Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 9 of 60 FirstFirst ... 7 8 9 10 11 19 59 ... LastLast
Results 161 to 180 of 1191

Thread: Clubul Nintendo Switch

  1. #161 SP
    Member marv's Avatar
    pretul e intradevar bun, dar sa vedem ce poate. Eu sunt curios ce greutate are, daca e intradevar o optiune fiabila pentru joaca on-the-go.

  2. #162 SP
    Senior Member solecon's Avatar
    #IBelieveinAltex
    Attached Images Attached Images untitled1.png

  3. #163 SP
    Senior Member Pisboy's Avatar

  4. #164 SP
    Senior Member BizZare's Avatar
    ^Daca faceau cei de la Sony sau Ms asa ceva tot internetul incepea sa-si ascuta furcile si topoarele.

  5. #165 SP
    Banned Templier's Avatar
    pai si ....

  6. #166 SP
    Senior Member CrysMM's Avatar
    Nu prea ai motiv sa ascuti nimic. Chiar daca va fi hardware slab, cum a fost si Wii U, va fi fun. Degeaba am PS4 pro pe masa, daca atunci cand iau controllerul in mana nu-mi sticlesc ochii si nu-mi tremura barba. Am avut cam tot ce misca din categoria console lansate in ultimii 35 de ani. Dintre One, PS4 si Wii U, tot la Wii U am ramas. Dintre Vita si 3DS, tot la 3DS am ramas. Sa nu mai zic ca am fost suficient de nebun incat sa-mi iau fiecare upgrade la 3DS. 3DS -> 3DS XL -> New 3DS XL. Pe cand la Vita ce a facut Sony??? A scos o consola mai usoara, mai subtire, dar cu un ecran mai prost

    Sigur Switch va fi cu Tegra X1. daca era 2 se bateau astia cu pumnul in piept, ca ei au facut un PS4 portabil care face si drege. Dar cum este liniste, este clar ca nu va fi asa. Nu cred ca va avea touch, daca ar fi avut, era imposibil sa nu mentiuneze de el sau sa se vada prin filmuletele alea de prezentare.

    Consola va fi intre Wii U si PS4/One ca performanta, probabil pe la jumatatea drumului, poate si mai jos. Nu este un concurent pentru ele, nu se incadreaza in aceeasi categorie. Ce va mai fi dezamagitor, capitolul baterie. In caz ca se vor concretiza cele 3 ore, va fi cam limitata portabilitatea.

    Sigur nu voi cumpara consola la lansare. Am deja in jur de 15 jocuri neatinse pe Wii U si 3DS, sa nu mai zic de ce vreau sa joc si nu le-am cumparat.. Voi astepta suficient incat sa vad ce librarie de jocuri sunt in stare sa faca intr-un an. Banuiesc ca vor veni cu remasterizari de pe Wii U la greu, deja se vad pe acolo Mario Kart 8, Zelda, Splat, Skyrim (nu este de Wii U, dar tot nu vreau sa-l vad). La astea le zic pardon din start si nu le consider librarie. Vreau sa vad noutatea. 5 titluri mari si bune in primul an. Nu remaster la remaster si jocuri trase de coada. Si de ce nu, ceva nou, cu adevarat nou. Din Universul Mario mai este de stors, n-am nimic de zis, la fel si din Zelda, Nu mai zic de Metroid (care pe Wii U nu l-au bagat deloc in seama). Dar, parca si daca ar fi ceva nou mi-ar surade mustata. Chiar asa, am ramas blocati pe Mario?

  7. #167 SP
    Senior Member Einherjar793AD's Avatar
    Eu am o singură problemă cu produsele de la Nintendo.
    Mă uit la băiatul meu care se joacă pe Wii U.
    Toate jocurile au aceleași personaje, aceleași powerups, aceleași bonusuri, același design. Totul este la fel indiferent de joc. Muzica este la fel.
    Personal asta pentru mine este groaznic. Parcă mereu rulez aceeași aplicație.

  8. #168 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Nintendo Switch has a 6.2" 720p multi-touch screen • Eurogamer.net
    Let's start with the Nintendo Switch's screen. It is 6.2" in size, 720p and - for the first time in any Nintendo device - boasts a capacitive multi-touch screen.

    (Both 3DS and Wii U featured resistive touchscreens, reliant on pressure and less precise. They were also single-touch only.)

    As is standard for capacitive devices such as most modern smartphones, Switch's screen is a 10-point multitouch display, meaning multi-finger gestures are supported.

    Why not mention the touchscreen in the trailer, or show users playing with it? Perhaps Nintendo did not want to confuse its messaging of Switch being able to play standard home console games on the go.

  9. #169 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Deci ca si PPI e similar cu PS Vita, putin mai mare (236 vs 220), deci nu cred ca ne va lua ochiul cu nimic. De ce e doar de 6.2" nu stiu, as fi zis ca e macar de 7".

  10. #170 SP
    Senior Member CrysMM's Avatar
    Quote Originally Posted by Einherjar793AD View Post
    Eu am o singură problemă cu produsele de la Nintendo.
    Mă uit la băiatul meu care se joacă pe Wii U.
    Toate jocurile au aceleași personaje, aceleași powerups, aceleași bonusuri, același design. Totul este la fel indiferent de joc. Muzica este la fel.
    Personal asta pentru mine este groaznic. Parcă mereu rulez aceeași aplicație.


    Da si tu exemple. Cum seamana Xenoblade cu Mario 3D World, sau Donkey Tropical Freeze cu Mario Kart 8. Intradevar, Donkey Kong este prezent IN Mario Kart 8, dar este doar un caracter selectabil ...

  11. #171 SP
    Member Bodolay Botond's Avatar
    Nici măcar Zelda: Wind Waker nu seamănă, dpdv vizual, cu Zelda: Twilight Princess.
    Ah...Da...Nu curge sânge pe ecran! 😐

    Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

  12. #172 SP
    Member xenocid's Avatar
    Bayonetta 1 e la fel ca Bayonetta 2 dar cine e deranjat de asta? Eh.

  13. #173 SP
    Member Bodolay Botond's Avatar
    PES-urile, FIFA, GTA, Call Of Duty, toate sunt la fel. De ce nu deranjează pe nimeni?

    Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

  14. #174 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Cică are 4GB DDR3

  15. #175 SP
    Banned Templier's Avatar
    ^ si asta ce inseamna?

  16. #176 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Ca e cam fix pix, tehnologie veche, prea putin cantitativ si probabil si output-ul consolei la TV va fi tot 720p, asa cum se zvoneste ca va fi acea tableta. Overall, dezamagitor, asta daca dock-ul nu include si el niste extra horsepower.

  17. #177 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Quote Originally Posted by Templier View Post
    ^ si asta ce inseamna?
    Pai fanii Nintendo spun ca e foarte ok Eu nu stiu ce sa zic, aia de la MS o sa vina cu 12GB RAM, Sony cu Pro 8+1, PS5 ar veni cu 16... Eu nu stiu cum o sa optimizeze băieții jocurile pe 3 platforme diferite în condițiile astea. Parcă văd ca iar își bagă picioarele... Nu stiu, mie nici prețul nu mi se pare atat de bun, 300€ pentru Mario si Zelda care ar fi mers pe Wii U la fel de bine.

  18. #178 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Eu nu inteleg de ce tot comparati Switch cu PS4 Pro, PS5, Scorpio sau mai stiu eu ce. Sunt cumva console mobile si n-am aflat noi? Switch e o consola mobila care iti permite sa faci docking si sa te joci si pe TV. Asta cred ca a vrut Nintendo sa arate, si eu cel putin asa am inteles.

    Daca vrei neaparat sa faceti comparatii, faceti un versus 3DS, PSVita, nVidia Shield sau ceva asemanator (si portabil). Altfel comparam mere cu pere.

  19. #179 SP
    Member blondutzu's Avatar
    PS si Xbox se apropie de PC-uri mai mult decat mi-as fi dorit, generatia asta s-a vorbit mai mult de pixeli, terraflops si alte dracovenii decat de jocuri, ma bucur ca Nintendo nu urmeaza aceeasi ruta.
    Acum sper sa nu o dea in bara cu jocurile, pentru ca pe wiiU le cam numeri pe degete pe cele cu adevarat bune.

  20. #180 SP
    Junior Member xardas's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Eu nu inteleg de ce tot comparati Switch cu PS4 Pro, PS5, Scorpio sau mai stiu eu ce. Sunt cumva console mobile si n-am aflat noi?
    Probabil pentru ca pretul este comparabil cu cel al consolelor de la Sony si Microsoft, chiar daca acestea din urma nu sunt portabile.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 9 of 60 FirstFirst ... 7 8 9 10 11 19 59 ... LastLast

Similar Threads

  1. Vand Nintendo Entertainment System (NES) Controllers pentru Nintendo Switch By alexutzu_boo in forum Bazar Nintendo: Console & Accesorii
    Replies: 1 Last Post: 27-12-2020, 01:11
  2. Replies: 0 Last Post: 13-06-2017, 20:21
  3. Replies: 0 Last Post: 13-06-2017, 20:16
  4. Replies: 0 Last Post: 13-06-2017, 19:52
  5. Replies: 61 Last Post: 27-11-2016, 19:07

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts