Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 36 of 62 FirstFirst ... 26 34 35 36 37 38 46 ... LastLast
Results 701 to 720 of 1239

Thread: Clubul Wii U

  1. #701 SP
    Member Schatten's Avatar
    Quote Originally Posted by Mazzaxx View Post
    Este ceva portal unde poti vedea si achizitiona jocuri digitale? Am incercat in Nintendo Club da nu vad unde pot vedea ce jocuri am cumparat sau ce vreau sa cumpar? Am cumpar Super Mario 3D world direct de pe consola.
    In Europa cred ca doar game.co.uk vinde coduri. Uite aici link la Mario 3D World Buy Super Mario 3D World on Wii U | Free UK Delivery | GAME
    Ai optiunea de "Download" dar eu nu am cumparat niciodata de la ei.

    Dar fii atent, daca ai versiunea Premium Wii U, adica cel negru, primesti inapoi puncte la fiecare cumparare de pe eShop.
    e exemplu daca ai cumparat 3D World cu 40.5 lire, primesti 405 puncte pe p.nintendo.net/premium/ . La 500 de puncte acumulate, primesti inapoi 5 Lire pe care le poti folosi la achizitionarea urmatorului joc. Ai aici mai multe detalii | Wii U - Deluxe Digital Promotion

  2. #702 SP
    Member Mazzaxx's Avatar
    O intrebare, la voi led-ul alb ramane aprins chiar si cand este stinsa consola cu disc inauntru? fara disc nu ramane aprins.

  3. #703 SP
    Junior Member tzupak's Avatar
    da

  4. #704 SP
    Junior Member tibanu's Avatar
    scuzati intrebarea, noul Wii Remote Plus Mario edtion este compatibil cu un wii simplu ?
    Attached Images Attached Images capture.png

  5. #705 SP
    Junior Member codra's Avatar
    Da, remote-urile wii u sunt identice cu cele wii, doar ca scrie wii u. Ce s-a schimbat in ultimul timp e ca butonul de sync nu mai e in compartimentul bateriilor, ci in exterior. Mai sunt primele remote-uri wii care nu au inclus wii motion plus si trebuie atasat accesoriul wii motion plus pentru a putea juca jocurile care necesita wii motion plus. Remote-ul mario edition se diferentiaza de celelalte doar din punct de vedere estetic.

  6. #706 SP
    Junior Member tibanu's Avatar
    multumesc

  7. #707 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Votati si voi, ca sunt chiar curios cati posesori de Nintendo Wii U sunt: http://www.consolegames.ro/forum/f6-...tineti-2013-a/. Thanks!

  8. #708 SP
    Member anduthebest's Avatar

  9. #709 SP
    Member Privatul's Avatar
    Sunt sanse sa apara unul sau mai multe jocuri exclusive din seria Resident Evil pentru wii U? Ma bate gandul la un U dar doar pentru seria celor de la capcom

  10. #710 SP
    Member BlackSnake's Avatar
    Avand in vedere ca pana si Resident Evil Revelations de pe 3ds l-au portat pe restul platformelor, ma indoiesc ca o sa mai fie vreun Resident Evil exclusiv pe ceva.

  11. #711 SP
    Member Privatul's Avatar
    M-am exprimat gresit. Nu vreau iar sa astept 100 de ani pana sa vina un Revelations sau Umbrella cronicles pe Play station sau Xbox.

  12. #712 SP
    Member BlackSnake's Avatar
    Pai Revelations a fost facut special pentru 3ds, desi l-au portat anu asta. Umbrella Chronicles si Darkside Chronicles sunt rail shootere ambele si au fost facute pentru wiimote si le-au portat intre timp pe ps3 fiindca are ps move fiind echivalent cu wiimote.

  13. #713 SP
    Member anduthebest's Avatar
    Capcom e intr-o situatie financiara foarte proasta. Wii U la fel, foarte putine pe piata. Asa ca developmentul doar pe wii u nu s-ar justifica.

  14. #714 SP
    Senior Member sexbobomb91's Avatar

  15. #715 SP
    Member snk2's Avatar
    Quote Originally Posted by sexbobomb91 View Post
    Jocul este foarte bun, pana vine Mario Kart 8 merita jucat.

  16. #716 SP
    Member anduthebest's Avatar
    E intr-adevar bun jocul, il evaluez pe la 7.5 , iar mario kart orice joc din serie pe la 9. Are idei bune jocul, fiecare traseu fiind inspirat dintr-o franciza sega, diversitatea de personaje (fata doar cele din mario universe din mk) si senzatie buna de viteza. Dar, punctele sale slabe sunt powerupurile care sunt modeste, practic jocul se transforma intr-un high speed racer daca cel din fata ia avans considerabil si nu il va mai prinde nimeni. La mario kart un player cu skill si de pe ultimul loc poate castiga.

    ---------- Post added 21-12-2013 at 18:20 ----------

    Ok...La recomandarea voastra am cumparat jocul sega and all stars racing transformed. Cu toate ca pretul a fost mic, mi-a lasat un gust amar mult accentuat in mare parte datorita hardwareului nintendo. Este cea mai proasta versiune dupa 3ds (care are aprox 20 fps), arata sesizabil mai rau ca versiunea de ps vita (am detinut aceasta versiune). Dupa un research jocul ruleaza in 1024x564, totul e sters ( lucru observat imediat din meniuri), aliasing din belsug, iar modele caracterelor zici ca sunt facute cu silicon graphics. Macar tine 30 fps. Logic exista o curba de invatare a hardwareului, iar acesta fiind unul din primele jocuri iesite nu il utilizeaza eficient, dar fara drept de apel chiar si asa trebuia sa depasesca variantele 360/ps3. Varianta de ps3 ( si aceasta testata de mine inainte) e grafic superioara. Nu e de mirare situatia in care e nintendo si o merita pe deplin, fac jocuri bune, dar hw-ul lasa mult de dorit incat nu se merita deloc 3rd party pe sistemele lor. Nu sunt graphics whore, dar la acest joc artefactele si texturile low res il fac sa arate ca un SD game. In concluzie, feriti-va de 3rd party pe sistemele nintendo ( am si alte exemple la indemana ), sau luati-le decat daca aveti doar sisteme nintendo in casa (cum am eu) si va place sa va chinuiti. Astept acum replica din partea fanboylor nintendo.

  17. #717 SP
    Junior Member Proba[BTL]'s Avatar
    Salut! De unde se poate cumpara un Wii U Delux (sau varianta cu bundle Zelda/Mario) din Ro. La Altex nu mai au pe stoc, iar alte magazine au preturi mult mai mari.
    Multumesc.

  18. #718 SP
    Member dani20's Avatar
    La redcoon24 au versiunea premium cu Pro controller și Zombie U la 1470 lei. Cred că e un preț ok...

  19. #719 SP
    Junior Member TopSOUL's Avatar
    A mai încercat cineva NES Remix? Mi se pare bine făcut, deși cred acest tip de joc s-ar fi potrivit mult mai bine pe 3DS(nivele scurte, gameplay simplu). Dar merge si pe gamepad

  20. #720 SP
    Member anduthebest's Avatar
    Mi-a placut ideea din prezentarea nintendo direct, insa nu e pt mine...Si da e scurt, ar fi mai ok on the go, dar practic in selectia de secvente din fiecare joc ai de dus la bun sfarsit anumite taskuri intr-un time limit, nu are nici cea mai vaga legatura cu jocul original, doar temele de fundal si audio sunt identice. Imi place integrarea cu miiverse, asta pt ca sunt miiverse addict. 9 lire, poate sunt eu zgarcit, la 5 l-as fi luat. Sa vedem pe viitor poate vor oferi dlcuri cu alte jocuri nes gratis :d.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 36 of 62 FirstFirst ... 26 34 35 36 37 38 46 ... LastLast

Similar Threads

  1. Clubul Wii By muggs in forum Nintendo Wii
    Replies: 562 Last Post: 30-08-2020, 11:10
  2. Vand cateva jocuri pt Nintendo Gamecube, Wii, Wii U si 3DS By snk2 in forum Bazar Nintendo: Jocuri Console
    Replies: 1 Last Post: 29-11-2018, 12:04
  3. Replies: 26 Last Post: 12-02-2014, 17:15
  4. Replies: 6 Last Post: 26-11-2012, 19:05
  5. Replies: 0 Last Post: 25-06-2011, 16:43

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts