Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 46 of 60 FirstFirst ... 36 44 45 46 47 48 56 ... LastLast
Results 901 to 920 of 1191

Thread: Clubul Nintendo Switch

  1. #901 SP
    Senior Member dronology's Avatar
    După specificații cred că e ok cardul. Nu ai de ce să dai mai mulți bani pe un card Nintendo. Cardurile Nintendo sunt produse de SanDisk și fac fix același lucru. Diferența de preț e dată de grafica și brandul Nintendo. Ține cont că e doar un microcard: îl bagi într-un loc unde nu o să vadă lumina zilei. E doar o părere.

  2. #902 SP
    Member clax_117's Avatar
    Multumesc pentru raspuns! Am observat si eu, la specificatii au acceasi viteza, 100mb/s, dar ma gandeam ca poate sunt alte diferente care sa justifice pretul, nu doar sigla nintendo

  3. #903 SP
    Teo
    Senior Member Teo's Avatar
    Quote Originally Posted by clax_117 View Post
    Salutare . Ma puteti ajuta, va rog frumos, cu o parere despre acest card microsd ? https://altex.ro/card-de-memorie-san...DSDSQUAR128GB/
    Parca nu as vrea sa dau ~150 lei pe cardul special nintendo. Credeti ca merita diferenta de pret ?
    Nu ti-l lua pe acela, ia-ti unul care sa aiba specificatii asemanatoare cu cel destinat pentru switch, orienteaza-te la unul care sa aiba standardul U3. Cele care au logo-ul si sunt recomandate pentru Switch, au clasa de viteza U3.

    Eu de exemplu am facut cateva teste cu o camera video care are nevoie de card U3, am pus in ea un card exact ca cel din link-ul tau insa de 64 gb. Sunt situatii in care merge ok insa daca se intampla mai multe chestiuni pe ecran si creste bitrate-ul, pur si simplu se opreste filmarea. Mai pui vreo 20 de lei si iti iei sigur unul foarte rapid care sa nu iti faca probleme ca se incarca harta prea greu sau alte probleme.

    De exemplu: https://www.f64.ro/card-de-memorie-s...asa-10-uhs-1/p
    Attached Images Attached Images switch.png

  4. #904 SP
    Member clax_117's Avatar
    L-am cumparat deja pe cel de la Altex. Deocamdata l-am folosit doar pentru NBA 2k19 si nu am sesizat nicio problema. Din pacate nu am cu ce sa-l compar pentru a vedea eventuale diferente.

  5. #905 SP
    Senior Member dronology's Avatar
    Monster Hunter Rise Switch bundle & Pro Controller @ Japan

    https://topics.nintendo.co.jp/articl...a-5a7a125a2ad2
    Attached Images Attached Images 04.jpg 05.jpg 03.jpg 02.jpg 01.jpg 09.jpg 08.jpg 07.jpg 06.jpg 10.jpg 11.jpg 12.jpg

  6. #906 SP
    Member codpin's Avatar
    Frumos switchul si dockul. Controllerul nu prea.

    Asta si ala cu mario arata intr-un mare fel!

  7. #907 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Sunt curios daca au reparat d-padul, deși sunt slabe.

  8. #908 SP
    Member codpin's Avatar
    Pai nu e revizie noua, e doar un skin.

    Da ce probleme ai avut cu dpad? Banuiesc ca te referi la pro controller.

  9. #909 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Toată lumea are, se apasa alte direcții decât ce apeși tu. Daca cauți "pro controller dpad" găsești zeci de articole pe tema asta.

  10. #910 SP
    Member codpin's Avatar
    Eu nu am observat da nici nu prea folosesc dpad decat prin meniuri.

    In alta ordine de idei, cum naiba poate aceeasi companie sa faca pro controller (care mi se pare cam cel mai bun controller de tinut in mana, greutate, forma etc) si joycons (care sunt o tortura pentru maini oricum le-ai folosi)? Adica inteleg ca trebuiau sa fie mici pt portabilitate dar de ce le-au facut plate?

  11. #911 SP
    Senior Member dronology's Avatar
    The Monster Hunter Rise Special Edition Switch and Switch Pro Controller that was announced yesterday for Japan will also be releasing in Europe, Australia, Nintendo has confirmed. Launching on March 26th, 2021 in all regions, the Special Edition Switch will include a download code for Monster Hunter Rise, Deluxe Kit DLC, and bonus content.


    https://gonintendo.com/stories/37598...ch-pro-control

    ---------- Post added 27-01-2021 at 21:06 ----------

    The European Consumer Organization has apparently received more than 25,000 complaints about Joy-Con drift issues on Switch, which is why they're calling for a European-wide investigation into the issue. The organization has submitted complaints to the European Commission due to rules for "premature obsolescence and misleading omissions of key consumer information on the basis of the EU's Unfair Commercial Practices Directive."

    https://gonintendo.com/stories/37598...y-con-drift-co

  12. #912 SP
    Senior Member dronology's Avatar
    Quote Originally Posted by dronology View Post
    This special edition Nintendo Switch console*, which includes a carrying case in matching red and blue colours, arrives in stores on February 12th – the same day as Super Mario 3D World + Bowser’s Fury!

    Consola Nintendo Switch Mario Red & Blue Edition în curând la Altex: https://altex.ro/consola-nintendo-sw...NSNSWMARIORSE/

  13. #913 SP
    Junior Member xargon's Avatar
    E foarte tenant, e fain pe roșu dar asta e ca și cu Gameboy Play it Loud, cosmetizat in culori și imediat după lansat Gameboy Color. Deci posibil Switch Pro lansat după puțin timp.

    Sent from my MI 9 using Tapatalk

  14. #914 SP
    Senior Member dronology's Avatar
    Apex Legends vine pe 9 martie 2021 pe NSW. Panic Button s-a ocupat de portarea jocului. Apex Legends va putea fi jucat crossplay cu celelalte platforme. Până atunci:


    PowerA Enhanced Wireless Controller for Nintendo Switch - Apex Legends

    https://www.amazon.com/PowerA-Enhanc...dp/B08T7S1987/
    Attached Images Attached Images 71jqhorgm1l._sl1500_.jpg 71mem9ruhvl._sl1500_.jpg

  15. #915 SP
    Senior Member dronology's Avatar


    On February 17, four more games will be added to the Super Nintendo Entertainment System™ – Nintendo Switch Online and Nintendo Entertainment System™ – Nintendo Switch Online collections.


    Super NES™

    DOOMSDAY WARRIOR – It’s the Doomsday Warrior versus the Doom Squad! This action game features an evil sorcerer who has recruited seven warriors to take over Earth. But one of the Doom Squad has resisted the influence and now stands against the rest as the Doomsday Warrior!

    Psycho Dream – When Sayaka doesn’t return to reality after entering an immersive virtual world known as a D-Movie, the protagonists, Ryo and Maria, must progress through a terrifying fantasy game called Legend of the Fallen Capital to rescue her and bring her back to reality.

    Prehistorik Man – Sam the caveman’s quest to save his village begins! Sam lives in a village whose food is stolen by dinosaurs. To get more, Sam must collect bones, which he can then use to buy food. On his way, he’ll need to make use of a variety of weapons, vehicles and attacks, including shouting, to attack all on-screen foes. Can Sam reach the dinosaur graveyard and collect enough bones?


    NES

    Fire ’n Ice – As Dana, you have been chosen by the Queen of the Winter Fairies to bear the power of ice magic. With it, you must defend your home, Coolmint Island, from the wicked wizard Druidle and his flames!

  16. #916 SP
    Senior Member dronology's Avatar
    Quote Originally Posted by dronology View Post
    Monster Hunter Rise Switch bundle & Pro Controller @ Japan

    https://topics.nintendo.co.jp/articl...a-5a7a125a2ad2

    Consola NINTENDO Switch (Joy-Con Grey) HAD + joc Monster Hunter Rise Edition (cod download) - 2.099,90 lei

    Disponibil: 26.03.2021

    https://altex.ro/consola-nintendo-sw...SNSWMONSTERHR/



    Controller NINTENDO Switch Pro (Monster Hunter Rise Edition), negru - 399,90 lei

    Disponibil: 26.03.2021


    https://altex.ro/controller-nintendo...MNSWPROCTRMHR/
    Attached Images Attached Images nintendo-switch-monster-hunter-rise-edition-3d-coperta.jpg nintendo-switch-pro-controller-3d-coperta.jpg

  17. #917 SP
    Senior Member dronology's Avatar








    ---------- Post added 13-02-2021 at 20:06 ----------





  18. #918 SP
    Member clax_117's Avatar
    salut . a cumparat cineva controller pro de pe olx ? sunte sanse mari sa-mi iau teapa cu un fake sau imi pot da usor seama la prima vedere?

  19. #919 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Nu am cumparat, dar am vrut sa cumpar unul. Nu stiu procetul de chinezarii de pe OLX (presupun ca e mare), dar falsurile sunt extrem de greu de depistat. Am vazut clipuri in care falsuri ieftine de pe Aliexpress au replicat pana si mesajul secret din interiorul controllerului. Mai mult, unii revieweri au zis ca si calitatea materialelor e foarte asemanatoare cu originalul, deci pe de o parte s-ar putea sa te multumeasca, dar pe de alta parte nu cred ca ai nicio sansa sa faci diferenta daca nu ai deja un Pro ca sa le compari side by side.

    In cele din urma mi-am luat un SN30 Pro+ cu 200 de lei. Eu zic ca nu e doar mai ieftin, dar si mai bun decat Pro controller. Are d-pad care e functional, layout de playstation si arata ca un controller de SNES, n-ai cum sa nu-l iubesti.

  20. #920 SP
    Member clax_117's Avatar
    Am vazut si eu prin reviewuri ca este foarte greu sa deosebesti un fake de cel original si chiar daca si controllerul fake e construit foarte bine si functioneaza aproape la fel ca cel original, parca tot nu as vrea sa nimeresc unul
    Multumesc pentru sfat, ma voi orienta si eu catre acel SN30.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 46 of 60 FirstFirst ... 36 44 45 46 47 48 56 ... LastLast

Similar Threads

  1. Vand Nintendo Entertainment System (NES) Controllers pentru Nintendo Switch By alexutzu_boo in forum Bazar Nintendo: Console & Accesorii
    Replies: 1 Last Post: 27-12-2020, 01:11
  2. Replies: 0 Last Post: 13-06-2017, 20:21
  3. Replies: 0 Last Post: 13-06-2017, 20:16
  4. Replies: 0 Last Post: 13-06-2017, 19:52
  5. Replies: 61 Last Post: 27-11-2016, 19:07

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts