Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 27 of 60 FirstFirst ... 17 25 26 27 28 29 37 ... LastLast
Results 521 to 540 of 1191

Thread: Clubul Nintendo Switch

  1. #521 SP
    Member Papillon_'s Avatar
    Quote Originally Posted by tudyniuz View Post
    Eu m-am plans inca de la inceput de asta, avand suta de ore in Zelda, dar comparatia cu PC-ul n-am inteles-o, n-are nicio treaba cu nimic.
    Am comparat cu PC-ul pentru ca acolo am salvari in cloud gratis de ani buni, pe cand idiotii astia de la Nintendo nu sunt in stare sa implementeze functia asta. De altfel sunt singurii, salvari in cloud ai si la Sony respectiv Microsoft.

    Ok au jocuri bune si am trecut peste preturile nesimtit de mari la accesorii dar nu pot sa trec peste serviciile online care sunt praf.

  2. #522 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Saptamana viitoare poate te plangi ca nu ai Windows pe Switch pentru ca ai si pe PC asta de ani buni. Ce treaba are Switch-ul cu lumea PC habar n-am, dar ne place sa comparam mere cu pere doar pentru ca e mai dramatic, chit ca n-are niciun sens.

  3. #523 SP
    Member Papillon_'s Avatar
    Salvarile in cloud sunt ca ABS-ul la masini, o necesitate si un lucru normal in 2017!! Tu ai aceeasi mentalitate ca cei de la Nintendo, nu vezi legatura, am impresia ca traiesti in anii 90.

  4. #524 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Am impresia ca trebuie sa iti desenez ca sa intelegi. Eu nu vad legatura intre consola asta si un PC, nu problema salvarilor, problema pe care am adus-o si eu in discutie acum 3-4 luni la lansare, cu doar cateva pagini in urma.

  5. #525 SP
    Member n0madgamer's Avatar
    Am citit o postare pe Reddit despre datele cu timpul jucat. Se pare ca ele sunt legate de contul MyNintendo. Deci, infrastructura pentru a lega datele de cont exista, poate candva se vor salva si progresele jocurilor la contul MyNintendo.

  6. #526 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    @tudy
    Omul a comparat doua platforme de jocuri, din punct de vedere al functiilor de quality of life. Nu mere cu pere, sunt privite din fix aceeasi perspectiva, a salvarilor. Tu i-ai raspuns printr-o comparatie a platformelor dpdv al jocurilor disponibile, cand nu despre asta e vorba. Daca nicio platforma nu avea cloud save, atunci era nornal, de asta e nevoie de comparatii, ca sa poti stabili un standard.

    Nici mie nu-mi plac gamerii de PC, uneori nu e okay sa intri in hate mode cand vezi literele P si C impreunate.

  7. #527 SP
    __The Game__ GreyhounD's Avatar
    Si mai naspa e ca nu-ti poti citi mail-urile si nu poti face nici browsing pe interneti

    Sent from my Mighty Mate 9.

  8. #528 SP
    Member Papillon_'s Avatar
    Eu compar 4 sisteme: PC, PS4, Xbox One si Switch, pe 3 am salvari in cloud fie ca sunt gratis(PC, Xbox) fie ca sunt contra cost(PS4), in schimb pe Switch nu am nimic. Ce e asa de greu de inteles? La Wii U daca vreau sa fac backup trebuie sa salvez tot jocul pe alt HDD, nu e suficient ca am deja unul extern pentru ca ei nu au adaugat suport pentru unul intern, sunt niste idioti.

  9. #529 SP
    Senior Member SYZYGY's Avatar
    Tu realizezi ca compari un Switch care are hardware-ul de GEN3 (PS3/X360) si e si hibrid (portabil/docked) cu o namila de PC si/sau PS4/X1 care vorba aia...au quad core/enjpe mii de aplicatii incorporate.
    Ei s-au bazat in trecut si in prezent pe jocuri de FUN/familie/prieteni. Pentru numele lui Dumnezeu, ei iti cer sa folosesti telefonu daca vrei sa vorbesti la microfon pe internet. Probabil ca Switch-ul nu are aplicatii si suport pentru cloud/in-game voice pentru ca nu au vrut sa incarce consola...explicit ramu. In fine, pe mine momentan nu ma deranjeaza chestiile astea, dar mai mult ca sigur o sa fac QQ grav cand mi se strica consola si pierd salvarile

  10. #530 SP
    Junior Member mariusart78's Avatar
    Dar poate compara switch-ul cu PS Vita portabil care este mult mai slaba dpdv tehnic dar totusi are cloud saves si poti sa faci si backup pe PC prin cablul usb inclus inclusiv la jocuri/aplicatii. Oricum inadmisibil pentru o consola portabila sa nu aiba posibilitate sa faci backup la saves.

  11. #531 SP
    Senior Member SYZYGY's Avatar
    Nimeni nu a zis ca nu e de accord ca asta e un minus grav, doar ca nu isi are locu sa faci comparatii Nintendo > PC > PS4 etc.

  12. #532 SP
    Member Papillon_'s Avatar
    Explica-ne tu prin logica si inteligenta ta de ce nu se poate compara Nintendo Switch cu PC-ul, Xbox One, PS4 sau PS Vita cum bine a zis colegul pe partea de salvari in cloud. Pentru mine e acelasi lucru ca ABS-ul de pe Logan, Ford Focus sau Mazda 3.
    O functie de baza pe care nu ai nici o scuza sa nu o incluzi in 2017!!

  13. #533 SP
    Member AndreiRobert6's Avatar
    Hai ba gata cu cearta!Se mai aude ceva de update ul in care o sa bagee browser de internet (in 2017) sau asteptam 2018 le?

  14. #534 SP
    Member Papillon_'s Avatar
    La cum se misca astia de la Nintendo prin 2020.

  15. #535 SP
    Junior Member androi's Avatar
    Imi poate recomanda cineva un website din Romania de unde as putea lua un screen protector, eventual chiar si o husa ? Pe Altex s-a epuizat tot, iar pe emag baietii vand un screen protector de 30 de lei cu 80.

  16. #536 SP
    Member n0madgamer's Avatar
    Acele screen protector standard sunt varza. Il recomand pe acesta de la Orzly din sticla de pe Amazon. Gasesti o husa originala la PC Garage.

  17. #537 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Eu nu recomand husa aceea, e foarte subtire si nu mi se pare ca ofera vreo protectie, e mai mult pentru zgarieturi. Este una hard case pe care daca o gasesti pe undeva, merita:

    https://www.amazon.co.uk/gp/aw/d/B01...4TL&ref=plSrch

  18. #538 SP
    Senior Member SYZYGY's Avatar
    De accord cu husa propusa de tudy, however ca screen protector, poti sa iei cam orice temporar, cand scoti/bagi switch-ul in dock e risc mare sa se zgarie.

  19. #539 SP
    Member n0madgamer's Avatar
    Nu poti sa iei orice screen protector pentru ca unele se dezlipesc de pe ecran de la caldura. Exista problema asta la produsul oficial facut de HORI.

  20. #540 SP
    Junior Member androi's Avatar
    In caz ca cineva are o seara proasta...


    Tocmai ce am ajuns de la munca, fericit cu screen protecter gata sa fie aplicat pe Switch, urmarit cu atentie sa nu ramana nici o bula de aer, si apoi vad...



    un fir de par care s-a strecurat...
    Attached Images Attached Images switch.jpg

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 27 of 60 FirstFirst ... 17 25 26 27 28 29 37 ... LastLast

Similar Threads

  1. Vand Nintendo Entertainment System (NES) Controllers pentru Nintendo Switch By alexutzu_boo in forum Bazar Nintendo: Console & Accesorii
    Replies: 1 Last Post: 27-12-2020, 01:11
  2. Replies: 0 Last Post: 13-06-2017, 20:21
  3. Replies: 0 Last Post: 13-06-2017, 20:16
  4. Replies: 0 Last Post: 13-06-2017, 19:52
  5. Replies: 61 Last Post: 27-11-2016, 19:07

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts