Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 10 of 60 FirstFirst ... 8 9 10 11 12 20 ... LastLast
Results 181 to 200 of 1191

Thread: Clubul Nintendo Switch

  1. #181 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by xardas View Post
    Probabil pentru ca pretul este comparabil cu cel al consolelor de la Sony si Microsoft, chiar daca acestea din urma nu sunt portabile.
    Nu cred ca pretul este cel care determina pozitia unei console... Daca e sa o luam asa, poti gasi un New 3DS XL care sa coste mai mult decat un Xbox One, si cu toate acestea nu am auzit pe nimeni sa compare un Xbox One cu un 3DS.

  2. #182 SP
    Banned Templier's Avatar
    @ MonkY nu cred ca a incercat cineva sa compare Switch cu PS Pro sau Scorpio, mi s-a explicat mie ce inseamna 4 DDR in comparatie cu celelalte console.

    acum mai e si diferenta intre ce asteptau unii oameni sa vada ( eu ) si ce a lansat Nintendo si de aici cred ca apar discutiile.
    Nintendo clar traieste intr-un univers paralel dpmdv. tot hype-ul asta ca o sa vedem o consola revolutionara e BS. nu mai e o idee revolutionara de la :
    TurboExpress cu TurboGrafx
    jocurile de GB pe Super GameBoy
    PSP care scotea pe TV imaginea
    PSV cu remoteplay
    asa ca nu prea vad unde se incadreaza ei cand spun ca e ceva revolutionar.
    Nintendo's new president Tatsumi Kimishima stated that the NX would provide a "new way to play"
    ca si avans tehnologic as ramane cu gura cascata daca ar sune ca e un PS4/XB1 portabil si sincer as face un efort pentru a lua consola dar dpdv practic nu ma atrage. sunt jocuri pe care mereu o sa aleg sa le joc pe ecran mare ( si 4K daca ar fi ), nu pe un ecran de 6-7. cati dintre voi aveti console portabile si de cate ori le-ati folosit la o intalnire intre prieteni? noi daca ne-am vedea la o bere si nu si-ar aduce nimeni consola.
    Nintendo in lumea lor nu au fost atenti la ce a facut Sony cu PSV. cea mai puternica consola portabila 2 date si a fost ingropata pana la urma din lipsa de sustinere.
    dar hai sa mergem pe ideea ca e "portabila". sa presupunem ca mergem in vacanta si vrei sa iti iei Switch-ul cu tine in avion. te joci X ore ( ca sa nu fim hateri ) si ajungi la destinatie unde in situatia in care nu ai luat doc-ul dupa tine ramai tot cu handheld-ul. hai sa presupunem ca Nintendo o sa iti vanda un cablu separat pentru travel dar tot ramai cu Joy Con-urile alea microscopice ca si manete. intrebarea mea e urmatoarea : nu e mai bine sa iti iei un PSTV ( remote play) si un controller si gata?

    daca as avea bani mi-as lua toate consolele si in +.nu sunt hater dar hype-ul asta nu il inteleg. principiul a mai fost aplicat.
    acum fiecare face cum vrea, eu nu am scris asta pentru a convinge pe X sau Y de nimic ci e doar cum vad eu lucrurile legate de NSW

  3. #183 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Templier: din cate stiu cei de la Nintendo nu au anuntat niciodata ca Switch-ul (ermmm, NX-ul) va fi o "consola revolutionara". E asa cum ai spus si tu un hype generat in mare parte de cei care detin "next-gen-uri" si care isi doreau sa apara un al treilea jucator cu ceva mai puternic... de parca n-ar fi fost suficient PC-ul si upgrade-urile aferente (recunosc ca si eu am trecut prin faza asta, si am revenit la cea in care imi doream ceva altfel de la Nintendo, nu doar "inca un PS4, PS4 Pro, PS4 Extreme, PS4 Ultimate"). Din cate observ tu incerci sa te convingi ca un handheld e useless si e foarte posibil sa fie asa in cazul tau. Insa in cazurile celor cateva sute de milioane carora Nintendo le-a vandut DS-uri, 3DS-uri, GB-uri si alte portabile... se pare ca un handheld era fix ce le trebuia. Daca acest lucru va fi valabil si in 2017, asta ramane de vazut!

    Eu am "propavaduit" mult timp chestia cu gamingul pe mobile devices (si chiar am comis "blasfemia" de a incerca sa numesc smartphoanele si tabletele ca fiind "console portabile"), si recunosc ca sunt intr-o perioada in care ma joc 99% pe mobile... pentru ca nu am timp si posibilitatea de a sta aruncat pe fotoliu la PS4, Xbox One & Co. Jocurile sunt din ce in ce mai bune, din ce in ce mai gandite... si nu de putine ori am zis "wow, asta e chiar mai bun decat pe consola de-acasa". Insa, sunt constient de faptul ca daca un smartphone il am tot timpul cu mine, ma indoiesc ca voi purta dupa mine si un Switch. Prin urmare, nici eu nu sunt target-ul principal pentru Nintendo. Dar asta nu inseamna ca nu va avea succes si nu incerc sa ma gandesc ce se va intampla cu drobul de sare.

    E foarte posibil ca totul sa tina de titlurile cu care va veni Nintendo pe piata... si vor conta foarte mult cele din start. Daca o vor "lalai" ca la Wii U (care repet, a fost o consola foarte ok, dar cu prea putine titluri third party)... s-ar putea sa se repete situatia. Acum insa, in vremurile in care un titlu gen Pokemon Go poate face intr-o zi mai mult profit decat un titlu AAA la care s-a muncit 10 ani, intr-un an... cred ca orice e posibil.

  4. #184 SP
    __The Game__ GreyhounD's Avatar
    Nu stiu despre voi dar eu sunt incantat de conceptul cu care vine NX. Atat de incantat incat la vreun an dupa lansare as vrea sa iau unul, just for fun.

  5. #185 SP
    Senior Member CrysMM's Avatar
    Gandesti bine, dupa 1 an vei avea vreo 3-4 jocuri interesante.

    Eu nu cumpar consola pana nu vad 10 jocuri mari si tari.

  6. #186 SP
    __The Game__ GreyhounD's Avatar
    Pai pentru alea 3-4 jocuri interesante (de obicei 1st party) o si cumpar.
    Cum ai ajuns la numarul de 10 jocuri mari si tari? De ce 10?

  7. #187 SP
    Member blondutzu's Avatar
    Jocurile 1st party din primul an de Switch

    https://mynintendonews.com/2016/11/1...rst-12-months/

  8. #188 SP
    OEE
    VIP Member OEE's Avatar
    Așa să fie, dar pana nu văd cu ochii mei nu cred. Așa si Zelda trebuia sa fie launch titlu pt wiiu si nici pana acum nu îl avem.

  9. #189 SP
    Senior Member DeathOfArt's Avatar
    de la Jimmy Fallon :

  10. #190 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Cand il vezi pe omul asta asa entuziasmat, chiar si daca te gandesti ca totusi castiga o caruta de bani din ceea ce face, si tot nu poti sa nu te intrebi unde si cum de a disparut entuziasmul acesta la noi? Am ajuns sa nu mai pot vedea nici macar un feeling in discutiile despre jocurile actuale. Aproape tot se rezuma la FPS-uri si rezolutie... Pacat. Eu unul am speranta ca Nintendo Switch va deveni consola "de suflet", pe cand celelalte vad ca devin din ce in ce mai mult niste PC-uri.

  11. #191 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Omul asta e un penibil cum rar mai intalnesti pe undeva, duce cringe-ul la un alt nivel. E un entuziasm la fel de fals ca zambetul unei domnisoare de noapte. Nu il lua te rog ca etalon, pentru nimic.

    Cat despre Nintendo, daca te uiti la noi pe forum, se intampla fix ce spui tu deja cu produsele Nintendo, cea ce nu e rau, desi cred ca au si Nintendo nevoie de mai mult decat "emotii, feeling sau amintiri" pentru a avea succes in viitor.

  12. #192 SP
    Banned Venom's Avatar
    De ce nu avem topic pentru Nintendo Switch pe aria de console?

  13. #193 SP
    Senior Member CrysMM's Avatar
    Te referi la sectiune? Consola inca nu exista, un topic este suficient.

  14. #194 SP
    Banned Venom's Avatar
    Pai consola este aproape de lansare, cat mai este? Mi se pare ciudat sa caut informatii pe sectiunea WII U.

    Trimis de pe al meu SM-T719 folosind Tapatalk

  15. #195 SP
    Senior Member CrysMM's Avatar
    Stai sa apara, posibil nici sa nu necesite sectiune separata. Pe forum nici nu este mare inghesuiala pe sectiunile Nintendo.

  16. #196 SP
    Senior Member solecon's Avatar
    Inca putin...



    ---------- Post added 13-01-2017 at 07:51 ----------

    Nintendo Switch Presentation



    ---------- Post added 13-01-2017 at 08:16 ----------

    North American Switch Lineup according to Nintendo:


  17. #197 SP
    Senior Member solecon's Avatar
    Mai multe informatii.
    Attached Images Attached Images specs.jpg nintendo-switch-1.png nintendo-switch-2.png nintendo-switch-3.png nintendo-switch-4.png nintendo-switch-5.jpg

  18. #198 SP
    Member eastbason's Avatar
    Nu stiu ce faceti voi dar eu am deja facuta precomanda pe Altex

  19. #199 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    In all honesty, daca nu vin cu un pret gen 200$ nu cred ca o sa faca mare lucru. E o ciudatenie underpowered, cu baterie de 3h si cu un design rupt din era pre-iPad. Pe cat ma bucur ca vine o consola noua, sunt dezamagit de ce vad. Pana la urma insa jocurile vor conta mai mult decat consola in sine, so there's still hope.

    LE: O sa fie 300$, bani de PS4 sau XO.

  20. #200 SP
    Member blondutzu's Avatar
    Dupa 3 ani de PS4 si XO i'm not impressed with either of them.
    Sper sa le iasa celor de la Nintendo.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 10 of 60 FirstFirst ... 8 9 10 11 12 20 ... LastLast

Similar Threads

  1. Vand Nintendo Entertainment System (NES) Controllers pentru Nintendo Switch By alexutzu_boo in forum Bazar Nintendo: Console & Accesorii
    Replies: 1 Last Post: 27-12-2020, 01:11
  2. Replies: 0 Last Post: 13-06-2017, 20:21
  3. Replies: 0 Last Post: 13-06-2017, 20:16
  4. Replies: 0 Last Post: 13-06-2017, 19:52
  5. Replies: 61 Last Post: 27-11-2016, 19:07

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts