Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 6 of 60 FirstFirst ... 4 5 6 7 8 16 56 ... LastLast
Results 101 to 120 of 1191

Thread: Clubul Nintendo Switch

  1. #101 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Astia incep sa faca cuptoare cu microunde?

  2. #102 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Eu m-am gândit la prăjitor de pâine

  3. #103 SP
    Member xenocid's Avatar
    pe thread-ul neogaf concluzia a fost: FAKE.

  4. #104 SP
    Member xenocid's Avatar
    A doua scurgere de la Foxconn

    https://pbs.twimg.com/media/Ctnm2dSVUAALb30.jpg

  5. #105 SP
    Senior Member Einherjar793AD's Avatar
    Cum le știu ei pe toate

  6. #106 SP
    CG Editor Dant3's Avatar

  7. #107 SP
    Senior Member Einherjar793AD's Avatar
    Foarte scumpă din punctul meu de vedere dacă este adevărat prețul ăla. Este totuși o tabletă.

  8. #108 SP
    CG Editor Dant3's Avatar

  9. #109 SP
    Senior Member Einherjar793AD's Avatar
    Și poza cu dev kitt.

  10. #110 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Sa râd sau să plâng, Nintendo Switch?

  11. #111 SP
    Member eastbason's Avatar
    Ma asteptam la altceva....

  12. #112 SP
    Member marv's Avatar
    pe mine m-a entuziasmat ce am vazut in video si sper ca intr-o zi sa ajungem la stadiul ala. Insa mi se pare mai mult un proof of concept, nu cred ca o reuseasca sa livreze ce si-au propus in primul rand din motive tehnice: baterii care nu tin, grafica jocurilor care nu e atat de scalabila incat sa arate asa bine si pe TV. In al doilea rand pentru ca vin cu un produs care aduce mult prea mult a tablete (care deja exista si pot sa faca si ce face masinaria lor). Ca sa nu mai mentionez ca pentru a avea succes trebuie sa convingi marii dezvoltatori de AAA sa faca jocuri si pentru consola asta. E greu, sper sa ma insel.

  13. #113 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Quote Originally Posted by eastbason View Post
    Ma asteptam la altceva....
    Eu mă așteptam la nimic si vad ca asta am primit, nu mi se par deloc confortabile acele mini controllers.

  14. #114 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Mie mi se pare interesant ca Nintendo merge pe propria nisa si nu devine "yet another next-gen console". Asa cum spuneam de mult, tabletele/telefoanele au partea lor de gaming, si iata ca Nintendo confirma. Cine stie, ar fi interesant de aflat daca e cumva cu Android, mai ales ca se tot vorbea de intrarea Nintendo pe aceasta piata... In rest, astept specificatiile si mai vedem.

    Dant3: acele mini controllere s-ar putea sa fie nu prea confortabile daca le detasezi, dar nu te obliga nimeni sa faci asta... poti sa joci in "gamepad mode". Sau de ce nu, sa folosesti gamepad-ul clasic (am vazut ca apare si el prin "trailer"). Momentan sunt la stadiul de speculatii...

    ---------- Post added 20-10-2016 at 17:34 ----------

    P.S. N-a observat nimeni ca se juca Skyrim pe o consola portabila?

  15. #115 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Cand e portabilă pare ok, dar cand le detașezi parcă se schimbă treaba. Sunt curios care este prețul, nu poți sa ceri 350$ pe așa ceva sau poți?

  16. #116 SP
    Senior Member solecon's Avatar
    Eu unul sunt foarte incantat de ce am vazut. Consola portabila e superba, avem controller Pro pentru gaming traditional, scena cu tinerii care stateau in cerc si jucau Splatoon, fiecare cu ecranul sau, reprezinta, din punctul meu de vedere, perfectiunea in gaming. Atata timp cat nu o sa coste peste 400 de euro, eu sunt fericit.
    Attached Images Attached Images cvn3vkevuailnwu.jpg cvn2puiwiaacxq-.jpg omzcsnm.jpg

  17. #117 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Dant3: Nintendo poate sa ceara oricat... mie imi e frica sa nu ceara naibii 400 euro (vorba lui solecon) pe un ecran gen 720p (maxim!). Ca-i cred in stare rau de tot (ba chiar mi-e frica sa nu aud chestii S.F. in 2017 precum 1024 x 768)!

    Pe de alta parte, daca vor veni si ei cu un 1080p solid (indiferent ca vorbim de mobile sau legat la TV), nu cred ca-i bai!

    Sunt foarte curios daca dock-ul respectiv contine si extra procesare... ca pare destul de "sanatos". Ar fi cool daca ar fi asa (sau macar extra storage, bluray player, ceva).

  18. #118 SP
    Senior Member solecon's Avatar

  19. #119 SP
    Banned Templier's Avatar
    putem va rog sa ne mutam pe threadul lui Dant3? e greu de urmarit si raspuns la 2 thread uri

  20. #120 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by solecon View Post
    Hehehe. Exact ce spuneam mai devreme... e coada prea mare la AMD. Asa ca hai sa incercam si cu nVidia! Intr-un fel ma bucur, intr-un fel mi-e teama, intrucat nVidia cu Tegra nu a reusit prea multe (si nu din cauza lipsei de performanta). Poate in echipa cu Nintendo se va schimba situatia. Doamne Ajuta!

    Oricum, schimbarea sistemului complet nu ma face sa nu ma intreb cum ramane cu backward compatibility... ?!?

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 6 of 60 FirstFirst ... 4 5 6 7 8 16 56 ... LastLast

Similar Threads

  1. Vand Nintendo Entertainment System (NES) Controllers pentru Nintendo Switch By alexutzu_boo in forum Bazar Nintendo: Console & Accesorii
    Replies: 1 Last Post: 27-12-2020, 01:11
  2. Replies: 0 Last Post: 13-06-2017, 20:21
  3. Replies: 0 Last Post: 13-06-2017, 20:16
  4. Replies: 0 Last Post: 13-06-2017, 19:52
  5. Replies: 61 Last Post: 27-11-2016, 19:07

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts