Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 5 of 60 FirstFirst ... 3 4 5 6 7 15 55 ... LastLast
Results 81 to 100 of 1191

Thread: Clubul Nintendo Switch

  1. #81 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Pai uita-te si la pretul jocurilor, care a fost mereu extrem de mare fata de restul. Ma uitam si eu dupa jocuri de Wii si nu exista nimic sub 80-90lei, iar asta pentru jocuri la mana a doua, nu noi. Nu gasesti un Zelda, Donkey Kong, Super Mario, etc la preturi de nimic cum gasesti pentru PS3/X360. Si sunt din aceasi perioada.

    Dupa E3 asta ma manca rau sa iau un WiiU, m-au prins rau de tot cu Zelda si am zis ca poate nu e rau sa iau unul acum, dar cand e 1600RON unul la Altex, am zis ca iau naibii un Wii si ma multumesc cu putin. E mai scump decat PS4/One, iar analizand putin situatia de pe piata consolelor, consola e un esec. 1600RON pentru o consola in moarte clinica.

    Sper si eu ca NX sa nu coste mult, altfel in afara de fanbase-ul lor, care uitandu-ne la vanzarile lui WiiU e cam mic, nu vor vinde mai mult.

  2. #82 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Daca dupa atata timp nu ati aflat ca Nintendo sunt in lumea lor proprie... care momentan e frumoasa si fantezista (in special pt. ca sunt prea multi kinderi care cumpara DS-uri, Pokemoane & Co.)... dar stati sa vedeti, ca dupa vreo 2-3 rapoarte financiare pe minus, s-ar putea sa aiba un wake-up call. Sper, spre binele lor... Daca nu, asta e... sa-i cumpere Sony sau Microsoft, sa avem si noi remaster-uri in 4K la Mario, Wario, Zelda & Co.

  3. #83 SP
    Member blondutzu's Avatar
    eu cred ca o sa fie cu ~50% mai puternic decat PS4. Ma tine si de pariu daca va bagati (nu stiu cand vom afla daca am nimerit, dar de ce nu)

  4. #84 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Quote Originally Posted by blondutzu View Post
    eu cred ca o sa fie cu ~50% mai puternic decat PS4. Ma tine si de pariu daca va bagati (nu stiu cand vom afla daca am nimerit, dar de ce nu)
    Pariu pe o luna de premium membership CG ca nu o sa fie cu ~50% mai puternica decat PS4.

  5. #85 SP
    Member blondutzu's Avatar
    facem, ajutam forumul indiferent care are dreptate. deal! dar exprima-ti si tu opinia!

  6. #86 SP
    Senior Member Einherjar793AD's Avatar
    O să fie sub Xbox One și sub Playstation 4.

  7. #87 SP
    Admin MonkY's Avatar
    A venit babulu repede sa spulbere sperantele fanilor Nintendo... Huooooooooo, care este pe persoana fizica!

    P.S. Ce om rau!

  8. #88 SP
    Senior Member Einherjar793AD's Avatar
    Îmi dau și eu cu părerea ☺

  9. #89 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Eu sunt destul de sigur ca o sa fie ceva similar ca si constructie si arhitectura cu PS4 si One, iar ca putere poate fi similara. Nu cred ca vor mai face greseala cu 3rd party developers, chiar si ei in nebunia lor cu ideile lor diferite si ciudate, realizeaza ce problema a fost asta. Iar apoi mai e si partea cu controllerul, unde desi lumea a mai aplaudat "tableta" de la WiiU in unele situatii, cred ca vor oferi un controller standard cu fiecare consola, asa cum vin/veneau unele WiiU.

    Sunt curios ce vor face la constructia consolei, daca merg pe aceasi ruta vor ramane din nou fara third party developers, insa daca merg pe arhitecturi similare cu celelalte console, e foarte probabil sa piarda capabilitatile de backwards compatibility ale noii console NX.

  10. #90 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Eu nu mai sunt sigur de nimic cand vine vorba de Nintendo. Sa fiu sincer, ii cred capabili sa scoata o consola chiar si mai slaba decat WiiU, dar cu cine stie ce bling-bling feature... Eventual ceva care sa coste 50$ procesul de fabricatie, sa-l poata vinde si ei cu 599$ (profit mic, zic).

    Sincer, mai in gluma, mai in serios, poate ar fi timpul ca Nintendo sa se ocupe doar de publishing, de development de jocuri... si sa lase treaba cu hardware-ul altora care au deja un avans considerabil. Le-ar sta atat de bine titlurilor exclusive de Wii U pe console gen PS4 si Xbox One... si cred ca s-ar vinde si foarte bine.

  11. #91 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Daca o dau in bara si cu NX, cred ca sunt toate sansele pentru asa ceva. Sa nu uitam ca au lansat pokemoane si alte jocuri din propria gradina si pe platformele mobile.

  12. #92 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Sa dea Dumnezeu. Imi si imaginez cum ma joc Mario cu grafica de Uncharted si trophy support. Asta ar bate GTA la vânzări, indiscutabil.

  13. #93 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Nintendo is still aiming to release the Nintendo NX in March 2017, and there’s a good opportunity that the Japanese gaming behemoth will announce the NX during one of their own Nintendo Direct livestreams. It was expected that Nintendo would reveal the NX during this year’s E3, but Nintendo decided to focus on the new Zelda for both the Wii U and NX instead. According to Nintendo, more details about their upcoming console will be revealed later this year.

  14. #94 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Eu sunt dezamăgit, scăpasem de PS4 si voiam să sar in alta barcă, cred că iau o pauză în acest caz. Aveți mai multe detalii in cele doua articole, nu am putut să copiez tot, prea stufoase.
    Nintendo NX is a portable console with detachable controllers • Eurogamer.net

    Nintendo NX is powered by Nvidia Tegra technology

    Nintendo's upcoming NX will be a portable, handheld console with detachable controllers, a number of sources have confirmed to Eurogamer.

    On the move, NX will function as a high-powered handheld console with its own display. So far so normal - but here's the twist: we've heard the screen is bookended by two controller sections on either side, which can be attached or detached as required.
    Then, when you get home, the system can connect to your TV for gaming on the big screen.

    A base unit, or dock station, is used to connect the brain of the NX - within the controller - to display on your TV.

  15. #95 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Cred si eu ca esti dezamagit, pentru ca nu esti gamerul pe care il vor ei. Mi se pare o miscare buna, desi nu sunt fanul ei, miscarea are sens. Imagineaza-ti o consola cu puterea unui iPad, care sa ruleze jocuri Nintendo. Imagineaza-ti un 3DS cu puterea unui iPad pe care il poti conecta la TV. Asta incearca ei sa faca. Toate consolele lor au fost slabe ca hardware, cel putin comparativ cu competitia. Wii a avut succes in ciuda dezavantajului asta, la fel si 3DS care a creat si el o mica isterie similara, doar cu WiiU au dat-o grav in bara.

    Mie imi place ce zic ei, ce ma face sa cred ca nu vor avea un succes fabulos e faptul ca lumea nu prea e dispusa sa care multe device-uri cand calatoreste de exemplu, caz in care acest NX sau chiar nou 3DS nu vor fi cumparate de cei on the move, ca pana la urma si o tableta iti da posibilitatea sa te joci mii de jocuri, dar si sa accesezi YT, sa iti citesti mailurile, sa ai Spotify, Netflix, etc. Iar faptul ca o fac si portabila sugereaza din nou un hardware slabut. Am impresia ca Nintendo incearca din nou sa impace pe toata lumea fara insa sa multumeasca pe nimeni. Vor o consola jack of all trades, but master of nothing.

  16. #96 SP
    Member dani20's Avatar
    Eu totuși nu cred că versiunea finală va folosi tehnologia Tegra X1... E prea slabă pentru 2017.
    Oricum, mă bucur (într-o oarecare măsură ) că nu va concura direct cu Sony și Microsoft; nu cred că o clonă de PC ar avea mai mult succes... Cine știe, poate scoate ceva din pălărie pe ultima sută de metri; poate vine cu o tehnologie nouă de la AMD (Tegra X2 ? ) sau poate că docking station-ul va fi și altceva decât un simplu dock de conectare la TV.
    Dar, din ce am văzut, va rula cel puțin Zelda, Pikmin 4, Mario... deci e ok din partea mea

  17. #97 SP
    Member Schatten's Avatar
    Dupa ce au facut cu WiiU dpdv hardware, sunt aproape convins ca vor aborda solutia X1. Am o urma de speranta ca nu sunt atat de idioti, dar cand e vorba de hardware, Nintendo ma dezamageste intotdeauna.

  18. #98 SP
    Member Inuhanyou's Avatar
    Ce e asta un WII portabil ? Wii U a fost semi-portabil si a dat fail. Acum il fac full portabil. Si din 3 in 3 ore trebuie sa cauti o priza. Si daca vrei sa te joci pe TV trebuie sa mai cumperi 15 mii de accesorii separate.

  19. #99 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    The latest report comes from the Wall Street Journal, which was covered by GameSpot. Apparently, the reporter spoke with people who were familiar with the matter and revealed that the NX will in fact be using cartridge media instead of discs. However, we still have to claim these statements as mere rumors until Nintendo makes an official statement.

  20. #100 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    img_20160924_151843.jpg

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 5 of 60 FirstFirst ... 3 4 5 6 7 15 55 ... LastLast

Similar Threads

  1. Vand Nintendo Entertainment System (NES) Controllers pentru Nintendo Switch By alexutzu_boo in forum Bazar Nintendo: Console & Accesorii
    Replies: 1 Last Post: 27-12-2020, 01:11
  2. Replies: 0 Last Post: 13-06-2017, 20:21
  3. Replies: 0 Last Post: 13-06-2017, 20:16
  4. Replies: 0 Last Post: 13-06-2017, 19:52
  5. Replies: 61 Last Post: 27-11-2016, 19:07

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts