Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 32 of 60 FirstFirst ... 22 30 31 32 33 34 42 ... LastLast
Results 621 to 640 of 1191

Thread: Clubul Nintendo Switch

  1. #621 SP
    Senior Member mario_1303's Avatar
    Quote Originally Posted by Crbl2001 View Post
    Eu nu inteleg rostul Lite-ului.Practic,cuvantul "Switch",nu-si mai are rostul
    Puteau sa faca frumusel un Switch "Slim",mai subtire decat primul,compatibil cu primul dock,sau cel putin sa fi avut alt dock.
    Ma tot gandeam in ultima perioada sa imi cumpar un Switch,si sa scap de alte vechituri,dar cred ca zic pas si de data asta.
    Sper ca Nintendo sa realizeze ca suntem in 2019,unde 4K e la putere iar 8K e deja aici.Au intrat in aceea amnezie de cand cu Wii,si vad ca nu se mai trezesc
    We want a POWERFUL console Nintendo...
    Mai subtire ? Cat de subtire poate sa fie mai ales ca-i marisoara , risti sa o rupi . Nici despre power nu cred ca-i vorba ca Nintendo nu are tinta genul de jocuri de pe PS4/Xbox One , bazate mai mult pe grafica. Nu-ti trebuie hardware foarte puternic sa joci Zelda sau Pokemon , ei fac jocuri bune si lungi nu jocuri cu o campanie de 2-5 ore la grafica maxima .

    Switch are un foarte mare avantaj peste Xbone ( ce n-are consola portabila deloc ) sau PS4 ( ce au renuntat si ei la portabila ) ...nu doar ca e portabil dar poti incepe acasa un joc in dock si il continui in mers in mod handheld . Nu poti sa mergi cu PS4-ul dupa tine

    Eu cred ca-si gaseste loc Lite-ul , mai ales ca e mai mic si mai usor . Un PS4 / Xbone acasa si un Lite in deplasari .

    Daca nu joci prea mult si vrei doar de relax nu anumite titluri un Switch normal e de ajuns pentru ca ai si una si alta , nu iti mai umpli casa de console .

  2. #622 SP
    Junior Member Zetrix's Avatar
    200 de dolari wtf. Asta in conditile in care Nintendo a si inceput sa ceara abonament pentru online, Switch-ul deja e o consola hackuibila si mi se pare ca inca nu poate rula netflix Pai cu 200 de dolari iti poti lua un telefon chiar decent care sa duca jocuri 3D la 1080p. Dezavantajul fiind ca fara controller. Si bomboana de pe colvia: se pare ca nici nu va putea rula toate jocurile de switch care vor aparea, decat cele care au "portable mode". Daca se vor trezi gamefreak sa faca insfarsit jocul ala pokemon open world zeldaish cu grafica buna pe care il cere toata lumea de o gramada de ani, parca vad TEAPA pe switch lite nu merge.

  3. #623 SP
    Mad Collector rodarkone's Avatar
    Exista jocuri care nu merg in hand-held mode ? Io am jucat peste 200 jocuri si n-am conectat niciodata consola la TV.

  4. #624 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Probabil ori se referea la anumite functii (gen gestures in Mario Odyssey) sau la jocuri care urmeaza sa apara. Altfel nu ar fi mentionat asta in video oficial.

  5. #625 SP
    Senior Member mario_1303's Avatar
    Quote Originally Posted by rodarkone View Post
    Exista jocuri care nu merg in hand-held mode ? Io am jucat peste 200 jocuri si n-am conectat niciodata consola la TV.
    Jocul "1 2 Switch" , de exemplu , nu are handheld mode . Cred ca mai sunt si altele , sau vor mai fi si altele de genul asta .

  6. #626 SP
    Banned Crbl2001's Avatar
    Eu am zis clar,numele "Switch" nu isi are rostul.Care ar fi fost problema daca era exact ca un Switch,dar mai subtire?Chiar nu va inteleg.
    Cum s-a zis mai sus,exista jocuri ce pot fi jucate doar in dock,in full hd.
    Tableta din pacate nu trage mai mult de 720p.Dar sa zicem ca e un salt mare de la 3ds,cu 240p.
    Se zvonea un Switch Pro.Vad ca au renuntat pt un timp.
    Acum e vorba si de gusturi.Pana la urma fiecare cumpara ce-i place.Nu m-am uitat sa vad ce rezolutie are ecranul,chiar sunt curios.

    ---------- Post added 11-07-2019 at 10:05 ----------

    Quote Originally Posted by Espiritus View Post
    ^Nu sunt de acord, eu vreau o consola portabila de la ei, nu una puternica. Pentru hardware bun am PS4, nu am nevoie de inca o consola.


    Dar daca Switch e de 4 ori mai slaba decat ce ofera competitia, ma astept sa coste de 4 ori mai putin. Oricum ei niciodata nu scad pretul jocurilor, nu vad de unde lacomia sa ne mulga si la hardware.
    N64,GC,remember?
    Acum 20 de ani erau in stare sa faca hw puternic,acum s-a lasat de tot.E peste masura sa ceri atatia bani pe hw expirat.

  7. #627 SP
    Senior Member mario_1303's Avatar
    Peste ce masura e pretul ? Care e masura ta ? Compari cu PS4 o consola portabila ? New Nintendo 3DS XL tot 200 de dolari a costat.

  8. #628 SP
    Banned Crbl2001's Avatar
    Hai ca daca o luam pe portabile ajungem in alta directie.....
    3DS Phat a costat in jur de 250$ cand a fost lansata in Japonia in 2010,iar anul urmator in 2011 tot la 250 a ramas pana cand Nintendo au realizat ce bisnita faceau si au scazut pretul.
    Si imi spui si mie ce hw a avut 3ds?Iti zic eu:un Wii cu suport Shaders si software inbunatatit.
    Asta la 50$ mai mult decat Wii.Si nu,3ds nu a fost nici pe aproape de X360 si PS3.
    Iar PS Vita a avut acelasi pret ca 3ds la versiunea Wi-fi only.Ce hw a avut Vita?Ei bine a fost aproape la fel de puternic ca PS3.
    Ti se pare corect?

  9. #629 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Quote Originally Posted by mario_1303 View Post
    Compari cu PS4 o consola portabila ? New Nintendo 3DS XL tot 200 de dolari a costat.
    Si pretul pentru 3DS a fost ales tot ca sa mulga cumparatorii neinteresati. Haide sa comparam hardware cu alt hardware, din punct de vedere al costurilor de productie si al celor de vanzari. Evident ca nu stim costurile de productie pentru ca Nintendo nu le face publice, dar putem estima cu acuratete relativa in functie de celelalte produse de pe piata care au functii asemanatoare.

    In cazul asta, cred ca ar fi corect sa comparam pretul consolei portabile cu cel al unei tablete cu specificatii asemanatoare. Iti spun clar ca e overpriced si ca Nintendo vinde hardware ca sa faca castig, spre deosebire de Sony si Microsoft care vand hardware pe zero sau uneori chiar in pierdere pentru ca oricum castiga suficient din jocuri. Switch este empowered de un procesor octa core ARM cu 4 Cortex A57 si inca 4 Cortex A53 si are 4GB RAM.

    Pana si in 2017 cand s-a lansat pretul a fost prea mare, dar in momentul de fata procesoare asemanatoare se vand in telefoane/tablete de $100. Exynos 7870 si Snapdragon 450 sunt exemple asemanatoare.

    Daca nu ma crezi pe mine cand iti spun ca sunt lacomi, altii mai destepti au concluzionat acelasi lucru. Mare atentie ca analiza e din 2017, dar acum pe Nintendo ii costa mult mai putin sa produca consola, insa o vand la acelasi pret.

    Quote Originally Posted by Wikipedia
    Fomalhaut Techno Solutions, a Japanese product teardown firm, estimated that the Switch cost $257 to make compared to its $299 MSRP with the Console and Dock at $167 while each Joy-Con cost $45.
    Deci acum 2 ani ii costa $167 sa produca consola si dockul, iar acum ei vand doar consola redenumita Lite, fara dock, fara Joy-Cons, cu $199. Daca nu intelegi ca e hotie pe fata nu stiu ce sa mai zic. Pe ei ii costa maxim $100 sa fabrice un Switch Lite, daca nu chiar mai putin.

  10. #630 SP
    Senior Member mario_1303's Avatar
    Crbl2001 Da, mi se pare un pret corect . Ai tu un hate pe Nintendo . Ca tot iti plac tie comparatiile ...cand se lanseaza niste rahaturi de console "retro" cu 20 de jocuri la 100 de dolari numai sa speculeze melancolia gamerilor , 200 de dolari pe Switch Lite e un pret foarte ok .

    ---------- Post added 11-07-2019 at 11:28 ----------

    Quote Originally Posted by Espiritus View Post
    Pana si in 2017 cand s-a lansat pretul a fost prea mare, dar in momentul de fata procesoare asemanatoare se vand in telefoane de $100. Exynos 7870 si Snapdragon 450 sunt exemple asemanatoare.


    Daca nu ma crezi pe mine cand iti spun ca sunt lacomi, altii mai destepti au concluzionat acelasi lucru. Mare atentie ca analiza e din 2017, dar acum pe Nintendo ii costa mult mai putin sa produca consola, insa o vand la acelasi pret.
    Evident ei speculeaza lipsa de competitori pe segmentul asta si e normal asa . Competitia regleaza piata .


    Oare cat ii costa pe Sony sa produca Playstation Classic de costa 100 de dolari la lansare ?

  11. #631 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    ^Ce legatura are Sony cu asta? Nu ai contraargumentat nimic din ce am zis. Si Playstation Classic a avut acelasi scop ca si Switch, sa mulga oamenii naivi de bani, dar nu vad cum schimba asta discutia.

  12. #632 SP
    Senior Member mario_1303's Avatar
    Era o comparatie pe cost productie / pret vanzare . Dar cum sa compari Nintendo Switch cu o tableta ? Poti juca exclusivitatile Nintendo pe tableta ? Acum toti sunt nauciti de procesoare si rami chiar daca sunt folosite prost . Scopul Switch-ului e sa ruleze jocurile de Switch...cat le ruleaza si am jocuri nu ma intereseaza cum face asta . Pretul la tablete e redus ca e maxim de inghesuiala pe piata pe cand Switch nu are pe nimeni sa le faca o concurenta...asta ziceam .

  13. #633 SP
    Mad Collector rodarkone's Avatar
    Espiritus ai citit cu un ochi inchis specificatiile switch ai uitat de Tegra X1

  14. #634 SP
    Banned Crbl2001's Avatar
    @mario_1303,nu o mai tine una si buna ca e corect pretul.
    Inainte intelegeam,faceau console foarte puternice,si la pret mai mic fata de competitori.
    Gamecube a fost mai puternic decat PS2,dar mai ieftin.Bine,PS2 era si un DVD player in acelasi timp.
    Dar incepand cu Wii,Nintendo au mers pe hw underpowered,si tot cereau sume astronomice.3DS de ex a costat enorm de mult.DS-ul original a avut in schimb un pret ok.
    Asa cum a zis si Espiritus,Nintendo jegmaneste oamenii pe fata mai nou,cerand o gramada de bani pe nimic.Fatul ca pe Switch poti juca jocuri excludive nu e un argument,eu vorbeam strict de hw.Iar Switch e prea scump pt ce are de dat.
    Si nu,nu am nimic cu Nintendo,chiar îi apreciez.Dar totusi,nu imi place directia in care se duc.
    Dar ar fi sa voteze toti gamerii intre vechiul si noul Nintendo,90% ar alege vechiul Nintendo,cel cu console puternice si jocuri bune.
    Punct.

  15. #635 SP
    Senior Member mario_1303's Avatar
    Si vrei tu acum sa-mi schimbi parerea ? E parerea ta , nimic mai mult si daca nu iti place nu ai decat sa nu-l cumperi...eu ziceam ca Nintendo face exact ce fac si altii , isi speculeaza pozitia pe piata .
    Gamerii voteaza cumparand consola ...vezi si tu cate console au vandut

  16. #636 SP
    Banned Crbl2001's Avatar
    Da,am vazut cat bine s-au vandut N64DD,Virtal Boy,GC si Wii U.

  17. #637 SP
    Senior Member mario_1303's Avatar
    https://en.wikipedia.org/wiki/List_o..._game_consoles

    ~ 35 de milioane de Switch-uri ...lansat in 2017...trebuie sa fie vreun fel de record

  18. #638 SP
    Banned Crbl2001's Avatar
    Nu e niciun record....
    DS a vandut 153 milioane de unitati,PS2 a vandut 155 milioane din cate stiu.Astea recorduri

  19. #639 SP
    Senior Member mario_1303's Avatar
    In 2 ani au vandut atat ? Vad ca intelegi doar ce vrei tu...

  20. #640 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    S-a deviat rau de la subiect. Am zis doar ca Switch e, in momentul de fata, overpriced pentru ce hardware ofera. Nu a zis nimeni ca nu are jocuri bune, ca nu se vinde bine, ca e justificat sau nu sa fie overpriced pentru ca nu are concurenta sau mai stiu eu ce s-a enumerat mai sus. Chiar daca vindea 1 miliard de bucati, tot overpriced era.


    Si ca sa definesc overpriced pentru mine: Nintendo vrea sa obtina mai mult profit raportat la costul consolei per consola vanduta cu Switch decat obtine orice alt producator de console cu consola lor principala(i.e. Sony si Microsoft). Aceasta este o afirmatie adevarata, nu o opinie.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 32 of 60 FirstFirst ... 22 30 31 32 33 34 42 ... LastLast

Similar Threads

  1. Vand Nintendo Entertainment System (NES) Controllers pentru Nintendo Switch By alexutzu_boo in forum Bazar Nintendo: Console & Accesorii
    Replies: 1 Last Post: 27-12-2020, 01:11
  2. Replies: 0 Last Post: 13-06-2017, 20:21
  3. Replies: 0 Last Post: 13-06-2017, 20:16
  4. Replies: 0 Last Post: 13-06-2017, 19:52
  5. Replies: 61 Last Post: 27-11-2016, 19:07

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts