Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 37 of 62 FirstFirst ... 27 35 36 37 38 39 47 ... LastLast
Results 721 to 740 of 1239

Thread: Clubul Wii U

  1. #721 SP
    Admin MonkY's Avatar

  2. #722 SP
    Member dani20's Avatar
    Am luat în seara asta Mass Effect 3 de la Carrefour cu 50 de lei (reducere de la vreo 270 parcă); cine îl vrea, poate îl mai prinde mâine Eu l-am luat pe ultimul din Iași; nu mai era la niciun Carrefour din oraș, că am mai vrut să iau încă unul pentru un prieten. Poate mai există prin alte orașe...

  3. #723 SP
    Member anduthebest's Avatar
    Pentru amatorii de fighting games (pe wii u momentan exista doar 2 jocuri de fighting si nu stiu daca injustice este suportat) :
    Tekken Tag Tournament 2 Wii U Edition Arcade Fightstick | ALTEX
    Are un pret foarte bun fata de cele 100+lire cum este listat international sau fata de produsule hori (si ele 100+lire).

  4. #724 SP
    Member Schatten's Avatar
    A reusit careva sa profite de preturile de ieri de pe Official Nintendo UK Online Store | Buy Nintendo Games and Consoles ? Eu am intrat cam tarziu, preturile revenisera la normal. Pentru cei care nu au aflat, ieri a fost o perioada scurta de timp cand site-ul nintendo uk vindea coduri de download la preturile astea:

    Pikmin 3 — £8.95 / €10.49 / $10.49
    Wonderful 101 — £8.95 / €10.49 / $10.49
    Donkey Kong Country Returns 3D — £8.95 / €10.49 / $10.49
    LEGO City Undercover: The Chase Begins — £6.95 / €8.49 / $8.49
    Mario & Luigi: Dream Team Bros — £7.95 / €9.49 / $9.49
    Animal Crossing: New Leaf — £7.95 / €9.49 / $9.49

  5. #725 SP
    Member anduthebest's Avatar
    Quote Originally Posted by Schatten View Post
    A reusit careva sa profite de preturile de ieri de pe Official Nintendo UK Online Store | Buy Nintendo Games and Consoles ? Eu am intrat cam tarziu, preturile revenisera la normal. Pentru cei care nu au aflat, ieri a fost o perioada scurta de timp cand site-ul nintendo uk vindea coduri de download la preturile astea:

    Pikmin 3 — £8.95 / €10.49 / $10.49
    Wonderful 101 — £8.95 / €10.49 / $10.49
    Donkey Kong Country Returns 3D — £8.95 / €10.49 / $10.49
    LEGO City Undercover: The Chase Begins — £6.95 / €8.49 / $8.49
    Mario & Luigi: Dream Team Bros — £7.95 / €9.49 / $9.49
    Animal Crossing: New Leaf — £7.95 / €9.49 / $9.49
    Nu-mi vine sa cred. Adevarata pomana . God damn it.

  6. #726 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Pfft, daca ziceti si voi asa tarziu...

  7. #727 SP
    Member anduthebest's Avatar
    Asta-i aroganta. Sa faci o promotie pentru cateva ore, pentru ca nu multa lume sa profite, pentru ca apoi sa dai bine ca slava domnului nu ai dus lipsa de promotii. A si inca o chestie, pe online storeul nintendo preturile sunt mai mari ca la retaileri . Am renuntat demult sa-i inteleg, ca nu am cum.

  8. #728 SP
    Member Bodolay Botond's Avatar
    A fost eroare de afișare. S-a anunțat ulterior greșeala și s-au corectat prețurile rapid.
    N-am informații dacă celor ce-au apucat să cumpare li s-au și onorat comenzile...

  9. #729 SP
    Member Schatten's Avatar
    Eu am informatia ca s-au onorat toate comenzile si inca nu e sigur daca a fost o simpla eroare sau o strategie "flash" in stilul Steam

  10. #730 SP
    Member xenocid's Avatar
    Salut.

    Nintendo reduce previziunile pentru vanzarile WiiU de la noua la doua(si ceva) milioane de console in fy2014.
    Pentru prima oara de la lansare incep sa cred ca am cumparat un cal mort.
    Daca as fi Iwata as brick-ui online toate Wii-urile si le-as oferi posesorilor un voucher de 100$ si SM3DWU pentru a cumpara un WIIU.
    Voi cum credeti ca iesim din impas?

  11. #731 SP
    Member anduthebest's Avatar
    Iesirea din impas dupa parearea mea presupune inlocuirea actualului CEO. De cand e la conducerea nintendo, acesta a schimbat viziunea, iar fiecare produs scos sub conducerea sa a inclus cate un gimmick (bun sau nu, in cazul 3ds si wii u consider ca 3dul si tableta sunt pure gimmicks nothing more). Acum e clar ca wii u va vinde foarte putin, dupa 1 an in care nu a avut mai nimic (si inainte de care iwata spunea ca nu va mai repeta greselile cu 3ds, ba din contra amanat o gramada de jocuri, iar de situatia 3rdpartyurilor nici nu mai vorbesc ). Acum, gamecube a vandut 20 de milioane lifetime, iar wii u 100. De aici pot concluziona ca numarul gamerilor core nintendo sunt in jur cifrei de 20 de milioane, iar diferenta de 80 sunt casual gamers care au cumparat consola si s-a ales praful de ea. Wii u, in situatia in care e greu sa recreezi gimmickul orginalului wi, nu va reusi niciodata sa atraga clientii pierduti ( care s-au reorientat catre tablete si smartphones), desi am vazut demersuri in acest sens( wii fit u , wii party u etc.). Asttfel, putem concluziona ca se va vinde doar la nivel gamecube (poate putin mai bine, ca doar gamingul a mai evoluat de atunci). In afara de asta nintendo e mult in urma pe mediul online si dezintereseul de a colabora cu 3rd party le strica grav. Pentru a remedia aceste probleme, le trebuie un om occidental in frunte, iwata fiind japonez e limitat la cutura locala si nu poate intelege gamerul occidental. Si ar trebui sa incerce crearea de tipuri noi de experiente nu aceleasi francize updated, pentru a atinge si alte felii ale pietii ( let's face it gamrul core nintendo are in jur de 35 de ani, e nostalgic, incapatanat si nu vrea sa joace alte francize). Personal, sunt loial nintendo, dar nu ratez niciodata ocazia sa ii critic. Iwata should go, enough said.

  12. #732 SP
    OEE
    VIP Member OEE's Avatar
    My 2 cents:
    • extra price cut (de la ultimul s-a vandut mai bine, dar deja consolele Sony&MS au vandut fiecare intr-o luna mai mult decat WiiU intr-un an si jumatate);
    • distribuiti oficiala in mai multe tari (vreau sa imi pot cumpara oficial de la noi din tara la preturi decente si sa am full support);
    • invatati dracu sa oferiti price-cut la jocuri odata cu trecerea timpului (e absurd sa platesc la 2-3 ani de la lansarea unui joc aproape aceleasi pret ca la lansare);
    • mai multe jocuri 3rd party (uhm... yeah...);
    • noi IP-uri (la toti ne plac mario, zelda & co, dar ffs, cat sa mai mulgi aceleasi francize);
    • noi IP-uri pentru publicul mai matur (piata casual s-a mutat de mult pe tablete si smartphones);
    • aducerea in prim-plan a altor IP-uri ignorate atatia ani la rand (gen Metroid);
    • continuati cu Nintendo Direct si extindeti (cea mai buna idee a lor din ultimii ani - informare la zi);
    • NU il mai bagati pe Iwata la Nintendo Direct (jumatate din timp incerc sa imi dau seama ce zice iar cealalta jumatate incerc sa nu adorm);
    • de fapt concediati toata conducerea;
    • UN SINGUR CONT ONLINE/STORE CARE SA FUNCTIONEZE PE TOATE CONSOLELE CURENTE SI VIITOARE!
    • terminati cu gimmicks (chiar nu ne pasa de 3D, phablet, motion, etc) NES, SNES, N64, GameCube nu au avut asa ceva si au fost perfecte;
    • invatati sa faceti reclame (mai are sens sa comentez?);
    • nu mai lansati cu o generatie in urma competitorilor...;
    • + multe altele care nu imi vin in acest moment in minte.

    Iubesc Nintendo mai mult ca orice alt producator, dar in acelsasi timp urasc majoritate lucrurilor pe care le-au facut de la GameCube incoace.

    Nintendo, our bodies are ready, are you?

  13. #733 SP
    Member Schatten's Avatar
    Jocuri Jocuri Jocuri....vreau mai multe jocuri. 3DS-ul are sute de jocuri de top, Wii U are mai putine ca degetele de la o mana si a trecut un an damnit.

  14. #734 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    http://www.vg247.com/2014/01/17/nint...gement-reform/
    Nintendo president Satoru Iwata has played down rumours that the company will shake-up its management, following its latest financial report.

    Today, we reported that*Nintendo will fail to meet its financial forecast
    *by a wide margin. Hit the link for our full report.
    Now,*Yahoo News
    *states that following the release of Nintendo’s figures, Iwata told reporters, “There will be no major management shake-up in the short term.”
    NeoGAF has also translated*Nikkei’s
    report on Nintendo’s following press conference.
    It was reported that Iwata admitted that he feels responsible for Nintendo’s poor performance, and that he apologised to shareholders. He is now looking to turn around Nintendo’s operations as soon as possible, and made clear that he will not resign in order to see his aim through.

  15. #735 SP
    Member xenocid's Avatar
    Hardware-wise ma indoiesc sincer ca WiiU va avea probleme. E deja "common sense" ca gap-ul dintre U si XB1 sau PS4 e mai mic decat cel precedent dintre WII si confratii de generatie. Daca tot ce putem obtine in urmatorii 5 ani de la WIIU in termeni de grafica e la nivelul Bayo2 sau X (in alpha stage) eu unul ma declar multumit. Problema e ca de la E3 2103 Nintendo nu a mai aratat nici un joc nou aflat in dezvoltare. Metroid de unul singur ar putea misca o multime de WII useri catre noua platforma.

  16. #736 SP
    Member Bodolay Botond's Avatar
    Quote Originally Posted by OEE View Post
    [*]distribuiti oficiala in mai multe tari (vreau sa imi pot cumpara oficial de la noi din tara la preturi decente si sa am full support);[*]invatati dracu sa oferiti price-cut la jocuri odata cu trecerea timpului (e absurd sa platesc la 2-3 ani de la lansarea unui joc aproape aceleasi pret ca la lansare);[*]aducerea in prim-plan a altor IP-uri ignorate atatia ani la rand (gen Metroid);[*]continuati cu Nintendo Direct si extindeti (cea mai buna idee a lor din ultimii ani - informare la zi);[*]invatati sa faceti reclame (mai are sens sa comentez?);[*] nu mai lansati cu o generatie in urma competitorilor...;
    Uff...aceste cuvinte ne doare
    Mai ales cu primul punct sunt total, perfect de acord.
    Dar cel puțin la nivel național nu pot să nu ignor și ”complicitatea” retailerilor în a ignora complet Nintendo, dar asta e altă discuție.

  17. #737 SP
    OEE
    VIP Member OEE's Avatar
    Stiu, dar din pacate aceasta este realitatea curenta. Desi ma doare sa spun asta, cred ca ar fi mai bine sa se uneasca cu Sony sau sa scoata doar software. Deja in 2013 (cu tot cu boom-ul vanzarilor din ultima parte a anului) a raportat pierderi de 1,8 miliarde ¥.

    La punctul 2 iti dau dreptate cu retailerii, dar aici tine si de mentalitatea romanilor, majoritatea anunturilor de vanzare contin urmatoarele cuvinte:
    • vand consola wii motata;
    • vand nintendo "portabil" cu card R4.

  18. #738 SP
    Member xenocid's Avatar
    Quote Originally Posted by OEE View Post
    Stiu, dar din pacate aceasta este realitatea curenta. Desi ma doare sa spun asta, cred ca ar fi mai bine sa se uneasca cu Sony sau sa scoata doar software. Deja in 2013 (cu tot cu boom-ul vanzarilor din ultima parte a anului) a raportat pierderi de 1,8 miliarde ¥.
    Cum!?
    Nintendo tocmai a anuntat o valoare de piata mai mare decat toate diviziile Sony la un loc.

  19. #739 SP
    Member Bodolay Botond's Avatar
    M-a sunat un amic înainte de Crăciun că e în Mall, vrea să cumpere o consolă și ce îi recomand. El e arbitru de hadbal, deci era axat pe ceva cu sporturi.
    Dar cum la noi în Baia Mare nu există în niciun magazin expusă vreo consolă Nintendo (doar la Real, Wii Mini, dar e în cutie), cu inima frântă i-am spus să ia PlayStation 3 cu Move inclus și ceva joc aferent.
    Dacă ar fi fost Wii U, automat i-aș fi recomandat (și îl și cumpăra, că mergea pe mâna mea) alături de un Wii Fit U, un Wii U Fit Meter...Wii Sports Resort...aș fi fost în temă.
    Nici online nu era pe stoc.
    Așa ceva este inadmisibil. Foarte mulți ar cumpăra Nintendo dacă ar exista pe rafturi, dacă ar fi promovate măcar la nivel vizual, să vadă omul că există și o a tria alternativă, nu doar Xbox și Sony.
    Am impresia că s-au înțeles retailerii cu producătorii, ceva de genul monopolul RCS-RDS în unele orașe (în Baia Mare nu există UPC, sau eu cel puțin nu știu pe cineva să aibă și nici puncte de prezentare sau caserii).

    Asta cu modarea și pirateria...e practic baza și motivul pentru care piața românească arată așa cum arată.

  20. #740 SP
    Senior Member sexbobomb91's Avatar
    E adevarat ca Nintendo au cam dat-o in bara cu Wii U, asa cum au facut si cu 3DS la lansare dar eu cred ca anul acesta se va schimba situatia pentru ca de-abia de acum incep sa apara jocurile care le vor vinde consola. Nu vreau sa spun ca cele care au aparut pana acum nu sunt bune, dar Mario Kart, Smash, si Zelda se vor vinde mult mai bine si vor face Wii U un must-have.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 37 of 62 FirstFirst ... 27 35 36 37 38 39 47 ... LastLast

Similar Threads

  1. Clubul Wii By muggs in forum Nintendo Wii
    Replies: 562 Last Post: 30-08-2020, 11:10
  2. Vand cateva jocuri pt Nintendo Gamecube, Wii, Wii U si 3DS By snk2 in forum Bazar Nintendo: Jocuri Console
    Replies: 1 Last Post: 29-11-2018, 12:04
  3. Replies: 26 Last Post: 12-02-2014, 17:15
  4. Replies: 6 Last Post: 26-11-2012, 19:05
  5. Replies: 0 Last Post: 25-06-2011, 16:43

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts