Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 12 of 12

Thread: The Legend of Zelda - Link's Awakening (Switch)

  1. #1 SP
    Banned Crbl2001's Avatar

    The Legend of Zelda - Link's Awakening (Switch)

    Nu pot sa cred ca nu a mentionat nimeni despre acest joc.Este superb.Am jucat originalul pe Gameboy si varianta DX pe Color, si pot spune ca au fost experiente destul de placute.Dar acest remake urca jocul mult mai sus in clasament, parerea mea.In curand imi voi cumpara un Switch (din nou) si as vrea sa stiu daca a jucat cineva jocul.Cum am mai spus, din ce-am vazut este foarte bine realizat, insa am nevoie de pareri.
    Voi veni cu un review atunci cand voi cumpara consola + jocul
    Attached Images Attached Images zelda-links-awakening-nintendo-switch-remake.jpg

  2. #2 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Jocul e foarte bun, dar are mici probleme cu scaderi de fps.

    L-am jucat si l-am terminat cu mare placere, desi nu jucasem jocul initial. Este in mod clar unu din jocurile anului, daca-ti plac genul asta de jocuri.

  3. #3 SP
    Banned Crbl2001's Avatar
    Super.Deci inseamna ca e must-have.

  4. #4 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Cu siguranta. Cel putin dungeon-urile sunt foarte bine realizate.

  5. #5 SP
    Banned Crbl2001's Avatar
    Inca ceva : cum sta jocul pe partea de dificultate? Are side quests?
    Si am inteles ca daca bagi un "rush" il termini in 4-5 ore....

  6. #6 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Are si cateva side quests, dar tot il termini destul de repede.
    Aici depinde de cat de repede te prinzi, efectiv, ce trebuie sa faci, pe unde sa mergi si cu cine sa vorbesti, ca sa poti avansa in joc.
    Dar si cat de mult iti ia fiecare dungeon.

    Pe youtube vad ca-l termina astia 100% in ~5h. Eu am stat sigur cel putin dublu, jucand doar handheld, preponderent in metrou (cate 20m la un drum).

  7. #7 SP
    Banned Crbl2001's Avatar
    Atunci e bine.Eu am avut intotdeauna o problema cu dungeon-urile la Zelda, ma prind destul de greu ce si cum.Ma descurc mult mai bine in overworld, totusi.Deci e de bine, s-ar putea sa-mi fure cateva ore bune din putinul timp liber.
    Inca ceva si am terminat : jocul, in sine, este frustrant?Pt ca am observat la jocurile handheld Zelda ca au anumite quest-uri pur si simplu frustrante.Uite de ex. la Minish Cap, nu mi se dadea absolut niciun indiciu ce si cum sa fac, inteleg ca e adventure rpg....DAR.

  8. #8 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Nici aici nu se dau mereu indicii despre unde trebuie sa mergi. La unele m-am prins dupa ce am batut toata harta si am revorbit cu toti. Pentru alte situatii (mai rare) am apelat la walkthrough.

  9. #9 SP
    Member Leni's Avatar
    Crbl2001
    Este un remake destul de fidel al originalului, daca l-ai jucat, nu o sa ai parte decat de prezentarea noua, plus cateva mici-mici extra-uri (mai multe "heartpiece"-uri, mai multe "secret seashell"-uri).
    Pentru mine este unul dintre jocurile preferate din toate timpurile (alaturi de Okami si Secret of Mana), deci a fost o placere sa il joc din nou (pe GB l-am terminat de vreo 10 ori), si este un joc deosebit.


    In ceea ce priveste dificultatea, este chiar mai simplu decat originalul, dialogurile sunt mai bine gandite si puse la punct, astfel ca nu trebuie sa cauti ore in sir chestii obscure, iar pe de alta parte ai tot timpul telefonul la dispozitie pentru a primi indicii...

  10. #10 SP
    Banned Crbl2001's Avatar
    M-am jucat varianta DX si stiu cum e jocul in sine, dar nah, au trecut peste 15 ani de cand m-am jucat ultima data si din moment ce imi voi lua un Switch am zis sa-i dau o sansa pt ca mi-a placut originalul.Deci daca zici ca e usor, e perfect

  11. #11 SP
    Member Leni's Avatar
    O sa-ti placa PS. cand am zis de telefon ma refeream la cel din joc, de pe care il suni pe Ulrira

  12. #12 SP
    Banned Crbl2001's Avatar
    In sfarsit mi-a venit Switch-ul.M-am jucat putin Link's Awakening......superb, ce sa mai.Gameplay-ul e neschimbat, grafica e foarte "cute", isi merita toti banii.A, si soundtrack-ul e foarte fain
    Cat despre review, nu cred ca sunt in stare, îi las pe cei mai experimentati in lumea Zelda sa il faca

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Vand Zelda Link's Awakening SIGILAT (pentru Nintendo Switch) By Ramon in forum Bazar Nintendo: Jocuri Console
    Replies: 1 Last Post: 23-09-2019, 14:52
  2. Vand The Legend of Zelda: - Breath of the Wild - Nintendo Switch By CrysMM in forum Bazar Nintendo: Jocuri Console
    Replies: 3 Last Post: 09-08-2017, 11:35
  3. Replies: 5 Last Post: 17-12-2013, 12:46
  4. Replies: 0 Last Post: 29-11-2011, 23:57
  5. Replies: 0 Last Post: 26-06-2011, 09:05

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts