de mai jos:

    | Wii U - External Storage Device

    Mie imi merge fara cablu Y un HDD portabil de 1TB Western Digital. Trebuie incercat

  16. #696 SP
    Member Mazzaxx's Avatar
    A ajuns si la mine azi
    Chiar asa greu merge update-ul, stau de vreo ora si e aproape la jumate? Am net gigabit
    Attached Images Attached Images img_20131210_133203.jpg

  17. #697 SP
    Member Mazzaxx's Avatar
    Ce imi recomandati pentru co-op? Wii U Remote sau Pro Controller?

  18. #698 SP
    Member Schatten's Avatar
    Pro Controller...cel putin pentru jocuri gen Mario U sau Mario 3D World este excelent.
    In Nintendoland vei avea nevoie si de WiiMote, de preferinta sa fie Plus. Eu am 2 WiiMote-uri si un Pro controller si imi place mult mai mult Pro-ul

    ---------- Post added 10-12-2013 at 15:32 ----------

    Ah am uitat sa mentionez, daca a de gand sa joci Pikmin 3 (ceea ce iti recomand) sa iei neaparat un WiiMote cu Nunchuck, iti va transforma jocul.

  19. #699 SP
    Member Mazzaxx's Avatar
    Este ceva portal unde poti vedea si achizitiona jocuri digitale? Am incercat in Nintendo Club da nu vad unde pot vedea ce jocuri am cumparat sau ce vreau sa cumpar? Am cumpar Super Mario 3D world direct de pe consola.

  20. #700 SP
    Member AngeReveur's Avatar
    Quote Originally Posted by RonanN1 View Post
    Wii U Developer Console Pics
    Ha Ha, am consola de 1 an de zile si doar dupa ce m-am uitat la pozele astea mi-am dat seama de existenta acelei portite care da acces la usb-uri.

    Wii U Developer e a ta sau sunt doar poze preluate de pe net ?

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 35 of 62 FirstFirst ... 25 33 34 35 36 37 45 ... LastLast

Similar Threads

  1. Clubul Wii By muggs in forum Nintendo Wii
    Replies: 562 Last Post: 30-08-2020, 11:10
  2. Vand cateva jocuri pt Nintendo Gamecube, Wii, Wii U si 3DS By snk2 in forum Bazar Nintendo: Jocuri Console
    Replies: 1 Last Post: 29-11-2018, 12:04
  3. Replies: 26 Last Post: 12-02-2014, 17:15
  4. Replies: 6 Last Post: 26-11-2012, 19:05
  5. Replies: 0 Last Post: 25-06-2011, 16:43

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts